Το Forum των φιλάθλων
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ο απολυτος χωρος εκτονωσης του φορουμ!

+30
foxerkaterini-5-
πάμμαχον
znick
Κρόνιος
ligans
vour
KESARIANH*WARRIORS
mauri_thiella
Pasas7
PASantreas
Soultanidis
Fredericks -5-
iason
palios-4
aoktshs777
Παναγιώτης
eddy
Tzes
alves...7
Stef-Pierikos
Jim
Pierikos1961
Betafans
_KALOGREZA
LiGNiT
PasGiannina
MIXOS
sellos
thyellara-5
Rossoblu
34 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 40 Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Ο απολυτος χωρος εκτονωσης του φορουμ! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο απολυτος χωρος εκτονωσης του φορουμ!

Δημοσίευση από Pierikos1961 Τετ 3 Δεκ 2008 - 2:00

sellos έγραψε:Εγώ παντως πριν κατέβω Αθήνα,έφτιαχνα και ακόμη φτίαχνουμε
το καλύτερο.
αντικειμενικά το λεω lol!

Τα αντικειμενικα μου συγχαρητηρια, λοιπόν... :asd:
Pierikos1961
Pierikos1961
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 6613
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : Pierikos
Registration date : 04/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο απολυτος χωρος εκτονωσης του φορουμ! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο απολυτος χωρος εκτονωσης του φορουμ!

Δημοσίευση από sellos Τετ 3 Δεκ 2008 - 2:03

Ευχαριστώ...
Εσεις στην κατερίνη πως τα πάτε?
sellos
sellos
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 25978
Ηλικία : 15
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ομάδα : ΠΑΣ
Registration date : 01/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο απολυτος χωρος εκτονωσης του φορουμ! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο απολυτος χωρος εκτονωσης του φορουμ!

Δημοσίευση από MIXOS Τετ 3 Δεκ 2008 - 2:05

Όποιος ξέρει από καλό τσίπουρο, πίνει Ηπειρώτικο, χωρίς γλυκάνισο...

Ηλιάς Μαμαλάκης

Wink

Φυσικά αστειεύομαι (σε ότι αφορά το "όχι" που είπα πιο πάνω, γιατί για το Μαμαλάκη δεν αστειεύομαι καθόλου) αλλά εκτός του ότι έχω λιώσει με Θέμο, έχει καλεσμένη και τη Ρία Αντωνίου και... χμμμ δεν μπορούσα να απαντήσω!

Λοιπόν, τσίπουρο βγάζουμε, σε μεγάλες ποσότητες. Με το ζόρι καλύπτει τις τοπικές ανάγκες αλλά κάνουμε ότι μπορούμε και παίρνουμε σταφύλια από Θεσσαλία κυρίως αλλά και από διάφορες περιοχές "καταυλακιώτικες"!

Η διαφορά μας με το Μακεδονικό και το Θεσσαλικό τσίπουρο είναι οτι εμείς δε χρησιμοποιούμε γλυκάνισο ή άλλες γλυκαντικές ουσίες. Το τσίπουρο στον Τύρναβο και το Βόλο, δεν το μπορώ με τίποτα. Τόσο, που προτιμώ να πιω οτιδήποτε άλλο! Αντίστοιχα βέβαια, εκείνοι κατά κανόνα δεν μπορούν να πιούν το δικό μας.
Λόγω γλυκανίσου (σ' αυτό οφείλεται το άσπρισμα στο ποτήρι αν ρίξεις νερό) ταιριάζει καλύτερα με μεζέ θαλασσινά ενώ το δικό μας (δεν ασπρίζει ούτε... με ασβέστη και δεν πίνεται με πάγο) συνοδεύεται κυρίως με κρεατικά.

Αυτό που μας αρέσει και δε μας πειράζει καθόλου είναι η Κρητική τσικουδιά. Η διαφορά με το δικό μας είναι οτι αποστάζεται δύο φορές και για κάποιους αυτό την κάνει βαρύτερη. Εγγυώμαι οτι γευστικά είναι ακριβώς η ίδια και προσωπικά δεν έχω λιποθυμήσει ποτέ (με τα ντόπια τσίπουρα, γυρίζω μπουσουλώντας, αρκετές φορές).

Το Ηπειρώτικο τσίπουρο δεν είναι παντού το ίδιο. Εξαρτάται απ' την ποικιλία σταφυλιού που χρησιμοποιείς. Στα νότια του νομού Ιωαννίνων και στο νομό Άρτης, χρησιμοποιούν μόνο ζαμπέλα. Αυτοί λένε οτι είναι αρωματικό. Προσωπικά, δεν το μπορώ. Βαρύπιοτο αρκετά, πρέπει να είσαι μαθημένος (όπως σ' όλα τα πράγματα δηλαδή). Στα βόρεια του Νομού (στα μέρη μου), χρησιμοποιούμε περισσότερο ντεμπίνα και μικρό μέρος του καζανιού καταλαμβάνει η ζαμπέλα και κάποια άλλη ίσως ποικιλία (σταφίδα ή μοσχάτο π.χ.).

Οι βαθμοί (τα "γράδα" όπως λέγονται) κυμαίνονται από 17 - 19 (από εκεί και ύστερα είναι για εντριβές αλλά πολλές φορές αναγκαζόμαστε να τα πιούμε, όταν κάποιος τα 'χει ξεχασμένα στο χωριό καμιά 3ετία, από λάθος σίγουρα). Σε βαθμούς αλκοολ, μεταφράζεται (για το 18άρι ας πούμε που είναι και το συνηθέστερο) ως 18*2,4= 43,2% (πολ/ζεις τα γράδα με το 2,4).

Αν το τσίπουρο είναι καθαρό, σπιτικό και φροντισμένο, δε σε πειράζει ποτέ. Δύσκολο να το βρεις σε μαγαζιά, εύκολο να το βρεις σε σπίτια. Κι ένα λίτρο να πιεις, θα ξυπνήσεις χωρίς πονοκέφαλο.

Αυτά!
MIXOS
MIXOS

Αριθμός μηνυμάτων : 396
Τόπος : ΓΙΑΝΝΕΝΑ
Ομάδα : ΠΑΣ
Ομάδα : ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
Registration date : 30/10/2008

http://www.myspace.com/lisaslick2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο απολυτος χωρος εκτονωσης του φορουμ! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο απολυτος χωρος εκτονωσης του φορουμ!

Δημοσίευση από thyellara-5 Τετ 3 Δεκ 2008 - 2:13

:respecet: ηταν διαφωτιστικοτατο ,
thyellara-5
thyellara-5
Team Moderator
Team Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 1298
Τόπος : K A L A M A T A
Ομάδα : Καλαμάτα
Ομάδα : ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Registration date : 07/11/2008

http://www.grupponero.gr/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο απολυτος χωρος εκτονωσης του φορουμ! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο απολυτος χωρος εκτονωσης του φορουμ!

Δημοσίευση από MIXOS Τετ 3 Δεκ 2008 - 2:16

Τι απατεώνας είσαι ρε φίλε

Να, ο εμπαθής! Πιάστε τον! Βιάστηκε να με κακοχαρακτηρίσει...σιχτίρ lol!

Σε ότι αφορά το άλλο ερώτημα, ποιος καταναλώνει περισσότερα δηλαδή, έχω να πω το εξής!

Πιο πολύ απ' όλους, πίνουν οι Καστοριανοί :poto:

Για τσίπουρα δεν ξέρω, γενικώς πάντως, ναι!

Σε ότι αφορά τα τσίπουρα, φαντάζομαι οτι οι Βολιώτες μπορούν πιο εύκολα να πιουν εκείνο τον υδρογονάνθρακα που τύποις αποκαλούν "τσίπουρο" (οι ιερόσυλοι :!@#%$: ) και επομένως πίνουν περισσότερο. Την ίδια ώρα, στα δικά μας είμαστε αχτύπητοι. Κι επειδή έχω πιεί με Κρητικούς, σταματάνε πολύ πριν από μένα Wink Και γενικά, όπου τύχαινε να είμαστε γιαννιωτοπαρέες και δίπλα παρέες από άλλες περιοχές, πάντα πίναμε περισσότερο (και πίναμε πάντα ενώ οι άλλοι μπορεί και όχι lol! ).

Όρκο δεν παίρνω αλλά ένα ψιλοπρόβλημα το έχουμε :chuss:
MIXOS
MIXOS

Αριθμός μηνυμάτων : 396
Τόπος : ΓΙΑΝΝΕΝΑ
Ομάδα : ΠΑΣ
Ομάδα : ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
Registration date : 30/10/2008

http://www.myspace.com/lisaslick2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο απολυτος χωρος εκτονωσης του φορουμ! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο απολυτος χωρος εκτονωσης του φορουμ!

Δημοσίευση από Pierikos1961 Πεμ 4 Δεκ 2008 - 1:41

MIXOS έγραψε:
Pierikos1961 έγραψε:Τι απατεώνας είσαι ρε φίλε
Nα, ο εμπαθής! Πιάστε τον! Βιάστηκε να με κακοχαρακτηρίσει...σιχτίρ


Πάλι ? Αμαν πια ! Smile
Τι σε έχει πιάσει ρε φίλε ? Ξυπναω την κουκουλα που κρύβεις μέσα σου ? lol!

MIXOS έγραψε:
Ο Pierikos1961 το έγραψε.
Τον είδα, τον είδα!!!

ΟΡΙΣΤΕ ΚΥΡΙΟΙ ΔΙΚΑΣΤΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΓΑΜΗΣΤΕ ΤΟΝ
Pierikos1961
Pierikos1961
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 6613
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : Pierikos
Registration date : 04/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο απολυτος χωρος εκτονωσης του φορουμ! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο απολυτος χωρος εκτονωσης του φορουμ!

Δημοσίευση από Jim Πεμ 4 Δεκ 2008 - 14:31

Δέν ξέρω αν το μάθατε,εγώ διάβασα κάπου οτι η ουέφα σκέφτεται να βάλει 5 διαιτητές.
Άντε να δούμε.Ευελπιστώ να γίνει κάτι τέτοιο μπας και σωθεί το Ελληνικό ποδόσφαιρο(γιατί αν περιμένω να φύγουν οι Σωκράτιδες και οι Γκαγκάτσιδες :mmmmm: σωθήκαμε).Αλλά να πω και κάτι ακόμα.Και 5 και 15 και 1015 να βάλουν και πάλι ''λάθη'' θα γίνονται και πάλι λαδιές θα γίνονται και πάλι νεκρό θα βρίσκουμε το Ελληνικό ποδόσφαιρο και πάλι θα χτυπιόμαστε :tixos: .

Jim

Αριθμός μηνυμάτων : 19
Registration date : 21/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο απολυτος χωρος εκτονωσης του φορουμ! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο απολυτος χωρος εκτονωσης του φορουμ!

Δημοσίευση από thyellara-5 Πεμ 4 Δεκ 2008 - 16:16

Jim έγραψε:Δέν ξέρω αν το μάθατε,εγώ διάβασα κάπου οτι η ουέφα σκέφτεται να βάλει 5 διαιτητές.
Άντε να δούμε.Ευελπιστώ να γίνει κάτι τέτοιο μπας και σωθεί το Ελληνικό ποδόσφαιρο(γιατί αν περιμένω να φύγουν οι Σωκράτιδες και οι Γκαγκάτσιδες :mmmmm: σωθήκαμε).Αλλά να πω και κάτι ακόμα.Και 5 και 15 και 1015 να βάλουν και πάλι ''λάθη'' θα γίνονται και πάλι λαδιές θα γίνονται και πάλι νεκρό θα βρίσκουμε το Ελληνικό ποδόσφαιρο και πάλι θα χτυπιόμαστε :tixos: .

5 ? πολυ επαναστατικο φαινεται
thyellara-5
thyellara-5
Team Moderator
Team Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 1298
Τόπος : K A L A M A T A
Ομάδα : Καλαμάτα
Ομάδα : ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Registration date : 07/11/2008

http://www.grupponero.gr/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο απολυτος χωρος εκτονωσης του φορουμ! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο απολυτος χωρος εκτονωσης του φορουμ!

Δημοσίευση από Betafans Πεμ 4 Δεκ 2008 - 16:22

Jim έγραψε:Δέν ξέρω αν το μάθατε,εγώ διάβασα κάπου οτι η ουέφα σκέφτεται να βάλει 5 διαιτητές.
Άντε να δούμε.Ευελπιστώ να γίνει κάτι τέτοιο μπας και σωθεί το Ελληνικό ποδόσφαιρο(γιατί αν περιμένω να φύγουν οι Σωκράτιδες και οι Γκαγκάτσιδες :mmmmm: σωθήκαμε).Αλλά να πω και κάτι ακόμα.Και 5 και 15 και 1015 να βάλουν και πάλι ''λάθη'' θα γίνονται και πάλι λαδιές θα γίνονται και πάλι νεκρό θα βρίσκουμε το Ελληνικό ποδόσφαιρο και πάλι θα χτυπιόμαστε :tixos: .

Όσους και να φέρουνε στην Ελλάδα τίποτα δεν θα αλλάξει...Στο τέλος πιστεύω πως θα υπάρξουν και αντιδράσεις και στο τέλος κανένας δεν θα έρθει... Sad
Betafans
Betafans
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 4548
Ομάδα : Καβάλα
Ομάδα : Α.Ο.ΚΑΒΑΛΑ
Registration date : 28/10/2008

https://bethniki.catsboard.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο απολυτος χωρος εκτονωσης του φορουμ! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο απολυτος χωρος εκτονωσης του φορουμ!

Δημοσίευση από thyellara-5 Πεμ 4 Δεκ 2008 - 16:48

Betafans έγραψε:
Jim έγραψε:Δέν ξέρω αν το μάθατε,εγώ διάβασα κάπου οτι η ουέφα σκέφτεται να βάλει 5 διαιτητές.
Άντε να δούμε.Ευελπιστώ να γίνει κάτι τέτοιο μπας και σωθεί το Ελληνικό ποδόσφαιρο(γιατί αν περιμένω να φύγουν οι Σωκράτιδες και οι Γκαγκάτσιδες :mmmmm: σωθήκαμε).Αλλά να πω και κάτι ακόμα.Και 5 και 15 και 1015 να βάλουν και πάλι ''λάθη'' θα γίνονται και πάλι λαδιές θα γίνονται και πάλι νεκρό θα βρίσκουμε το Ελληνικό ποδόσφαιρο και πάλι θα χτυπιόμαστε :tixos: .

Όσους και να φέρουνε στην Ελλάδα τίποτα δεν θα αλλάξει...Στο τέλος πιστεύω πως θα υπάρξουν και αντιδράσεις και στο τέλος κανένας δεν θα έρθει... Sad

εννοει να φερουμε διαιτητες απο το εξωτερικο ? γιατι ειμαι κατα αυτου ,νομιζω η σχολη διαιτησιας που λεγανε να κανουν σαν ανωτατη σχολη ειναι η λυση
thyellara-5
thyellara-5
Team Moderator
Team Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 1298
Τόπος : K A L A M A T A
Ομάδα : Καλαμάτα
Ομάδα : ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Registration date : 07/11/2008

http://www.grupponero.gr/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο απολυτος χωρος εκτονωσης του φορουμ! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο απολυτος χωρος εκτονωσης του φορουμ!

Δημοσίευση από Pierikos1961 Παρ 5 Δεκ 2008 - 1:24

@LiGNiT : Ρε φίλε, ή διόρθωσε την ηλικία σου γιατί βγάζει μάτια ή πες μας προσωπικές σου εμπειρίες από τον Α' Παγκόσμιο Πόλεμο... Ο,τι σε βολεύει :lolll:
Pierikos1961
Pierikos1961
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 6613
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : Pierikos
Registration date : 04/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο απολυτος χωρος εκτονωσης του φορουμ! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο απολυτος χωρος εκτονωσης του φορουμ!

Δημοσίευση από MIXOS Παρ 5 Δεκ 2008 - 1:30

Πες μου οτι γνώρισες προσωπικά τον Άρη να τρελαθώ!
MIXOS
MIXOS

Αριθμός μηνυμάτων : 396
Τόπος : ΓΙΑΝΝΕΝΑ
Ομάδα : ΠΑΣ
Ομάδα : ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
Registration date : 30/10/2008

http://www.myspace.com/lisaslick2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο απολυτος χωρος εκτονωσης του φορουμ! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο απολυτος χωρος εκτονωσης του φορουμ!

Δημοσίευση από thyellara-5 Παρ 5 Δεκ 2008 - 1:35

και ποιος επαιζε την καλυτερη μπαλλα πριν το 1940 ? :P
thyellara-5
thyellara-5
Team Moderator
Team Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 1298
Τόπος : K A L A M A T A
Ομάδα : Καλαμάτα
Ομάδα : ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Registration date : 07/11/2008

http://www.grupponero.gr/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο απολυτος χωρος εκτονωσης του φορουμ! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο απολυτος χωρος εκτονωσης του φορουμ!

Δημοσίευση από _KALOGREZA Παρ 5 Δεκ 2008 - 1:35

MIXOS έγραψε:Πες μου οτι γνώρισες προσωπικά τον Άρη να τρελαθώ!

:lolll: lol! :xaxa: :asd: ZΩΓΡΑΦΙΣΕΣ ΠΑΛΙ!!!
_KALOGREZA
_KALOGREZA
Team Moderator
Team Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 2074
Τόπος : KAΠΟΥ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΗ...
Ομάδα : Ατρόμητος
Registration date : 29/10/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο απολυτος χωρος εκτονωσης του φορουμ! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο απολυτος χωρος εκτονωσης του φορουμ!

Δημοσίευση από Pierikos1961 Παρ 5 Δεκ 2008 - 1:43

thyellara-5 έγραψε:και ποιος επαιζε την καλυτερη μπαλλα πριν το 1940 ? :P

Σωστα ! Κι όχι μόνο να μας πει, να μας το αιτιολογήσει κιόλας.
16 χρονών ήταν τότε, θα πρέπει να έχει απόψη... :lolll:
Pierikos1961
Pierikos1961
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 6613
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : Pierikos
Registration date : 04/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο απολυτος χωρος εκτονωσης του φορουμ! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο απολυτος χωρος εκτονωσης του φορουμ!

Δημοσίευση από sellos Παρ 5 Δεκ 2008 - 2:13

Χρονιά πολλά sello.
Αντε και καλά μυαλά... :lolll:

ωχ ειχες γενεθλια sellos ? φιλε μου ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και πανω απο ολα υγεια ,

Χρόνια πολλά αδερφέ Sellos! Πάντα υγεία, ευτυχία κι επιτυχίες φίλος. Σε όλους τους τομείς. Να είσαι καλά με την οικογένειά σου και τους ανθρώπους σου.

Ελπίζω να σε θυμηθεί η ομάδα μεθαύριο και να σου κάνει δώρο το τρίποντο Smile

Είπα να απαντησω εδώ "στα φαράσια" για να μην μας μαλώσουν..Ο απολυτος χωρος εκτονωσης του φορουμ! - Σελίδα 3 Icon_smile

Σας ευχαριστώ πολυ μάγκες!Να είστε καλά!
Και σε σας έυχομαι ότι καλύτερο και υγεία σε ολο τον κόσμο!
sellos
sellos
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 25978
Ηλικία : 15
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ομάδα : ΠΑΣ
Registration date : 01/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο απολυτος χωρος εκτονωσης του φορουμ! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο απολυτος χωρος εκτονωσης του φορουμ!

Δημοσίευση από sellos Παρ 5 Δεκ 2008 - 2:17

Γιατί ρε παιδία συμπεριφέρεστε έτσι στην τρίτη ηλικέια?

Δεν μπορει δηλαδή ο φίλος μας να είναι μεγάλος και να είναι betafan's?
sellos
sellos
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 25978
Ηλικία : 15
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ομάδα : ΠΑΣ
Registration date : 01/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο απολυτος χωρος εκτονωσης του φορουμ! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο απολυτος χωρος εκτονωσης του φορουμ!

Δημοσίευση από thyellara-5 Παρ 5 Δεκ 2008 - 2:33

προφανως δεν ειναι 84 . Μακαρι να εμπαιναν μεγαλοι σε ηλικια οπαδοι , και ειναι παντα ευπροσδεκτοι , απλα κανουμε πλακιτσα στον Lignit Smile
thyellara-5
thyellara-5
Team Moderator
Team Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 1298
Τόπος : K A L A M A T A
Ομάδα : Καλαμάτα
Ομάδα : ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Registration date : 07/11/2008

http://www.grupponero.gr/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο απολυτος χωρος εκτονωσης του φορουμ! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο απολυτος χωρος εκτονωσης του φορουμ!

Δημοσίευση από LiGNiT Παρ 5 Δεκ 2008 - 20:11

χαχαχαχα..... Επειδή είμαι και κάποιας ηλικίας, δε θα απαντήσω στον καθένα σας ξεχωριστά! Με τον Αρούλη (έτσι τον φωνάζαμε!), παίζαμε μαζί κρυφτό πάνω στα βουνά, αλλά μία μέρα κρύφτηκε τόσο καλά, που τον χάσαμε και δεν τον ξαναείδα από τότε.

Για τον πόλεμο, πάνω κάτω τα ξέρετε και δε θα σας πω και τίποτα καινούργιο.

Οσο για το ποιος έπαιζε καλή μπάλα πριν το '40, δεν ξέρω. Βλέπετε, όλη τη μέρα κρυβόμασταν στα βουνά και ο αποκωδικοποιητής της NOVA δεν έπιανε και τόσο καλά! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Υ.Γ.: Πάλι καλά που μου θυμίσατε να αλλάξω την ηλικία μου... Δε θυμόμουν καν ότι είχα βάλει χρονολογία γέννησης το 1924 (Ελεος δηλαδή!)
LiGNiT
LiGNiT

Αριθμός μηνυμάτων : 137
Ηλικία : 38
Τόπος : Βέροια-Σέρρες
Ομάδα : Βέροια
Registration date : 30/10/2008

http://www.veria-fc.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο απολυτος χωρος εκτονωσης του φορουμ! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο απολυτος χωρος εκτονωσης του φορουμ!

Δημοσίευση από Stef-Pierikos Δευ 8 Δεκ 2008 - 21:10

BETA O ΑΓΩΝΑΣ ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΚΑΒΑΛΑ ΤΙ ΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ?
(ΣΤΟ ΠΟΡΤΑΛ ΔΕΝ ΑΝΑΓΡΑΦΕΤΑΙ Ο ΣΥΓΚΕΚΡΥΜΕΝΟΣ ΑΓΩΝΑΣ)...
ΓΙΑΤΙ ???
Stef-Pierikos
Stef-Pierikos
Moderator
Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 3573
Τόπος : Kaτερίνη: Η μελανόλευκη πόλη !
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : ΠΙΕΡΙΚΟΣ
GATE-5
www.sop-pierikos.gr/forum
Registration date : 19/11/2008

http://WWW.SOP-PIERIKOS.GR

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο απολυτος χωρος εκτονωσης του φορουμ! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο απολυτος χωρος εκτονωσης του φορουμ!

Δημοσίευση από alves...7 Δευ 8 Δεκ 2008 - 21:18

ΚΥΡΙΑΚΗ ΦΙΛΕ ΠΑΙΖΟΥΜΕ 14/12/08 ΜΕΣΑ ΣΕ ΣΑΣ
alves...7
alves...7

Αριθμός μηνυμάτων : 2372
Τόπος : το μικρο μοντε καρλο
Ομάδα : Καβάλα
Ομάδα : ΕΛΑΦΡΑ ΤΑΞΙΑΡΧΙΑ ΤΟΥ ΒΟΡΡΑ
Registration date : 02/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο απολυτος χωρος εκτονωσης του φορουμ! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο απολυτος χωρος εκτονωσης του φορουμ!

Δημοσίευση από MIXOS Τετ 24 Δεκ 2008 - 20:55

MIXOS
MIXOS

Αριθμός μηνυμάτων : 396
Τόπος : ΓΙΑΝΝΕΝΑ
Ομάδα : ΠΑΣ
Ομάδα : ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
Registration date : 30/10/2008

http://www.myspace.com/lisaslick2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο απολυτος χωρος εκτονωσης του φορουμ! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο απολυτος χωρος εκτονωσης του φορουμ!

Δημοσίευση από sellos Τετ 31 Δεκ 2008 - 1:07

fenta με διαολίζεις και θα σου απαντησω εδώ...

Η Καβάλα δεν έχει κάνει τις πορείες σε πρωτάθλημα αλλά και σε κύπελλο που έχει κάνει ο Ιωνικός ούτε κατά διάνοια αλλά ούτε καν αυτές που έχει κάνει η Ατρομητάρα
η Καβάλα αν θυμαμαι καλά τη σεζον 97-98 βγήκε 6η και δεν καταφερέ να παιξει ευρώπη
ο Ατρομητος θα θυμασαι πως από την εβδομη θεση επαιξε ευρώπη και επισης θα θυμασαι
πως εκει που πηγαινες για Γ' σε ένα καλοκαιρι βρεθηκες στην Α'.
Τiς συμμετοχες σας στην Α' μπορεις να τις δεις και στον πινακα σε σχεση με την Καβαλα
Πως λοιπον λεβεντη μου δεν τιθετε θεμα συγκρισης?

2 ημιτελικούς κυπέλλου και στον έναν με την ΑΕΚ το 92 νομίζω που σφαχτήκαμε σα τα αρνιά το Πάσχα στην Φιλαδέλφεια με τουλάχιστον 2000 τότε απέναντι στην μετέπειτα πρωταθλήτρια και 1 συμμετοχή στο κύπελλο UEFA απέναντι στην κάτοχο και μετέπειτα 2σερί φορά κάτοχο υπερομάδα-1 από τις 4 καλύτερες στον κόσμο- όπως την χαρακτήριζαν τότε,Σεβίλλη)δε ταχουν δει οι Καβαλιώτες ούτε στον ύπνο τους.
ΒΑΛΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΥΠΕΛΛΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΣΑΣ ΣΤΟΝ Κ***
Μαλλον αυτοαναιρεις αυτα που λες...
πως οι διακρισεις που κατα την γνωμη σου δεν επιτρεπουν η ομαδα σου να συγκριθει με την Καβαλα
να τις βάλουμε εκεί που μας προτρεπεις?

Υ.Γ αν η Καβαλα επαιζε ημιτελικό με τον ΠΑΟΚ στην τουμπα ας πουμε,μαλλον θα ειχε πανω από 2.000

Υ.Γ 2 κοιτα που με αναγκασατε να υπερασπιζομαι την Καβαλα στην οποια δεν έχω και καμια ιδιατερη συμπαθια..

Υ.Γ 3 :chuss: αν θες κερναω...
sellos
sellos
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 25978
Ηλικία : 15
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ομάδα : ΠΑΣ
Registration date : 01/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο απολυτος χωρος εκτονωσης του φορουμ! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο απολυτος χωρος εκτονωσης του φορουμ!

Δημοσίευση από _KALOGREZA Τετ 31 Δεκ 2008 - 14:42

[quote="sellos"]fenta με διαολίζεις και θα σου απαντησω εδώ...

Η Καβάλα δεν έχει κάνει τις πορείες σε πρωτάθλημα αλλά και σε κύπελλο που έχει κάνει ο Ιωνικός ούτε κατά διάνοια αλλά ούτε καν αυτές που έχει κάνει η Ατρομητάρα
η Καβάλα αν θυμαμαι καλά τη σεζον 97-98 βγήκε 6η και δεν καταφερέ να παιξει ευρώπη
ο Ατρομητος θα θυμασαι πως από την εβδομη θεση επαιξε ευρώπη και επισης θα θυμασαι
πως εκει που πηγαινες για Γ' σε ένα καλοκαιρι βρεθηκες στην Α'.

Δε χειροκροτώ τον τρόπο που ανεβήκαμε Α' όπως βλέπεις τα χώνω και στο Σπανό.Τώρα επειδή είχε ο ΠΑΟΚ χρέη και τον τιμώρησε δίκαια η FIFA τι φταίω εγώ.Πάει αυτό.6η σε 18 ομάδες(πιο εύκολο)κι εγώ 7ος σε 16(που είναι και η καλύτερη θέση μου στην ιστορία)τρομερή διαφορά έτσι?Αφού τότε ο βάζελος δεν είχε μαζέψει ακόμα τόσους βαθμούς ώστε να βγαίνει και ο 6ος ουέφα.Μην ξεχνάς ότι ο 8ος ΟΦΗ έπαιξε αντίστοιχα ιντερτότο στο οποίο θα έπαιζα εγώ αν πήγαινε ουέφα ο ΠΑΟΚ. Κάτι άλλο?

Τiς συμμετοχες σας στην Α' μπορεις να τις δεις και στον πινακα σε σχεση με την Καβαλα

Άστο παλουκάρι,δε μίλησα εγώ για σύγκριση συμμετοχών,μόνος σου το λες για να αμυνθείς.Πορείες είπα ανάλογες και σοβαρές πέρα από την 6η θέση έχει κάνει(να βγει έστω 7-8η τουλάχιστον 2φορές όπως εγώ αν και στατιστικά εγώ σε 8 έτη και η καβάλα σε υπερδιπλάσια θα πρέπει να έχει βγει τουλάχιστον 4 φορές για να είμαστε στα ίσα οκ?)

2 ημιτελικούς κυπέλλου και στον έναν με την ΑΕΚ το 92 νομίζω που σφαχτήκαμε σα τα αρνιά το Πάσχα στην Φιλαδέλφεια με τουλάχιστον 2000 τότε απέναντι στην μετέπειτα πρωταθλήτρια και 1 συμμετοχή στο κύπελλο UEFA απέναντι στην κάτοχο και μετέπειτα 2σερί φορά κάτοχο υπερομάδα-1 από τις 4 καλύτερες στον κόσμο- όπως την χαρακτήριζαν τότε,Σεβίλλη)δε ταχουν δει οι Καβαλιώτες ούτε στον ύπνο τους.
ΒΑΛΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΥΠΕΛΛΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΣΑΣ ΣΤΟΝ Κ***
Μαλλον αυτοαναιρεις αυτα που λες...
πως οι διακρισεις που κατα την γνωμη σου δεν επιτρεπουν η ομαδα σου να συγκριθει με την Καβαλα
να τις βάλουμε εκεί που μας προτρεπεις?

Σας προτρέπω μόνο όσους ανοίκετε σε αυτούς όχι σε όλους.Τις διακρίσεις αυτές λοιπόν τις πήρα με το σπαθί μου και ειδικά εκείνον τον ημιτελικό κυπέλλου το 92' με περιστεριώτες παίκτες μέσα(όπως έχω και τώρα 7-8 παίκτες στη 18δα μου σε κάθε ματς και 2-3 από πίσω)όχι όπως άλλες ομάδες με ανύπαρκτες ακαδημίες... Rolling Eyes Κι εξάλλου για να το καταλάβεις εννοούσα ότι δεν μου γίνεται αυτοσκοπός και προτιμώ να βλέπω την ομάδα να παίζει ωραία μπάλλα και να με κάνει υπερήφανο με αρκετούς παίκτες από τα σπλάχνα της παρά να έχει διακρίσεις με τα λεφτά του κάθε μαλάκα και με μισθοφόρους Έλληνες ή ξένους... CAPITO?

Υ.Γ αν η Καβαλα επαιζε ημιτελικό με τον ΠΑΟΚ στην τουμπα ας πουμε,μαλλον θα ειχε πανω από 2.000

Πολύ αμφιβάλλω γιατί τουλάχιστον τα παόκια παίζει στον επαναληπτικό να της έδιναν το πολύ 1500 εισητήρια άντε βαριά 2000 γιατί θα ήθελαν να τιγκάρουν την Τούμπα ειδικά αν πήγαιναν για πρωτάθλημα όπως η ΑΕΚ τότε(εδώ τώρα και βλέπεις τι γίνεται ακόμα και με πολύ αδύναμους αντιπάλους...)Εκτός αυτού σου είπα τουλάχιστον 2000,παίζει να ήταν και παραπάνω,αν θες το ψάχνω.
Την πήρες την πληρωμένη απάντησή σου και πιστεύω να ηρέμησες τώρα έ... :paradinomai: lol!
Τέλος όσον αφορά το κέρασμα είμαι μέσα για απόψε ή αύριο... :chuss:
_KALOGREZA
_KALOGREZA
Team Moderator
Team Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 2074
Τόπος : KAΠΟΥ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΗ...
Ομάδα : Ατρόμητος
Registration date : 29/10/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο απολυτος χωρος εκτονωσης του φορουμ! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο απολυτος χωρος εκτονωσης του φορουμ!

Δημοσίευση από sellos Τετ 31 Δεκ 2008 - 22:41

Δε χειροκροτώ τον τρόπο που ανεβήκαμε Α' όπως βλέπεις τα χώνω και στο Σπανό.Τώρα επειδή είχε ο ΠΑΟΚ χρέη και τον τιμώρησε δίκαια η FIFA τι φταίω εγώ.Πάει αυτό.6η σε 18 ομάδες(πιο εύκολο)κι εγώ 7ος σε 16(που είναι και η καλύτερη θέση μου στην ιστορία)τρομερή διαφορά έτσι?Αφού τότε ο βάζελος δεν είχε μαζέψει ακόμα τόσους βαθμούς ώστε να βγαίνει και ο 6ος ουέφα.Μην ξεχνάς ότι ο 8ος ΟΦΗ έπαιξε αντίστοιχα ιντερτότο στο οποίο θα έπαιζα εγώ αν πήγαινε ουέφα ο ΠΑΟΚ. Κάτι άλλο?
Δηλαδη,το οτι ανέβηκες σε μια νύχτα απο την Γ' στην Α' και παραλληλα με τον αποκλεισμο του ΠΑΟΚ
σε κάνει ασυγκριτο με την Καβαλα? μαλιστα...
και αν δεν είχε κάνει την λάμογια ο Σπανος,την οποια δεν χειροκροτείς, τωρα θα ήσουν
μεταξυ Β' κ Γ'(λογικα),αρα με την δική σου λογική θα ήσουν ανυπαρκτη ομαδα ,όπως η Καβάλα?
ενδιαφέρον...

Άστο παλουκάρι,δε μίλησα εγώ για σύγκριση συμμετοχών,μόνος σου το λες για να αμυνθείς.Πορείες είπα ανάλογες και σοβαρές πέρα από την 6η θέση έχει κάνει(να βγει έστω 7-8η τουλάχιστον 2φορές όπως εγώ αν και στατιστικά εγώ σε 8 έτη και η καβάλα σε υπερδιπλάσια θα πρέπει να έχει βγει τουλάχιστον 4 φορές για να είμαστε στα ίσα οκ?)
Τώρα το κατάλαβα,δεν ανεβαινες στην Α' για να μην έχεις και εσυ λιγες διακρισεις(τις οποιες επαναλαβνανω μας προτρεπεις να βάλουμε κάπου) σε πολλα χρονια παρουσιας
αρε βλακες Καβαλιωτες,τι τα θελατε τα 16 χρονια στην Α'?δεν βλεπετε ο Ατρομητος με 8 χρονακια συμφωνα με τον φίλο μας δεν συγκρινεται μαζί σας..

2 ημιτελικούς κυπέλλου και στον έναν με την ΑΕΚ το 92 νομίζω που σφαχτήκαμε σα τα αρνιά το Πάσχα στην Φιλαδέλφεια με τουλάχιστον 2000 τότε απέναντι στην μετέπειτα πρωταθλήτρια και 1 συμμετοχή στο κύπελλο UEFA απέναντι στην κάτοχο και μετέπειτα 2σερί φορά κάτοχο υπερομάδα-1 από τις 4 καλύτερες στον κόσμο- όπως την χαρακτήριζαν τότε,Σεβίλλη)δε ταχουν δει οι Καβαλιώτες ούτε στον ύπνο τους.


Παράθεση:
ΒΑΛΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΥΠΕΛΛΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΣΑΣ ΣΤΟΝ Κ***

Σας προτρέπω μόνο όσους ανοίκετε σε αυτούς όχι σε όλους.Τις διακρίσεις αυτές λοιπόν τις πήρα με το σπαθί μου και ειδικά εκείνον τον ημιτελικό κυπέλλου το 92' με περιστεριώτες παίκτες μέσα(όπως έχω και τώρα 7-8 παίκτες στη 18δα μου σε κάθε ματς και 2-3 από πίσω)όχι όπως άλλες ομάδες με ανύπαρκτες ακαδημίες... Rolling Eyes Κι εξάλλου για να το καταλάβεις εννοούσα ότι δεν μου γίνεται αυτοσκοπός και προτιμώ να βλέπω την ομάδα να παίζει ωραία μπάλλα και να με κάνει υπερήφανο με αρκετούς παίκτες από τα σπλάχνα της παρά να έχει διακρίσεις με τα λεφτά του κάθε μαλάκα και με μισθοφόρους Έλληνες ή ξένους... CAPITO?

στα βάζω οπως τα εγραψες γιατι μάλλον δυσκολευεσαι να καταλάβεις και αυτά που γράφεις..

Πολύ αμφιβάλλω γιατί τουλάχιστον τα παόκια παίζει στον επαναληπτικό να της έδιναν το πολύ 1500 εισητήρια άντε βαριά 2000 γιατί θα ήθελαν να τιγκάρουν την Τούμπα ειδικά αν πήγαιναν για πρωτάθλημα όπως η ΑΕΚ τότε(εδώ τώρα και βλέπεις τι γίνεται ακόμα και με πολύ αδύναμους αντιπάλους...)Εκτός αυτού σου είπα τουλάχιστον 2000,παίζει να ήταν και παραπάνω,αν θες το ψάχνω.
το παραδειγμα της Τουμπας ήταν τυχαιο..
έλεγα πως σε ένα ματς παρόμοιων συνθηκων η Καβάλα(που δεν συγκρινεται με τον Ατρομητο) θα ειχε περισσοτερο κόσμο.

Τέλος όσον αφορά το κέρασμα είμαι μέσα για απόψε ή αύριο... :chuss:
να κεράσω ,αλλα εσυ πίνεις και δεν δίνεις lol!
sellos
sellos
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 25978
Ηλικία : 15
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ομάδα : ΠΑΣ
Registration date : 01/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 40 Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης