Το Forum των φιλάθλων
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Moderator...

+57
megara4
Centaur
roni4
I
Barbabilios
thanosleeds
COOPER 14
panos
Nem 4
Mitsos14
ofi-athens
paranoia_trikala
monoDOXA!!!
ΔΟΞΑ Ή ΤΙΠΟΤΑ
coldlife
PAS
apaixtos
Michael
Serraios-5-
κεμπαπ-δοξαρα
mike12
rodos-4-
rebels agia marina
Nikaia
zaxos4snakes
titor6
titormos_nikaia_g6
ederson
remali
πάμμαχον
Kotsos_ACAB
psixiatros
iason
Stef-Pierikos
vour
mario4
Fredericks -5-
giorgos37
Παναγιώτης
palios-4
aoktshs777
Pierikos1961
Κρόνιος
iliaskan
MAciVOL
alves...7
pas1966
thyellara-5
sellos
PAS_asty
PasGiannina
.
Angel
MIXOS
_KALOGREZA
Rossoblu
Betafans
61 απαντήσεις

Σελίδα 5 από 15 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 15  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Moderator... - Σελίδα 5 Empty Απ: Moderator...

Δημοσίευση από PasGiannina Σαβ 21 Μαρ 2009 - 0:32

Pierikos1961 έγραψε:
PasGiannina έγραψε:Προυπόθεση όμως να είναι οι παραπάνω τέσσερις mods, να μην έχουν αυτή την αρμοδιότητα σε αγώνες της ομάδος τους. Δηλαδή όταν παίζει ο ΠΑΣ με τον Ατρόμητο, ο PasGiannina και ANTIFA_KALOGREZA στο συγκεκριμένο topic του αγώνα να μην έχουν την αρμοδιότητα Μoderator αλλά να γράφουν μόνο ως απλά μέλη. Moderator σ`αυτόν τον αγώνα θα είναι οι υπόλοιποι δύο που προτείνω να υπάρξουν, η'' αν παίζει ο Ατρόμητος με τον Ιωνικό, ο ANTIFA_KALOGREZA στο topic αυτού του αγώνα να μην έχει την αρμοδιότητα Mod αλλά να γράφει ως απλό μέλος του forum, Μods δε, να είναι οι τρεις υπόλοιποι.Πιστεύω να είμαι κατανοητός όσο αφορά τους General Mods.
Πιστεύω ότι αυτό μπορούν να το κάνουν πράξη οι mods από μόνοι τους. Δεν χρειάζεται να τους το υπαγορεύσει κάποιος.

Αν ένας moderator γράφει σαν απλό μέλος του forum, δεν έχει παρά να ποστάρει την άποψη του όπως και οι υπόλοιποι. Αν λειτουργεί σαν mod, αυτό φαίνεται είτε γιατί στο post του κάνει αναφορά στα προνόμια που εκείνος έχει αλλά δεν έχουν οι υπόλοιποι είτε γιατί τα χρησιμοποιεί στην πράξη.

Παράδειγμα : Αν γράψω εγώ κάτι και ο PasGiannina μου απαντήσει έστω και σε έντονο ύφος ποστάροντας με τον ίδιο τρόπο που θα έκανε πχ. ο sellos, τότε έχει λειτουργήσει σαν μέλος και θα τον κρίνω σαν μέλος και όχι σαν mod.
Αν επέμβει όμως στο δικό μου post τότε έχει λειτουργήσει σαν moderator. Άρα η επέμβαση του και ό,τι σχόλιο έχει γράψει για να αιτιολογήσει το edit του ή την διαγραφή, τον αφορά σαν mod και μόνο. Σε αυτή την περίπτωση, θα κριθεί ως mod και όχι ως μέλος.


PasGiannina έγραψε:- Team Moderators: Δεν το βλέπω να γίνεται, είναι δύσκολο να βρεθούν τόσα άτομα, επιπλέον προβλεπω να γίνεται ένα ψιλομπάχαλο στον έλεγχο.
Συμφωνώ απόλυτα. O ρόλος του team moderator πρέπει να ενεργοποιείται όταν υπάρχει βάσιμος λόγος. Αλλιώς θα χαθεί η μπάλα και θα φτάσουμε σε σημείο να χωρίσουμε το forum σε 18 υποφορουμς με διαφορετικούς κανόνες το καθένα. Δεν πρόκειται να περπατήσει.
Φίλε Pierikos1961 σωστά αυτά που γράφεις.
Στο θέμα που λέω πως οι mods στους αγώνες που προανάφερα δεν θα έχουν αρμοδιότητα moderator, το λέω και το εννοώ. Θα ποστάρουν μόνο ως απλά μέλη χωρίς δικαίωμα επέμβασης ως mod.Mόνο οι άλλοι mods των άλλων ομάδων θα έχουν αυτό το δικαίωμα. (Εννοείται πως σε όλες τις περιπτώσεις όπου επεμβαίνει moderator, θα αναγράφει το όνομά του, επίσης και το είδος της επέμβασής του).
Εύχομαι καλή συνέχεια σε ότι κι αν γίνει!
PasGiannina
PasGiannina
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 12603
Ηλικία : 61
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Ομάδα : ΠΑΣ
Registration date : 31/10/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Moderator... - Σελίδα 5 Empty Απ: Moderator...

Δημοσίευση από Pierikos1961 Σαβ 21 Μαρ 2009 - 0:56

PasGiannina έγραψε:
Pierikos1961 έγραψε:Ο PasGiannina άφαντος,
Βασικά θέλω να κάνω μία διόρθωση: το ότι δεν μπαίνουμε τις ίδιες ώρες δεν σημαίνει ότι δεν ασχολούμαι με το φόρουμ!
Γιατί π.χ. από ότι έχω καταλάβει εσύ μπαίνεις σε διαφορετικές ώρες από αυτές που εγώ μπαίνω!
Να στο πω κι αλλιώς δεν έχει υπάρξει μέρα που να μην έχω μπει έστω και για μία ώρα η'' και περισσότερες!(τον τελευταίο καιρό).
Έχω επέμβει σε κάποια posts είτε με διορθώσεις, είτε με παρατηρήσεις, είτε ακόμη και με κλειδώματα κάποιων topics.
Τέλος πάντων, μικρή σημασία έχει, συνεχίζουμε με ότι αποφασιστεί.
Αναφέρθηκα στον “τελευταίο καιρό” δηλαδή τις τελευταίες 2-3 εβδομάδες και όχι από καταβολής forum.
Εσύ μπαίνεις την μέρα, εγώ μπαίνω την νύχτα, σωστό ! Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι την νύχτα εξαφανίζονται οι κινήσεις της ημέρας.
Ναι, έχω δει κάποια posts σου ή την συμμετοχή σου στο spamοπαίχνιδο αλλά μετά τα γεγονότα της Κέρκυρας έχεις λειτουργήσει σαν moderator ; Γιατί τις τελευταίες 2 εβδομάδες δεν θυμάμαι να έχω δει κάποια επέμβαση σου. Εδώ κολλάει το άφαντος και όχι στο από πότε έχεις να κάνεις login.

Όσον αφορά το θέμα με τα δικαιώματα των mods σε συγκεκριμένους αγώνες, δεν νομίζω ότι είναι εφικτό από τον beta. Δηλαδή κάθε φορά που κάποιος ανοίγει ένα topic σε μια θεματική ενότητα θα τρέχει ο beta να μοιράζει ή να αφαιρεί δικαιώματα ; Δεν είναι λογικό και δεν ξέρω και κατά πόσο το επιτρέπει και η δομή του forum.
Pierikos1961
Pierikos1961
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 6613
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : Pierikos
Registration date : 04/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Moderator... - Σελίδα 5 Empty Απ: Moderator...

Δημοσίευση από Betafans Σαβ 21 Μαρ 2009 - 1:01

Pierikos1961 έγραψε:
Όσον αφορά το θέμα με τα δικαιώματα των mods σε συγκεκριμένους αγώνες, δεν νομίζω ότι είναι εφικτό από τον beta. Δηλαδή κάθε φορά που κάποιος ανοίγει ένα topic σε μια θεματική ενότητα θα τρέχει ο beta να μοιράζει ή να αφαιρεί δικαιώματα ; Δεν είναι λογικό και δεν ξέρω και κατά πόσο το επιτρέπει και η δομή του forum.

Αυτό θα πρέπει να το βγάλετε από το μυαλό σας μιας και δεν είναι εφικτό.
Betafans
Betafans
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 4548
Ομάδα : Καβάλα
Ομάδα : Α.Ο.ΚΑΒΑΛΑ
Registration date : 28/10/2008

https://bethniki.catsboard.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Moderator... - Σελίδα 5 Empty Απ: Moderator...

Δημοσίευση από Κρόνιος Σαβ 21 Μαρ 2009 - 1:05

Pierikos1961 έγραψε:Όσον αφορά το θέμα με τα δικαιώματα των mods σε συγκεκριμένους αγώνες, δεν νομίζω ότι είναι εφικτό από τον beta. Δηλαδή κάθε φορά που κάποιος ανοίγει ένα topic σε μια θεματική ενότητα θα τρέχει ο beta να μοιράζει ή να αφαιρεί δικαιώματα ; Δεν είναι λογικό και δεν ξέρω και κατά πόσο το επιτρέπει και η δομή του forum.
Σε συγκεκριμένες ενότητες υπάρχει η δυνατότητα. Σε συγκεκριμένα τόπικ είναι ανέφικτο.
Κρόνιος
Κρόνιος
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 4243
Ηλικία : 63
Τόπος : Καβάλα
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : ΠΙΕΡΙΚΟΣ
Registration date : 17/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Moderator... - Σελίδα 5 Empty Απ: Moderator...

Δημοσίευση από Pierikos1961 Σαβ 21 Μαρ 2009 - 1:11

Για αυτό είπα ότι θα πρέπει να το κάνουν μόνοι τους πράξη οι mods χωρίς να τους το υπαγορεύσει κάποιος.
Pierikos1961
Pierikos1961
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 6613
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : Pierikos
Registration date : 04/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Moderator... - Σελίδα 5 Empty Απ: Moderator...

Δημοσίευση από Betafans Σαβ 21 Μαρ 2009 - 1:13

Pierikos1961 έγραψε:Για αυτό είπα ότι θα πρέπει να το κάνουν μόνοι τους πράξη οι mods χωρίς να τους το υπαγορεύσει κάποιος.

Αυτή είναι και η μαγκιά του να είσαι συντονιστής, να ξέρεις να ξεχωρίζεις κάποια πράγματα. Τα ξαναλέμε αύριο που θα βγάλουμε την τελική απόφαση για το πως θα λειτουργούν (ούτε στο κοινοβούλιο να ήμασταν... :P ).
Betafans
Betafans
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 4548
Ομάδα : Καβάλα
Ομάδα : Α.Ο.ΚΑΒΑΛΑ
Registration date : 28/10/2008

https://bethniki.catsboard.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Moderator... - Σελίδα 5 Empty Απ: Moderator...

Δημοσίευση από Betafans Σαβ 21 Μαρ 2009 - 1:15

Τώρα φτιάχνω και ένα ακόμα συστηματικά που ίσως βοηθήσει λίγο την κατάσταση...Θα το ενεργοποιήσω αύριο και θα σας το εξηγήσω.
Betafans
Betafans
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 4548
Ομάδα : Καβάλα
Ομάδα : Α.Ο.ΚΑΒΑΛΑ
Registration date : 28/10/2008

https://bethniki.catsboard.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Moderator... - Σελίδα 5 Empty Απ: Moderator...

Δημοσίευση από Pierikos1961 Σαβ 21 Μαρ 2009 - 1:18

Betafans έγραψε:Το βραδάκι θα κάνω ένα ποστ για το νέο σύστημα το οποίο θα οριστικοποιηθεί, όπου θα γράψω αναλυτικά τα πάντα...
Και τελικά αντί να τα γράψεις εσύ, τα γράψαμε εμείς.
Άρχοντας ! Very Happy
Pierikos1961
Pierikos1961
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 6613
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : Pierikos
Registration date : 04/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Moderator... - Σελίδα 5 Empty Απ: Moderator...

Δημοσίευση από Pierikos1961 Σαβ 21 Μαρ 2009 - 1:19

Betafans έγραψε:Τώρα φτιάχνω και ένα ακόμα συστηματικά που ίσως βοηθήσει λίγο την κατάσταση...Θα το ενεργοποιήσω αύριο και θα σας το εξηγήσω.
Συστηματικά ; Δεν πιστεύω να αλλάζει και το skin... :3ylo:
Pierikos1961
Pierikos1961
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 6613
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : Pierikos
Registration date : 04/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Moderator... - Σελίδα 5 Empty Απ: Moderator...

Δημοσίευση από thyellara-5 Σαβ 21 Μαρ 2009 - 1:22

Pierikos1961 έγραψε:
Betafans έγραψε:Το βραδάκι θα κάνω ένα ποστ για το νέο σύστημα το οποίο θα οριστικοποιηθεί, όπου θα γράψω αναλυτικά τα πάντα...
Και τελικά αντί να τα γράψεις εσύ, τα γράψαμε εμείς.
Άρχοντας ! Very Happy

λοιπον περιμενουμε την τελικη προταση και το μετασχηματησμο ( οχι της κυβερνησης , αλλα ) των συντονιστων , Very Happy
thyellara-5
thyellara-5
Team Moderator
Team Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 1298
Τόπος : K A L A M A T A
Ομάδα : Καλαμάτα
Ομάδα : ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Registration date : 07/11/2008

http://www.grupponero.gr/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Moderator... - Σελίδα 5 Empty Απ: Moderator...

Δημοσίευση από iliaskan Σαβ 21 Μαρ 2009 - 1:22

Δεν νομίζω ότι το να αλλάξουν οι mods θα δώσει λύση στο πρόβλημα του forum. Αν κάποιος από αυτούς δεν μπορεί ή δεν θέλει να παραμείνει mod μπορεί απλά να το πει και να βρεθεί αντικαταστάτης. Αυτό που με χαλάει τον τελευταίο καιρό είναι οι συχνοί τσακωμοί σε topics (πχ. ΑΣΑ-Ιωνικός ή Ιωνικός- Ατρόμητος) οι οποίοι ξεφεύγουν εντελώς από το ποδόσφαιρο και πάει από τι κόμμα είναι ο δήμαρχος της κάθε πόλης και ποιος έδειρε ποιον. Υποτίθεται ότι το forum είναι για να ανταλλάσουν απόψεις οι οπαδοί των διαφόρων ομάδων όχι να ανεβάζουν τόνους και να προκαλούν πριν από κάθε παιχνίδι. Τουλάχιστον για αυτό μπήκα εγώ στο forum. Αυτό που είναι το ζητούμενο είναι λίγο πιο αυστηρή επιτήρηση των topics και προσπάθεια να αποφεύγουμε οποιεσδήποτε κόντρες που ξεφεύγουν. Εννοείται πως θα διαφωνήσουμε αλλά σε λογικά και κόσμια πλαίσια.
iliaskan
iliaskan

Αριθμός μηνυμάτων : 778
Ηλικία : 41
Ομάδα : Ατρόμητος
Ομάδα : ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
Registration date : 22/12/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Moderator... - Σελίδα 5 Empty Απ: Moderator...

Δημοσίευση από Pierikos1961 Σαβ 21 Μαρ 2009 - 1:29

Το θέμα δεν είναι να αλλάξουν οι mods αλλά να αποσαφηνιστεί ο ρόλος τους και η νοοτροπία σχετικά με το πως πρέπει να επιτηρείται ένα topic.
Στα υπόλοιπα έχουμε ήδη συμφωνήσει, απλά τα έχω εκφράσει με διαφορετικά λόγια.
Pierikos1961
Pierikos1961
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 6613
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : Pierikos
Registration date : 04/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Moderator... - Σελίδα 5 Empty Απ: Moderator...

Δημοσίευση από Betafans Σαβ 21 Μαρ 2009 - 1:34

Πάντως τώρα που το παρατηρώ κιόλας όλοι οι τσακωμοί έχουν γίνει σε τόπικ που υπάρχει ο Ιωνικός (πλην του Κέρκυρα-Πας). Τώρα όσον αφορά το θέμα μας αύριο το μεσημεράκι θα εκ δώσω το τελικό σχέδιο για τους συντονιστές αναλυτικά.
Betafans
Betafans
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 4548
Ομάδα : Καβάλα
Ομάδα : Α.Ο.ΚΑΒΑΛΑ
Registration date : 28/10/2008

https://bethniki.catsboard.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Moderator... - Σελίδα 5 Empty Απ: Moderator...

Δημοσίευση από sellos Σαβ 21 Μαρ 2009 - 1:35

Pierikos1961 έγραψε:
Betafans έγραψε:Τώρα φτιάχνω και ένα ακόμα συστηματικά που ίσως βοηθήσει λίγο την κατάσταση...Θα το ενεργοποιήσω αύριο και θα σας το εξηγήσω.
Συστηματικά ; Δεν πιστεύω να αλλάζει και το skin...

Προς τα εκεί το παει.. Smile
Ετσι είναι φίλε μου όποιος βγάλει γλώσσα στο σύστημα,την πληρώνει συστηματικά.. :P
sellos
sellos
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 25978
Ηλικία : 15
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ομάδα : ΠΑΣ
Registration date : 01/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Moderator... - Σελίδα 5 Empty Απ: Moderator...

Δημοσίευση από Pierikos1961 Σαβ 21 Μαρ 2009 - 1:39

Betafans έγραψε:Πάντως τώρα που το παρατηρώ κιόλας όλοι οι τσακωμοί έχουν γίνει σε τόπικ που υπάρχει ο Ιωνικός (πλην του Κέρκυρα-Πας).
Ok, καλά το πας.
Για να το πας όμως ακόμα καλύτερα, τσέκαρε πάλι τα topics και ψάξε το πρώτο post που προκαλεί τους τσακωμούς.
Pierikos1961
Pierikos1961
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 6613
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : Pierikos
Registration date : 04/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Moderator... - Σελίδα 5 Empty Απ: Moderator...

Δημοσίευση από Pierikos1961 Σαβ 21 Μαρ 2009 - 1:42

sellos έγραψε:Προς τα εκεί το παει.. Smile
Ετσι είναι φίλε μου όποιος βγάλει γλώσσα στο σύστημα,την πληρώνει συστηματικά.. :P
Ναι ρε γμτ. Και ο antifa χάθηκε χθες για να με μαζέψει... Smile
Pierikos1961
Pierikos1961
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 6613
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : Pierikos
Registration date : 04/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Moderator... - Σελίδα 5 Empty Απ: Moderator...

Δημοσίευση από Κρόνιος Σαβ 21 Μαρ 2009 - 1:43

Pierikos1961 έγραψε:
Ok, καλά το πας.
Για να το πας όμως ακόμα καλύτερα, τσέκαρε πάλι τα topics και ψάξε το πρώτο post που προκαλεί τους τσακωμούς.
:xei:
Α μπράβοοοοοοοοο!
Εσύ την έχεις πιάσει την ουσία...
Κρόνιος
Κρόνιος
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 4243
Ηλικία : 63
Τόπος : Καβάλα
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : ΠΙΕΡΙΚΟΣ
Registration date : 17/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Moderator... - Σελίδα 5 Empty Απ: Moderator...

Δημοσίευση από thyellara-5 Σαβ 21 Μαρ 2009 - 1:50

kronios έγραψε:
Pierikos1961 έγραψε:
Ok, καλά το πας.
Για να το πας όμως ακόμα καλύτερα, τσέκαρε πάλι τα topics και ψάξε το πρώτο post που προκαλεί τους τσακωμούς.
:xei:
Α μπράβοοοοοοοοο!
Εσύ την έχεις πιάσει την ουσία...

εννοεις οτι καποιος πεταει το σπιρτο και η συζητηση παιρνει φωτια , ενταξει παντα ετσι γινεται (οταν γινεται καβγας) απλα πρεπει και οι δικοι του να του την πουν λιγο για να μην το συνεχισουν τα μελη της αλλης ομαδας
δεν ειναι παντα ευκολο ομως
thyellara-5
thyellara-5
Team Moderator
Team Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 1298
Τόπος : K A L A M A T A
Ομάδα : Καλαμάτα
Ομάδα : ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Registration date : 07/11/2008

http://www.grupponero.gr/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Moderator... - Σελίδα 5 Empty Απ: Moderator...

Δημοσίευση από Pierikos1961 Σαβ 21 Μαρ 2009 - 1:52

Betafans έγραψε:Τώρα φτιάχνω και ένα ακόμα συστηματικά που ίσως βοηθήσει λίγο την κατάσταση...Θα το ενεργοποιήσω αύριο και θα σας το εξηγήσω.
Χεχε ! Κι επειδή ο antifa δεν εμφανίζεται να με μαζέψει στα φαράσια, να ρώτησω και το εξής.
'Εχουν καμία σχέση οι πόντοι που εμφανίστηκαν στιγμιαία κάτω από τα avatar ;
Pierikos1961
Pierikos1961
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 6613
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : Pierikos
Registration date : 04/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Moderator... - Σελίδα 5 Empty Απ: Moderator...

Δημοσίευση από PasGiannina Σαβ 21 Μαρ 2009 - 2:01

Pierikos1961 έγραψε:Για αυτό είπα ότι θα πρέπει να το κάνουν μόνοι τους πράξη οι mods χωρίς να τους το υπαγορεύσει κάποιος.
Ρε παιδιά αμάν, το ίδιο πράμα λέμε, απλά δεν το καταλαβαίνετε έτσι όπως εγώ το λέω.
Λέω λοιπόν πως από μόνοι μας θα το κάνουμε πράξη, χωρίς να μας το υπαγορεύει κάποιος.
Απλά δεν θα επεμβαίνουμε ως mods στα συγκεκριμένα topics των αγώνων, όπου θα γράφουμε μόνο ως απλά μέλη....
Δικαίωμα επέμβασης θα έχουν μόνο οι άλλοι mods.
Να τονίσω πως τώρα είμαστε τέσσερις υπεύθυνοι - συντονιστές και λέω να γίνουμε έξι.Νομίζω πως τουλάχιστον μεταξύ μας δεν θα υπάρξει πρόβλημα.
Τώρα αν δεν είναι εφικτό από θέμα εμπιστοσύνης, ε τότε έχετε δίκιο!
PasGiannina
PasGiannina
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 12603
Ηλικία : 61
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Ομάδα : ΠΑΣ
Registration date : 31/10/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Moderator... - Σελίδα 5 Empty Απ: Moderator...

Δημοσίευση από Pierikos1961 Σαβ 21 Μαρ 2009 - 2:10

PasGiannina έγραψε:Ρε παιδιά αμάν, το ίδιο πράμα λέμε, απλά δεν το καταλαβαίνετε έτσι όπως εγώ το λέω.
Οk, μάλλον χάθηκε η μετάφραση στα σύνορα Γρεβενών-Κοζάνης.
Άρα το κλείσαμε κι αυτό το θέμα.
Pierikos1961
Pierikos1961
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 6613
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : Pierikos
Registration date : 04/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Moderator... - Σελίδα 5 Empty Απ: Moderator...

Δημοσίευση από PasGiannina Σαβ 21 Μαρ 2009 - 2:17

Pierikos1961 έγραψε:
PasGiannina έγραψε:Ρε παιδιά αμάν, το ίδιο πράμα λέμε, απλά δεν το καταλαβαίνετε έτσι όπως εγώ το λέω.
Οk, μάλλον χάθηκε η μετάφραση στα σύνορα Γρεβενών-Κοζάνης.
:xaxa: :xaxa:
Ο.Κ.
PasGiannina
PasGiannina
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 12603
Ηλικία : 61
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Ομάδα : ΠΑΣ
Registration date : 31/10/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Moderator... - Σελίδα 5 Empty Απ: Moderator...

Δημοσίευση από _KALOGREZA Σαβ 21 Μαρ 2009 - 3:00

Aπό προχθές παρακολουθώ τη συζήτηση και θα επέμβω με λεπτομερές ποστ μάλλον αύριο εκφράζοντας τη γνώμη μου.Πάντως έχω ξενερώσει εν μέρει από την τροπή που πήραν τα πράγματα εδώ μέσα τον τελευταίο μήνα.Το φόρουμ όπως όλα έχει τα μοναδικά καλά του αλλά και αρνητικά(που δυστυχώς μερικά από αυτά είναι αντιμετωπίσιμα αλλά παραμένουν στάσιμα ή και αυξάνονται).Επίσης σκέφτομαι κάποια πράγματα για την πορεία μας και τις προοπτικές που έχουμε σα φόρουμ και θα εκφράσω τους προβληματισμούς μου καθώς και τις φιλοδοξίες μου από αυτό τον σπάνιο δικτυακό τόπο.
ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΘΑ ΜΙΛΗΣΩ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΛΑ! :lolll:
Αύριο το κόβω και μετά το ματς μάλλον του ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ(με τον ΔΕΥΤΕΡΟ της βαθμολογίας)... :P sellos είπες τίποτα? :tese:
_KALOGREZA
_KALOGREZA
Team Moderator
Team Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 2074
Τόπος : KAΠΟΥ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΗ...
Ομάδα : Ατρόμητος
Registration date : 29/10/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Moderator... - Σελίδα 5 Empty Απ: Moderator...

Δημοσίευση από Παναγιώτης Σαβ 21 Μαρ 2009 - 9:48

kronios έγραψε:Σε συγκεκριμένες ενότητες υπάρχει η δυνατότητα. Σε συγκεκριμένα τόπικ είναι ανέφικτο.

Εκεί θα μπορέσουν να λειτουργήσουν και οι Team Moderator σε κάθε ομάδα να υπάρχει ένας υπεύθυνος ο οποίος θα έχει μόνο στο τμήμα της ομάδας του αρμοδιότητες υπεύθυνου του forum. Επίσης για αυτό που είπατε για το αν οι Mods θα μπορούν να είναι και σαν κανονικά μέλη, στις συζητήσεις που θα συμμετέχουν ως μέλη και θα εκφράζουν της απόψεις τους αν δεν βρίσκεται κάποιος άλλος υπεύθυνος εκείνη την ώρα online να λειτουργούν ταυτόχρονα ως Mod και ας είναι και σε συζητήσεις για τις δικές τους ομάδες για να κρατάνε ένα επίπεδο στην συζήτηση και να μην ξεφεύγει.Οι τωρινοί Mods νομίζω πως μπορούν να συμμετέχουν και ως μέλη και ως Moderator στην ίδια συζήτηση ταυτόχρονα και το έχουν αποδείξει νομίζω γιατί ποτέ δεν έχουν "απειλήσει" κάποιο μέλος βάση των δικαιωμάτων που έχουνε από ότι έχω παρατηρήσει εγώ τουλάχιστον.
Έτσι λοιπόν αν οι τωρινοί Mods μείνουν όπως είναι και προστεθούν Team Moderators στο section κάθε ομάδας οι οποίοι θα έχουν δικαιώματα αποκλειστικά για την ομάδα τους νομίζω πως τα πράγματα θα ελέγχονται !
Ο beta θα συνεχίσει κανονικά την δουλειά του ως administrator ο kronios ως global moderator θα επιτηρεί τους Team για να μην υπάρχει κάποιος που θα ξεφεύγει και να κρίνει για το αν κάποιος θα πρέπει να απομακρυνθεί από την θέση του και οι ήδη υπάρχον Moderators Pas_Giannena & Antifa να συνεχίζουν το έργο τους και να επιτηρούν πιο εύκολα της συζητήσεις αφού θα έχει γίνει αυτός ο διαχωρισμός με τους Team και να κρατάνε και το επίπεδο και στα υπόλοιπα μέρη του φορουμ..
Αυτή είναι η πρόταση μου :lol:
Παναγιώτης
Παναγιώτης
Team Moderator
Team Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 1248
Ηλικία : 31
Τόπος : Καλλιθέα
Ομάδα : Καλλιθεα
Ομάδα : The Queen Of South Καλλιθέα
Registration date : 01/02/2009

http://www.desperados-kallithea.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Moderator... - Σελίδα 5 Empty Απ: Moderator...

Δημοσίευση από giorgos37 Σαβ 21 Μαρ 2009 - 11:30

Οι moderators δεν δημιουργούν προβλήματα με εξαίρεση τον καλογρέζα. Είναι εκτός τόπου και χρόνου. Δεν αναφέρομαι στο γεγονός ότι δεν έχει ιδέα από γήπεδο επομένως λειτουργεί σαν χαλασμένο τηλέφωνο δημιουργώντας εντάσεις, αλλά στο ότι κάθε τρεις και λίγο μας ενημερώνει για το ότι ζούμε στην κωλοελλάδα με την κωλοσημαία της, με τους κωλόμπατσους και την κρατική καταστολή και πόσο ιδανικά θα ήταν τα πράγματα χωρίς αυτούς, να μπουκάρουμε ότι ώρα θέλουμε στα καταστήματα και να απαλλοτριώνουμε, να σπάμε και να καίμε. Δεν είναι δυνατόν μόλις ξεχαστεί κάποιος και γράψει κάτι για "Ελλάδα" ή έχει σαν αβατάρ τη σημαία να πετάγεται και να μετατρέπει τη συζήτηση στο αν η λέξη Ελλάδα είναι βρισιά ή όχι κι όποιος δεν καίει τη σημαία αν είναι φασίστας ή όχι.
Ούτε είναι δυνατόν κάθε τρεις και λίγο να μας αποκαλεί φασίστες. Ζούμε σε μια πόλη που θρήνησε χιλιάδες νεκρούς στη μάχη με τον φασισμό και είναι εξοργιστικό να έρχεται το κάθε παιδάκι και να μας αποκαλεί έτσι. Ξεπερνάει τα όρια του γηπέδου και προσβάλλει την αξιοπρέπειά μας.

Από που κι ως που θα του δώσουμε λογαριασμό στο τι πιστεύουμε. Εδώ δεν γράφουμε σαν δεξιοί, αριστεροί ή κεντρώοι. Γράφουμε για τις ομάδες μας. Αν τον ενοχλούν τα εθνικά σύμβολα που μπορεί να χρησιμοποιεί κάποιος, ξυδάκι. Αυτό είναι ποδοσφαιρικό φόρουμ και με το ποδόσφαιρο ασχολούνται και δεξιοί και αριστεροί και αναρχικοί και χουντικοί και βασιλικοί. ΟΛΟΙ. Κανείς μας, εκτός από τον Βελουχιώτη, δεν ενδιαφέρεται σε τι πιστεύει ο άλλος, ούτε έχει ασχοληθεί κανείς με την πολιτική. Τον καλογρέζα περιμέναμε να μας διαφωτίσει πολιτικά; ΕΛΕΟΣ!
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΦΟΡΟΥΜ, ΕΙΝΑΙ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟ

giorgos37

Αριθμός μηνυμάτων : 3712
Ηλικία : 52
Τόπος : Νεάπολη
Ομάδα : Ιωνικός
Registration date : 18/11/2008

http://www.rangers.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 5 από 15 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 15  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης