Το Forum των φιλάθλων
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

μητροπουλος

+17
citysquad G.12
aigalew gate 12
PasGiannina
Bullet
fotis gate12
zaxos4snakes
georgios
mike12
mario4
Boas12
kallithea12
sellos
ratm12
zografou
Sakis
thyellara-5
ilisios
21 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

μητροπουλος Empty μητροπουλος

Δημοσίευση από ilisios Δευ 2 Νοε 2009 - 23:25

απο zougla.gr
εχει και βιντεο
τωρα αν πω οτι λυπηθηκα θα ναι ψεμα.....
να αγιασει το χερακι τους!!!!!!!!!!!

Διέλυσαν τα γραφεία της εφημερίδας «Άποψη»
Τελευταία ενημέρωση: Δευτέρα, 2 Νοεμβρίου 2009, 13:30

Θανάσης Βλαντός

Ανυπολόγιστες καταστροφές υπέστησαν τα γραφεία της εφημερίδας «Άποψη» μετά από επίθεση αγνώστων, οι οποίοι διέρρηξαν το χρηματοκιβώτιο και στη συνέχεια έβαλαν φωτιά.



Η επίθεση έγινε τα ξημερώματα του Σαββάτου. Οι δράστες εισέβαλαν στα γραφεία της εφημερίδας, που βρίσκονται στη συμβολή της λεωφόρου Καβάλας με την Άργους, στον Κολωνό, και αφού διέρρηξαν το χρηματοκιβώτιο, αρπάζοντας μεγάλο χρηματικό ποσό, έβαλαν φωτιά στα γραφεία.


Σημαντικές υλικές ζημιές από την επίθεση των αγνώστωνΑποτέλεσμα; Η αίθουσα των δημοσιογράφων, τα μηχανήματα σελιδοποίησης και ο server, όπου φυλάσσεται το αρχείο της εφημερίδας, να καταστραφούν ολοσχερώς.

Σύμφωνα με πληροφορίες, η επιχείρηση δεν είναι ασφαλισμένη και δεν φυλάσσεται, αν και σύμφωνα με το νόμο στις εφημερίδες πανελλαδικής εμβέλειας προβλέπεται η 24ωρη φύλαξη από αστυνομικούς.

Να σημειωθεί ότι αυτή είναι η δεύτερη φορά που ο Βίκτωρας Μητρόπουλος μπαίνει στο στόχαστρο αγνώστων, αφού πριν δύο μήνες άγνωστοι έκαψαν το τζιπ του, που ήταν σταθμευμένο στην οδό Ακαδημίας.

ilisios

Αριθμός μηνυμάτων : 838
Ηλικία : 56
Τόπος : ΖΩΓΡΑΦΟΥ
Ομάδα : Ηλυσιακός
Ομάδα : ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ
Registration date : 15/09/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μητροπουλος Empty Απ: μητροπουλος

Δημοσίευση από ilisios Δευ 2 Νοε 2009 - 23:28

Σύμφωνα με πληροφορίες, η επιχείρηση δεν είναι ασφαλισμένη και δεν φυλάσσεται, αν και σύμφωνα με το νόμο στις εφημερίδες πανελλαδικής εμβέλειας προβλέπεται η 24ωρη φύλαξη από αστυνομικούς.

ΠΑΛΙ ΝΟΜΙΜΟΣ Ο ΠΑΡΑΓΚΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!

ilisios

Αριθμός μηνυμάτων : 838
Ηλικία : 56
Τόπος : ΖΩΓΡΑΦΟΥ
Ομάδα : Ηλυσιακός
Ομάδα : ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ
Registration date : 15/09/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μητροπουλος Empty Απ: μητροπουλος

Δημοσίευση από thyellara-5 Τρι 3 Νοε 2009 - 0:10

αντε να καεί και ο π..στης ο μητροπουλος
thyellara-5
thyellara-5
Team Moderator
Team Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 1298
Τόπος : K A L A M A T A
Ομάδα : Καλαμάτα
Ομάδα : ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Registration date : 07/11/2008

http://www.grupponero.gr/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μητροπουλος Empty Απ: μητροπουλος

Δημοσίευση από ilisios Τρι 3 Νοε 2009 - 0:19

μηπως γλιτωσει και η μαυρη θυελλα απο το τσιρακι του τον παγωτατζη......

ilisios

Αριθμός μηνυμάτων : 838
Ηλικία : 56
Τόπος : ΖΩΓΡΑΦΟΥ
Ομάδα : Ηλυσιακός
Ομάδα : ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ
Registration date : 15/09/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μητροπουλος Empty Απ: μητροπουλος

Δημοσίευση από Sakis Τρι 3 Νοε 2009 - 12:02

Να σημειωθεί ότι αυτή είναι η δεύτερη φορά που ο Βίκτωρας Μητρόπουλος μπαίνει στο στόχαστρο αγνώστων, αφού πριν δύο μήνες άγνωστοι έκαψαν το τζιπ του, που ήταν σταθμευμένο στην οδό Ακαδημίας.
μα ποιό κάθαρμα πήγε και έκανε τέτοιο κακό πράγμα !!! παλιόπαιδα και παλιοχαρακτήρες !!! Τον Βίκτωρα ρε? Το καμάρι του ελληνικού ποδοσφαιρικού παραγοντισμού ? Αυτόν τον ακέραιο και έντιμο χαρακτήρα ?

Viva la resistance !!!
Viva la revolution !!!
Vive la muerte !!!

Sakis

Αριθμός μηνυμάτων : 629
Ομάδα : Ηλυσιακός
Registration date : 02/11/2009

http://www.ilisiakos.net

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μητροπουλος Empty Απ: μητροπουλος

Δημοσίευση από zografou Τρι 3 Νοε 2009 - 20:47

εισαστε τομαρια ολοι!!!!τι σας φταιει ο ανθρωπος;αντε να χαθειτε ρεμαλια!!
zografou
zografou

Αριθμός μηνυμάτων : 312
Ομάδα : Ηλυσιακός
Ομάδα : ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ
Registration date : 07/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μητροπουλος Empty Απ: μητροπουλος

Δημοσίευση από ratm12 Πεμ 5 Νοε 2009 - 21:39

Δημοσίευση από Sakis Yesterday at 9:31 pm
ΛΟΙΠΟΝ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ.....ΕΙΣΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ.
ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΣΟΥ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙΣ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ ΕΙΝΑΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΟ ΤΗΣ ΨΥΧΟΠΑΘΕΙΑΣ ΤΟΥ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΥ, ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΣΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΤΟ ΑΥΤΟΗΤΟ, ΝΑ ΜΕ ΕΚΝΕΥΡΙΣΕΙΣ....ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ. ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΣΕΒΟΜΑΙ ΤΟ ΓΝΗΣΙΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙΟ ΑΙΓΑΛΕΩ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΛΕΟΝ (ΖΩΗ ΣΕ ΛΟΓΟΥ ΣΑΣ) ΣΕΒΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ ΤΟΥΣ ΑΙΓΑΛΕΩΤΕΣ ΠΟΥ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΓΝΩΡΊΖΕΙΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΑΝ ΣΕ ΔΙΑΒΑΖΑΝ ΕΔΩ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΣΕ ΣΑΠΙΖΑΝ ΣΤΙΣ ΣΦΑΛΙΑΡΕΣ ΜΙΚΡΕ.
ΕΙΣΑΙ ΑΞΙΟΛΥΠΗΤΟΣ ΑΜΑ ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΓΥΡΩ ΣΟΥ Ή ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΧΑΖΟ.
ΟΤΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΑΝ ΣΕ ΦΤΥΝΟΥΝ ΟΛΟΙ ΤΡΙΓΥΡΩ Ή ΑΝ ΒΡΕΧΕΙ ΤΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΝΑ.
ΟΤΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΠΙΟΝΙ ΠΟΥ ΥΠΗΡΞΕ ΠΟΤΕ, ΤΑ ΛΕΜΕ.
ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΟΜΑΔΑ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΗΝ ΣΥΛΛΑΒΗΣΕΙΣ, ΘΑ ΜΕ ΘΥΜΗΘΕΙΣ.
ΑΜΑ ΗΤΑΝ ΕΤΣΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΟΠΑΔΟΙ ΖΗΤΩ ΠΟΥ ΚΑΗΚΑΜΕ.... ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΑΣ ΥΠΟΘΕΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΕΜΠΑΘΗΣ ΚΑΙ ΣΕ ΚΡΑΖΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΣΥΜΦΕΡΟΝ.
ΤΟ ΟΤΙ ΣΕ ΞΕΦΩΝΙΖΟΥΝ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΚΟΜΟΙΡΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ? ΟΤΙ ΕΙΣΤΕ Η ΠΡΟΣΩΠΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΚΟΛΩΤΟΥΜΠΑΣ, ΤΗΣ ΝΤΡΟΠΗΣ ΔΕΝ ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ?
ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΓΩ ΡΕ ΚΑΚΟΜΟΙΡΗ.....

Χαζούλη και που σου μιλάω τιμή σου είναι,τώρα για το ποιος είναι πιτσιρικάς 27 είμαι και απο τα 14 ακολουθώ.Οι δικοί μου με ξέρουν δεν θα με "βαρέσουν".Απο πάλιά που βλέπω το Αιγάλεω δεν μας γούσταρε κανείς πρώτον γιατί τους κοπανάγαμε και δεύτερον γιατί ΠΟΝΑΕΙ το ΑΙΓΑΛΕΩ.Κακομοίρη μου κανένας δεν με χρησιμοποιεί έννοια σου είσαι πολύ πιτσιρικάς για να πιασεις το Αιγάλεω στο στόμα σου,συνέχισε τον αγώνα σου στο νετ εσύ και οι υπόλοιποι 3000απο τις 11το πρωί και άσε με εμένα.Αύριο να ακυρωθεί η συνγχώνευση και μου πούν πας τοπικό πρώτος θα πανιγυρίσω και πάλι θα ακολουθώ έτσι γιατί σας ΠΟΝΑΕΙ.Βαρέθηκα να ασχολούμε με ηλιθιακούς διπλό στην κατερίνη σιτυ ολε.

ratm12

Αριθμός μηνυμάτων : 23
Ομάδα : Αιγάλεω
Registration date : 18/10/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μητροπουλος Empty Απ: μητροπουλος

Δημοσίευση από Sakis Πεμ 5 Νοε 2009 - 23:00

αφού λοιπόν είσαι τόοοοοσο μεγάλος σε ηλικία.....και ασχολείσαι από το 94, το ξύλο και τις πέτρες και τα σπρέυ στη λεωφόρο το 92 δεν τα πρόλαβες. Κάνατε τη μαλακία τότε και περάσατε το κάγκελο για να πλησιάσετε..... και αφήσατε το αίμα σας πάνω στα κάγκελα μετά..... τόσο πολύ μας βαρέσατε τότε εμάς και όλους..... ρώτα και τον Ιλίσιο να σου πει τι χουνέρια έχετε πάθει και πιο παλιά..... και το 97 ρε φραγόκοτα στου ζωγράφου γιατί όταν σας είπαμε να κάνετε τουμπεκι., το βουλώσατε παληκαράδες...... αι σιχτίρ βραδιάτικα που επιμένεις να προκαλείς.... που θα με πεις εμένα χαζούλη και πιτσιρικά και ηλιθιακό. Στέιλε ένα πμ ρε νταή να σου πω και εκτός νετ πόσο ηλιθιακός είμαι και αν θα φτάσεις ποτέ τα χρόνια μου ή πιο και τι θα σου ΠΟΝΑΕΙ μετά.... άντε πολλά σας τα έχουμε μαζέψει και θα πρέπει να προσέχετε τώρα που "οργώνετε"΄με την "λαοθάλλασα" σας τα γήπεδα τις κακοτοπιές..... άντε μπράβο

Sakis

Αριθμός μηνυμάτων : 629
Ομάδα : Ηλυσιακός
Registration date : 02/11/2009

http://www.ilisiakos.net

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μητροπουλος Empty Απ: μητροπουλος

Δημοσίευση από sellos Πεμ 5 Νοε 2009 - 23:33

Λοιπον κυριοι
αφου ειστε μεγάλοι κι όχι παιδια
θα περίμενε κάποιος μεγαλυτερη σοβαρότητα.

οπως και να εχει τετοιοι διάλογοι δεν εχουν θεση στην παρεα μας.
το επόμενο ποστ σε ανάλογο υφος θα διαγραφει
και θα υπάρξουν κι ανάλογες κυρωσεις.

ευχαριστω προκαταβολικα για την κατανοησή σας..
sellos
sellos
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 25978
Ηλικία : 15
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ομάδα : ΠΑΣ
Registration date : 01/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μητροπουλος Empty Απ: μητροπουλος

Δημοσίευση από kallithea12 Παρ 6 Νοε 2009 - 1:01

Ρε παιδιά τα έχουμε κουβεντιάσει σε διάφορα topics. Δε συμφωνούμε ΤΕΛΟΣ. Eχει κουράσει κάθε topic του Αιγάλεω να καταλήγει στις ίδιες κουβέντες περί συγχώνευσης. Αφήστε που δε στεριώνει και κλειδώνεται αφού πέφτουν μπινελίκια...
kallithea12
kallithea12

Αριθμός μηνυμάτων : 242
Ηλικία : 42
Τόπος : Καλλιθέα
Ομάδα : Αιγάλεω
Registration date : 19/10/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μητροπουλος Empty Απ: μητροπουλος

Δημοσίευση από Boas12 Παρ 6 Νοε 2009 - 8:01

Πραγματικά κάθε τόπικ καταλήγει στα ίδια και στα ίδια. Εχω την αίσθηση όμως ότι οι Admin αυτού του site πρέπει να κάνουν κάτι όσον αφορά τις παρεμβάσεις των οπαδών του Ηλυσιακού όταν γράφουν οι Αιγαλεώτες. Και το λέω για τον απλούστατο λόγο ότι κάθε φορά γράφουν κάτι και προκαλούν με πολλούς χαρακτηρισμούς και προσβολές και είναι λογικό ότι θα υπάρξει αντίδραση από την άλλη πλευρά. Ο καθένας νομίζω μπορεί να εκφράζει την άποψη του αλλά χωρίς να προσβάλλει και να προκαλεί τους υπόλοιπους. Γι αυτό θα έλεγα να γίνουν κάποιες συστάσεις από τους Admin για να αποφευχθούν οι γραφόμενες προσβολές.

ΥΓ: Φίλε Sakis αν πεις εσύ για ένα σκηνικό,να σου πω εγώ για δέκα σκηνικά τι έχει γίνει με κυνήγι μέσα στα Ηλύσια. Και να ξέρεις κάτι,το μοναδικό ματς στο Ελληνικό ποδόσφαιρο που έφυγαν πρώτα οι φιλοξενούμενοι για να γλιτώσουν οι γηπεδούχοι ήταν το 1989 στου Ζωγράφου Ηλυσιακός-Αιγάλεω.
Boas12
Boas12

Αριθμός μηνυμάτων : 195
Ηλικία : 44
Ομάδα : Αιγάλεω
Registration date : 12/10/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μητροπουλος Empty Απ: μητροπουλος

Δημοσίευση από Sakis Σαβ 7 Νοε 2009 - 11:17

ωράιος ο boas12, καλός μαθητής του αφεντικού του. Άντε ρε admin πέταξε τους Ηλυσιακούς από το φόρουμ γιατί είναι κακά παιδιά και χαλάνε το ωραίο κλίμα της συγχώνευσης. Αυτοί οι αλητες οι Ηλυσιακοί γράφουν σε ξένα topics τώρα που τα μετονομάσαμε κι αυτά. Και ασφαλώς όπου γράφουν οι έμμισθοι (είδες πως σέβομαι τους αιγαλεώτες αγαπητέ) οι υπόλοιποι δεν πρέπει να παρεμβαίνουν.... Εγώ δεν έβρισα κανέναν, όμως να με λένε "χαζούλη" και "ηλιθιακό" οι υπάλληλοι του Θωμά δεν προκειται να το ανεχτώ.

Υ.Γ. - Επειδή μάλλον είσαι κι εσύ κανά πιτσιρίκι που το 89 πήγαινες στο νηπειαγωγείο και μάλλον δεν έχεις έρθει ποτέ ζωγράφου... μάθε ότι στου ζωγράφου από το 2004 και πίσω υπήρχε μόνο μια θύρα εισόδου στο γήπεδο, που σημαίνει ότι οι φιλοξενούμενοι άμα έπρέπε να βγούν πρώτοι, έπρεπε να περάσουν ανάμεσα από τους γηπεδούχους. Οπότε είτε φύγατε πηδώντας τα κέγκελα να γλιτώσετε είτε σας φυγαδέψανε μέσα από τερέν όπως έχουν φύγει ουκ ολίγοι για να γλιτώσουν. Άσε λοιπόν τις εξυπνάδες και τις εκ των πραγμάτων ανακρίβειες γιατί στου ζωγράφου (και ιδαιτερα εκεινες τις εποχές) κανεις δεν μας έχει τρέξει, ούτε ομάδες α' εθνικής. Εδώ δεν μας τρέξατε στο ουδέτερο της Λεωφόρου (όπου είμασταν και τετραπλάσιοι από τον "φοβερό" λαό του city που όλους τους "πονάει"). Και βέβαια δεν σου λέω εγώ οτι δεν έχεις κάνει σκηνικά κι εσύ φίλε, εγώ δεν είμαι ψεύτης, αλλά αυτό το παραμύθι που κουβαλάνε κάποιοι ότι είναι εκατοντάδες χιλιάδες επειδή κάποτε μαζέψανε με τον γαύρο 12.000 κόσμο και οτι τους βαράνε όλους μέσα έξω φτάνει πιά....

Sakis

Αριθμός μηνυμάτων : 629
Ομάδα : Ηλυσιακός
Registration date : 02/11/2009

http://www.ilisiakos.net

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μητροπουλος Empty Απ: μητροπουλος

Δημοσίευση από mario4 Σαβ 7 Νοε 2009 - 11:46

Sakis έγραψε:
Vive la muerte !!!
Σάκη αυτό το σύνθημα μάλλον το έγραψες χωρίς να το ξέρεις.
Είναι σύνθημα των φαλαγγιστών, των φασιστών του Φράνκο δηλαδή..
Μόνο άτομα που μισούν τη ζωή και λατρέυουν το θάνατο θα μπορούσαν να το πουν
(όχι τυχαία το συναντάς σε χρυσαυγίτικες-εθνικιστικές σελίδες)
mario4
mario4
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 16471
Τόπος : ΛΑΣΙΘΙ
Ομάδα : ΟΦΗ
Ομάδα : μητροπουλος Stamp%20Snake%20Goddess_t
Μισή μυριάδα έτη
λατρεύουμε του ΟΦΗ την Ιδέα..
Registration date : 27/05/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μητροπουλος Empty Απ: μητροπουλος

Δημοσίευση από Sakis Σαβ 7 Νοε 2009 - 12:34

ξέρω καλά τι σημαίνει...
έχεις δίκιο βέβαια ως προς την προέλευση, όχι όμως ως προς την επεξήγηση

Υ.Γ.1 Δεν έχω καμια σχέση με τις πολιτικές ομάδες - σελίδες που αναφέρεις στην παρένθεση.
Υ.Γ.2 Και επειδή σε βλέπω ψαγμένο, βρές μου ποιός έχει γράψει τον ύμνο των φαλαγγιστών να σε παραδεχτώ. Άντε και μια μικρή βοήθεια.... πατριωτάκι σου είναι...

Sakis

Αριθμός μηνυμάτων : 629
Ομάδα : Ηλυσιακός
Registration date : 02/11/2009

http://www.ilisiakos.net

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μητροπουλος Empty Απ: μητροπουλος

Δημοσίευση από mario4 Σαβ 7 Νοε 2009 - 12:56

σιγά μην είναι πατριώτης μου ο .... (γελάστε με το όνομά του)
José Antonio Primo de Rivera y Sáenz de Heredia, 3rd Marquess of Estella
:lol:
ο ιδρυτής της ισπανικής φάλαγγας χρεώνεται και τους στίχους του ύμνου της
μαζί με άλλους ισπανούς..: Cara al Sol Smile
mario4
mario4
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 16471
Τόπος : ΛΑΣΙΘΙ
Ομάδα : ΟΦΗ
Ομάδα : μητροπουλος Stamp%20Snake%20Goddess_t
Μισή μυριάδα έτη
λατρεύουμε του ΟΦΗ την Ιδέα..
Registration date : 27/05/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μητροπουλος Empty Απ: μητροπουλος

Δημοσίευση από mike12 Σαβ 7 Νοε 2009 - 13:18

re sakis ........anatrixiasa tora me ayta pou les...ego hero oti an rotiseis ena megalo antropo kai tou peis poioi metrane poio polly..emeis oi eseis tin hereis tin apantisi apo mono sou..ante pare kana pop corn kai pigene stin kiheli me poulman to mono pou herete na kanete einai na grafete piso apo ena p.c oti tha erthete sto egaleo gia na deite ton exmaloto ilisiako kai kati tetoia..kano lathos;;den ta exete pei ayta...alla mallon tha exei kinisei stin thibon kai tha bariosaste...kai na sou thimiso giati ego to 86 genithika kai den mporo na sou po tpt...apo ta palia skinika....tha sou thimiso oti prin 3 xronia eixame erthei sto klisto se ena pexnidi a2..apo ti thimame san kyrioi irthame san kyrioi figame...kai pano apo 50 atoma den eisastan mesa sto gipedo....kano lathos pes to kai ayto......eiste heytes re kai to hereis pou persi me ta giannena emeis sas perimename xoris na exoyme kamia kakia prothesi kai eseis bgalate broma oti sas tin eixame stimeni sta stena...kano lathos kai se ayto;;;deihate poia einai i magia sas otan sas kalese o mitropoulos sto henodoxeio kai sas elege oti i omada tha ginei egaleo...kai eseis tou milagate ston plithintiko...pou ama itan alloi stin thesi sas den tha ton eixan afisei na figei apo ekei mexri na allahei gnomi....kano lathos kai se ayto;;;;ante paramythade sas barethika....


Έχει επεξεργασθεί από τον/την sellos στις Σαβ 7 Νοε 2009 - 13:58, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : προσπαθησε να μην γραφεις greeklish)
mike12
mike12

Αριθμός μηνυμάτων : 822
Ηλικία : 37
Τόπος : αιγαλεω
Ομάδα : Αιγάλεω
Registration date : 17/10/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μητροπουλος Empty Απ: μητροπουλος

Δημοσίευση από Boas12 Σαβ 7 Νοε 2009 - 13:42

Ρε Sakis ....... Εγώ είπα ότι μπορείτε να λέτε την άποψη σας αλλά χωρίς χαρακτηρισμούς. Το αν είμαι εγώ καλός μαθητής του αφεντικού μου και τέτοιες πίπες άστα γιατί ούτε προσωπικά με ξέρεις αλλά και όλες αυτές οι μπαρούφες που λες περί εμμισθων είναι της ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ σου. Έχει κάτι καλά ηρεμιστικά το φαρμακείο,πάρε κανένα να σου φύγουν λίγο τα φαντάσματα που βλέπεις,εντάξει .....?
Κι όσο για τα σκηνικά άστο ρε μεγάλε τίμη είναι και μόνο που μιλάμε μαζί σας για τέτοια πράματα από το παρελθον.

edit:sellos
Boas12
Boas12

Αριθμός μηνυμάτων : 195
Ηλικία : 44
Ομάδα : Αιγάλεω
Registration date : 12/10/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μητροπουλος Empty Απ: μητροπουλος

Δημοσίευση από Sakis Σαβ 7 Νοε 2009 - 13:44

................ ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΟΤΙ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕΣ ΤΟ 86΄ ΚΑΤΑΛΑΒΑ...... ....ΑΦΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΕΣΥ ΤΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΛΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΕΚΕΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΡΑΞΗ ΤΟΥ ΔΡΑΜΑΤΟΣ....ΤΙ ΝΑ ΠΩ? ΕΤΣΙ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΟΙ ΜΕΝΤΟΡΕΣ ΣΟΥ ΕΤΣΙ ΛΕΣ ΚΙ ΕΣΥ. ΕΧΕΙΣ ΒΡΕΙ 2-3 ΚΑΡΑΜΕΛΛΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΙΠΙΛΑΣ ΣΕ ΚΑΘΕ POST. ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΥ ΗΡΘΕΣ ΣΤΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΣΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΑΠΟΧΗ, ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΛΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ... ΟΤΙ ΕΚΑΝΕΣ ΤΟ ΜΑΓΚΑ ΣΕ ΕΝΑ ΑΔΕΙΟ ΓΗΠΕΔΟ

ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΤΟΝ ΟΦΙΤΖΗ ΑΠΟ ΚΡΗΤΗ. ΝΙΚΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ, ΑΜΑ ΘΕΣ ΨΑΞΤΟ....


edit:sellos

Sakis

Αριθμός μηνυμάτων : 629
Ομάδα : Ηλυσιακός
Registration date : 02/11/2009

http://www.ilisiakos.net

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μητροπουλος Empty Απ: μητροπουλος

Δημοσίευση από sellos Σαβ 7 Νοε 2009 - 13:46

Είναι ανούσια η κουβέντα και πάει σε προσωπικο επίπεδο πλεον
πριν κάποια ποστ θεωρώ πως ήμουν ξεκάθαρος


Σας παρακαλώ εαν θέλετε να συνεχίσετε την συζήτηση χωρίς χαρακτηρισμούς..
sellos
sellos
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 25978
Ηλικία : 15
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ομάδα : ΠΑΣ
Registration date : 01/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μητροπουλος Empty Απ: μητροπουλος

Δημοσίευση από mario4 Σαβ 7 Νοε 2009 - 14:18

απλώς για να κλεισω την συζήτηση με την περιβόητη φράση και τον ύμνο.
Ο Καζαντζάκης δεν έγραψε τον ύμνο της φάλαγγας! Ηταν απεσταλμένος της Καθημερινής ως ανταποκριτής του Ισπανικού εμφυλίου.
Φαντάζομαι ότι χρυσαυγίτικες ιστοσελίδες χρησιμοποιούν
αποσπάσματα του Καζαντζάκη και γιαυτό μπορεί να υπάρξει σύγχυση..

Δίνω ένα λινκ http://alterapars.blogspot.com/2008_12_01_archive.html
ΠΟΛΕΜΙΚΟΙ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΤΕΣ ΣΤΟΝ ΙΣΠΑΝΙΚΟ ΕΜΦΥΛΙΟ


Ο Νίκος Καζαντζάκης πηγαίνει στην Ισπανία ως απεσταλμένος της εφημερίδας "Καθημερινή". Οι ανταποκρίσεις του δημοσιεύονται καθημερινά στην εφημερίδα από τις 24 Νοεμβρίου 1936 έως τις 17 Ιανουαρίου 1937 και αποτελούν τη μεγάλη ενότητα «¡Viva la muerte! »στην έκδοση του βιβλίου «Ισπανία. Νίκος Καζαντζάκης, Ταξιδεύοντας ­ Ισπανία» (Εκδόσεις Καζαντζάκη). Ο Καζαντζάκης περιγράφει τον πόλεμο δείχνοντας τη συμπάθειά του για το φρανκικό στρατόπεδο. Βέβαια, σχετικά με τις πεποιθήσεις του Νίκου Καζαντζάκη επικρατεί αβεβαιότητα, και αυτό οφείλεται κυρίως στις συχνές ιδεολογικές μεταστροφές που τον χαρακτήριζαν. Έτσι, λόγω του εφήμερου ενθουσιασμού του για ανατροπή και επανάσταση, την περίοδο 1921 - 1924, όταν διέμενε κυρίως στη Γερμανία παρακολουθώντας «την μπολσεβίκικη κίνηση», χαρακτηρίζεται κομμουνιστής. Αργότερα το ενδιαφέρον του αυτό μετατοπίζεται και διασπάται. Η Ελένη Καζαντζάκη σημειώνει: «Ξέρει πόσο τον υποψιάζουνται και τον κατηγορούν για πληρωμένο κομμουνιστή από τη Μόσχα. Ξέρει, επίσης, πολύ καλά πως οι αριστεροί δεν τον θέλουν, γιατί είναι... μυστικιστής. Ωστόσο, δεν ήξερε ακόμα πως οι αρχηγοί του Κ.Κ.Ε. τον κατηγορούσαν για πράχτορα της Ιντέλλιτζενς Σέρβις (…)» ­ (Ελένη Καζαντζάκη, «Νίκος Καζαντζάκης, Ο Ασυμβίβαστος», Εκδόσεις Καζαντζάκη, Αθήνα 1983, σ. 477). Ο εκδότης της εφημερίδας Γεώργιος Βλάχος λέει στον συγγραφέα: «Ξέρω πως θα προτιμούσες να πας στους Κόκκινους. Μα εγώ σε στέλνω στους Μαύρους, όπως τους λέτε». Το γεγονός της αποστολής του στους «Μαύρους» και όχι στους «Κόκκινους» ο Καζαντζάκης το αντιμετωπίζει, σύμφωνα με την Ελένη Καζαντζάκη, ­ ως πρόκληση και η συνεργασία με μια συντηρητική εφημερίδα τον υποχρεώνει (δεδομένης της πολιτικής κατάστασης στην Ελλάδα) ­ να τηρήσει τους όρους της δεοντολογίας και να σεβαστεί τη γραμμή της εφημερίδας.

και συγγνώμη για την παρένθεση. Smile
mario4
mario4
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 16471
Τόπος : ΛΑΣΙΘΙ
Ομάδα : ΟΦΗ
Ομάδα : μητροπουλος Stamp%20Snake%20Goddess_t
Μισή μυριάδα έτη
λατρεύουμε του ΟΦΗ την Ιδέα..
Registration date : 27/05/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μητροπουλος Empty Απ: μητροπουλος

Δημοσίευση από Sakis Σαβ 7 Νοε 2009 - 19:28

mario φίλε μου, όπως σου είπα δεν έχω καμια σχέση με τις ιστοσελίδες που αναφέρεις. Δεν τις διαβάζω, δεν με ενδιαφέρουν και δεν ξέρω τι λένε. Ξέρω όμως τι έχει γράψει ο Καζαντζάκης και τι βλέπουν τα μάτια μου. Για πιο λόγο το έκανε αυτό και αν είχε ιδεολογικές μεταστροφές ο Καζαντζάκης δεν μπορώ να ξέρω. Εγώ απλά είπα για κάτι που γνωρίζω με βεβαιότητα. Τα υπόλοιπα δεν με ενδιαφέρουν. Δεν έχω καμιά συμπάθεια στο φρανκικό καθεστώς, ούτε θα μπορούσα να είχα καθότι δεν είμαι ισπανός και κυρίως, δεν γουστάρω τις χούντες.
Η έκφραση των φρανκιστών που χρησιμοποίησα έχει άλλο νόημα .... πάρτο σαν ένα "ελευθερία ή θάνατος"....αλλά όλα αυτά είναι πολιτικά και δεν έχουν θέση εδώ.
Σε ευχαριστώ για τον κόπο που έκανες και για το link, το διάβασα με ενδιαφέρον και ομολογώ ότι βρήκα και πράγματα που δεν ήξερα. Χαίρομαι που υπάρχουν άνθρωποι με ανησυχίες ακόμα και σε ένα οπαδικό site.
Τα λέμε....

Sakis

Αριθμός μηνυμάτων : 629
Ομάδα : Ηλυσιακός
Registration date : 02/11/2009

http://www.ilisiakos.net

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μητροπουλος Empty Απ: μητροπουλος

Δημοσίευση από mario4 Σαβ 7 Νοε 2009 - 19:43

ωραία, χαίρομαι για τη διευκρίνηση Very Happy
απλώς ο Κ. δεν έγραψε ποτέ τους στίχους του ύμνου!
http://en.wikipedia.org/wiki/Cara_al_Sol
mario4
mario4
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 16471
Τόπος : ΛΑΣΙΘΙ
Ομάδα : ΟΦΗ
Ομάδα : μητροπουλος Stamp%20Snake%20Goddess_t
Μισή μυριάδα έτη
λατρεύουμε του ΟΦΗ την Ιδέα..
Registration date : 27/05/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μητροπουλος Empty Απ: μητροπουλος

Δημοσίευση από georgios Σαβ 7 Νοε 2009 - 19:46

ιδεολογικές μεταστροφές?
ίσως ο Καζαντζάκης ήταν κάτι παραπάνω απο κόκκινος ή μαύρος.
Ενας άνθρωπος χωρίς καλούπι και χωρίς στρατόπεδο.
Απο τη στιγμή που ο ίδιος δεν χαρακτήρισε τον εαυτό του τίποτα απο τα δύο
καλό θα είναι να μην προσπαθούμε να τον χαρακτηρίσουμε και εμείς.

Άλλωστε είναι συχνό φαινόμενο να τον παρεξηγούν επειδή δεν τον καταλαβαίνουν. Κλασσικό παράδειγμα η κατηγορία ότι ήταν άθεος. Ενας βαθειά θρησκευόμενος
άνθρωπος ο οποίος απλά δεν ακολουθούσε τη στερεότυπη σκέψη της εποχής και φυσικά της εκκλησίας.

Εψαξα χωρίς αποτέλεσμα να δώ αν ήταν ομιλήτης, Μάριο μπας κατέχεις πράμα?

georgios

Αριθμός μηνυμάτων : 6
Ομάδα : ΟΦΗ
Registration date : 07/11/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μητροπουλος Empty Απ: μητροπουλος

Δημοσίευση από mario4 Σαβ 7 Νοε 2009 - 20:16

δύσκολο να πεις! και να ήταν δεν νομίζω να το εκδήλωνε. Πάντως λόγω καταγωγής και μόνο
μπορούμε να το υποθέσουμε.
mario4
mario4
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 16471
Τόπος : ΛΑΣΙΘΙ
Ομάδα : ΟΦΗ
Ομάδα : μητροπουλος Stamp%20Snake%20Goddess_t
Μισή μυριάδα έτη
λατρεύουμε του ΟΦΗ την Ιδέα..
Registration date : 27/05/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μητροπουλος Empty Απ: μητροπουλος

Δημοσίευση από zaxos4snakes Σαβ 7 Νοε 2009 - 20:21

το ελευθερια ή θανατος φιλε σακη δεν ειναι πολιτικο Embarassed
zaxos4snakes
zaxos4snakes

Αριθμός μηνυμάτων : 10963
Ηλικία : 42
Τόπος : therissos city 4 not normal fans
Ομάδα : ΟΦΗ
Ομάδα : ΟΦΗ
Registration date : 07/06/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης