Το Forum των φιλάθλων
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

+46
COOPER 14
Partakias1980
kodeG6
gatonegro
antrikos14
zaxos4snakes
ilisios
ΔΟΞΑ Ή ΤΙΠΟΤΑ
monoDOXA!!!
diagoras6
Spyrpoul14
ΝΙΚΟΣ 14
psixiatros
mario4
IONIKARA
znick
ΠΕΙΡΑΙΑΣ14
FANAT
Dimitris-agios-stefanos
thyellara-5
Stef-Pierikos
ETHNIKOS NIKOS
iason
rorbah
SKINHEAD14
Κρόνιος
PasGiannina
πάμμαχον
Michael
brewster
sellos
eddy
_KALOGREZA
MAciVOL
palios-4
mauri_thiella
oeo
Pierikos1961
iliaskan
Betafans
Hell Hammer
OK VERIA
peristeri
Rossoblu
Angel
leone14
50 απαντήσεις

Σελίδα 12 από 13 Επιστροφή  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ - Σελίδα 12 Empty Απ: ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

Δημοσίευση από zaxos4snakes Πεμ 10 Δεκ 2009 - 17:46

ε για γουρι το λενε.δεν τους εχεις μαθει τους εθνικους? Very Happy
zaxos4snakes
zaxos4snakes

Αριθμός μηνυμάτων : 10963
Ηλικία : 42
Τόπος : therissos city 4 not normal fans
Ομάδα : ΟΦΗ
Ομάδα : ΟΦΗ
Registration date : 07/06/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ - Σελίδα 12 Empty Απ: ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

Δημοσίευση από πάμμαχον Παρ 11 Δεκ 2009 - 9:10

αφηστε τις ανοδους γιατι-αν χασεις κερκυρα κ με στραβο αποτελεσμα με παναιτωλικο εχεις κ μετα βολο(που το χρωσταμε απο περσυ)αρα 3 παιχνιδια=0-1 βαθμοι-οποτε ακομα δεν εχουμε σωθει
πάμμαχον
πάμμαχον
Team Moderator
Team Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 4161
Ηλικία : 44
Τόπος : πειραιας
Ομάδα : Εθνικός Π.
Ομάδα : ethnikos14.blogspot.gr
Registration date : 08/05/2009

http://ethnikos14.blogspot.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ - Σελίδα 12 Empty Απ: ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

Δημοσίευση από Spyrpoul14 Σαβ 12 Δεκ 2009 - 17:04


ΠΗΡΟΥΝΙΑΣ
Spyrpoul14
Spyrpoul14

Αριθμός μηνυμάτων : 1059
Τόπος : ΜΙΚΡΟΛΙΜΑΝΟ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Ομάδα : Εθνικός Π.
Ομάδα : Εθνικοί....εκ φύσεως ανώτεροι
Registration date : 12/05/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ - Σελίδα 12 Empty Απ: ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

Δημοσίευση από πάμμαχον Σαβ 12 Δεκ 2009 - 20:26

ΦΑΚΕΛΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ: Ο παίκτης-ορχήστρα αποκαλύπτεται!

Σάββατο 12 Δεκ 2009, 17:07
ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ - Σελίδα 12 EmailButton ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ - Σελίδα 12 PrintButton ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ - Σελίδα 12 Pdf_button



ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ - Σελίδα 12 ZOYMPIΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ: Αποτελεί την αποκάλυψη του φετινού πρωταθλήματος καθώς τόσο με τα οργανωτικά του όσο και με τα εκτελεστικά του προσόντα, έχει βοηθήσει σημαντικά τους Πειραιώτες ώστε να πετύχουν μια σπουδαία πορεία μέχρι στιγμής. Ο Ζουμπίνιο, μιλάει για πρώτη φορά σε ελληνικό Μέσο και μέσα από το b-united.com μιλάει για όλους και για όλα, δίχως να πετάει στα... σύννεφα και με επίγνωση της δύσκολης συνέχειας που ακολουθεί.

-Πως κρίνεις την πορεία του Εθνικού μέχρι τώρα;

Είμαστε όλοι μας ευχαριστημένοι. H ομάδα έχει μια πολύ καλή χημεία και αυτό φαίνεται μέσα στον αγωνιστικό χώρο. Επίσης για να φτάσει ως εδώ που είναι τώρα έχει δουλέψει πάρα πολύ και συνεχίζουμε να δουλεύουμε όλοι μας σκληρά για να πάμε ακόμα καλύτερα στην συνέχεια.
-Ποιοι είναι οι στόχοι της ομάδας;
Όλοι μας στην ομάδα έχουμε θέση ως στόχο την κατάκτηση μια εκ των προνομιούχων θέσεων που οδηγούν στην Σούπερ Λίγκα. Αυτός είναι ο σκοπός όλων μας και για αυτό δουλεύουμε καθημερινά, σκληρά και ομαδικά.
-Το σχόλιο σου για τον δύσκολο εκτός έδρας αγώνα με την πρωτοπόρο της βαθμολογίας Κέρκυρα;
Είναι φυσικά ένα ντέρμπι. Ένα παιχνίδι πρωτοπόρων της βαθμολογίας και έχει τις ιδιαιτερότητες του. Εμείς θα στερηθούμε τις υπηρεσίες κάποιων σημαντικών ποδοσφαιριστών αλλά πιστεύω ότι και αυτοί που θα κληθούν να αγωνιστούν θα έχουν μια εξίσου καλή παρουσία και ένα καλό αποτέλεσμα. Κανένα παιχνίδι φέτος δεν είναι εύκολο...
- Το φετινό μυστικό του Εθνικού;
Το κύριο χαρακτηριστικό της ομάδας είναι η σκληρή δουλειά που γίνεται. Η ομάδα όσο περνάει ο καιρός δένει όλο και περισσότερο μεταξύ της και αποκτά μεγαλύτερη ομοιογένεια. Ο προπονητής προσπαθεί από τη μεριά του να μας έχει όσο πιο κοντά γίνεται. Υπάρχουν όμως και οι άσχημες στιγμές και τα άτυχα αποτελέσματα όπως συμβαίνει σε κάθε ομάδα άλλωστε αλλά προσπαθούμε να τα ξεπεράσουμε όσο πιο ήρεμα γίνεται και να συνεχίσουμε ακόμα πιο δυνατοί. Το όπλο της ομάδας φέτος είναι η δουλειά η οποία γίνεται.
-Τι εντυπώσεις έχεις αποκομίσει μέχρι στιγμής από το πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής;
Είναι η πρώτη φορά στην καριέρα μου που αγωνίζομαι σε ομάδα Β Εθνικής. Το ποδόσφαιρο στην συγκεκριμένη κατηγορία είναι κυρίως ποδόσφαιρο δύναμης και λιγότερο τεχνικό αλλά σε σχέση με άλλες χώρες βρίσκεται σε πάρα πολύ καλό επίπεδο.
-Πες μας δυο λόγια για τον κόσμο του Εθνικού αλλά και το μήνυμα που θα ήθελες να τους στείλεις;
Ο κόσμος βλέπω ότι συνεχώς αυξάνεται στο γήπεδο παιχνίδι με παιχνίδι. Αυτό που έχω να τους πω είναι ότι όσο περισσότερος έρχεται στο γήπεδο τόσο και εμείς θα αυξάνουμε όλο και πιο πολύ την προσπάθεια μας και θα γινόμαστε όλο και καλύτεροι.
- Βλέπουμε σε κάθε εντός έδρας ματς του Εθνικού να έρχονται σκάουτερς ομάδων Σούπερ Λιγκ, μάλιστα έχουνε ακουστεί διάφορα για εσένα και για ενδιαφέρον τους προς το πρόσωπο σου;
Όταν λέμε Εθνικός εννοούμε τον πρόεδρο, το συμβούλιο, το προπονητικό τιμ, τους ποδοσφαιριστές και τον κόσμο. Από την στιγμή που δουλεύει πάρα πολύ καλά όλο αυτό σαν σύνολο είναι λογικό να έρχονται να παρακολουθήσουν άνθρωποι ομάδων όλο αυτό. Η ομάδα βοηθάει εμένα και εγώ την ομάδα οπότε δεν δέχομαι ότι έρχονται μόνο για εμένα αλλά για να δουν όλα τα παιδιά. Από εκεί και πέρα τώρα, το αν ξεχωρίσουν κάποιον αυτό είναι μια άλλη ιστορία. Προσωπικά κοιτάζω τη δουλειά μου και φυσικά το καλό της ομάδας και στο τέλος θα κάνουμε όλοι αποτίμηση του αποτελέσματος.
-Σου αρέσει η Ελλάδα και ο τρόπος ζωής εδώ;
Είναι μια πολύ ωραία χώρα με όμορφα μέρη και χαρούμενους ανθρώπους. Ειλικρινά χαίρομαι που βρίσκομαι εδώ γι’ αυτό και προσαρμόστηκα αμέσως στους ρυθμούς της πόλης.
-Έχεις αναπτύξει φιλίες μέσα από την ομάδα;
Διατηρώ πάρα πολύ καλές σχέσεις και με τους Βραζιλιάνους αλλά και με τους Έλληνες της ομάδας καθώς έχουμε ένα πολύ καλό κλίμα . Αν θα έλεγα ότι είμαι πιο κοντά με κάποιον, τότε θα έλεγα ότι αυτός είναι ο συμπατριώτης μου Ζουαρί καθώς έχουμε και πολλά κοινά εκτός από τη γλώσσα και πέρα από το ποδόσφαιρο.


ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΧΕΙΜΑΡΗΣ



http://www.b-united.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=1659:2009-12-12-15-12-12
πάμμαχον
πάμμαχον
Team Moderator
Team Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 4161
Ηλικία : 44
Τόπος : πειραιας
Ομάδα : Εθνικός Π.
Ομάδα : ethnikos14.blogspot.gr
Registration date : 08/05/2009

http://ethnikos14.blogspot.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ - Σελίδα 12 Empty Απ: ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

Δημοσίευση από πάμμαχον Σαβ 12 Δεκ 2009 - 20:28

ΦΑΚΕΛΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ: «Χτίζουμε μια νέα ομάδα»

Σάββατο 12 Δεκ 2009, 17:24
ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ - Σελίδα 12 EmailButton ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ - Σελίδα 12 PrintButton ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ - Σελίδα 12 Pdf_button



ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ - Σελίδα 12 EthnikaaaaaaaaaraaaaaΑποτελεί τη συνέχεια των σωστών και αποδοτικών μεταγραφικών κινήσεων που έκανε το καλοκαίρι ο Εθνικός. Πρόκειται για τον Εντβάλντο Ζουαρί ο οποίος έχει βοηθήσει σημαντικά με την εικόνα αλλά και τα γκολ που έχει πετύχει στο πρωτάθλημα. Ο επιθετικός της ομάδας μέσα από μια σύντομη συνομιλία δίνει το δικό του στίγμα.
- Ζουάν, μέχρι στιγμής πως κρίνεις την πορεία της ομάδας;
Η πορεία μας είναι πολύ καλή και είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Όλα στην ομάδα λειτουργούν πάνω σε σωστές βάσεις. Έχουμε ένα μικρό πρόβλημα κυρίως στα εντός έδρας παιχνίδια γιατί τα θεωρούμε πολλές φορές εύκολα ενώ δεν είναι έτσι με αποτέλεσμα συχνά ώσπου να το καταλάβουμε ότι δεν είναι εύκολο το ματς να έχουμε χάσει αρκετό χρόνο. Στα εκτός έδρας θα μπορούσα να παραδεχτώ ότι αγωνιζόμαστε πιο προσεκτικά και γι΄ αυτό παίρνουμε τα αποτελέσματα που θέλουμε. Και μάλιστα ορισμένες φορές κόντρα στα προγνωστικά. Όπως στο παιχνίδι μέσα στις Σέρρες.
-Όταν ήρθες στην Ελλάδα και τον Εθνικό περίμενες αυτή την πορεία της ομάδας ή ήσουν επιφυλακτικός;ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ - Σελίδα 12 ZOO
Όταν ήρθα στον Εθνικό μου είχαν πει έλα και θα δούμε. Χτίζουμε μια νέα ομάδα και θα προσπαθήσουμε να φτιάξουμε κάτι καλό. Νομίζω όμως ότι έχουν κάνει πολύ καλές επενδύσεις και ότι η ομάδα θα πάει ακόμα καλύτερα στην συνέχεια. Όσο αναφορά εμένα, έμεινα λίγο πίσω λόγω του τραυματισμού μου στην πλάτη αλλά προσπαθώ μέσα από την καθημερινή σκληρή δουλειά να το ξεπεράσω απόλυτα και να προσφέρω και εγώ ακόμα πιο πολλά στην συνέχεια για την ομάδα.
- Προγνωστικά μπορούν να γίνουν για την αναμέτρηση με την Κέρκυρα;
Πρόκειται για ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι. Εμείς παρά τις απουσίες μας πρέπει να δείξουμε το ίδιο πρόσωπο που έχει συνηθίσει να βλέπει ο κόσμος μέχρι σήμερα. Θα πάμε να κάνουμε το παιχνίδι μας και θα προσπαθήσουμε για το καλύτερο αποτέλεσμα. Άλλωστε, δεν θα πρέπει να ξεχνάμε ότι έχουμε να αντιμετωπίσουμε την πρωτοπόρο του πρωταθλήματος και αήττητη μέσα στην έδρα της.

Γιώργος Μαχειμάρης
http://www.b-united.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=1660:--l---r
πάμμαχον
πάμμαχον
Team Moderator
Team Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 4161
Ηλικία : 44
Τόπος : πειραιας
Ομάδα : Εθνικός Π.
Ομάδα : ethnikos14.blogspot.gr
Registration date : 08/05/2009

http://ethnikos14.blogspot.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ - Σελίδα 12 Empty Απ: ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

Δημοσίευση από πάμμαχον Σαβ 12 Δεκ 2009 - 20:31

ΦΑΚΕΛΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ: "Κρυφός πόθος η άνοδος στη Σούπερ Λίγκα"

Σάββατο 12 Δεκ 2009, 17:42
ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ - Σελίδα 12 EmailButton ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ - Σελίδα 12 PrintButton ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ - Σελίδα 12 Pdf_button



ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ - Σελίδα 12 MosxoΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ: O αμυντικός Ξενοφώντας Μοσχογιάννης, μιλάει στο b-united.com για τους στόχους, τον κόσμο, τον κρυφό πόθο όλων στην ομάδα του Πειραιά. Επίσης, αποκαλύπτει το μυστικό της φετινής πορείας που την έχει φέρει ψηλά στη βαθμολογία.
-Ξενοφώντα, το σχόλιο σου για την ακόμα μια νίκη του Εθνικού , αυτή την φορά επί της Ρόδου;
Ήταν μια σπουδαία νίκη που ήταν και η τρίτη συνεχόμενη κάτι το οποίο είναι πολύ δύσκολο. Εμείς όμως παραμένουμε πολύ προσγειωμένοι σαν ομάδα και το μόνο που κοιτάζουμε είναι ότι βρισκόμαστε στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα και συνεχίζουμε με τον ίδιο ζήλο για το επόμενο παιχνίδι που είναι και αυτό στην έδρα μας για να διεκδικήσουμε ότι καλύτερο μπορούμε.
-Περιμένατε στην αρχή της σεζόν να έχετε αυτή την πορεία;
Κρυφά μέσα μας είχαμε αισιοδοξία όλοι. Αυτό που όμως εντυπωσιάζει είναι η παρουσία μας στα εκτός έδρας παιχνίδια. Βέβαια αυτό που λέγαμε εξ΄ αρχής είναι να προσέξουμε όσο μπορούμε και να εκμεταλλευτούμε την έδρα μας κάτι που έχει συμβεί όμως το αντίθετο αλλά και αυτό καλό είναι. Όλοι μας πιστεύαμε από την αρχή ότι θα είχαμε μια ιδιαίτερα καλή χρονιά και όπως φαίνεται αποδίδει αυτό.
-Δηλαδή είσαστε ευχαριστημένοι με την μέχρι τώρα πορεία της ομάδας;
Νομίζω πως ναι, είμαστε όλοι ευχαριστημένοι και αυτό το κλίμα επικρατεί και εισπράττουμε από τον κόσμο, το προπονητικό τίμ αλλά και τη διοίκηση. Ο στόχος ο πρωταρχικός δεν ήταν ο πρωταθλητισμός, ήταν μια καλή πορεία αλλά και με την ευκαιρία των πλέι- οφ που διεκδικεί μέχρι και ο έκτος την άνοδο στην Σούπερ Λίγκα ήταν ένα κίνητρο για εμάς να διεκδικήσουμε μια από αυτές τις θέσεις.
-Ο στόχος της ομάδας είναι η είσοδος στην πρώτη εξάδα;
Μετά και από αυτό το καλό ξεκίνημα που έχουμε κάνει στο πρωτάθλημα είναι σίγουρα μια θέση στην πρώτη εξάδα καθώς θα ήταν άσχημο και απογοητευτικό να μην την διεκδικήσουμε.
-Το μυστικό της εξαιρετικής πορείας του Εθνικού ποιο είναι;
Η καλή χημεία και συνεργασία που έχουμε ως ομάδα αλλά και η ομοιογένεια που βγάζουμε στα παιχνίδια. Επίσης σημαντικό ρόλο παίζουν οι χαρακτήρες αλλά και οι φιλοδοξίες που έχουν όλοι οι παίκτες και οι προπονητές. Ακόμα υπάρχουν δυο ξένοι ποδοσφαιριστές που κάνουν την διαφορά, μιλάω για τον Σουμπίνιο και τον Ζουαρί που μας έχουν βοηθήσει πάρα πολύ μέχρι στιγμής. Όλοι όμως έχουμε την ομάδα πάνω απ΄ όλα.
-Πες μου δυο λόγια για τον Ζουμπίνιο που έχει ακουστεί ότι τον παρακολουθεί ο Ολυμπιακός;
Αυτό που μπορώ να πω εγώ είναι ότι πρόκειται για έναν ποδοσφαιριστή που είναι πάρα πολύ καλός χειριστής της μπάλας. Είναι πολυτέλεια σε αυτή την κατηγορία να διαθέτεις έναν τέτοιο ποδοσφαιριστή με αυτές τις ικανότητες και νομίζω ότι κάθε ομάδα διαθέτει το πολύ έναν τέτοιο αλλά το πιθανότερο είναι κανέναν. Πιστεύω ότι μπορεί να σταθεί και στην Σούπερ Λίγκα. Είναι μόλις 23 χρόνων και έχει φιλοδοξίας και ο ίδιος να πάει ακόμα πιο ψηλά. Τώρα για τον αν τον παρακολουθεί ο Ολυμπιακός δεν το γνωρίζω. Το μόνο που ξέρω είναι ότι έρχονται πάρα πολλοί άνθρωποι από ομάδες της Σούπερ Λίγκα κάθε Κυριακή για να μας παρακολουθήσουν.
-Δώσε μας και κάποια στοιχεία για τον Ζουαρί;
Είναι ένας πιο έμπειρος παίκτης καθώς είναι και μεγαλύτερος ηλικιακά από τον Σουμπίνιο αλλά η μαχητικότητα και η προσπάθεια που βγάζει από την πρώτη ημέρα που ήρθε στην ομάδα είναι κάτι ξεχωριστό που μας έχει κερδίσει όλους. Επίσης έχει προσαρμοστεί απόλυτα στα δεδομένα της κατηγορίας. Διαθέτει ταχύτητα και ξέρει πολύ καλά τη θέση του δίνοντας τον καλύτερο του εαυτό σε κάθε ματς.
-Τι έχει αλλάξει στην ομάδα φέτος σε σχέση με την περσινή σεζόν;
Σίγουρα η οργάνωση που έχουμε. Υπάρχει ένα πλάνο φέτος από την πρώτη στιγμή που μαζευτήκαμε και μέχρι στιγμής δεν έχουμε ξεφύγει καθόλου απ΄ αυτό. Μας κάνει να είμαστε πιο συγκεντρωμένοι και να προσέχουμε τα πάντα όπως ακόμα και την εξωγηπεδική ζωή που παίζει πολύ μεγάλο ρόλο. Έχουμε αποφασίσει να το παλέψουμε όλοι φέτος μέχρι τέλος και αυτό φαίνεται να αποδίδει.
-Είναι κρυφός πόθος η επιστροφή του Εθνικού μετά από πολλά χρόνια στην Σούπερ Λίγκα;
Σίγουρα είναι ένας κρυφός πόθος και γι΄ αυτό θα παλέψουμε μέχρι τέλος. Τώρα που είμαι μέλος αυτής της ομάδας καταλαβαίνω το μέγεθος και την δυναμική του συλλόγου και πραγματικά είναι κρίμα να βρίσκεται σε αυτή την κατηγορία. Διαθέτει πολύ κόσμο και μεγάλη ιστορία και αν καταφέρει να ανέβει στην Σούπερ Λίγκα θα μείνει εκεί για πάρα πολλά χρόνια.
-Μίλησε μου για την συνεργασία με τον προπονητή σου Μιχάλη Γρηγορίου;
Όλο το προπονητικό τιμ με αρχηγό τον κ. Γρηγορίου έχει ένα πλάνο που προσπαθεί να το εφαρμόσει πιστά. Επίσης οι επιλογές των ποδοσφαιριστών που έχει κάνει ταιριάζουν απόλυτα με την φιλοσοφία του. Είναι ένας σοβαρός προπονητής, οργανωτικός και υπεύθυνος απέναντι μας. Ενημερώνεται για τα πάντα στην ομάδα έχοντας διάθεση για δουλειά και βρίσκεται σε μια ανοδική πορεία. Διαθέτει όλα εκείνα τα στοιχεία που θα του εξασφαλίσουν μια λαμπρή καριέρα στο μέλλον.
-Για τον κόσμο του Εθνικού τι έχεις να πεις;
Εγώ βρίσκομαι από πέρυσι στην ομάδα και έχω αισθανθεί τον παλμό και την αγάπη του κόσμου προς αυτή παρά το γεγονός ότι δεν έρχεται πάρα πολύς στο γήπεδο. Φέτος είναι ακόμα πιο πολύ κοντά μας και στα εκτός έδρας και στα εντός αλλά θα ήθελα να είναι πιο πολύς κόσμος στο πλευρό μας. Καταλαβαίνω ότι έχει υψηλές απαιτήσεις από την ομάδα έχοντας συνηθίσει να βρίσκεται στην Α Εθνική με πολύ καλές πορείες και μεγάλα ονόματα στην σύνθεση της. Αυτό που θέλουμε εμείς από τον κόσμο είναι η στήριξη του και η υπομονή του καθώς είμαστε μια νέα ομάδα και στο τέλος θα βγει κάτι καλό χωρίς να θέλω να πω μεγάλα λόγια αυτή τη στιγμή.
-To πρωτάθλημα της Β' Εθνικής πως το κρίνεις;
Φέτος το πρωτάθλημα είναι ακόμα πιο ιδιαίτερο και ο ανταγωνισμός είναι πάρα πολύ μεγάλος. Δεν υπάρχει κάτι που μπορείς να προβλέψεις καθώς οι πιο πολλές ομάδες είναι ισοδύναμες. Βλέπουμε ότι δεν υπάρχουν έδρες και όλα τα παιχνίδια και τα αποτελέσματα είναι ρευστά κάτι που δημιουργεί πολύ ενδιαφέρον.
-Διακρίνεις κάποια ομάδα που να έχει πλεονέκτημα για την άνοδο στην Σούπερ Λίγκα;
Είναι πολύ νωρίς ακόμα μιας και ακολουθούν αρκετά παιχνίδια. Καλές ομάδες όμως σίγουρα είναι η Κέρκυρα, εμείς, ο Πανσερραικός, ο Ολυμπιακός Βόλου, η Δόξα Δράμας και ο Εθνικός Αστέρας. Ερωτηματικό παραμένει ο ΟΦΗ για το αν θα μπορέσει να ανακάμψει στη συνέχεια.
-Τον ελεύθερο σου χρόνο πως σου αρέσει να τον περνάς;
Μου αρέσει να κάθομαι σπίτι μου γιατί στην ουσία κάνω αποθεραπεία και ετοιμάζομαι για την επόμενη προπόνηση. Ειδικά μετά την περασμένη χρονιά που πέρασα με τον τραυματισμό μου που με άφησε αρκετά πίσω, φέτος είναι η επιβάρυνση μεγαλύτερη για εμένα και έτσι δίνω περισσότερο βάρος σ΄ αυτό για να ανταπεξέρχομαι στις δυσκολίες.

Γιώργος http://www.b-united.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=1662:--q------qΜαχειμάρης
πάμμαχον
πάμμαχον
Team Moderator
Team Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 4161
Ηλικία : 44
Τόπος : πειραιας
Ομάδα : Εθνικός Π.
Ομάδα : ethnikos14.blogspot.gr
Registration date : 08/05/2009

http://ethnikos14.blogspot.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ - Σελίδα 12 Empty Απ: ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

Δημοσίευση από πάμμαχον Σαβ 12 Δεκ 2009 - 20:33

ΦΑΚΕΛΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ: Ο συνδετικός κρίκος...

Σάββατο 12 Δεκ 2009, 17:37
ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ - Σελίδα 12 EmailButton ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ - Σελίδα 12 PrintButton ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ - Σελίδα 12 Pdf_button



ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ - Σελίδα 12 AntonakosΠρώην παίκτης και νυν τεχνικός διευθυντής του συλλόγου, αποτελεί τον άνθρωπο ο οποίος ενώνει τη φωνή της διοίκησης με το ποδοσφαιρικό τμήμα. Ο Θοδωρής Αντωνάκος μιλάει για την παρούσα κατάσταση στους Πειραιώτες και κάνει αναδρομή στο πρόσφατο παρελθόν.
-Θοδωρή, να ξεκινήσουμε από το παρελθόν. Ποιες είναι οι διαφορές στην Β’ Εθνική σήμερα σε σχέση με την εποχή αγωνιζόσουνα εσύ;
Δεν έχει καμία απολύτως σχέση το ποδόσφαιρο του τότε με το τώρα. Οι περισσότεροι ποδοσφαιριστές σήμερα είναι αθλητές με την έννοια ότι τώρα οι προπονητές τους ζητάνε κάποια πράγματα όσο αναφορά την φυσική τους κατάσταση αλλά και τον τρόπο λειτουργίας της ομάδας. Την εποχή που αγωνιζόμουνα εγώ υπήρχε πιο πολύ ταλέντο ενώ η δύναμη υπήρχε πάντα στην κατηγορία. Εκείνη την εποχή νομίζω ότι ήταν καλύτερα τα πράγματα με ποιοτικούς ποδοσφαιριστές και ποδόσφαιρο χωρίς σκοπιμότητες. Επίσης είναι τεράστιες οι οικονομικές διαφορές στο μπάτζετ των ομάδων της Β Εθνικής τώρα σε σχέση με αυτές της Σούπερ Λίγκ.
-Η ενασχόληση σου με την ομάδα του Εθνικού πότε ξεκίνησε και πως ;
Εδώ και εννιά χρόνια ασχολούμαι ως ατζέντης ποδοσφαιριστών και συνεργάζομαι μ’ ένα γραφείο. Τον πρόεδρο της ομάδας κ. Πηρούνια τον γνωρίζω δέκα χρόνια τώρα και τον βοηθούσα κατά κάποιο τρόπο στις μεταγραφές αλλά επίσημα ασχολούμαι από αυτό το πόστο του τεχνικού διευθυντή στην ομάδα περίπου 6 μήνες.
-Οπότε είσαι ένας από τους αρμόδιους για να μας μιλήσει για τον μεταγραφικό σχεδιασμό του περασμένου καλοκαιριού.
Ο σχεδιασμός όλης της ομάδας φέτος έγινε αποκλειστικά από τον πρόεδρο, τον προπονητή και από εμένα. Βέβαια υπάρχει και ένα μεγάλο επιτελείο πίσω από εμένα που όλοι μαζί δουλεύουμε έτσι ώστε να ελαχιστοποιήσουμε το λάθος σε μια επιλογή ποδοσφαιριστή. Πρόκειται για τον Γιώργο Καζιάνη, τον Κώστα Τσουλουκίδη, τον Γιώργο Κολοβό και ίσως έχω ξεχάσει ορισμένους άλλους. Βέβαια, σημαντικό ρόλο έχει παίξει και η σχέση εμπιστοσύνης που έχω με τον πρόεδρο. Δεν ονειροβατούμε στην ομάδα αλλά παραμένουμε προσγειωμένοι. Σκοπός μου εμένα προσωπικά είναι η ομάδα να επιστρέψει εκεί που της αξίζει, να ανέβει δηλαδή στην Σούπερ Λίγκα. Αν συμβεί αυτό, σκοπός μας είναι να μην αλλάξει η ομάδα αλλά να συνεχίσει η ίδια στην Σούπερ Λίγκα. Δηλαδή δεν θα αλλάξουμε του χρόνου όλο το ρόστερ αλλά αυτό που θα κάνουμε είναι το να δούμε που πονάμε και να κάνουμε τις κατάλληλες προσθήκες για να σταθούμε στην μεγάλη κατηγορία.
-Αισθάνεστε δικαιωμένοι από τις επιλογές σας;
Αισθανόμαστε δικαιωμένοι καταρχήν για την ποιότητα των χαρακτήρων των παιδιών που φέραμε στην ομάδα. Όσο αναφορά την δικαίωση μας στο αγωνιστικό κομμάτι σίγουρα τα πάντα στη ζωή κρίνονται εκ του αποτελέσματος.
-Πως ανακαλύψατε τον Ζουμπίνιο;
Καταρχάς να τονίσουμε ότι για να πάει καλά κάποιος παίκτης και να ξεχωρίσει πρέπει να πάει καλά όλη η ομάδα. Τον Ζουμπίνιο τον είχαμε παρακολουθήσει και μας άρεσε αλλά ήταν άλλα τα οικονομικά μεγέθη και τα μπάτζετ. Ο πρόεδρος μας όμως πραγματικά "μάτωσε" για να τον φέρει στην ομάδα. Είχε χτυπήσει και ο Φερέιρα και είχε εντοπιστεί ένα πρόβλημα στην ανάπτυξη του παιχνιδιού. Ο κ. Πηρούνιας είναι πολύ κοντά στην ομάδα και έχει βάλει βαθειά το χέρι του στην τσέπη για να δημιουργήσει αυτή την ομάδα και να φέρει παίκτες όπως για παράδειγμα ο Φερέιρα.
- Έχουν εντοπιστεί τρωτά σημεία στην ομάδα και αν προβλέπεται να καλυφθούν αυτά τον Γενάρη;
Σίγουρα πάντα υπάρχει και το καλύτερο, το κερασάκι στην τούρτα όπως λέμε. Η ομάδα μέχρι στιγμής δεν έχει δείξει να έχει κάποια αδυναμία και αυτό οφείλεται και στο γεγονός ότι τα παιδιά δίνουν τον καλύτερο τους εαυτό. Σίγουρα όμως αν χρειαστεί η ομάδα κάποια προσθήκη θα γίνει. Σε καμία περίπτωση όμως σε βάρος των παιδιών που έχουν φτάσει τον Εθνικό ως εδώ αναγνωρίζοντας την προσφορά τους στην ομάδα. Όταν σε μια ομάδα φεύγουν το καλοκαίρι 18 ποδοσφαιριστές και έρχονται σε αυτή 22 νέοι μιλάμε για μια εντελώς νέα ομάδα που χρειάζεται χρόνο και υπομονή απ΄ όλους για να πετύχει μην το ξεχνάει κανείς αυτό. Εμείς όμως παρά το γεγονός αυτό με αρκετή δουλειά και προσπάθεια του προπονητή μας έχουμε καταφέρει να δέσει η ομάδα γρήγορα.
* Ως ποδοσφαιριστής ο Θοδωρής Αντωνάκος είχε αγωνιστεί στη Β’ Εθνική με τις φανέλες των: Διαγόρα, ΠΑΣ Γιάννινα, Πανελευσινιακού, Πανσερραικού, Παναιτωλικού και Ρεθύμνου.

http://www.b-united.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=1661:2009-12-12-15-39-35
πάμμαχον
πάμμαχον
Team Moderator
Team Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 4161
Ηλικία : 44
Τόπος : πειραιας
Ομάδα : Εθνικός Π.
Ομάδα : ethnikos14.blogspot.gr
Registration date : 08/05/2009

http://ethnikos14.blogspot.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ - Σελίδα 12 Empty Απ: ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

Δημοσίευση από πάμμαχον Πεμ 17 Δεκ 2009 - 11:25

«Λαοθάλασσα» στη Λέσχη
Τετάρτη 16 Δεκ 2009, 21:33 .

Φίλοι κάθε ηλικίας μαζεύτηκαν στη «Λέσχη Φίλων Εθνικού Πειραιώς Καστέλλας-Νέου Φαλήρου». Όπως έλεγαν και οι άνθρωποι της Λέσχης, είναι πρωτοφανές το πόσος κόσμος μαζεύτηκε στην εκδήλωση. Το παρών από πλευράς του ποδοσφαιρικού τμήματος, έδωσαν οι Σιλιγαρδάκης, Φαρινόλα, Σουμπινιο, Ζουαρί, Παγώνης και Καρακώστας, οι οποίοι έλαβαν και αναμνηστικό της Λέσχης.



Επίσης, παρόντες ήταν ο εφοπλιστής κ. Καρυδόπουλος και ο αγαπημένος όλων των φιλάθλων, «Εθνικάρας», ή κατά κόσμον Γιάννης Ματζουράνης.

Άπαντες, ήταν χαμογελαστοί, και ζήτησαν από τους ποδοσφαιριστές την άνοδο στη μεγάλη κατηγορία, ανανεώνοντας παράλληλα το ραντεβού τους.

*Στο περιθώριο της εκδήλωσης, που ξεκίνησε λίγο πριν τις 19.00, Παγώνης και Καρακώστας, δέχτηκαν με χαρά να πουν δυο λόγια στο www.bunited.com, τόσο για την μέχρι τώρα πορεία της ομάδας, όσο και για το επόμενο παιχνίδι.

Παγώνης: “Κοιτάμε το κάθε παιχνίδι ξεχωριστά. Δεν μπορούμε να πούμε πως πάμε για πρωτάθλημα, αλλά έχουμε στο πίσω μέρος του μυαλού μας την άνοδο στη Σούπερ Λίγκα. Πιστεύω πως φέτος είναι μια... ποδοσφαιρική ευκαιρία για όλη την ομάδα. Το επόμενο παιχνίδι είναι δύσκολο, αλλά παίζουμε στην έδρα μας και είμαστε υποχρεωμένοι τόσο στους εαυτούς μας, όσο και στον κόσμο μας να πάρουμε τη νίκη.”

Καρακώστας: “Έχουμε φτιάξει ένα πολύ καλό σύνολο, που πάνω από όλα είναι μια υγιής ομάδα, γεγονός που κατά την άποψή μου, είναι και το σημαντικότερο. Ελπίζω στο τέλος να πετύχουμε τους στόχους μας. Όσο για το επόμενο παιχνίδι με τον Παναιτωλικό, είναι δύσκολο, γιατί ο Παναιτωλικός είναι δυνατή ομάδα. Θέλουμε μόνο τη νίκη, και ελπίζουμε με τη βοήθεια του κόσμου να τα καταφέρουμε και να έχουμε καλές γιορτές.”

*Δηλώσεις στο www.bunited.com, έκαναν και κάποιοι από τους ανθρώπους της Λέσχης.

Βασίλης Δέρβος (πρόεδρος της Λέσχης): “Σε αντίθεση με άλλες χρονιές, που η ομάδα ξεκινούσε με όνειρα και στο τέλος πάλευε για τη σωτηρία, φέτος παρατηρώ μια διαφορετική φιλοσοφία. Η ομάδα κοιτάει το κάθε παιχνίδι ξεχωριστα. Ο Μιχάλης Γρηγορίου, έχει φτιάξει ένα σύνολο αποτελούμενο από ένα μείγμα παλιών και νέων παικτών, και γίνεται πολύ καλή δουλειά. Ελπίζουμε πως φέτος ο Εθνικός θα πετύχει τους στόχους του.”

Χρήστος Γαλάνης (ενεργό μέλος της Λέσχης εδώ και πάνω από 15 χρόνια): “Τι μπορεί να κάνει η ομάδα, θα φανεί στο δεύτερο γύρο, μιάς και ακόμα είναι νωρίς. Για την ώρα, η ομάδα πάει πολύ καλά, και ελπίζουμε να πάει ακόμα καλύτερα.”

*Δυο λόγια δεν αρνήθηκε να πεί, ούτε ο «Εθνικάρας» (Γιάννης Ματζουράνης), τονίζοντας: “΄Πάμε πολύ καλά, η ομάδα δεν έχει κανένα πρόβλημα. Ο Μιχάλης (Γρηγορίου), έχει κάνει μια ομάδα που δουλεύουν όλοι μαζί. Ο Εθνικός, θα ανέβει στη μεγάλη κατηγορία, εκεί που τον είχε επί 73 χρόνια ο Δημήτρης Καρέλας. Εκεί θα τον πάει ο Νίκος Πηρούνιας. Τον πιστεύω πολύ και τον έχω μέσα στην καρδιά μου. Η ομάδα ήταν στα... χώματα όταν την πήρε, και πλεόν την έχει στη Β’ Εθνική, έτοιμη για το μεγάλο άλμα. Μάλιστα, μετά από πολλές «περιπλανήσεις», η ομάδα βρήκε επιτέλους και ένα γήπεδο δικό της, όπως είναι αυτό του Ελληνικού. Καλώ όλους να έρθουν στο γήπεδο την Κυριακή και να στηρίξουν την ομάδα στο δύσκολο ματς με τον Παναιτωλικό.”

*Όσον αφορά την ιστορία της Λέσχης, υφίσταται από το 1974, όταν ο Σπύρος Δημητσάνος, μαζί με τον γαμπρό του, πήραν την απόφαση να την ιδρύσουν. Πριν γίνει ό,τι είναι τα τελευταία 35 χρόνια, ήταν μπακάλικο!

*Πρώτοι στη Λέσχη, έφτασαν οι Σουμπίνιο και Ζουαρί, λίγο πριν τις 18.00. Αντίθετα, οι Σιλιγαρδάκης, Φαρινόλα, Παγώνης και Καρακώστας, κατέφτασαν γύρω στις 18.45.

*Την παράσταση έκλεψε το... πούρο του κ. Καρυδόπουλου.

*Στα καθαρά αγωνιστικά, το πρόγραμμα της Τετάρτης περιελάμβανε μεσημεριανή προπόνηση. Το... μενού είχε ασκήσεις τακτικής και τελειώματα. Κατα τα άλλα, ατομικό πρόγραμμα έκανε ο Μοσχογιάννης (10/2), που ένιωσε ένα τράβηγμα στον προσαγωγό. Μόνος του γυμνάστηκε και ο Φερέιρα, ο οποίος αναμένεται να ξεκινήσει προπονήσεις με την υπόλοιπη ομάδα μετά τις γιορτές.

Παναγιώτης Κουμουτσάκος
πάμμαχον
πάμμαχον
Team Moderator
Team Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 4161
Ηλικία : 44
Τόπος : πειραιας
Ομάδα : Εθνικός Π.
Ομάδα : ethnikos14.blogspot.gr
Registration date : 08/05/2009

http://ethnikos14.blogspot.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ - Σελίδα 12 Empty Απ: ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

Δημοσίευση από πάμμαχον Πεμ 17 Δεκ 2009 - 11:51

«Ο Εθνικός ανήκει στη Σούπερ Λίγκα»
16/12/2009, 14:40


Ένα από τα βασικότερα στελέχη της φετινής πολύ καλής πορείας του Εθνικού στο πρωτάθλημα, είναι ο Γιώργος Σύρος. Ο 33χρονος αμυντικός των Πειραιωτών μίλησε στο www.sport-fm.gr και εξέφρασε τη βεβαιότητά του πως ο Εθνικός θα ανέβει κάποια στιγμή στη Σούπερ Λίγκα γιατί εκεί ανήκει, όπως δήλωσε. Επιθυμία του ιδίου, να πραγματοποιηθεί φέτος αυτός ο στόχος.

Ο έμπειρος ποδοσφαιριστής δεν παρέλειψε να μιλήσει για τον κόσμο της ομάδας, το κλίμα στα αποδυτήρια, τον… κουμπάρο του Μάρκο Δήμο, οποίος σταματάει την καριέρα του την Κυριακή, αλλά και για τον Σουμπίνιο, τον οποίο «καλοβλέπουν» πολλοί σύλλογοι από την Ελλάδα, την Serie A αλλά και τη Μπουντεσλίγκα.

Συνέντευξη στον Παναγιώτη Μαυρούτσο

Ποιοι ήταν οι στόχοι του Εθνικού από την αρχή της σεζόν και πως εξελίσσονται;

«Ξεκινήσαμε στην αρχή της περιόδου με το να κοιτάμε κάθε παιχνίδι ξεχωριστά. Ο στόχος αυτός παραμένει ίδιος απλά είδαμε στην πορεία πως μπορούμε να καταφέρουμε πράγματα. Δεν ξέρω που θα μας βγάλει αυτό, αλλά έχουμε μία πολύ δυνατή ομάδα και μακάρι να είναι φέτος η σειρά μας. Πιστεύω και ελπίζω να ανέβει ο Εθνικός στη Σούπερ Λίγκα, γιατί εκεί ανήκει. Είναι μία από τις ιστορικότερες ομάδες στην Ελλάδα κι έχει και πολύ κόσμο. Δεν ξέρω πότε θα ανέβει αλλά μακάρι να συμβεί φέτος. Οι συνθήκες είναι ιδανικές. Δεν είναι και πολύ μεγάλος ο ανταγωνισμός στο πρωτάθλημα. Είμαστε πολύ δυνατοί και καμία δεν είναι καλύτερη από μας. Ακόμη και οι ήττες μας οφείλονται σε μας, γιατί δεν πιάσαμε καλή απόδοση».

Πως βλέπεις το προσεχές παιχνίδι με τον Παναιτωλικό;

«Είναι πολύ σημαντικό ματς, καθώς με νίκη αφήνουμε πίσω τον Παναιτωλικό με 5 βαθμούς διαφορά, η Δόξα Δράμας παίζει στην Κέρκυρα, και αν ηττηθεί θα απομακρυνθούμε και από αυτούς με 5 βαθμούς. Αυτό σημαίνει πως εδραιωνόμαστε στην τριάδα. Είναι καλή ομάδα ο Παναιτωλικός αλλά εμείς είμαστε καλύτεροι. Θέλουμε πολύ το παιχνίδι και θα το πάρουμε».

Πως είναι το κλίμα στο σύλλογο αυτή τη στιγμή;

«Το κλίμα είναι πολύ καλό. Η συνεργασία μας με τον προπονητή είναι άριστη και ο πρόεδρος δεν χρωστάει δραχμή. Αυτό είναι πολύ σημαντικό για ομάδες που θέλουν να κάνουν πρωταθλητισμό. Πηγαίνουμε στην προπόνηση και ευχαριστιόμαστε αυτό που κάνουμε. Θα κάνουμε την πλάκα μας και θα ήμαστε σοβαροί όταν πρέπει. Έχω πάει σε πολλές ομάδες και έχω δει πως είναι το καλό και το κακό κλίμα. Εδώ όλα είναι άψογα. Υπάρχει η πραγματική έννοια της ομάδας, είναι όλα όπως πρέπει».

Ένα συμπαίκτης σου, ο Μάρκος Δήμος, θα σταματήσει το ποδόσφαιρο την Κυριακή. Ποια είναι η άποψή σου για αυτόν;

«Σαν ποδοσφαιριστή δεν μπορώ να τον κρίνω εγώ. Μιλάει από μόνο του το βιογραφικό του. Έχει πάνω από 350 συμμετοχές σε επαγγελματικές κατηγορίες. Είμαστε πολλά χρόνια μαζί και εκτός από πολύ καλοί φίλοι είμαστε και κουμπάροι. Έχουμε αγωνιστεί μαζί σε τρεις ομάδες (σ.σ. Ακράτητο, Θρασύβουλο, Εθνικό). Είναι ένα από τα καλύτερα παιδιά που έχω γνωρίσει και είναι 100% επαγγελματίας. Μέχρι και την τελευταία του προπόνηση θέλει να είναι άψογος».

Θα συνεχίσει ως βοηθός προπονητής στην ομάδα τώρα. Πως κρίνεις την επιλογή του αυτή;

«Ήξερα από το καλοκαίρι ότι θέλει να ασχοληθεί με την προπονητική. Του έγινε μια πρόταση από την ομάδα και αυτό είναι πολύ καλό για την μετέπειτα καριέρα του. Δεν είναι και λίγο να ξεκινάς από αυτό το πόστο και μάλιστα σε μία ομάδα όπως ο Εθνικός. Έχει όλα τα προσόντα, τα φόντα, την προσωπικότητα και τις γνώσει για να πετύχει σε αυτό το χώρο. Εγώ του εύχομαι όσα έκανε στην ποδοσφαιρική του καριέρα, να τα κάνει και ως προπονητής. Δεν είναι τυχαίο πως όπου πήγαινε τον επέλεγαν ως αρχηγό. Είναι πολύ σοβαρός και ακέραιος χαρακτήρας εντός και εκτός αγωνιστικών χώρων. Είναι και πολύ σωστός οικογενειάρχης κι έχει και τρία παιδάκια».

Για έναν άλλον συμπαίκτη σου, τον Σουμπίνιο, τον οποίον παρακολουθούν πολλές ομάδες εκτός και εντός συνόρων, ποια είναι η άποψή σου;

«Είναι ένας πολύ καλός ποδοσφαιριστής. Έχει κάνει τη διαφορά στη Β’ Εθνική και αξίζει να αγωνιστεί σε υψηλότερο επίπεδο. Όχι απλά στη Σούπερ Λίγκα αλλά και σε μία από τις κορυφαίες ομάδες της κατηγορίας. Εγώ ελπίζω να μείνει στην ομάδα το καλοκαίρι αλλά και για πολλά χρόνια μαζί μας και να μας βοηθήσει με όλες του τις δυνάμεις. Είναι και πολύ καλό παιδί μάλιστα, κάτι που σπάνια συναντάς σε Βραζιλιάνους».

Κλείνοντας δεν παρέλειψε να αναφερθεί και στον κόσμο της ομάδας…

«Είναι πολύ σημαντικό για εμάς να γεμίζει ο κόσμος το γήπεδο. Ήδη γίνονται κινήσεις συσπείρωσης και αυτό μου αρέσει πολύ. Μου αρέσει να αγωνίζομαι σε γεμάτα γήπεδα. Ξέρω πως είναι απαιτητικός ο κόσμος του Εθνικού και περιμένει να δει αποτελέσματα για να γεμίσει το γήπεδο. Ευελπιστώ πως στο μέλλον θα είναι πιο πολλοί στις κερκίδες. Είναι δύσκολο το πρωτάθλημα, θα έρθουν και χαρές και λύπες στο σύλλογο αλλά είναι καλό να τον έχουμε δίπλα μας πάντα και ειδικά στα δύσκολα. Εκεί τους χρειαζόμαστε πιο πολύ, ώστε να τα ξεπεράσουμε και να προχωρήσουμε όλοι μαζί».

Ο Γιώργος Σύρος έχει ήδη εκφράσει την επιθυμία του να γίνει προπονητής μόλις «κρεμάσει» τα ποδοσφαιρικά του παπούτσια. Διατηρεί μάλιστα, μία ακαδημία ποδοσφαίρου με 150 εγγεγραμμένα παιδιά στα Άνω Λιόσια. Στο αθλητικό κέντρο «Playpark», υπάρχουν επίσης δύο γήπεδα ποδοσφαίρου (5Χ5, 7Χ7), τρία γήπεδα τένις και μία καφετέρια.
πάμμαχον
πάμμαχον
Team Moderator
Team Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 4161
Ηλικία : 44
Τόπος : πειραιας
Ομάδα : Εθνικός Π.
Ομάδα : ethnikos14.blogspot.gr
Registration date : 08/05/2009

http://ethnikos14.blogspot.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ - Σελίδα 12 Empty Απ: ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

Δημοσίευση από Spyrpoul14 Τετ 30 Δεκ 2009 - 1:24

στην ευελπιδων αυριο πως θα παμε ρε παιδια?? πειτε μου λιγακι γτ εγω ειμαι βλαχακι απο τον πειραια δεν την ξερω καλα την αθηνα
Spyrpoul14
Spyrpoul14

Αριθμός μηνυμάτων : 1059
Τόπος : ΜΙΚΡΟΛΙΜΑΝΟ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Ομάδα : Εθνικός Π.
Ομάδα : Εθνικοί....εκ φύσεως ανώτεροι
Registration date : 12/05/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ - Σελίδα 12 Empty Απ: ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

Δημοσίευση από πάμμαχον Παρ 1 Ιαν 2010 - 14:17

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΠΑΔΟΥΣ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΥ ΜΑΣ-ΚΑΛΑ ΜΥΑΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ Κ ΣΤΗΝ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΜΑΣ-ΚΑΘΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ Κ Η ΕΘΝΙΚΑΡΑ ΟΣΟ ΠΙΟ ΨΗΛΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ
πάμμαχον
πάμμαχον
Team Moderator
Team Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 4161
Ηλικία : 44
Τόπος : πειραιας
Ομάδα : Εθνικός Π.
Ομάδα : ethnikos14.blogspot.gr
Registration date : 08/05/2009

http://ethnikos14.blogspot.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ - Σελίδα 12 Empty Απ: ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

Δημοσίευση από Michael Δευ 4 Ιαν 2010 - 16:03

Αυτή η ανακοίνωση για τον Ψωμιάδη είναι ντροπή.
ΕΛΕΟΣ !!!!
Μας διέλυσε, στο περιφεριακό φτάσαμε, ακόμα πονάμε......
Ένα παίκτη δανεικό έδωσε, σιγά μην του κάνουμε και εικόνισμα.
Ένα πακετάκι πούρα και πολύ του είναι....
Ρε Πηρούνια ΜΗΝ ΜΙΛΑΣ ΠΟΛΥ, ΕΛΕΟΣ.............
Michael
Michael
Team Moderator
Team Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 10995
Ηλικία : 52
Ομάδα : Εθνικός Π.
Ομάδα : Εθνικάρα
Registration date : 05/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ - Σελίδα 12 Empty Απ: ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

Δημοσίευση από antrikos14 Δευ 4 Ιαν 2010 - 17:28

χρονια πολλα παιδια σε ολους τους ανθρωπους κ ειδικοτερα στους οπαδους του εθνικου..και του χρονου η εθνικαρα να ανεβει στην σουπερ λιγκ

antrikos14

Αριθμός μηνυμάτων : 22
Ομάδα : Εθνικός Π.
Registration date : 25/12/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ - Σελίδα 12 Empty Απ: ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

Δημοσίευση από gatonegro Τρι 5 Ιαν 2010 - 16:22

http://www.ert-archives.gr/V3/public/pop-view.aspx?tid=16656&tsz=0&act=mMainView

ΕΝΑ ΔΩΡΑΚΙ ΑΠΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΓΚΙΝΗΘΟΥΝ ΟΙ ΠΑΛΑΙΟΙ ΕΘΝΙΚΑΡΕΣ

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ
gatonegro
gatonegro

Αριθμός μηνυμάτων : 43
Ομάδα : Καλαμάτα
Registration date : 07/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ - Σελίδα 12 Empty Απ: ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

Δημοσίευση από Michael Τρι 5 Ιαν 2010 - 17:15

Ωραίος ο φίλος, ευχαριστούμε, και ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ !!!
Michael
Michael
Team Moderator
Team Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 10995
Ηλικία : 52
Ομάδα : Εθνικός Π.
Ομάδα : Εθνικάρα
Registration date : 05/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ - Σελίδα 12 Empty Απ: ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

Δημοσίευση από kodeG6 Δευ 1 Φεβ 2010 - 3:33

Μιχάλη πες τη γνώμη σου για τον Βίτορ Λίμα Σάντος.Πέρασε απο σας πριν 2 χρόνια αν δε κάνω λάθος.
kodeG6
kodeG6

Αριθμός μηνυμάτων : 1141
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ομάδα : Παναιτωλικός
Ομάδα : Τίτορμος Αιτωλός Ούτος Άλλος Ηρακλής
Registration date : 26/05/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ - Σελίδα 12 Empty Απ: ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

Δημοσίευση από Michael Δευ 1 Φεβ 2010 - 9:56

Τον ξέραμε με το παρατσούκλι "σκύλος".
Αμυντικός μέσος είναι, παλεύει κάθε φάση, κάνει και παιχνίδι άμα λάχει, βάζει και γκολ αφού ξέρει να σουτάρει, πολύ καλός παίκτης και χαρακτήρας.
Με έναν άλλον καλό αμυντικό χαφ δίπλα του δεν θα περνάει τίποτα.
Από τον Εθνικό έφυγε λόγω κάποιων προβλημάτων που προέκυψαν με τον αδελφό του, που ήρθε, τραυματίστηκε, δεν έπαιξε ούτε παιχνίδι, και τα σπάσανε με την ΠΑΕ αφού πήρε λιγότερα χρήματα.
Τα πήρε και ο Λίμα στο κρανίο και έφυγε για την Σκωτία...
Πολύ καλή μεταγραφή για όποιον τον πάρει.
Michael
Michael
Team Moderator
Team Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 10995
Ηλικία : 52
Ομάδα : Εθνικός Π.
Ομάδα : Εθνικάρα
Registration date : 05/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ - Σελίδα 12 Empty Απ: ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

Δημοσίευση από πάμμαχον Δευ 1 Φεβ 2010 - 10:36

Michael έγραψε:Τον ξέραμε με το παρατσούκλι "σκύλος".
Αμυντικός μέσος είναι, παλεύει κάθε φάση, κάνει και παιχνίδι άμα λάχει, βάζει και γκολ αφού ξέρει να σουτάρει, πολύ καλός παίκτης και χαρακτήρας.
Με έναν άλλον καλό αμυντικό χαφ δίπλα του δεν θα περνάει τίποτα.
Από τον Εθνικό έφυγε λόγω κάποιων προβλημάτων που προέκυψαν με τον αδελφό του, που ήρθε, τραυματίστηκε, δεν έπαιξε ούτε παιχνίδι, και τα σπάσανε με την ΠΑΕ αφού πήρε λιγότερα χρήματα.
Τα πήρε και ο Λίμα στο κρανίο και έφυγε για την Σκωτία...
Πολύ καλή μεταγραφή για όποιον τον πάρει.
και να συμπληρωσω,οτι ειναι επιρρεπης στις κιτρινες καρτες!!!!!!!!!μηχανακι ακουραστο
πάμμαχον
πάμμαχον
Team Moderator
Team Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 4161
Ηλικία : 44
Τόπος : πειραιας
Ομάδα : Εθνικός Π.
Ομάδα : ethnikos14.blogspot.gr
Registration date : 08/05/2009

http://ethnikos14.blogspot.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ - Σελίδα 12 Empty Απ: ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

Δημοσίευση από kodeG6 Δευ 1 Φεβ 2010 - 15:40

Μάλλον σήμερα υπογράφει στον Παναιτωλικό!Δημοσίευμα χθες ανεφερε ότι απομένουν τα τυπικά για να ολοκληρωθεί η μεταγραφή.
kodeG6
kodeG6

Αριθμός μηνυμάτων : 1141
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ομάδα : Παναιτωλικός
Ομάδα : Τίτορμος Αιτωλός Ούτος Άλλος Ηρακλής
Registration date : 26/05/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ - Σελίδα 12 Empty Απ: ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

Δημοσίευση από Partakias1980 Παρ 19 Μαρ 2010 - 18:51

Αν και άρρωστος Παναθηναϊκός συμπαθώ πολύ τον Εθνικό κ ας έχω μανουριάσει πολλές φορές στο Καραισκάκη με σας παλιότερα....Είναι και η κοπέλα μου είναι Εθνικός οπότε...χαχα......

Πιστεύω αν θελατε θα μπορουσατε να ειχατε ανεβει πιο νωρις αλλα τωρα ειναι δυσκολα.....Μακαρι ομως....
Partakias1980
Partakias1980

Αριθμός μηνυμάτων : 64
Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Ομάδα : Ελλάς
Ομάδα : ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
Registration date : 02/09/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ - Σελίδα 12 Empty Απ: ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

Δημοσίευση από πάμμαχον Παρ 19 Μαρ 2010 - 19:52

Partakias1980 έγραψε:Αν και άρρωστος Παναθηναϊκός συμπαθώ πολύ τον Εθνικό κ ας έχω μανουριάσει πολλές φορές στο Καραισκάκη με σας παλιότερα....Είναι και η κοπέλα μου είναι Εθνικός οπότε...χαχα......

Πιστεύω αν θελατε θα μπορουσατε να ειχατε ανεβει πιο νωρις αλλα τωρα ειναι δυσκολα.....Μακαρι ομως....
η κοπελα σου σωστη..............εσυ εισαι κοντα στον ισιο δρομο.......μπορεις να αλλαξεις.........παμε γερα
πάμμαχον
πάμμαχον
Team Moderator
Team Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 4161
Ηλικία : 44
Τόπος : πειραιας
Ομάδα : Εθνικός Π.
Ομάδα : ethnikos14.blogspot.gr
Registration date : 08/05/2009

http://ethnikos14.blogspot.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ - Σελίδα 12 Empty Απ: ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

Δημοσίευση από Partakias1980 Παρ 19 Μαρ 2010 - 20:22

φιλε πάμμαχον εχουμε κ μεις την αρρωστια μας....Η κοπελα ειναι Κορυδαλλο και παει σοι το βασιλειο απο παππου προς παππου...

Απλα αν ανεβειτε να παιζετε τους γαυρους στα ισια...οπως ματωνατε με μας ετσι να γινεται κ με αυτους....
Partakias1980
Partakias1980

Αριθμός μηνυμάτων : 64
Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Ομάδα : Ελλάς
Ομάδα : ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
Registration date : 02/09/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ - Σελίδα 12 Empty Απ: ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

Δημοσίευση από mario4 Παρ 19 Μαρ 2010 - 20:42

@Partakias1980

ελπίζω να είσαι Αθηναίος.. Rolling Eyes
mario4
mario4
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 16471
Τόπος : ΛΑΣΙΘΙ
Ομάδα : ΟΦΗ
Ομάδα : ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ - Σελίδα 12 Stamp%20Snake%20Goddess_t
Μισή μυριάδα έτη
λατρεύουμε του ΟΦΗ την Ιδέα..
Registration date : 27/05/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ - Σελίδα 12 Empty Απ: ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

Δημοσίευση από Partakias1980 Παρ 19 Μαρ 2010 - 21:32

Ναι ειμαι...
Partakias1980
Partakias1980

Αριθμός μηνυμάτων : 64
Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Ομάδα : Ελλάς
Ομάδα : ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
Registration date : 02/09/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ - Σελίδα 12 Empty Απ: ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

Δημοσίευση από PasGiannina Σαβ 20 Μαρ 2010 - 3:40

Φίλε Partakias1980, καλώς ήρθες στην Betafans παρέα μας και καλά posts να έχεις!
PasGiannina
PasGiannina
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 12603
Ηλικία : 61
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Ομάδα : ΠΑΣ
Registration date : 31/10/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 12 από 13 Επιστροφή  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης