Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

2η Νίκη Βόλου - Πανθρακικός 1-1

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Ποιος θα προκριθεί..?

2η Νίκη Βόλου - Πανθρακικός 1-1 I_vote_lcap0%2η Νίκη Βόλου - Πανθρακικός 1-1 I_vote_rcap 0%

Δημοσίευση από sellos Τετ 19 Δεκ 2012 - 13:28

Νίκη Βόλου-Πανθρακικός (17:00, Πανθεσσαλικό)
Διαιτητής: Κουτσιαύτης (Αρτας).
Βοηθοί: Ευθυμιάδης, Καραϊσαρίδης (Πιερίας).

Δημοσίευση από sellos Τετ 19 Δεκ 2012 - 20:17

Ο Πανθρακικός προκρίθηκε στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας μετά την ισόπαλη 1-1 ρεβάνς στο Βόλο με τη Νίκη. Οι Ακρίτες με όπλο το 2-0 του πρώτου αγώνα πήραν το εισιτήριο και πλέον περιμένουν το Σάββατο για να μάθουν τον αντίπαλό τους για τα προημιτελικά του θεσμού. Αυτός θα αναδειχθεί απο το ζευγάρι του Απόλλωνα με τον ΟΦΗ, με τους Κρήτες να έχουν επικρατήσει με 1-0 στο Ηράκλειο.

Μέτριο έως κακό το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο με τη Νίκη να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων. Η ομάδα του Στέλιου Μανωλά ζητησε σε δύο περιπρτώσεις αλλά και στη μία ο Κυβελίδης και στην άλλη ο Ουέλιγκτον δεν κατέστη δυνατό να βάλουν τη μπάλα στα δίχτυα του Κουτσόπουλου.Ο Πανθρακικός ήταν πολύ επικίνδυνος στις αντεπιθέσεις χωρίς ωστόσο να φανεί απειλητικός για την εστία του Βούρα.

Το δεύτερο ημίχρονο δεν είχε καμμία σχέση με το πρώτο. Είχε φάσεις, γκολ και εν τέλει καλύτερο θέαμα. Οι γηπεδούχοι μπήκαν και πάλι δυνατά για να πετύχουν κάποιο γκολ, ωστόσο η ομάδα του Πάυλου Δερμιτζάκη ήταν εκείνη που άνοιξε το σκορ με τον Βαϊρουά στο 57. Η Νίκη όμως απάντησε σχεδόν αμέσως. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Τάσος Κυριάκος δέχτηκε πολύ όμορφη μπαλιά από τον Φλίγκο μέσα στην περιοχή του Πανθρακικού και δεν δυσκολεύτηκε να "εκτελέσει" από κοντά τον ανήμπορο να αντιδράσει, Κουτσόπουλο.

Στη συνέχεια η ατυχία χτύπησε την ομάδα του Στέλιου Μανωλά καθώς ο καλύτερός της παίκτης, ο Φλίγκος, έπρεπε να γίνει αναγκαστική αλλαγή καθώς είχε τράβηγμα. Στα τελευταία λεπτά ο ρυθμός είχε πέσει, με τον Πανθρακικό να χάνει την καταληκτική φάση του αγώνα, με τον Βούρα να αρνείται το γκολ στον Λουσέρο.

Οι συνθέσεις:

Νίκη Βόλου (Στέλιος Μανωλάς): Βούρας, Ψιάνος, Παπαδόπουλος, Καρατζάς, Βέρτζος, Ριζογιάννης, Πουρτουλίδης, Κυριάκος, Ουέλινγκτον, Φλίγκος, Σαμαράς.

Πανθρακικός (Παύλος Δερμιτζάκης): Κουτσόπουλος, Κυβελίδης, Μίνγκας, Λαδάκης, Σαρακατσάνος, Χρήστου, Μπαϊκαρά, Σερφά, Λουσέρο, Βαϊουρά, Μουνάφο.