Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

[10η] Ατρόμητος - Πανιώνιος 1-0

4 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Αποτέλεσμα..?

[10η] Ατρόμητος - Πανιώνιος 1-0 I_vote_lcap60%[10η] Ατρόμητος - Πανιώνιος 1-0 I_vote_rcap 60%

Δημοσίευση από sellos Δευ 5 Νοε 2012 - 13:17

[10η] Ατρόμητος - Πανιώνιος (Κυριακή 11/11 - 17.15)

Αναλυτικά η ανακοίνωση της Super League αναφέρει:

Ανακοινώνεται ότι σε συνέχεια αιτήματος της ΕΛ.ΑΣ. ο αγώνας Ατρόμητος - Πανιώνιος την Κυριακή 11/11/2012 στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής θα διεξαχθεί στις 15:00 (αντί για 17:15) και ο αγώνας Πανθρακικός - Αστέρας Τρίπολης την ίδια ημέρα θα διεξαχθεί στις 17:15 (αντί για 15:00).

_________________
palios-4
palios-4

Ηλικία : 58

Δημοσίευση από sellos Τρι 6 Νοε 2012 - 11:37

Αυτό μαλλον είναι το καλύτερο, για πολλους λογους.

Πολλες ισοπαλίες ο Ατρόμητος εως τώρα που σε καμια περίπτωση
δεν εχει καταφέρει να δικαιώσει ακομη τις προσδοκιες που εχει δημιουργήσει.
Σαφώς και είναι νωρίς ακόμη, απλα καταγραφουμε την δεδομένη στιγμή.

Αντιθετώς ο Πανιώνιος εως τώρα μοιάζει να κάνει υπέρβαση
και με αρκετη τυχή είναι η ομάδα εκπληξη εως τώρα.
Ομάδα που καθαρίζει τα παιχνίδια μπαμ και κάτω (ή χάνει ή κερδίζει).

Παρ'ολο που είναι αλλοι οι στοχόι των δυο ομάδων
παρ'ολο που θα θεωρουνταν (τουλαχιστον στην αρχή της χρονιάς) αποτυχια για τον Ατρόμητο να μην το κερδίσει.

Δημοσίευση από Επισκέπτης Τρι 6 Νοε 2012 - 12:29

Ντερμπάρα με όλη την σημασία της λέξεως...
Για να φανταστείτε υπόσταση σε αυτά που λέω είναι το γεγονός πως θα επισκεφθούν το γήπεδο του Ατρομήτου οι Πανιώνοι που μέχρι πέρυσι δεν ήξεραν που βρίσκεται.

Πανω απο 3 γκολ στους αμπαλους.
Σελλος η παραδοση εχει σπασει και προπερσι και περσι, εχει γινει νεα παραδοση τωρα απο την αναποδη.
palios-4
palios-4

Ηλικία : 58

Δημοσίευση από sellos Κυρ 11 Νοε 2012 - 21:54

«Καθάρισε» και πάλι για τον Ατρόμητο ο Καραγκούνης

Ακόμη μία νίκη, η οποία φέρει φαρδιά πλατιά την υπογραφή του Θανάση Καραγκούνη, πέτυχε ο Ατρόμητος.

Ο διεθνής μεσοεπιθετικός, μετά το νικητήριο γκολ επί του Πανθρακικού, σκόραρε και δεύτερη συνεχή αγωνιστική την Κυριακή απέναντι στον Πανιώνιο (30') και διαμόρφωσε το τελικό 1-0 για την ομάδα του Περιστερίου.

Με αυτό το «τρίποντο» η ομάδα του Μπάγεβιτς έφτασε τους 17 βαθμούς και πλέον βρίσκεται στο -1 από τους «κυανέρυθρους».

Ο αγώνας

Οι γηπεδούχοι ήταν πιο δραστήριοι στα πρώτα λεπτά του ματς και κατάφεραν να κάνουν αισθητή την παρουσία τους στα καρέ των φιλοξενούμενων μόλις στο 2', όταν ο Δημούτσος σούταρε, αλλά ο Περιστερίδης ήταν σε ετοιμότητα αποκρούοντας την μπάλα.

Η ομάδα του Μπάγεβιτς συνέχισε να πιέζει και στο 29ο λεπτό βρέθηκε μία ανάσα από το 1-0.

Ο Καραμάνος έκανε το σουτ από πλάγια, με τον γκολκίπερ του Πανιωνίου να είναι εκτός εστίας, όμως η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι και σταμάτησε στο δοκάρι πριν φύγει άουτ.

Ό,τι δεν κατάφερε όμως ο Καραμάνος το πέτυχε ένα λεπτό αργότερα ο Καραγκούνης, καθώς βγήκε τετ-α-τετ με τον Περιστερίδη και δεν αστόχησε, κάνοντας το 1-0 για τον Ατρόμητο.

Ο Πανιώνιος στη συνέχεια ανασυντάχθηκε και προσπάθησε να απαντήσει. Στο τελευταίο μάλιστα λεπτό του Α' μέρους έχασε μοναδική ευκαιρία για να ισοφαρίσει. Συγκεκριμένα, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, ο Αυλωνίτης έπιασε την κεφαλιά, όμως αυτή σταμάτησε στο δοκάρι του Ιτάνζ.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι ήταν και πάλι δραστήριοι. Στο 54' βγήκαν πολύ ωραία στην αντεπίθεση, ο Καραμάνος έκανε το γύρισμα, ο Καραγκούνης πάσαρε στον Πίτου Γκαρσία, με τον τελευταίο να μην πιάνει καλά το σουτ και να αστοχεί μέσα από την περιοχή, χάνοντας μεγάλη ευκαιρία.

Ο Πανιώνιος με ξαφνικές αντεπιθέσεις προσπάθησε και πάλι να απειλήσει, αλλά δεν μπόρεσε να βρει τους διαδρόμους για να διασπάσει την καλά σχεδιασμένη άμυνα των γηπεδούχων.

Κίτρινες: Σκόνδρας, Μπρίτο / Γουνδουλάκης, Ανδράλας

Ατρόμητος (Μπάγεβιτς): Ιτάνζ, Σκόνδρας, Γιαννούλης, Ταυλαρίδης, Λαζαρίδης, Καραγκούνης (77' Μπέλιτς), Καραμάνος (90'+1 Φυτανίδης), Γκαρσία (77' Μπρίτο), Δημούτσος, Κούτσι, Ιγκλέσιας

Πανιώνιος (Ελευθερόπουλος): Περιστερίδης, Σπυρόπουλος, Κούρος, Αυλωνίτης, Λαμπρόπουλος (24' Ανδράλας), Ρόβας (67' Ρόκας), Γουνδουλάκης, Σάμαρης, Κολοβός (66' Διαμαντάκος), Αραβίδης, Οκόγιε.