Το Forum των φιλάθλων
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΑΕΛ - [διοικητικά-ανακοινώσεις]

+23
monoDOXA!!!
PAS
kerkidas4
nikaia antipok
STRANGLER
megara4
Apollonistis
mario4
Barbabilios
veteranos-6-
Vissinis88
PasGiannina
ayuto PAS
billbong 6
Centaur
iason
red bull
Rossoblu
xalias123
zaxos4snakes
alkazar
sellos
Michael
27 απαντήσεις

Σελίδα 7 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΑΕΛ -  [διοικητικά-ανακοινώσεις] - Σελίδα 7 Empty Απ: ΑΕΛ - [διοικητικά-ανακοινώσεις]

Δημοσίευση από Betafans-media Τρι 6 Αυγ 2013 - 23:58

Ανακοίνωση της Λάρισας για τους επενδυτές

Ανακοίνωση με την οποία γνωστοποιεί τις προθέσεις της προς τους υποψήφιους επενδυτές, εξέδωσε η Διοίκηση της Λάρισας.


Αναλυτικά το πλαίσιο των προθέσεων της Διοίκησης:
1. Ορισμός προϋπολογισμού.
2. «Business plan» - μακροπρόθεσμοι στόχοι – οργανόγραμμα.
3. Προτεινόμενο μοντέλο διοίκησης Ποδοσφαιρικής Ομάδας.
4. Εγγύηση κάλυψης κεφαλαίου 500.000€ για τη σύσταση ΠΑΕ με την άνοδο της ομάδας στη Football League.
5. Άμεση κατάθεση κεφαλαίου 100.000€ στον τραπεζικό λογαριασμό του Σωματείου, ποσό το οποίο αναλύεται ως 50.000€ αντί του 10% λόγω μη ύπαρξης ΠΑΕ και 50.000€ το οποίο εκπίπτει από το συνολικό προϋπολογισμό, ως εγγύηση για τυχούσες οικονομικές εκκρεμότητες κατά τη διάρκεια της αγωνιστικής χρονιάς.
6. Κατάθεση εγγυητικών για το υπόλοιπο ποσό του προϋπολογισμού.
7. Από κοινού εύρεση κατάλληλου προπονητήριου, βελτίωση αυτού ή ανάληψη κόστους συντήρησης προπονητικού κέντρου Δένδρων με παράλληλη χρησιμοποίηση από την Ακαδημία του Σωματείου.
8. Έκδοση κάρτα μέλους, εισιτήριο διαρκείας με ενσωματωμένο το κόστος ετήσιας συνδρομής μέλους στο Σωματείο.
9. Οικονομικός απολογισμός κάθε Ιούνιο στη Γενική Συνέλευση του Σωματείου.
10. Γηπεδικό ζήτημα, AEL FC ARENA ή Στάδιο Αλκαζάρ.
- Διατήρηση κορμού σε σημαντικό βαθμό νέων και παλαιών παικτών που προπονούνται στην παρούσα φάση με την ΑΕΛ ή ανήκουν στη δύναμη αυτής, κατόπιν επιλογής του τεχνικού τιμ.
Προς ενημέρωση του φίλαθλου κόσμου γνωστοποιούμε ότι επιτροπή μελών της Διοίκησης συναντήθηκε με όλους τους ενδιαφερομένους. Συγκεκριμένα, επίσημα εκδήλωσαν ενδιαφέρον:
Ο κ. Ε. Πλεξίδας, ο κ. Α. Αλεξανδρής για λογαριασμό ξένου επιχειρηματία, ο κ. Ν. Λυράκης για λογαριασμό ξένης εταιρίας αθλητικού marketing με έδρα το Λονδίνο, Λαρισαίος επιχειρηματίας που δεν επιθυμεί προς το παρόν να δημοσιοποιηθούν τα στοιχεία του και τέλος κατατέθηκε πρόταση – business plan από εταιρία για λογαριασμό αλλοδαπού επιχειρηματία που δεν επιθυμεί να δημοσιοποιηθούν τα στοιχεία του επίσης.
Με αποκλειστικό γνώμονα την πλήρη και ολοκληρωμένη ενημέρωση του φίλαθλου κόσμου της ΑΕΛ, προτρέπουμε άπαντες τους ενδιαφερόμενους να επικοινωνήσουν τις προτάσεις που κατέθεσαν στο Σωματείο δια του τύπου και κάθε άλλου πρόσφορου μέσου προκειμένου να καταστεί σαφές και κατανοητό το επιχειρηματικό τους πλάνο στο σύνολο του, τους προτείνουμε δε να υποστηρίξουν το πλάνο τους και προφορικά με την φυσική τους παρουσία στη Γενική Συνέλευση.
Με αφορμή σημερινό δημοσίευμα της εφημερίδας Ελευθερία στην αθλητική της στήλη σύμφωνα με το οποίο «δεν πέρασε το ερωτηματολόγιο ο Αλεξανδρής», δηλώνουμε ότι διαψεύδουμε την ύπαρξη «ερωτηματολογίου» κάθε είδους και μορφής, τιμούμε την επενδυτική-επιχειρηματική πρόταση που ο Αλέκος Αλεξανδρής κόμισε στην επιτροπή που όρισε η Διοίκηση για τον σκοπό αυτό και θα την εκθέσουμε στη Γενική Συνέλευση των μελών του Σωματείου με τον ίδιο ακριβώς τρόπο που θα εκθέσουμε και όλες τις υπόλοιπες, εφ’ όσον έχει περιβληθεί (όπως και οι υπόλοιπες προτάσεις) τον έγγραφο τύπο.
Το Δ.Σ. της ΑΕΛ 1964 έκανε δεκτή την παραίτηση του Αρχιπροπονητή της Ακαδημίας Ποδοσφαίρου της κ. Νίκο Βλαχούλη και τον ευχαριστεί για τις υπηρεσίες του και την συνεισφορά του στη βελτίωση του ποδοσφαιρικού της επιπέδου, ευχόμενο κάθε επιτυχία στη συνέχεια της καριέρας του.
Με απόφαση του ΔΣ της 2ας Αυγούστου 2013, συγκαλείται Έκτακτη Γενική Συνέλευση των μελών του Σωματείου την Παρασκευή 9 Αυγούστου 2013 και ώρα 17.00’ στο ξενοδοχείο ΔΙΟΝΥΣΟΣ.
ΗΜΕΡΗΣΙΑ ΔΙΑΤΑΞΗ
ΘΕΜΑ
Παρουσίαση και απόφαση: της Γενικής Συνέλευσης περί αποδοχής ή μη των προτάσεων χρηματοδότησης του Τμήματος Ποδοσφαίρου Ανδρών με ονομαστική ψηφοφορία των μελών
ΕΚ ΤΟΥ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ
Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ                                                   Ο ΓΕΝΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ
ΝΑΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ                                          ΜΠΑΛΑΤΣΟΥΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Betafans-media

Αριθμός μηνυμάτων : 1600
Ομάδα : beta
Registration date : 25/02/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΕΛ -  [διοικητικά-ανακοινώσεις] - Σελίδα 7 Empty Απ: ΑΕΛ - [διοικητικά-ανακοινώσεις]

Δημοσίευση από Betafans-media Πεμ 8 Αυγ 2013 - 18:59


Betafans-media

Αριθμός μηνυμάτων : 1600
Ομάδα : beta
Registration date : 25/02/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΕΛ -  [διοικητικά-ανακοινώσεις] - Σελίδα 7 Empty Απ: ΑΕΛ - [διοικητικά-ανακοινώσεις]

Δημοσίευση από Betafans-media Παρ 9 Αυγ 2013 - 10:19

Τετράδα στη Super League σε τρία χρόνια υποσχέθηκε στους φίλους της ΑΕΛ ο υποψήφιος νέος ιδιοκτήτης της, Βαγγέλης Πλεξίδας

http://goalpost.gr/index.php/podosfairo/football-league/ael/item/18305-ael-plexidas

Betafans-media

Αριθμός μηνυμάτων : 1600
Ομάδα : beta
Registration date : 25/02/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΕΛ -  [διοικητικά-ανακοινώσεις] - Σελίδα 7 Empty Απ: ΑΕΛ - [διοικητικά-ανακοινώσεις]

Δημοσίευση από Rossoblu Παρ 9 Αυγ 2013 - 10:27

Λυπαμαι πολυ σαν φιλαθλος που αυτη τη στιγμη για τις τυχες μιας τοσο μεγαλης και ιστορικης ομαδας ενδιαφερονται δυο καμμενα χαρτια.

Απο τη μια ο Πλεξιδας ο οποιος επιχειρηματικα δε ξερω τι κανει, μπορει να ειναι ο καλυτερος, αλλα η ενασχοληση του με το ποδοσφαιρο και η κοινωνικη ζωη του δειχνουν οτι τα εχει λιγο χαμενα και απο την αλλη ο Νικος ο Λυρακης. Δεν θα χρησιμοποιησω χαρακτηρισμους γιατι θα με κοψει η λογοκρισια.

Κριμα.
Rossoblu
Rossoblu
Μember
Μember

Αριθμός μηνυμάτων : 3023
Ηλικία : 38
Τόπος : Aθήνα
Ομάδα : Βέροια
Registration date : 29/10/2008

http://www.veria-fc.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΕΛ -  [διοικητικά-ανακοινώσεις] - Σελίδα 7 Empty Απ: ΑΕΛ - [διοικητικά-ανακοινώσεις]

Δημοσίευση από Betafans-media Σαβ 10 Αυγ 2013 - 14:33

Εποχή Πλεξίδα στην ομάδα του Κάμπου!

Ο άνθρωπος που καλείται να αναγεννήσει την ΑΕΛ και να την φέρει στην «αφρόκρεμα» του ελληνικού ποδοσφαίρου είναι ο Βαγγέλης Πλεξίδας. Ο ιδιοκτήτης της «La Farm» από την αρχή φαίνονταν ότι ενδιαφέρεται να επενδύσει στους «βυσσινί», πλέον του ανοίγεται ο δρόμος διάπλατα να κάνει αυτό που τόσο επιθυμούσε.

Φυσικά, θα κριθεί καθώς όλες του οι κινήσεις θα ελέγχονται τουλάχιστον για έναν χρόνο από την Ερασιτεχνική ΑΕΛ, καθώς η Λάρισας δεν είναι «στα χαρτιά» επαγγελματικό σωματείο, καθώς αγωνίζεται στην Γ΄Εθνική. Οι προτάσεις που μπήκαν στην διαδικασία της ψηφοφορίας ήταν τελικά δύο, αυτή του Βαγγέλη Πλεξίδα που έλαβε 73 ψήφους και του Παναγιώτη Κιούση, που έλαβε 63 ψήφους, ενώ υπήρξαν και 10 παρών.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η πρόταση της «Λαρισαϊκής κίνησης» αποσύρθηκε πριν την εκλογική διαδικασία. Ο Βαγγέλης Πλεξίδας πήρε περισσότερες ψήφους, αλλά δεν πήρε το 50+1 % που απαιτούνταν βάση καταστατικού, και θα έπρεπε να γίνει δεύτερος κύκλος ψηφοφορίας καθώς ο χρόνος πίεζε. Κάπου εκεί όμως τα πράγματα άλλαξαν καθώς με μία «μαγική» κίνηση ο Παναγιώτης Κιούσης με τον αδερφό του που κόντραραν τον Τρικαλινό επιχειρηματία, του έδωσαν το «χρίσμα» να πάρει στις πλάτες του την ΑΕΛ.

Για να γίνουμε πιο σαφείς, ο Παναγιώτης Κιούσης αποδέχτηκε την ήττα του, μέσω θερμών χειροκροτημάτων... Ο Βαγγέλης Πλεξίδας μετά το τέλος της διαδικασίας εμφανώς συγκινημένος ευχαρίστησε το σώμα για την τιμή που του έκανε να του δώσει τα ηνία της ομάδας. Θυμίζουμε ότι νωρίτερα, είχε αποσύρει την πρότασή του ο Νίκος Λυράκης...

Παναγόπουλος για τον πάγκο...

Τα σχέδια των «βυσσινί» επιβάλλεται να αρχίσουν άμεσα, για αυτό το λόγο δεν θεωρείται απίθανο ο νέος χρηματοδότης να έρθει σε επαφή με προπονητή και να τον κλείσει έως την Δευτέρα. Ένας από εκείνους που παίζουν γερά, είναι ο Κώστας Παναγόπουλος που την περσινή σεζόν κάθισε στον πάγκο του Πανιωνίου και στις αρχές της φετινής σεζόν αποχώρησε. Εκτός του Παναγόπουλου, αναμένεται να έρθει στην ΑΕΛ τεχνικός διευθυντής που έχει πιστοποιήσει το έργο του τα προηγούμενα χρόνια σε μεγαλύτερες κατηγορίες. Περισσότερες λεπτομέρειες αναμένεται να μάθουμε τις επόμενες ημέρες!

http://mikriliga.com/portal/arthro.php?id=18878

Betafans-media

Αριθμός μηνυμάτων : 1600
Ομάδα : beta
Registration date : 25/02/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΕΛ -  [διοικητικά-ανακοινώσεις] - Σελίδα 7 Empty Απ: ΑΕΛ - [διοικητικά-ανακοινώσεις]

Δημοσίευση από Centaur Σαβ 10 Αυγ 2013 - 15:06

Από το κακό στο χειρότερο πάνε οι γείτονες.
Αυτός δεν είναι που κατέστρεψε τα Τρίκαλα?
Centaur
Centaur

Αριθμός μηνυμάτων : 2981
Ηλικία : 46
Ομάδα : Ολυμπ. Βόλου
Registration date : 03/02/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΕΛ -  [διοικητικά-ανακοινώσεις] - Σελίδα 7 Empty Απ: ΑΕΛ - [διοικητικά-ανακοινώσεις]

Δημοσίευση από sellos Σαβ 10 Αυγ 2013 - 19:00

Δεν προκαλει και καναν ενθουσιασμό η ειδηση.
θα ήθελα να διαβάσω και την γνώμη των Λαρισαίων..
sellos
sellos
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 25978
Ηλικία : 15
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ομάδα : ΠΑΣ
Registration date : 01/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΕΛ -  [διοικητικά-ανακοινώσεις] - Σελίδα 7 Empty Απ: ΑΕΛ - [διοικητικά-ανακοινώσεις]

Δημοσίευση από mario4 Σαβ 10 Αυγ 2013 - 19:25

συγγνώμη για την άγνοια αλλά,
LA FARM ?

Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked 
mario4
mario4
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 16471
Τόπος : ΛΑΣΙΘΙ
Ομάδα : ΟΦΗ
Ομάδα : ΑΕΛ -  [διοικητικά-ανακοινώσεις] - Σελίδα 7 Stamp%20Snake%20Goddess_t
Μισή μυριάδα έτη
λατρεύουμε του ΟΦΗ την Ιδέα..
Registration date : 27/05/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΕΛ -  [διοικητικά-ανακοινώσεις] - Σελίδα 7 Empty Απ: ΑΕΛ - [διοικητικά-ανακοινώσεις]

Δημοσίευση από ayuto PAS Σαβ 10 Αυγ 2013 - 21:36

Πλεξιδας μαλιστααααααα....Αυτος σε λιγο θα ειναι το πιο επικυρηγμενο πρωσοπο του καμπου
ayuto PAS
ayuto PAS

Αριθμός μηνυμάτων : 2502
Ηλικία : 40
Τόπος : korinthos
Ομάδα : ΠΑΣ
Ομάδα : PAS RE KOUFALES
Registration date : 20/09/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΕΛ -  [διοικητικά-ανακοινώσεις] - Σελίδα 7 Empty Απ: ΑΕΛ - [διοικητικά-ανακοινώσεις]

Δημοσίευση από xalias123 Δευ 2 Σεπ 2013 - 13:06

“Η ΑΕΛ ανακοινώνει την έκδοση των εισιτηρίων διαρκείας για την αγωνιστική περίοδο 2013-2014. Στην προσπάθεια για επιστροφή στην φυσική μας θέση οφείλουμε όλοι να δώσουμε το παρόν. Τα εισιτήρια διαρκείας δεδομένης της οικονομικής κατάστασης αλλά και της κατηγορίας που αγωνίζεται φέτος η ομάδας μας, είναι προσιτά με σκοπό την μέγιστη προσέλευση των φιλάθλων μας, τη συσπείρωση του κόσμου στο νέο ξεκίνημα και τη δημιουργία μιας έδρας φόβητρο.



Η έκδοση θα γίνεται από τα γραφεία της ΑΕΛ 1964 Μ. Αλεξάνδρου 35, 3ος όροφος, από την Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου ( 9 π.μ. – 8 μ.μ.)


Το εισιτήριο διαρκείας ισχύει για τους εξής αγώνες:
Αγώνες Πρωταθλήματος Football League 2Αγώνες ΚυπέλλουΦιλικούς Αγώνες

Ο κάτοχος θα παραλαμβάνει προσωρινό εισιτήριο διαρκείας, έως ότου παραληφθούν οι επίσημες κάρτες διαρκείας.



ΘΥΡΑ ΤΙΜΗ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟΥ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ

1-6-7 €50
10 €90
2-4 €120
3 VIP €170
3 VVIP €250



Παράλληλα ανακοινώνονται και οι τιμές των απλών εισιτηρίων που διαμορφώνονται ως εξής:
ΘΥΡΑ ΤΙΜΗ ΑΠΛΟΥ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟΥ
1-6-7 €5
10 €10
2-4 €12
3 VIP €15



Ισχύει και φέτος η παιδική κερκίδα, ενώ η είσοδος για όλα τα παιδιά έως 12 ετών είναι ΔΩΡΕΑΝ.
Οι τιμές των εισιτηρίων διαρκείας καθώς και των απλών εισιτηρίων δεν θα διαφοροποιηθούν κατά την διάρκεια της χρονιάς σε όποιο γήπεδο και αν αγωνίζεται η ΑΕΛ._‘’ΜΑΖΙ ΞΑΝΑΓΡΑΦΟΥΜΕ ΙΣΤΟΡΙΑ’’

xalias123

Αριθμός μηνυμάτων : 404
Τόπος : Larissa
Ομάδα : ΑΕΛ
Ομάδα : ΑΕΛ
Registration date : 24/08/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΕΛ -  [διοικητικά-ανακοινώσεις] - Σελίδα 7 Empty Απ: ΑΕΛ - [διοικητικά-ανακοινώσεις]

Δημοσίευση από xalias123 Τετ 25 Σεπ 2013 - 12:45

Άνοιξε τις πύλες της (pics)

Τις πύλες της άνοιξε από το μεσημέρι της Κυριακής η νέα «βυσσινί» μπουτίκ που βρίσκεται στη στοά της Μανωλάκη (9-11) και σίγουρα κερδίζει τις εντυπώσεις.

Το «citystore» όπως αναγράφεται χαρακτηριστικά είναι ένα γωνιακό μαγαζί με πολλές αναφορές – εξωτερικά – στην ιστορία της ομάδας και μία καλή γκάμα προϊόντων στο εσωτερικό του απ’ όπου θα μπορούν να προμηθευτούν οι φίλαθλοι της «Βασίλισσας» τα απαραίτητα για το γήπεδο.

ΑΕΛ -  [διοικητικά-ανακοινώσεις] - Σελίδα 7 Mpoutik_1

http://sportlarissa.gr/index.php/el/ael/ael-1964/791-anoikse-tis-pyles-tis-pics

xalias123

Αριθμός μηνυμάτων : 404
Τόπος : Larissa
Ομάδα : ΑΕΛ
Ομάδα : ΑΕΛ
Registration date : 24/08/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΕΛ -  [διοικητικά-ανακοινώσεις] - Σελίδα 7 Empty Απ: ΑΕΛ - [διοικητικά-ανακοινώσεις]

Δημοσίευση από xalias123 Τετ 25 Σεπ 2013 - 12:51

Τα νέα γραφεία της ΑΕΛ (pics)

ΑΕΛ -  [διοικητικά-ανακοινώσεις] - Σελίδα 7 Shma_4

Τρία τεράστια γράμματα, περίπου 1,5 μέτρο το καθένα, δεσπόζουν από σήμερα το απόγευμα στο πλέον κεντρικό σημείο της Λάρισας.

Το «ΑΕΛ» λοιπόν βρίσκεται στον 5ο όροφο του κτιρίου της Κύπρου, εκεί που βρισκόταν και τα γραφεία της πρωταθλήτριας ομάδας, έστω και αν είναι δύο ορόφους πιο πάνω. Από το μεσημέρι το συνεργείο έπιασε δουλειά με σκοπό να ολοκληρώσει την τοποθέτηση των γραμμάτων με την ολοκλήρωση της πρεμιέρας των «βυσσινί» και σίγουρα από σήμερα κιόλας το κεφάλι πολλών θα στρέφεται στον ουρανό για να το δει, όπως και το σήμα της ομάδας το οποίο βρίσκεται στο πλάι του κτιρίου και πάνω από τη Λέσχη Φρουράς…

http://sportlarissa.gr/index.php/el/ael/ael-1964/788-ta-nea-grafeia-tis-ael-pics

xalias123

Αριθμός μηνυμάτων : 404
Τόπος : Larissa
Ομάδα : ΑΕΛ
Ομάδα : ΑΕΛ
Registration date : 24/08/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΕΛ -  [διοικητικά-ανακοινώσεις] - Σελίδα 7 Empty Απ: ΑΕΛ - [διοικητικά-ανακοινώσεις]

Δημοσίευση από Betafans-media Δευ 10 Μαρ 2014 - 15:07

Ισπανοί θέλουν την ΑΕΛ! Τα βρήκαν ήδη για AEL FC Arena!
http://www.aniwthoi.net/2014/03/ael-fc-arena.html

Betafans-media

Αριθμός μηνυμάτων : 1600
Ομάδα : beta
Registration date : 25/02/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΕΛ -  [διοικητικά-ανακοινώσεις] - Σελίδα 7 Empty Απ: ΑΕΛ - [διοικητικά-ανακοινώσεις]

Δημοσίευση από sellos Τρι 18 Μαρ 2014 - 17:34

Θα χορέψει φλαμένκο η ΑΕΛ!

Πραγματοποιήθηκε στο AEL FC ARENA το μεσημέρι της Τρίτης η συνέντευξη Τύπου των Ισπανών επενδυτών που θέλουν να αγοράσουν την ΑΕΛ, παρουσία αρκετού κόσμου.

Το απόγευμα αναμένεται μάλιστα οι ενδιαφερόμενοι να καταθέσουν τον πλήρη φάκελο για την αγορά της ΑΕΛ, ενώ σύμφωνα με τα λεγόμενα τους έχει γίνει συμφωνία με τον Κώστα Πηλαδάκη για το AEL FC ARENA.

Συγκεκριμένα, στο γήπεδο βρέθηκε ο κύριος Λουίς Όλιβερ, που είναι ο άμεσα ενδιαφερόμενος για το μέλλον της ομάδας μαζί με τον νομικό του σύμβουλο κύριο Άλεξ Νικολάε, αλλά και τον κύριο Λουκά Σάββα αλλά και τον δημοσιογράφο Θεολόγο Αλεξανδράτο. Πριν την Συνέντευξη Τύπου, προηγήθηκε η προβολή video με το πλάνο των ενδιαφερόμενων για την ΑΕΛ, ενώ στην συνέχεια ο κύριος Όλιβερ φωτογραφήθηκε στον αγωνιστικό χώρο ιδιαίτερα χαρούμενος.

Πριν την προβολή του video με το πλάνο των υποψήφιων επενδυτών, ο κύριος Λουκάς Σάββα έκανε μια εισαγωγική τοποθέτηση τονίζοντας τα εξής: «Είμαι μια ιδιαίτερη και ξεχωριστή ημέρα, για μένα. Σήμερα τέλειωσαν τα φαντάσματα. Το λόγο έχει η γενική συνέλευση πλέον. Εγώ ως φίλαθλος αγάπησα αυτή την ομάδα, λατρεύω το ποδόσφαιρο, γεννήθηκα μέσα στο ποδόσφαιρο».

Από την πλευρά του ο κύριος Λουίς Όλιβερ τοποθετήθηκε αρχικά λέγοντας τα εξής: «Στέκομαι μπροστά σε όλους εσάς, θέλω να είμαι ο ιδιοκτήτης της ΑΕΛ, δεν είμαι δισεκατομμυριούχος, έχω όμως τα χρήματα και η οικογένεια μου ασχολείται με το ποδόσφαιρο. Αυτό που θέλω να σας πω είναι πως έχω πάθος με το ποδόσφαιρο, ποτέ όμως δεν αισθάνθηκα έτσι όπως όταν ήρθα με τον κ. Νικολάε να δω την ΑΕΛ. Μου έκανε τρομερή εντύπωση που 8.000 κόσμος ήταν στο γήπεδο, παρά το ότι η ομάδα παίζει στη Γ’ Εθνική. Μου θύμισε αυτό που γίνεται στην Αγγλία. Τότε ήταν που άρχισα να βλέπω την προοπτική να ασχοληθώ. Και φυσικά μου είπε πολλά ο συνεργάτης μου κ. Νικολάε. Θέλω να ξαναγίνει η πόλη χαρούμενη. Αν περιμένετε τον Αμπράμοβιτς δεν είμαι εγώ, αλλά μπορώ να κάνω το καλύτερο. Με ένα αυστηρό πλάνο όμως μπορώ να πω ότι θα πετύχουμε. Ξέρω τι σημαίνει ΑΕΛ και κόσμος, ο στόχος μου είναι κάθε Δευτέρα να βλέπω χαρούμενα πρόσωπα στη πόλη και θα το κάνω. Είναι φυσιολογικό κάποιοι να με βλέπετε με σκεπτικισμό. Ίσως κάποιοι θα σκέφτεστε πως θα είμαι πολύ νέος, αλλά η σοφία δεν έρχεται με τα χρόνια. Έχω πραγματικά μεγάλα όνειρα γι’ αυτή την ομάδα και πιστεύω να τα κάνω πραγματικότητα».

Στην συνέχεια ακολούθησε η Συνέντευξη Τύπου, όπου ο ενδιαφερόμενος Ισπανός επενδυτής, απάντησε σε ερωτήσεις των δημοσιογράφων.

Ποιες είναι οι επιχειρήσεις σας στην Ελλάδα;

«Αυτήν την στιγμή οι επιχειρήσεις μου είναι να προσφέρω υπηρεσίες παροχής ασφάλειας σε εμπορικά πλοία που παν στην Αφρική».

Έχει κατατεθεί φάκελος στην Ερασιτεχνική;

«Η πρόταση θα κατατεθεί σήμερα. Υπάρχει συμφωνία με τον κύριο Πηλαδάκη και η εγγυητική είναι από αγγλική τράπεζα».

Έχετε ενημέρωση για την πορεία της ΑΕΛ από πέρυσι; Ξέρετε ότι φέτος υπήρξε χορηγός που έβαλε κάποια χρήματα; Γιατί να επιλέξουμε εσάς;

«Όσον αφορά την πρώτη ερώτηση σας εγώ ήρθα στην Ελλάδα τον Οκτώβριο και τον Δεκέμβριο είδα πρώτη φορά την ΑΕΛ. Από τότε την έχω δει άλλες τρεις φορές. Ο κάθε άνθρωπος έχει μια ειδικότητα. Εγώ ασχολούμαι πολλά χρόνια με το ποδόσφαιρο και έχω μεγαλώσει με την Ρεάλ Μπέτις. Η ενασχόληση μου με την Μπέτις δείχνει ότι ξέρω να διαχειρίζομαι μια ομάδα. Για τον χρηματοδότη της ομάδας δεν ξέρω ούτε ξέρω τι έχει κάνει. Αυτό που θέλω εγώ είναι να πάρω την ομάδα και να την οδηγήσω εκεί που της αξίζει».

Στο πλάνο σας δεν υπήρξε αναφορά στο προπονητικό κέντρο των Δέντρων. Γιατί συνέβη αυτό;

«Αυτήν την στιγμή είμαστε σε διαβουλεύσεις με τον κύριο Πηλαδάκη και για τα Δέντρα. Από εκεί και πέρα αν υπάρχει κάποια λύση, θα αναφερθούμε και στα Δέντρα».

Ποιες είναι οι εγγυήσεις που μας δίνετε ότι το πλάνο σας θα υλοποιηθεί;

«Η μόνη εγγύηση που μπορούμε να σας δώσουμε είναι ότι θα δουλέψουμε πολύ σκληρά και με πολλή δουλειά θα τα καταφέρουμε».

Έχετε σκεφτεί το αύριο όσον αφορά το τεχνικό team αλλά και το ρόστερ;

Η ομάδα μέχρι στιγμής έχει δείξει ότι δουλεύει καλά σαν ομάδα και για αυτό είναι και πρώτη στην κατηγορία της. Δεν γνωρίζω προσωπικά τον προπονητή και τους παίκτες αλλά όταν ανεβεί η ομάδα στην Β’ Εθνική και την πάρουμε εμείς, θα κάνουμε αξιολόγηση στους ποδοσφαιριστές και ανάλογα θα πράξουμε. Για εμάς η Β’ Εθνική είναι ένα σκαλοπάτι για να ανεβούμε στην Super League».

Τι παραγοντικές εμπειρίες έχετε στην ηλικία σας και ποιο είναι το οικονομικό σας background;

«Η πρώτη επαφή μου με το ποδόσφαιρο ήταν με την Χερέθ και έναν χρόνο με την Μπέτις όπου δούλευα ως διευθυντής. Μια ομάδα όπως η Μπέτις σίγουρα ανεβάζει τις απαιτήσεις. Έχω την εμπειρία να πάρω την ΑΕΛ και να την βγάλω στην Super League».

Μας είπατε να ψάξουμε πληροφορίες από το Ίντερνετ. Εμείς, ψάχνοντας βρήκαμε κάποιες πληροφορίες για την εμπλοκή σας με την Χέρεθ αλλά και την Μπέτις και είδαμε κάποια σενάρια που είναι αρνητικά. Τι έχετε να πείτε για αυτό;

«Πριν πάρω την Χερέθ, ανήκε σε άλλον ιδιοκτήτη. Την αγόρασα στην Γ’ Εθνική. Όταν την ανεβάσαμε στην Β’ Εθνική ο παλιός της ιδιοκτήτης ήθελε πάλι να εμπλακεί, κάτι που δεν ήθελε ο πατέρας μου. Μέσω επαφών που είχε στην πόλη προσπάθησε να διώξει την ομάδα από την πόλη ο παλιός ιδιοκτήτης και παίζαμε σε άλλο γήπεδο που ήταν μικρότερο, με αποτέλεσμα να έχουμε λιγότερο κόσμο και εισιτήρια και έτσι πέσαμε και πάλι στην Γ’ Εθνική. Για να μην διαλυθεί η ομάδα ο πατέρας μου αποφάσισε να την πουλήσει. Με τους ίδιους ποδοσφαιριστές η ομάδα μετά από δύο χρόνια ανέβηκε στην Primera Division. Για το δεύτερο θέμα και όσον αφορά την Μπέτις την αγοράσαμε από τον παλιό της ιδιοκτήτη ενώ ήδη υπήρχε μια δικαστική διαμάχη. Από την στιγμή που ο παλιός ιδιοκτήτης δεν έχει ξεκαθαρίσει κάποια πράματα η ομάδα δεν έχει επιστρέψει σε εμάς, ενώ είμαστε ιδιοκτήτες. Ελπίζουμε μέχρι το τέλος του χρόνου να έρθει η ομάδα στα χέρια μας».

Του χρόνου η ομάδα πρέπει να κάνει πρωταθλητισμό. Τι χρήματα είστε διατεθειμένοι να βάλετε για να πετύχει η ομάδα αυτό που θέλει;

«Δεν έχω θέμα σε αυτό γιατί θέλουμε να κάνουμε πρωταθλητισμό. Από εκεί και πέρα, θα βοηθήσουμε όσο χρειαστεί στον οικονομικό τομέα».

Αν στο άμεσο μέλλον παραστεί ανάγκη οικονομικής βοήθειας για να βγει η ομάδα στην Β’ Εθνική είστε διατεθειμένος να την βοηθήσετε;

«Είναι πάρα πολύ δύσκολο να βάλεις χρήματα σε κάτι που δεν σου ανήκει».

Για να πάρει η ομάδα άδεια για την Super League ενδεχομένως να χρειαστεί να αποπληρωθούν χρέη προηγούμενων ετών. Γνωρίζετε κάτι για αυτά;

«Δεν γνωρίζουμε το ακριβές νούμερο γιατί ακόμα δεν είναι επίσημο ακόμα. Εμείς θα κάνουμε ότι μπορούμε για να παίζει η ομάδα στην Super League αλλά και στην Ευρώπη».

Ποιος θα είναι ο άνθρωπος που θα είναι σε καθημερινή επαφή με την ομάδα;

«Αυτήν την στιγμή δεν έχουμε αποφασίσει ακόμα».

Η ομάδα θα αποτελείται από Ισπανούς ή ο κορμός θα αποτελείται από Έλληνες;

«Η ομάδα θα είναι μια ελληνική ομάδα, με ισπανική βοήθεια. Το μέλλον τη ομάδας είναι οι Ακαδημίες και οι Νέοι».

Η παρουσία του κυρίου Σάββα αλλά και το ότι η πρώτη παρουσία σας είναι στο AEL FC ARENA έχει δημιουργήσει την εντύπωση ότι από πίσω βρίσκεται ο κύριος Πηλαδάκης. Μπορείτε να κάνετε ένα σχόλιο;

«Με τον κύριο Πηλαδάκη έχω συναντηθεί μόνο μια φορά γιατί ταξιδεύω συχνά».

Στο σημείο αυτό παρενέβη και ο κύριος Λουκάς Σάββας λέγοντας τα εξής: «Όλοι τον ξέρουμε τον κύριο Πηλαδάκη και δεν είναι στον χαρακτήρα του αλλά ούτε και στον δικό μου να στήσουμε ένα τέτοιο σενάριο. Αυτήν την ομάδα, ως φίλαθλος την αγάπησα, ως φίλαθλος την αγαπώ και ως φίλαθλος θα την υπηρετώ».

Θα επενδύσετε στο γήπεδο επιχειρηματικά όσον αφορά τα καταστήματα;

«Εννοείται, αλλά αυτά θα γίνουν όταν υπάρξει η συμφωνία».

Υπάρχει μια διαμάχη στην Λάρισα όσον αφορά το γεγονός ότι η ομάδα δεν παίζει στο AEL FC ARENA. Μπορείτε να μας αποκαλύψετε την συμφωνία σας όσον αφορά το γήπεδο;

«Όταν πάρουμε την ομάδα θα μπορούμε να μιλήσουμε πιο ξεκάθαρα. Ο κύριος Πηλαδάκης έχει τα ενδιαφέροντα του όσον αφορά το γήπεδο, αλλά εμάς μας ενδιαφέρει να παίξει η ομάδα εδώ».

Τι δικαστική διαμάχη έχετε στην Ισπανία;

«Η δικαστικός της Ισπανίας έχει ξεκινήσει μια διαμάχη απέναντι στον πατέρα μου και τον προηγούμενο ιδιοκτήτη της Χερέθ και η συγκεκριμένη δικαστικός προσπαθεί να το επεκτείνει προς τον πατέρα μου. Προσπαθεί να βγάλει τον πατέρα μου από την ομάδα γιατί υπάρχει ένας όμιλος ανθρώπων που θέλουν να πάρουν την ομάδα».

Σε ένα υποθετικό σενάριο που η ομάδα δεν ανέβει φέτος, το ενδιαφέρον σας θα ήταν το ίδιο;

«Αυτό δεν γίνεται, διότι δεν μπορώ να αγοράσω μια ερασιτεχνική ομάδα. Η πρόσκληση ενδιαφέροντος είναι καθαρά για την Β’ Εθνική».

ΡΕΠΟΡΤΑΖ: ΧΡ.ΓΚΑΤΖΟΥΛΗΣ/athleticlarissa
http://www.mikriliga.com/arthra/g-ethniki/p/17788/tha-horepsei-flamenko-i-ael
sellos
sellos
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 25978
Ηλικία : 15
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ομάδα : ΠΑΣ
Registration date : 01/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΕΛ -  [διοικητικά-ανακοινώσεις] - Σελίδα 7 Empty Απ: ΑΕΛ - [διοικητικά-ανακοινώσεις]

Δημοσίευση από Panos4ever Τρι 18 Μαρ 2014 - 22:18

Όπου πηγε αυτή η οικογένεια λένε οι Ισπανοί άφησαν χαώδεις τρύπες στα οικονομικά. Χερέθ κλπ
Panos4ever
Panos4ever

Αριθμός μηνυμάτων : 756
Ηλικία : 27
Τόπος : Veria, Greece
Ομάδα : Βέροια
Ομάδα : Βέροια - QB - Gate 4
Registration date : 25/10/2011

http://thegoldendecade.eu

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΕΛ -  [διοικητικά-ανακοινώσεις] - Σελίδα 7 Empty Απ: ΑΕΛ - [διοικητικά-ανακοινώσεις]

Δημοσίευση από Betafans-media Δευ 24 Μαρ 2014 - 14:25

Ιδού τι κρύβει ο φάκελος των Ισπανών για την ΑΕΛ!

http://www.aniwthoi.net/2014/03/blog-post_7329.html

Betafans-media

Αριθμός μηνυμάτων : 1600
Ομάδα : beta
Registration date : 25/02/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΕΛ -  [διοικητικά-ανακοινώσεις] - Σελίδα 7 Empty Απ: ΑΕΛ - [διοικητικά-ανακοινώσεις]

Δημοσίευση από PasGiannina Τρι 24 Ιουν 2014 - 14:16

Πλεξίδας: Δεν είναι δίπλα η Ερασιτεχνική!
http://www.mikriliga.com/arthra/b-ethniki-vorras/p/22399/plexidas-den-einai-dipla-i-erasitehniki
PasGiannina
PasGiannina
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 12603
Ηλικία : 61
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Ομάδα : ΠΑΣ
Registration date : 31/10/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΕΛ -  [διοικητικά-ανακοινώσεις] - Σελίδα 7 Empty Απ: ΑΕΛ - [διοικητικά-ανακοινώσεις]

Δημοσίευση από PasGiannina Πεμ 26 Ιουν 2014 - 19:38

PasGiannina
PasGiannina
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 12603
Ηλικία : 61
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Ομάδα : ΠΑΣ
Registration date : 31/10/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΕΛ -  [διοικητικά-ανακοινώσεις] - Σελίδα 7 Empty Απ: ΑΕΛ - [διοικητικά-ανακοινώσεις]

Δημοσίευση από PasGiannina Παρ 27 Ιουν 2014 - 23:00

Μετοχικό Κεφάλαιο... 5 εκατομμυρίων €!
http://www.mikriliga.com/arthra/b-ethniki-vorras/p/22507/metohiko-kefalaio-5-ekatommurion-%E2%82%AC
PasGiannina
PasGiannina
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 12603
Ηλικία : 61
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Ομάδα : ΠΑΣ
Registration date : 31/10/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΕΛ -  [διοικητικά-ανακοινώσεις] - Σελίδα 7 Empty Απ: ΑΕΛ - [διοικητικά-ανακοινώσεις]

Δημοσίευση από PasGiannina Κυρ 29 Ιουν 2014 - 0:55

PasGiannina
PasGiannina
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 12603
Ηλικία : 61
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Ομάδα : ΠΑΣ
Registration date : 31/10/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΕΛ -  [διοικητικά-ανακοινώσεις] - Σελίδα 7 Empty Απ: ΑΕΛ - [διοικητικά-ανακοινώσεις]

Δημοσίευση από PasGiannina Πεμ 3 Ιουλ 2014 - 15:43

PasGiannina
PasGiannina
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 12603
Ηλικία : 61
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Ομάδα : ΠΑΣ
Registration date : 31/10/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΕΛ -  [διοικητικά-ανακοινώσεις] - Σελίδα 7 Empty Απ: ΑΕΛ - [διοικητικά-ανακοινώσεις]

Δημοσίευση από PasGiannina Παρ 17 Οκτ 2014 - 22:05

Στα χέρια του Βαγγέλη Πλεξίδα και επίσημα η ΠΑΕ Λάρισα
http://www.soccerplus.gr/article/49065-sta-xeria-toy-baggeli-pleksida-episima-pae-larisa
PasGiannina
PasGiannina
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 12603
Ηλικία : 61
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Ομάδα : ΠΑΣ
Registration date : 31/10/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΕΛ -  [διοικητικά-ανακοινώσεις] - Σελίδα 7 Empty Απ: ΑΕΛ - [διοικητικά-ανακοινώσεις]

Δημοσίευση από PasGiannina Τετ 12 Νοε 2014 - 22:23

Έρχονται αποχωρήσεις στην Λάρισα
http://www.gazzetta.gr/football/article/669833/erhontai-apohoriseis-stin-larisa
PasGiannina
PasGiannina
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 12603
Ηλικία : 61
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Ομάδα : ΠΑΣ
Registration date : 31/10/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΕΛ -  [διοικητικά-ανακοινώσεις] - Σελίδα 7 Empty Απ: ΑΕΛ - [διοικητικά-ανακοινώσεις]

Δημοσίευση από PasGiannina Δευ 17 Νοε 2014 - 18:56

Ο Βαγγέλης Πλεξίδας βάζει πωλητήριο στην Λάρισα
http://www.soccerplus.gr/article/49836-baggelis-pleksidas-bazei-politirio-stin-larisa
PasGiannina
PasGiannina
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 12603
Ηλικία : 61
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Ομάδα : ΠΑΣ
Registration date : 31/10/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΕΛ -  [διοικητικά-ανακοινώσεις] - Σελίδα 7 Empty Απ: ΑΕΛ - [διοικητικά-ανακοινώσεις]

Δημοσίευση από PasGiannina Τρι 18 Νοε 2014 - 21:04

PasGiannina
PasGiannina
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 12603
Ηλικία : 61
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Ομάδα : ΠΑΣ
Registration date : 31/10/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 7 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης