Το Forum των φιλάθλων
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος (21/03 19:00) NOVA

+11
rodos-4-
mario4
mike12
TALOS
palios-4
Elafoulis
titormos_nikaia_g6
PasGiannina
sellos
akis-mono pierikos
manos-rodos
15 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Πήγαινε κάτω

ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος  (21/03 19:00) NOVA - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος (21/03 19:00) NOVA

Δημοσίευση από Elafoulis Δευ 22 Μαρ 2010 - 16:47

Sellos σοβαρά τώρα αν μπορεί να γίνει κάτι και να ανοίξει το επόμενο τόπικ του αγώνα μας με τη Δόξα ο Μάνος θα είμαστε ευγνώμονες :P
Elafoulis
Elafoulis

Αριθμός μηνυμάτων : 485
Τόπος : Rodos
Ομάδα : Ρόδος
Ομάδα : ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος  (21/03 19:00) NOVA - Σελίδα 3 245zzeo
Registration date : 26/08/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος  (21/03 19:00) NOVA - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος (21/03 19:00) NOVA

Δημοσίευση από rodos-4- Δευ 22 Μαρ 2010 - 16:52

Τα σπαμε εμεις οι Ροδιτες ρε παιδια!!Ψαχνουμε χιλιους δυο τροπους μπας και παρουμε διπλο!!Μετα θα μας φταιει το μπετα ο σελλος και ενα σωρο αλλα πραγματα
:P
rodos-4-
rodos-4-
Team Moderator
Team Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 1225
Ηλικία : 37
Τόπος : ΡΟΔΟΣ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Ομάδα : Ρόδος
Registration date : 26/08/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος  (21/03 19:00) NOVA - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος (21/03 19:00) NOVA

Δημοσίευση από ONLY PERISTERI Δευ 22 Μαρ 2010 - 17:13

ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ ΝΑ ΠΑΛΕΥΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ....Ο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΣ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΚΟΡΑΚΑΣ ΟΛΟ ΤΡΕΛΑ......ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ ΝΑ ΣΚΥΛΙΑΖΕΙ ΜΕ ΔΥΠΛΑΣΙΑ ΑΠΟΔΟΣΗ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟΝ ΒΑΖΕΛΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΜΑΥΡΟΦΟΡΕΜΕΝΟΣ....ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΣ...ΠΟΛΛΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥ ΠΑΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝΕ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΙΝΟ ΠΑΝΟ ΤΩΝ ΑΠΕΙ ΡΩΤΑΝ ΚΑΙ FENTAGIN...KAΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟΝ ΠΑΣ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΠΑΡΕΑΚΙ

ONLY PERISTERI

Αριθμός μηνυμάτων : 347
Ομάδα : Ατρόμητος
Ομάδα : ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΗΜΟΥΝΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΘΑ ΕΙΜΑΙ....ΜΟΝΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Registration date : 25/03/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος  (21/03 19:00) NOVA - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος (21/03 19:00) NOVA

Δημοσίευση από Nikaia Δευ 22 Μαρ 2010 - 17:33

of topik προς elafouli
друг от Родоса открывается русский магазин и греческой кухни, Александр Папагос и Komninos
Nikaia
Nikaia

Αριθμός μηνυμάτων : 1418
Ομάδα : Ιωνικός
Registration date : 04/12/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος  (21/03 19:00) NOVA - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος (21/03 19:00) NOVA

Δημοσίευση από PasGiannina Δευ 22 Μαρ 2010 - 17:36

Όχι ιδιαίτερα καλός αγώνας από άποψης θεάματος.
Ο ΠΑΣ έβαλε το γκολ και αφού είδε ότι δεν μπορούσε άλλο, το γύρισε σε επιχείρηση ταμπούρι για να κρατήσει το 1-0.
Στο δεύτερο ημίχρονο παίζαμε σχεδόν στο μισό γήπεδο.
Πολύ καλή ομάδα ο Ατρόμητος και ευτυχώς που στο τέλος δεν μπήκε κάποιο γκολ από τους παίκτες του, γιατί σήμερα θα λέγαμε άλλα.....
Ο Ατρόμητος δεν χαρίζεται σε κανέναν και αυτό φάνηκε χθες, μακάρι να συνεχίσει έτσι και στους άλλους τρεις αγώνες μέχρι το τέλος του πρωταθλήματος.
Σχέσεις ομάδων και παπάρια....!
Ο Δώνης μάγκες δεν καταλαβαίνει τίποτε και μπράβο του!
Μακάρι βάβαια να συνεχίσει έτσι!
Η χθεσινή κερκίδα μας ήταν πάρα πολύ καλή και αποτελούμενη καθαρά από ΠΑΣΟΛΕΔΕΣ, αφού τα αλλόθρησκα βαζελογαυροχανουμάκια ήταν μπροστά στις TV και όχι στο ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ!
Υπολογίζω γύρω στους 5500 φιλάθλους.
Η διαιτησία έκανε λάθη, κυρίως το πέναλτι που δεν δώθηκε υπέρ του Ατρομήτου, το οποίο ήταν πεντακάθαρο. Δεν ξέρω γιατί δεν το σφύριξε....τι να πω?...είδε πως ο αμυντικός πήγαινε για μπάλα και χωρίς πρόθεση για το πόδι του επιθετικού του Ατρομήτου?....πάντως ήταν...ξεκάθαρο αυτό, όμως αυτός που αποφασίζει είναι ο ρέφερι.....
Συμβαίνουν τέτοιες περιπτώσεις όπως και σε εμάς φέτος αρκετές παρόμοιες....
Επίσης δεν έβγαλε και μία κάρτα που σίγουρα θα έπρεπε να βγει.
Τέλος πάντων, σε γενικές γραμμές δεν ήταν κακή η διαιτησία.
Καλή μας συνέχεια!

Ελπίζω (μου αρέσει να έχω αυτό το δικαίωμα) και λέω πως δεν θα πέσουμε!
PasGiannina
PasGiannina
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 12603
Ηλικία : 61
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Ομάδα : ΠΑΣ
Registration date : 31/10/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος  (21/03 19:00) NOVA - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος (21/03 19:00) NOVA

Δημοσίευση από ΔΟΞΑ Ή ΤΙΠΟΤΑ Δευ 22 Μαρ 2010 - 21:41

ΑΠΑΙΤΩ Ο ΣΕΛΛΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΑΒΛΕΨΕΙ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΦΗΣΕΙ ΤΟΝ ΜΑΝΟ Ν'ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΜΑΣ... lol!

ΡΕ ΣΤΑΜΑΤΗ(ΡΟΔΟΣ-4-) ΟΛΟ ΔΟΛΟΛΟΚΙΕΣ ΕΙΣΑΙ ΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΣΤΑ ΙΣΑ ΤΟ ΔΙΠΛΟ ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΑ ΑΜΠΡΑ ΚΑΤΑΜΠΡΑ... lol!

ΣΟΡΡΥ ΓΙΑ ΤΟ ΟΦ ΤΟΠΙΚ... Rolling Eyes
ΔΟΞΑ Ή ΤΙΠΟΤΑ
ΔΟΞΑ Ή ΤΙΠΟΤΑ
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 5412
Ηλικία : 36
Τόπος : ΞΑΝΘΗ ΠΛΕΟΝ
Ομάδα : Δόξα
Ομάδα : ΜΟΝΑΧΑ ΔΟΞΑ
Registration date : 23/09/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος  (21/03 19:00) NOVA - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος (21/03 19:00) NOVA

Δημοσίευση από palios-4 Δευ 22 Μαρ 2010 - 23:48

PasGiannina έγραψε:
Η διαιτησία έκανε λάθη, κυρίως το πέναλτι που δεν δώθηκε υπέρ του Ατρομήτου, το οποίο ήταν πεντακάθαρο. Δεν ξέρω γιατί δεν το σφύριξε....τι να πω?...είδε πως ο αμυντικός πήγαινε για μπάλα και χωρίς πρόθεση για το πόδι του επιθετικού του Ατρομήτου?....πάντως ήταν...ξεκάθαρο αυτό, όμως αυτός που αποφασίζει είναι ο ρέφερι.....
Συμβαίνουν τέτοιες περιπτώσεις όπως και σε εμάς φέτος αρκετές παρόμοιες....
Επίσης δεν έβγαλε και μία κάρτα που σίγουρα θα έπρεπε να βγει.
Τέλος πάντων, σε γενικές γραμμές δεν ήταν κακή η διαιτησία.
Καλή μας συνέχεια!

Ελπίζω (μου αρέσει να έχω αυτό το δικαίωμα) και λέω πως δεν θα πέσουμε!

Mια διαιτησια που αλλοιωσε το αποτελεσμα δεν ηταν κακη σε γενικες γραμμες; Shocked
Αντε να σου ευχηθω παρομοιες διαιτησιες στα εναπομειναντα παιχνιδια,μονο να μην εμφανιστει τοτε η Μαρθα Βουρτση.
palios-4
palios-4

Αριθμός μηνυμάτων : 3886
Ηλικία : 58
Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Ομάδα : Ατρόμητος
Ομάδα : ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ
Registration date : 30/10/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος  (21/03 19:00) NOVA - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος (21/03 19:00) NOVA

Δημοσίευση από PasGiannina Τρι 23 Μαρ 2010 - 4:14

Δεν μπαίνω στην διαδικασία που εσύ μπαίνεις φίλε palios-4.
Παραδέχομαι το πέναλτι όπως είδες παραπάνω.
Τώρα όσο για το αλλοίωση αποτελέσματος, έτσι όπως το λες, ναι ίσως και να ισχύει, όμως όπως θα είδες δεν αναφέρθηκα στις δύο περιπτώσεις των καρτών, από τις οποίες η μία ήταν για κόκκινη σιγουρότατα και η άλλη ως δεύτερη κίτρινη σε φάουλ που θα ήταν η δεύτερη και κατά συνέπεια κόκκινη.
Δηλαδή δύο κόκκινες....
Το πιο πιθανό είναι, αν χάναμε τελικά η'' το ματς έρχονταν ισοπαλία, να μιλούσα κι εγώ για διαιτησία......και πίστεψέ με φίλε μου πως δεν θα ήταν η πρώτη φορά....ειλικρινά όμως...!
Και καλά ρε φίλε, ο Δώνης καλά κάνει και μιλάει.....εσύ όμως?
Γουστάριζες να χάσουμε η'' να ερχόταν το ματς ισοπαλία? Για να καταλάβω δηλαδή.
Δηλαδή εσύ δεν είσαι από αυτούς που βρίζουν τις ομάδες που σας έριξαν πρόπερσυ όταν ήταν αδιάφορες στους αναμεταξύ σας αγώνες?
Αν δεν είσαι από αυτούς τότε ειλικρινά σου βγάζω το καπέλο!
Τέλος πάντων, το ματς έληξε, ο πίνακας έγραψε 1-0 και ο ΠΑΣ πήρε τρεις υπερπολύτιμους βαθμούς (έστω και με την τύχη σύμμαχο).

Ευχαριστώ για την ευχή σου για παρόμοιες διαιτησίες!!!!!

Να ευχηθώ κι εγώ καλή συνέχεια στους εναπομείναντες αγώνες, με σωστές διαιτησίες, με νίκες και ειδικά σε αυτόν με την Ξάνθη!
PasGiannina
PasGiannina
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 12603
Ηλικία : 61
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Ομάδα : ΠΑΣ
Registration date : 31/10/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος  (21/03 19:00) NOVA - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος (21/03 19:00) NOVA

Δημοσίευση από Tzonias Τρι 23 Μαρ 2010 - 12:25

Ο ΠΑΣ κατά την γνώμη μου δεν άξιζε να κερδίσει στο παιχνίδι με τον Ατρόμητο. Είχε πολύ κακή απόδοση και ίσως απο τις χειρότερες φέτος εντός έδρας. Ητάν τυχερός μιας και ο Ατρόμητος είχε τις κύριες και πιο επικίνδυνες φάσεις με το μέρος του, αλλά και ένα καταφανέστατο πέναλτι (μιλάμε για τον ορισμό του πέναλτι) που δεν του δόθηκε.
Προσωπικά θεωρώ πως πήραμε ένα παιχνίδι που δεν το αξίζαμε και το μοναδικό φέτος που μας ευνοήσε η διαιτησία. Ισώς και να υπήρξε αλλοίωση αποτελέσματος αλλά το ίδιο έγινε και στο ματς με τον Άρη στους Ζωσιμάδες χωρίς να θέλω να πώ πως θα πρέπει να το πληρώσει ο Ατρόμητος αυτό, αν έχει να πληρώσει κάτι τώρα σαν αδιάφορος που είναι.
Παρόλα αυτά για τον Δώνη και την δήλωση που έκανε πως για να πάρει πέναλτι πρέπει να τον πυροβολήσουν η να τον μαχαιρώσουν...ας μας πεί ο κ.Δώνης πως πήρε το πέναλτι με την ΑΕΚ στο περιστέρι;

Υ.Γ Ασέ μας ρε Δώνη...μια ζωή κλάψα!
Tzonias
Tzonias

Αριθμός μηνυμάτων : 106
Τόπος : Γιάννενα
Ομάδα : ΠΑΣ
Registration date : 07/09/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος  (21/03 19:00) NOVA - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος (21/03 19:00) NOVA

Δημοσίευση από palios-4 Τρι 23 Μαρ 2010 - 22:19

Στο Περιστερι με την ΑΕΚ επισης δεν ειχαν δωσει στον Ατρομητο ενα παρομοιο πεναλτυ.
PasGiannina δηλαδη ο μονος που ειχε δικαιωμα απο τον Ατρομητο να θελει να κερδισει η ομαδα του ηταν ο Δωνης;Καπου τα χεις μπλεξει φιλε,ισως να επηρεαστηκες και απο αυτα που εγραψαν εδω καναδυο φιλοι του Ατρομητου.Τελοςπαντων σεβομαι την κατασταση που βρισκεται η ομαδα σου και το σταματαω εδω.
palios-4
palios-4

Αριθμός μηνυμάτων : 3886
Ηλικία : 58
Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Ομάδα : Ατρόμητος
Ομάδα : ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ
Registration date : 30/10/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος  (21/03 19:00) NOVA - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος (21/03 19:00) NOVA

Δημοσίευση από sellos Τρι 23 Μαρ 2010 - 23:08

To πεναλτυ που κερδισε ο Δωνης και δεν ήταν,ηταν
στο ΟΑΚΑ με την ΑΕΚ κι όχι στο Περιστερι..

και αναφερομαι συγκεκριμενα στον Δωνη,γιατι ειναι κομπλεξικος ο άνθρωπος..
ο Ατρομητος καλα εκανε και το πηρε,ουτως η αλλως μας σφαζουν όλους οι μεγαλοι..
γιατι όπως ειπε κι ο ιδιος δεν ειναι το πρωτο πεναλτυ που δεν του δινουν,
ειναι ομως η πρωτη έδρα που σηκώνεται και φευγει..
Στο Καραισκακι γιατι δεν το έκανε?
στις άλλες περιπτωσεις γιατι δεν το έκανε?

θεωρω πως ειναι κουτο σ'αυτο το παιχνιδι να μιλαμε για διαιτητικη
διαμορφωση αποτελεσματος.
Αν ηθελε να επηρεασει ο διαιτητης το αποτελεσμα θα μποροσε να μετρησει
το γκολ που ήταν οφσαιτ,
θα μπορουσε να αποβαλει τον Τάτο,που ήταν κοκκινη..
δεν θα επετρεπε στον Ατρομητο να φθασει στο τελευταιο 20 λεπτο
να σφυροκοπάει

το αποτελεσμα ειναι πλασματικο κι αυτο ηταν λογω δικιας μας τυχής
και ατυχιας του Ατρομητου..
Δικαιωμα ειναι του Δωνη να εχει προτιμηση σε ομαδα που θελει να σωθει..
αλλα τις αποχωρησεις του ας τις κανει στο Καραισκακι
κι οχι στον ΠΑΣ που λογω των διαιτητικων αποφασεων εχει χασει 6-7 βαθμόυς φετος..

Αλλιως θα παραμεινει απλα γραφικος,
όπως τον συναντησαμε στον Ηλυσιακο και στην Λάρισα...
sellos
sellos
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 25978
Ηλικία : 15
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ομάδα : ΠΑΣ
Registration date : 01/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος  (21/03 19:00) NOVA - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος (21/03 19:00) NOVA

Δημοσίευση από palios-4 Τετ 24 Μαρ 2010 - 0:08

Τ ι πεναλτυ κερδισε ο Δωνης ρε φιλε στο ΟΑΚΑ, ασε τα παιχνιδακια για να τα φερεις οπως σε βολευουν ,στο ΟΑΚΑ επαιζε ο Ατρομητος ,δεν επαιζε ο Δωνης.
Τα βαζεις τωρα με τον Δωνη για να σου δεσει το γλυκο και να ειμαστε ολοι ευχαριστημενοι.Κι εγω να παω να τα βαλω με εναν οποιοδηποτε υπαληλο της ΠΑΕ ΠΑΣ Γιαννινα για να κανω τον καμποσο.
Το θεμα ειναι οτι δεν μπορουμε να ξεπερασουμε την τρελλα για την ομαδα μας και τα λεμε οπως μας βολευει για να τα κουκουλωσουμε,θα μας πεις οτι ειναι και κουτο να πουμε για διαμορφωση αποτελεσματος.Κουτος ειναι ο τροπος που πας να το πλασσαρεις εσυ.
Λοιπον οπως εχετε εσεις το κολημα σας και πατε να κανετε το ασπρο μαυρο,ετσι εχουμε κι εμεις το δικο μας και δεν ηταν ποτε δυνατο να παρακαλαμε να χασει η ομαδα μας.
palios-4
palios-4

Αριθμός μηνυμάτων : 3886
Ηλικία : 58
Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Ομάδα : Ατρόμητος
Ομάδα : ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ
Registration date : 30/10/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος  (21/03 19:00) NOVA - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος (21/03 19:00) NOVA

Δημοσίευση από sellos Τετ 24 Μαρ 2010 - 0:32

Τ ι πεναλτυ κερδισε ο Δωνης ρε φιλε στο ΟΑΚΑ,
ήταν πεναλτυ ή γκολ που δεν έπρεπε να μετρησει,δεν το θυμαμαι πολυ καλα
αλλα αυτο το ανέφερα,επειδη πιο πανω γραφτηκε για Περιστερι ενω ήταν ΟΑΚΑ..

Τα βαζεις τωρα με τον Δωνη
Τα βαζω με τον Δωνη και θα τον θεωρω γραφηκο γιατι στα υπολοιπα παιχνιδια
και ειδικα στο Καραισκάκι δεν σηκωθηκε να φυγει..
Γιατι το έκανε στα Γιαννενα και σε ένα βαθμολογικα αδιαφορο παιχνιδι για την ομαδα του?
ειναι και κουτο να πουμε για διαμορφωση αποτελεσματος.
ειναι κουτο γιατι η συνολικη αντιμετωπιση του παιχνιδιου δεν δειχνει τετοια προσπάθεια..
τωρα αν θες να μετραμε τις φασεις,σου λεω κι εγω για την αποβολη του Τατου..
Δεν προστατευεται μια ομαδα με το να μην δωθει ενα πεναλτυ..υπαρχουν αλλοι τροποι πολυ πιο ευκολοι..

Κουτος ειναι ο τροπος που πας να το πλασσαρεις εσυ.
αυτο μπορει να ισχυει,αν και δεν εχω τετοιο θεμα
δεν θα θεωρησω την ομαδα μου ξαφνηκα ευνοημενη
ακομη κι αν ισχυει η διαιτητικη διαμορφωση αποτελεσματος
κατι το οποιο δεν το πιστευω και δεν φανηκε..

δεν ηταν ποτε δυνατο να παρακαλαμε να χασει η ομαδα μας.
αυτο ειναι αποδεκτο,όπως έγραψα και πριν τον αγωνα
απλα με ρωτησες και ειπα και την δικια μου γνωμη τοτε..

και δεν απαιτω απο κανεναν οπαδο να θελει να χασει η ομαδα του
δεν απαιτω απο καμια ομαδα να παιζει με κατεβασμένα τα χέρια
δεν απαιτω απο κανεναν προπονητη θελει να χασει..

Δεν απαιτω αλλα θα ήθελα αυτο που έκανε στα Γιαννενα ο Δωνης
να το κανει και στο Καραισκακι (νομιζω κι εκει δεν του δωσαν πεναλτυ)
να το κανει κι οπου αλλου θεωρει πως δεν του έδωσαν..

οταν το κανει ομως ΜΟΝΟ σε ενα βαθμολογικα αδιαφορο παιχνιδι γι'αυτον.....
sellos
sellos
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 25978
Ηλικία : 15
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ομάδα : ΠΑΣ
Registration date : 01/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος  (21/03 19:00) NOVA - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος (21/03 19:00) NOVA

Δημοσίευση από palios-4 Τετ 24 Μαρ 2010 - 0:56

Ο τροπος που απαντας παιρνοντας αποσπασματικες φρασεις ειναι εντελως λανθασμενος,θα μου επιτρεψεις να σου πω, και θελω να πιστευω οτι δεν εχεις αντιληφθει οτι παραποιεις και τα γραφομενα μου.
Ξεκινωντας απο την πρωτη παραθεση που κανεις το νοημα ολοκληρης της δικης μου φρασης ειναι οτι στο ΟΑΚΑ επαιζε ο Ατρομητος και οχι ο Δωνης κι εσυ επικεντρωνεσαι στο αν ηταν πεναλτυ η οχι πραγμα που εγω δεν σχολιασα.
Ενημερωτικα σου λεω οτι ο Δωνης ειχε φυγει και απο το ΟΑΚΑ με την ΑΕΚ για αλλους λογους την ιδια χρονικη στιγμη και εν πασει περιπτωση στα Γιαννινα πιστευω το εκανε γιατι συνεβη λιγο πριν το τελος ,δεν θα εφευγε αν ηταν στο 60.
Καποτε μας ειχες πει οτι ο Σπανος ειχε πουλησει καποιο παιχνιδι ενω ο τοτε προπονητης, που ειναι και το ινδαλμα σου, δεν ειχε καμια σχεση.Τωρα μας βαζεις οτι κανει κουμαντο ο προπονητης Δωνης και επιλεγει ποιες ομαδες θα πεσουν.Δεν νομιζεις οτι προσβαλεις καποιους με αυτα τα αυθαιρετα συμπερασματα και δεν εννοω τους συγκεκριμενους;
palios-4
palios-4

Αριθμός μηνυμάτων : 3886
Ηλικία : 58
Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Ομάδα : Ατρόμητος
Ομάδα : ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ
Registration date : 30/10/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος  (21/03 19:00) NOVA - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος (21/03 19:00) NOVA

Δημοσίευση από sellos Τετ 24 Μαρ 2010 - 1:12

Δεν το έκανα για να παραποιήσω τα λεγομενα σου,πιο πανω ειναι
το κειμενο αλλωστε..
απλα εννοω πως δεν με πειραζει που πηρε πεναλτυ ο Ατρομητος
με πειραζει η συμπεριφορα του Δώνη..

Ο Ογιος ήταν στο παιχνιδι με τον Εργοτελη?
μου ειχε διαφυγει αυτο,δεν ειχε ερθει ο βραζιλιανος του Αστερα τοτε?

Στο ΟΑΚΑ ειχε αποχωρησει για αλλο λογο..

Δεν ειπα πως επιρεαζει ο Δωνης ποιος θα πεσει,
απλα ότι μπορει να έχει προτιμηση..
Αλλωστε ο Ατρομητος χτυπάει όλα τα παιχνιδια συμπεριλαμβανομενου
και του Κυριακατικου παιχνιδιου και καλα κανει,μακαρι να έκαναν όλες οι ομαδες
το ίδιο...και αυτο φυσικα δεν ειναι επιλογη του Δωνη ή μονο του Δώνη
αν ειχε πεσει σημα για το αντιθετο,πιστευω πως θα γινονταν..

Για το παιχνιδι με τον Εγροτελη μου ειχε πει ακομη και τη διαδικασια του παζαρεματος
ανθρωπος που ήταν τοτε στο λογιστηριο της ΠΑΕ Εργοτελη,
αν μου ειπε ψεματα,σου λεω κι εγω..
αν και ηταν κατι για το οποιο ειχε βουήξει η πιατσα και δεν ήταν
και το μονο που ειχε αγορασει ο Τέλης εκεινη τη χρονια..
τελος παντων,αυτα περασαν και στο τελος ο Ατρομητος την πληρωσε..
sellos
sellos
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 25978
Ηλικία : 15
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ομάδα : ΠΑΣ
Registration date : 01/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος  (21/03 19:00) NOVA - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος (21/03 19:00) NOVA

Δημοσίευση από palios-4 Τετ 24 Μαρ 2010 - 1:34

Ρε φιλε δεν μπορεις να σπιλωνεις ουτε με καφενειακες φημες ,ουτε με κατι που σου ειπε καποιος εμπιστευτικα που βρισκεται σε καιριο ποστο.Εγω ξερεις ποσους τετοιους ξερω που οι περισοτεροι αρεσκονται να διηγουνται σημεια και τερατα;
Προπονητης ηταν ο Ογιος και την γκελα για να φαμε το γκολ την ειχε κανει το πρωτοπαλικαρο του ο Καστρο που μολις ειχε μπει αλλαγη.
palios-4
palios-4

Αριθμός μηνυμάτων : 3886
Ηλικία : 58
Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Ομάδα : Ατρόμητος
Ομάδα : ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ
Registration date : 30/10/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος  (21/03 19:00) NOVA - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος (21/03 19:00) NOVA

Δημοσίευση από PasGiannina Τετ 24 Μαρ 2010 - 2:20

Φίλε palios-4, κάπου κάνεις λάθος.
Από αυτά που γράψαμε οι τρεις παγουράδες εδώ μέσα εσύ κατάλαβες ότι πάμε να κάνουμε το άσπρο μαύρο?
Βλέπεις πως λέμε πως ο Ατρόμητος ήταν καλύτερος, πως ο ΠΑΣ ήταν χειρότερος αλλά τυχερός αφού δεν μπήκε γκολ εις βάρος του, ειδικά στα τελευταία λεπτά του αγώνα, παραδεχώμαστε το πέναλτι, κάνουμε όμως και αναφορά και στις σκληρές έως αντιεπαγγελματικές φάσεις για κάρτες είτε κόκκινες, είτε κίτρινες που δεν βγήκαν, εις βάρος παικτών του Ατρομήτου.
Εννοείται πως δεν φάνηκε σωστή η κίνηση του Δώνη να απομακρυνθεί από τον πάγκο της ομάδος του και σχολιάστηκε αρνητικά.
Για το αλλοίωση αποτελέσματος, άλλοι το λένε έτσι και άλλοι αλλιώς.
Άλλοι λένε και πολύ σωστά μάλιστα πως αν έδινε το πέναλτι, θα υπήρχε πιθανότατα και η ισοφάριση, οπότε νάτη η αλλοίωση.....
Άλλοι πάλι λένε αυτά που παραπάνω έγραψε ο sellos, ότι δηλαδή αν ήθελε να βοηθήσει τον ΠΑΣ ο ρέφερι, θα το έκανε πιο μπροστά και δεν θα άφηνε στο 90 λεπτό να διακυνδινεύει η ισοφάριση.....η'' θα μέτραγε το ακυρωθέν γκολ, η'' θα έβγαζε τις κάρτες που προαναφέρθηκαν και που έπρεπε να βγουν, κλπ κλπ....άρα η λέξη αλλοίωση, μάλλον είναι λίγο βαριά.....

Φίλε palios-4, θα σε ξαναρωτήσω: Τις αδιάφορες βαθμολογικά ομάδες που πρόπερσι σε αποτελείωσαν, τις βρίζεις όπως κάνουν σίγουρα πάρα πολλοί άλλοι Ατρομηταίοι η'' όχι?
Κι άλλη μία ερώτηση κι αν θέλεις απαντάς: Κάνεις αναφορά στο πέναλτι που δεν δώθηκε, αλλά στις κάρτες που θα έπρεπε να πάρουν παίκτες της ομάδος σου, ούτε το παραμικρό σχόλιο δεν κάνεις...γιατί?
Μήπως κάνεις όπως οι περισσότεροι των φιλάθλων, που βλέπουν αυτά που τους συμφέρει και που θέλουν..... και δεν βλέπουν αυτά που δεν τους συμφέρουν και που δεν θέλουν?

Αnyway, εγώ προσωπικά δεν την συνεχίζω την κουβέντα, σταματώ εδώ, με την ευχή μόνο ο Ατρόμητος να συνεχίσει έτσι καλά και να παίξει όπως στα Γιάννενα και στην Ξάνθη......
PasGiannina
PasGiannina
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 12603
Ηλικία : 61
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Ομάδα : ΠΑΣ
Registration date : 31/10/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος  (21/03 19:00) NOVA - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος (21/03 19:00) NOVA

Δημοσίευση από palios-4 Τετ 24 Μαρ 2010 - 2:28

Στα Γιαννινα φιλε ο Ατρομητος δεν επαιξε ιδιαιτερα καλα λογω αρκετων ελλειψεων και ντεφορμαρισματος βασικων παικτων.
Για τα αλλα τι ειναι αυτα που σκεφτεσαι ρε φιλε ,μικρα παιδια ειμαστε;Επειδη καποιοι αδιαφοροι επαιξαν παιχνιδι εις βαρος μας τοτε , θα πηγαινουμε κι εμεις τωρα να χανουμε για να τους κανουμε ζημια;Αυτο θα μας ικανοποιησει;Μακαρι να τους βρω μπροστα μου να τους τελειωσω στα ισια.
Για τις καρτες αστο μην γινοσαστε ολυμπιακοι που ειχαν ανακαλυψει και καποιο δικο τους πεναλτυ στο καραισκακη για να κανουν συμψηφισμο.
Α κι επειδη επιμενω οτι εσυ ειχες βγαλει καποιο λαθος συμπερασμα για την πιθανη συμπεριφορα της ομαδας στο παιχνιδι αυτο και για τις επιθυμιες των οπαδων της σε πληροφορω οτι εκει που ειδα τον αγωνα αναμεσα σε 100 φιλους της ομαδας δεν ηθελε κανεις να χασει και στο τελος ηταν ολοι εξοργισμενοι.
palios-4
palios-4

Αριθμός μηνυμάτων : 3886
Ηλικία : 58
Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Ομάδα : Ατρόμητος
Ομάδα : ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ
Registration date : 30/10/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος  (21/03 19:00) NOVA - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος (21/03 19:00) NOVA

Δημοσίευση από sellos Παρ 26 Μαρ 2010 - 10:30

Θα είναι πραγματικό θρίλερ η μάχη της παραμονής

ΤΟΥ ΒΑΓΓΕΛΗ ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΥ από την εφημερίδα "ΦΩΣ"
Με τη νίκη που πέτυχε ο ΠΑΣ επί του Ατρόμητου με το γκολ του Μπακαγιόκο πήρε παράταση ζωής και ελπίζει για τις επόμενες τρεις αγωνιστικές. Επίσης της ουσίας δεν άλλαξε τίποτα στη βαθμολογία καθώς με νίκες προχώρησαν Ξάνθη και Λεβαδειακός.



Όμως στο χορό των «μελλοθάνατων» μπήκαν και οι Εργοτέλης, Αστέρας Τρίπολης, ενώ και η Λάρισα δεν διασφάλισε κατά 100% την παραμονή της.

Προσωπική μας εκτίμηση είναι ότι θα γίνει μάχη μέχρι το τέλος και δεν αποκλείεται πάνω στον πόντο να κριθεί η παραμονή και ο υποβιβασμός των ομάδων. Προβλέπεται θρίλερ άνευ προηγουμένου με την αγωνία να χτυπάει κόκκινο στα στρατόπεδα πολλών ομάδων. Ο ΠΑΣ θα τα δώσει όλα για όλα μέχρι το τέλος και ότι ήθελε προκύψει. Κι αν καταφέρει και μείνει, θα δούμε τι θα πούμε κάποιοι επιφανείς «αναλυτάδες» που τον θεωρούν πρώτο φαβορί για υποβιβασμό.

Ο ΠΑΣ με τον Αναστόπουλο απέκτησε ψυχή και «πιστεύω» και θα παλέψει με όλες τις δυνάμεις του για να μείνει όρθιος. Κι αν θα τα καταφέρει, θα δούμε πως θα τα μπαλώσουν και κάποιοι γκρινιάρηδες εδώ στα Γιάννινα που πριν από πολλές αγωνιστικές έκαναν «μνημόσυνα» στον ΠΑΣ και τον είχαν καταδικάσει προ καιρού, χωρίς να έρθει η ώρα του. Δυστυχώς σ’ αυτό το κλίμα εσωστρέφειας που καλλιεργήθηκε έχει «παγιδευτεί» και μια μικρή μερίδα αγνών οπαδών της ομάδας, που κάποια στιγμή θα πρέπει να αντιληφθεί ότι άλλο είναι τα πρόσωπα και άλλο η ομάδα.

Καταπληκτικές εμφανίσεις κάνει τον τελευταίο καιρό και ο Ιμπραχίμα Μπακαγιόκο που διανύει περίοδο φόρμας. Με δικά του γκολ και μάλιστα σε δύσκολες φάσεις, ο ΠΑΣ κέρδισε τα παιχνίδια με Αστέρα Τρίπολης και Ατρόμητο Περιστερίου, ενώ πολύ καλός ήταν και στο ματς με τον Ολυμπιακό. Ο «Μπάκα» με τις εμφανίσεις του κρατά όρθιο τον ΠΑΣ, αλλά παράλληλα δίνει και απαντήσεις σε κάποιους «μυαλοπώλες» και «ξερόλες» που τον έβγαλαν… άχρηστο εδώ και πολύ καιρό.

Ένας από τους λόγους που αποδοκιμάστηκε ο Παράσχος από μερίδα οπαδών και οδηγήθηκε σε παραίτηση στο ματς του α’ γύρου με τον Ηρακλή, ήταν γιατί έδειχνε εμπιστοσύνη στον «Μπάκα» ενώ οι «προπονητές της εξέδρας» ήθελαν άλλους παίκτες για τη θέση του σέντερ φορ. Ο Αναστόπουλος είναι αυτός που «ζωντάνεψε» τον Μπακαγιόκο και του βρήκε το «κουμπί». Πολλές φορές μίλησε μαζί του και ασχολήθηκε επισταμένως μαζί του στις προπονήσεις.

Είχαμε γράψει στο «ΦΩΣ» της περασμένης Παρασκευής, για μια μικρή παρεξήγηση που είχε γίνει στην προπόνηση μεταξύ των Αναστόπουλου και Ζαφειρόπουλου. Παρόλα αυτά ο «Αλενατόρε» του εμπιστεύθηκε τη φανέλα κάτω από τα δοκάρια και ο «Ζαφει» τον δικαίωσε με την απόδοσή του. Αυτά για όσους έχουν την ψευδαίσθηση ότι ο κόουτς του ΠΑΣ έχει «κολλήματα» με κάποιους παίκτες. Στην περίπτωση αυτή έδειξε ότι πάνω απ’ όλα βάζει την ομάδα και δεν έχει κάτι το προσωπικό με κανένα ποδοσφαιριστή.

Οι παλιότεροι θυμήθηκαν ένα παλιό περιστατικό, με τους Γεωργιάδη και Μοντέζ, στα μέσα της δεκαετίας του ’70 και παραμονές ενός αγώνα με τον Ολυμπιακό. Και τότε είχε γίνει μια παρεξήγηση στην προπόνηση, αλλά ο Αντώνης Γεωργιάδης όταν ανακοίνωσε τη σύνθεση του ΠΑΣ ξεκίνησε από το όνομα του Μοντέζ. Αν ένας ποδοσφαιριστής κάνει ένα παράπτωμα, μπορεί να ελεγχθεί από τη διοίκηση με ότι προβλέπει ο εσωτερικός κανονισμός, αλλά αν το αξίζει, δεν μπορεί να μείνει και έξω από την ομάδα.

«Όταν άκουσα ότι με είχε στην ενδεκάδα ο Γεωργιάδης πραγματικά ένιωσα έκπληξη γιατί το είχα σίγουρο μέσα μου, ότι θα μ’ αφήσει απέξω» μας είπε τον περασμένο Μάιο που ήρθε επισκέπτης στα Γιάννινα από την Αργεντινή ο θρυλικός «Τσίτσε». «Μα δεν ήμουν χαζός να αφήσω απέξω τον Μοντέζ και να χάσω το παιχνίδι προς χάριν κάποιων προσωπικών εγωισμών» μας είπε σε μια άλλη συνέντευξη ο Αντώνης Γεωργιάδης. Ορισμένες ιστορίες από το παρελθόν είναι διδακτικές και στο μέλλον.

Με τον Γιώργο Δώνη έχουμε μια γνωριμία 20 ετών, από την εποχή που έπαιξε με επιτυχία για ένα εξάμηνο στον ΠΑΣ (σαιζόν 90-91). Και ξέρει ότι έχει την εκτίμησή μας. Αλλά θα του πούμε ότι αυτά περί αναξιοπιστίας του ελληνικού ποδοσφαίρου τα είπε σε λάθος πόλη και για λάθος ομάδα. Κάπου αλλού θα έπρεπε να τα πει και όχι στα Γιάννινα, που έχουν «κατακρεουργηθεί» από τη διαιτησία για πολλά χρόνια και μάλιστα το 2001 έχασαν την κατηγορία από την «παράγκα». Κι επιπλέον το 2003 ήταν η μοναδική ομάδα που υποβιβάστηκε λόγω χρεών, λες και ο ΠΑΣ ήταν ο μοναδικός που χρωστούσε χρήματα, ενώ οι άλλες ομάδες ήταν εντάξει.

Κάπου αλλού Γιώργο μου θα πρέπει να τα πεις αυτά, περί αναξιοπιστίας του ελληνικού ποδοσφαίρου. Οι Γιαννιώτες τα ξέρουν από την καλή και την ανάποδη και έχουν βιώσει το πετσί τους τι θα πει αδικία και τι σημάδεμα της τράπουλας. Μια ζωή ο ΠΑΣ είναι το αιώνιο θύμα. Κι αν θέλεις πάμε και στο μπαράζ με τον Ηλυσιακό (που ήσουν προπονητής) στον Πύργο το 2004 για να δούμε τι έκανε ο Δούρος και τι ο επόπτης Τσορτανίδης. Κι αν ο ΠΑΣ πήρε ένα σφύριγμα παραπάνω από τον Σιδηρόπουλο στο ματς με τον Ατρόμητο, συμψηφιστικά είναι αμελητέα ποσότητα σε αυτά που υπέστη σε προηγούμενα παιχνίδια από άλλους ρέφερι.

Κατά τα άλλα μπράβο και στο Δώνη και στους παίκτες του Ατρόμητου που πάλεψαν μέχρι το τέλος για να ανατρέψουν το εις βάρος τους αποτέλεσμα, ανεξάρτητα αν δεν είχαν βαθμολογικό ενδιαφέρον. Έτσι θα πρέπει να κάνουν και οι άλλες ομάδες, που είναι αδιάφορες βαθμολογικά και θα παίξουν με ομάδες που «καίγονται» για βαθμούς. Θα είναι έτσι με τους άλλους, ή θα λειτουργήσουν τα «συγκοινωνούντα δοχεία» και κάποιοι θα χαριστούν σε κάποιους;

Είδαμε σε κάποιες εκπομπές ορισμένους να διαρρηγνύουν τα ιμάτιά τους επειδή ο διαιτητής Σιδηρόπουλος δεν έδωσε το πέναλτι στον Ατρόμητο. Αφού βέβαια «κατάπιαν» τη φάση με την «καρατιά» του Τάτου στον Κανακούδη, για την οποία ο Τεβεκέλης στην εκπομπή του Μπραουδάκη στη NOVA είπε ότι ήταν καθαρή κόκκινη κάρτα. Όλους αυτούς τους …ευαίσθητους για το καλό ποδόσφαιρο, δεν τους είδαμε να κάνουν το ίδιο στο ματς με τον Άρη και σε άλλα παιχνίδια που έσφαζαν εν ψυχρώ τον ΠΑΣ. Οι «ευαισθησίες» να μας πιάνουν παντού και όχι μόνο σε ένα παιχνίδι.

Αλλά τι ψάχνουμε να βρούμε τώρα… Εδώ παίκτες του ΠΑΣ βγήκαν και έκαναν δηλώσεις για το πέναλτι που δεν έδωσε υπέρ του Ατρόμητου ο Σιδηρόπουλος, χωρίς να αναφέρουν και τα άλλα σημεία που αδικήθηκε η ομάδα τους, οι τρίτοι θα αναδείξουν τα δίκαια της Γιαννιώτικης ομάδας; Καλά κάνουν οι παίκτες και λένε ελεύθερα τις απόψεις τους, αλλά να υποστηρίζουν και τα δίκαια της ομάδας τους και τις φάσεις που κι εκείνη έχει παράπονα. Αν δεν παινέψουν το σπίτι τους, στο οποίο τρώνε και ψωμί, θα πέσει και θα τους πλακώσει. Είδαν κανένα παίκτη αντίπαλης ομάδας να βγαίνει και να λέει έχει δίκαιο ο ΠΑΣ που φωνάζει για τη διαιτησία σε προηγούμενα παιχνίδια;

Η επιτροπή διοίκησης του σταδίου έστειλε υπόμνημα στη ΓΓΑ για να αντικατασταθεί ο χορτοτάπητας το καλοκαίρι. Το στάδιο και το πανηπειρωτικό ανήκουν στη Γενική Γραμματεία Αθλητισμού, η οποία ξέρετε πόσους υπαλλήλους έχει διορισμένους και για τους δύο χώρους; Μόνο δύο υπαλλήλους!! Αν δεν υπήρχαν οι αποσπασμένοι υπάλληλοι από το Δήμο Ιωαννιτών, τόσο στο στάδιο όσο και στο πανηπειρωτικό θα έμπαινε λουκέτο. Η ΓΓΑ να παίρνει το ποσοστό από τα εισιτήρια του ΠΑΣ, αλλά θα πρέπει να κάνει και έργα και να διορίσει υπαλλήλους για να περιποιούνται τους χώρους.

Να ξαναρωτήσουμε πάλι τις αρμόδιες αρχές. Οι ΠΑΕ που χρωστάνε 225 εκατομμύρια ευρώ στο Δημόσιο, όπως είπε στη Βουλή ο υφυπουργός Οικονομικών δεν πρέπει να τιμωρηθούν; Ο νόμος ήταν μόνο για τον ΠΑΣ που υποβιβάστηκε για το λόγο αυτό το 2003 από την Α’ Εθνική;Το ωραίο ξέρετε ποιο είναι; Ότι και οι ομάδες που μπήκαν στο άρθρο 44 και ξεχρεώθηκαν, σε λίγα χρόνια δημιούργησαν πάλι υπέρογκα χρέη. Δηλαδή κύριε Παπακωνσταντίνου τα σπασμένα θα τα πληρώσουν μόνο τα χαμηλά εισοδηματικά στρώματα, ενώ οι ΠΑΕ που χρωστάνε τα δις στο Δημόσιο θα σφυρίζουν αδιάφορα; Γιατί δεν εφαρμόζονται οι νόμοι;
sellos
sellos
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 25978
Ηλικία : 15
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ομάδα : ΠΑΣ
Registration date : 01/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης