Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

[11η] Ξάνθη - Πανθρακικός 0-0

5 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Αποτέλεσμα..?

[11η] Ξάνθη - Πανθρακικός 0-0 I_vote_lcap67%[11η] Ξάνθη - Πανθρακικός 0-0 I_vote_rcap 67%

Δημοσίευση από sellos Τρι Νοε 13, 2012 1:29 am

Ξάνθη - Πανθρακικός (Κυριακή 18/11 - 17.15)

τους στην αντίπαλη έδρα

Τα χρόνια περάσανε ο Πανθρακικός εξαφανίστηκε στα τοπικά πρωταθλήματα …
Ο ΑΟΞ πάλι και αυτός εξαφανίστηκε σαν όνομα, αφού μεταλλάχθηκε σε εταιρεία BIAMAΡ SCODA ΞΑΝΘΗ.

Έλα όμως που ο χρόνος κύκλους κάνει και ξαναβρεθήκαμε Κομοτηναίοι και Ξανθιώτες στην ίδια κατηγορία ……

Την Κυριακή θα έχουμε ντέρμπυ

Τι άλλαξε όμως από τότε ?

Κανένας ΟΠΑΔΟΣ από την Κομοτηνή δεν θα πάει στην Ξάνθη ……
Κανένας ΟΠΑΔΟΣ των xanthifans δεν θα πάει στο γήπεδο ……..

Ποιος το αποφάσισε αυτό ?

Ο Ένας, ο Μοναδικός ο Τρισμέγιστος Πανόπουλος

Είναι η Τρίτη χρονιά που για …. λόγους ασφαλείας !!!! δεν μας δίνουν εισιτήρια

Είναι η Τρίτη χρονιά που ο λαδέμπορας δεν φοβάται Μπαοκια , Γαυρους , Αρειανά .. ..αλλά φοβάται τους φοβερούς και τρομερούς χούλιγκαν ….της Κομοτηνής …..

Να το βάλεις στον κ#λ% σου ρε παπάρα το Πηγαδέου

ΥΓ : Παίζει να πάμε να δούμε τον αγώνα σε καφετερίες της Ξάνθης …
Που ξέρεις ίσως να κάτσουμε και με τους xanthifans….

Δημοσίευση από STRANGLER Τρι Νοε 13, 2012 11:46 pm

ΔΗΛΑΔΗ ΘΑ ΗΣΑΣΤΑΝ ΔΙΑΤΕΘΕΙΜΕΝΟΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΤΕ 40 ΕΒΡΟ ΕΙΣΗΤΗΡΙΟ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ?

Δημοσίευση από PasGiannina Τετ Νοε 14, 2012 1:19 am

Φίλε STRANGLER έχει κάποια λίγα χρόνια που τα έκοψε τα σαραντάρια ο Πανόπουλος. Wink

Δημοσίευση από panthrax Τετ Νοε 14, 2012 5:11 am

To Σαραντάρι στο πέταλο καταργήθηκε λόγω του κομπλεξικού ....
Υποχρεωτικά το ακρβότερο εισιτήριο στο πέταλο είναι μέχρι 25 € .

τον ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟ είναι κυρίαρχα χαρακτηριστικά μας, αλλά δεν έχουμε δώσει
σε καμία περίπτωση το δικαίωμα να αντιμετωπιζόμαστε σαν μαχαιροβγάλτες.

Προφανώς,
ο κύριος «Θρακάρχης», που έχει πια καταντήσει πιο γραφικός και από το
λιμανάκι της Ικαρίας, επιθυμεί –και έχει καταφέρει- να παρακολουθεί τα
εντός έδρας παιχνίδια της ομάδας του με συγγενείς και φίλους.

Άλλωστε, με τις απαράδεκτες τακτικές
του, κατάφερε να οδηγήσει σε αποχή τους οργανωμένους φιλάθλους της
Ξάνθης, επειδή έκαναν το «λάθος» να αγαπούν την ομάδα τους και επειδή
τόλμησαν να κριτικάρουν τα κακώς κείμενα.

Στο παιχνίδι της Κυριακής, λοιπόν, θα μπορέσει να ακούσει κανείς μόνο τον ήχο από τα σπόρια και τις φωνές των παικτών και των προπονητών (εμείς δεν έχουμε από αυτό), αντί να
επικρατεί μια ωραία ατμόσφαιρα με οπαδούς και των δύο ομάδων.

Συγχαρητήρια λοιπόν. Για άλλη μια φορά ο εν λόγω κύριος μεταδίδει τον ποδοσφαιρικό του πολιτισμό και τον πολιτισμό του γενικότερα. Μόνο που για ακόμη μια φορά θα τον μεταδώσει

Εσύ που μου 'ταζες τον ουρανό, τ' αστέρια,
τώρα στο γάμο# σου με θες να 'μαι παρών.

# Γάμος. Εκ του γαμέω γαμώ.

[youtube][/youtube]
panthrax
panthrax

Δημοσίευση από panthrax Κυρ Νοε 18, 2012 8:44 am

Χάσαμε το διπλό για ένα .................. βρακί !!!!!

Δεν γίνονται αυτά τα πράγματα ρεεεεεεεεεεεεεεεε [11η] Ξάνθη - Πανθρακικός 0-0 375744
panthrax
panthrax

Δημοσίευση από sellos Κυρ Νοε 18, 2012 10:56 am

Ισόπαλο το ντέρμπι της Θράκης

Χωρίς γκολ και νικητή ολοκληρώθηκε το ντέρμπι της Θράκης. Ξάνθη και Πανθρακικός έμειναν στο 0-0, για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Super League και ολοκλήρωσαν τον αγώνα με δέκα παίκτες. Ο Φλίσκας για τους γηπεδούχους αποβλήθηκε στο 76` και ο Σερφά του Πανθρακικού στο 24`.

Ο Πανθρακικός δημιούργησε δύο φάσεις στην αρχή του αγώνα. Στο 10’ ο Λοντίγκιν απέκρουσε το σουτ του Βαϊρουά και στο επόμενο λεπτό έδιωξε κόρνερ την κεφαλιά του Σερφά.

Στο 24ο λεπτό ο Σερφά αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα, επειδή βγήκε απ το γήπεδο για να βγάλει το κολάν που φορούσε! Η Ξάνθη προσπάθησε να εκμεταλλευτεί το αριθμητικό πλεονέκτημα, αλλά δεν τα κατάφεραν, καθώς στο 36’ ο Μάνταλος δεν μπόρεσε να νικήσει τον Κουτσόπουλο, ενώ ο Πλατέλας στο 45’ σούταρε άουτ.

Στο 76’ και η Ξάνθη έμεινε με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Φλίσκα, ενώ στο 79’ ο Ντάνι τραυματίστηκε και οι γηπεδούχοι έμειναν με εννέα παίκτες.

Η τελευταία αξιόλογη φάση του αγώνα, σημειώθηκε στο 88ο λεπτό, όταν ο Λοντίγκιν απέκρουσε εντυπωσιακά την μπάλα μετά από σουτ του Μπαϊκαρά, που βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση, μετά από αντεπίθεση των φιλοξενούμενων.

Πατήστε εδώ και δείτε τις καλύτερες στιγμές του αγώνα

Ξάνθη – Πανθρακικός 0-0 (Nova 3)

Γκολ: -

Κίτρινες κάρτες: Φλίσκας, Ντάνι, Μαρκόφσκι, Βασιλακάκης, Βάλλας, Μαρίν - Σερφά, Μπαϊκαρά, Σκλιοπίδης, Χρήστου, Λαδάκης

Κόκκινες κάρτες: 76' Φλίσκας - 23' Σερφά

Ξάνθη (Νίκος Κωστένογλου): Λοντίγκιν, Μπέρτος (46' Μαρίν), Βάλλας, Φλίσκας, Μπαξεβανίδης, Βασιλακάκης, Ντάνι, Πλατέλλας (46' Νάκας), Μάνταλος, Μαρσελίνιο (68' Ράνος), Μαρσκόφσκι.

Πανθρακικός (Παύλος Δερμιτζάκης): Κουτσόπουλος, Σκλιοπίδης, Μακρυδημήτρης, Σερφά, Χρήστου, Λαδάκης, Καστσελάν, Μπαϊκαρά, Βαϊρουά (31' Μελίσσης), Λουσέρο (75' Μουνάφο), Παπαδόπουλος (90' Κυβελίδης).

Οι δηλώσεις:

Νίκος Κωστένογλου (Ξάνθη): «Ήταν ένα τοπικό ντέρμπι και θέλαμε να το κερδίσουμε. Δυστυχώς δεν το καταφέραμε. Όταν παίζαμε με παίκτη παραπάνω προσπαθήσαμε να διασπάσουμε και να δημιουργήσουμε προβλήματα. Είχαμε λίγες ευκαιρίες που δεν ήταν αρκετές για να πετύχουμε γκολ. Στην επανάληψη και μέσα σε πέντε λεπτά άλλαξαν οι ισορροπίες και το πλεονέκτημα έγινε μειονέκτημα. Σκύβουμε το κεφάλι μας, χρειάζεται περισσότερη υπευθυνότητα και δουλειά από όλους. Κοιτάμε μπροστά, το πρωτάθλημα είναι μακρύ και ο δρόμος δύσκολος. Θα προσπαθούμε καθημερινά για το καλύτερο. Ο Ντάνι ήταν έτοιμος 100%. Τον χρησιμοποίησα στο παιχνίδι αλλά δεν μπόρεσε να το βγάλει εξαιτίας ενός τραβήγματος στον προσαγωγό».

Παύλος Δερμιτζάκης (Πανθρακικός): «Ήταν ένα ιδιαίτερο παιχνίδι όχι μόνο ότι γιατί ήταν θρακιώτικο ντέρμπι αλλά λόγω της ανάγκης των βαθμών που είχαν οι δύο ομάδες. Θέλαμε ένα θετικό αποτέλεσμα και ήρθαμε στην Ξάνθη για τη νίκη. Αυτό ήταν το πλάνο και γι’ αυτό προετοιμαστήκαμε. Ο πόντος που πήραμε θα έλεγα ότι είναι κάτι παραπάνω από ένας βαθμός, βάσει των συνθηκών του αγώνα. Μέχρι την αποβολή ελέγχαμε το παιχνίδι αλλά μετά την κόκκινη του Σερφά φυσικό ήταν να δεχθούμε πίεση από τον αντίπαλο. Δεν ήταν μόνο η αποβολή αλλά και το γεγονός ότι θυσιάσαμε κι ένα παίκτη από το δημιουργικό κομμάτι, αλλά έτσι έπρεπε να ενεργήσουμε στο τακτικό κομμάτι. Στο β’ μέρος είχαμε μία καλή διαχείριση του αγώνα μιας και ο αντίπαλος δεν δημιούργησε φάση. Βάλαμε τα θεμέλια για κάτι καλό και επιθετικά. Μετά την αποβολή του Φλίσκα απειλήσαμε στην κόντρα επίθεση και είχαμε την ευκαιρία να πάρουμε τη νίκη με την φάση του Μπαϊκαρά στο φινάλε. Γενικά η ισοπαλία είναι δίκαιο αποτέλεσμα. Είμαι πολύ ευχαριστημένος από την προσπάθεια των παιδιών. Η ομάδα δείχνει τον χαρακτήρα και την προσωπικότητά της και πιστεύω στις δυνατότητές της. Η εμφάνιση αυτή και ο βαθμός ισοδυναμεί με νίκη. Ευχαριστώ όσους βρέθηκαν στο γήπεδο και παρακολούθησαν το παιχνίδι αν και δεν υπήρχε η δυνατότητα να έρθουν οργανωμένα. Ευχαριστούμε την Ξάνθη για την φιλοξενία που είχαμε. Για την διαιτησία δεν θέλω να κάνω κάποιο σχόλιο».