Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΤΡΙΚΑΛΑ-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 0-0 (Φιλικό παιχνιδι-8/08/09)

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

ΤΡΙΚΑΛΑ-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 0-0 (Φιλικό παιχνιδι-8/08/09) Empty ΤΡΙΚΑΛΑ-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 0-0 (Φιλικό παιχνιδι-8/08/09)

Δημοσίευση από sellos Σαβ 8 Αυγ 2009 - 19:25

Ο Γεώργιος Παράσχος συμπεριέλαβε στην αποστολή για τη φιλική αναμέτρηση με τον ΑΟ Τρίκαλα τους εξής ποδοσφαιριστές: BAKAYOKO, DE VINCENTI, DIMBALA, MAJSTOROVIC, SCARDOVELLI, ΑΝΔΡΑΛΑ, ΒΑΓΓΕΛΗ, ΕΛΕΥΘΕΡΟΠΟΥΛΟ, ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟ, ΚΑΝΑΚΟΥΔΗ, ΚΟΥΣΑ, ΚΩΤΣΙΟ, ΜΑΡΓΑΡΙΤΗ, ΜEΝΔΡΙΝΟ, ΜΙΧΑΗΛ, ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟ, ΜΠΑΛΑΦΑ, ΝΤΑΣΙΟ, ΣΑΪΤΙΩΤΗ, ΣΙΑΛΜΑ, ΣΤΑΘΗ & ΤΖΑΝΗ

sportsioannina.gr

Έχει επεξεργασθεί από τον/την sellos στις Σαβ 15 Αυγ 2009 - 19:33, 2 φορές συνολικά

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΡΙΚΑΛΑ-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 0-0 (Φιλικό παιχνιδι-8/08/09) Empty Απ: ΤΡΙΚΑΛΑ-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 0-0 (Φιλικό παιχνιδι-8/08/09)

Δημοσίευση από sellos Κυρ 9 Αυγ 2009 - 18:47

Συνεχίστηκε η αφλογιστία για 4ο συνεχόμενο φιλικό παιχνίδια του ΠΑΣ Γιάννενα μένοντας στο στείρο 0-0. Τα 360 λεπτά δίχως τέρμα θα προσπαθήσουν να μην τα διευρύνουν και άλλο οι ποδοσφαιριστές του ΠΑΣ Γιάννινα στην επόμενη φιλική αναμέτρηση με τον Παναιτωλικό την Δευτέρα στο Αγρίνιο.

ΠΑΣ Γιάννινα : ΠΑΣ Γιάννινα : Ελευθερόπουλος (46΄Ζαφειρόπουλος), Ντάσιος(Στάθης), Βάντερσον(46΄ Μιχαλόπουλος) , Κώτσιος(Μιχαήλ) , Κούσας(46΄Μπαλάφας) , Μαιστόροβιτς(Τζάνης) , Μενδρινός(Μενδρινός) , Βαγγελής(Ντε Βινσέντι) , Κανακούδης (Μαργαρίτης), Σαιτιώτης(Σιαλμάς) , Μπακαγιόκο(Ντιμπαλά)

1' Έναρξη παιχνιδιού
8' Καλό διαγώνιο σουτ του Κανακούδη από το ύψος της περιοχής πέρασε πάνω από τα δοκάρια των γηπεδούχων
15' Οι δύο ομάδες προσπαθούν να επιβάλουν τον ρυθμό τους η καθεμία. Αρκετά γρήγορο το παιχνίδι στο πρώτο 15λεπτο με τις δύο ομάδες να πατάνε περιόχη χωρίς όμως να απειλούνε ουσιαστικά
20' Ακυρώθηκε γκολ για τα Τρίκαλα ως οφ σάιτ εν μέσω διαμαρτυριών από τους φιλάθλους των γηπεδούχων
22' Ήταν σειρά των παιχτών του ΠΑΣ να διαμαρτυρηθούν για πέναλτι όμως ο διαιτητής έδειξε επιθετικό φάουλ.
24 καλό σουτ Κανακούδη κατέληξε στα χέρια του Τόλιου
26' Συνδυασμός Σαιτιώτη - Μπακαγιόκο δεν κατάφερε ο πρώτος να πλασάρει σε τετ- α - τετ δίνοντας στον Τόλιο την ευκαιρία για καλή απόκρουση , η φάση συνεχίστηκε σέντρα του Βαγγελή από κοντά κεφαλιά ο Μπακαγιόκο έστειλε την μπάλα άουτ
30' Πιεστικό το δεκάλεπτο από 20΄ έως 30΄ για τα καρέ των Τρικάλων όμως ούτε και τώρα κουνήθηκε δίχτυ..
33΄ Πολλά τα δυνατά μαρκαρίσματα στο παιχνίδι , ένα εξ αυτών είχε το αποτέλεσμα να προκληθεί σύρραξη κυρίως μεταξύ του Ηλία Κώτσιου και επιθετικού των Τρικάλων η οποία έληξε ύστερα από την κίτρινη που αντικρίσανε αμφότεροι.
39' Ωραία εκτέλεση φάουλ του Σαιτιώτη ανάγκασε τον τερματοφύλακα των Τρικάλων να εκτιναχτεί στην δεξιά γωνία και να αποσοβήσει το γκολ
42΄ Νέα σύρραξη ύστερα από σκληρό μαρκάρισμα στον Βαγγελή
45΄ Λήψη του πρώτου ημιχρόνου
46΄ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου
50΄Με passing game ο ΠΑΣ έχει μπει φανερά αλλαγμένος στην επανάληψη , με επιθετικές βλέψεις προσπαθεί από τα πλάγια να διασπάσει την καλά στημένη άμυνα του ΑΟΤ
63' Δοκάρι για τον ΠΑΣ Γιάννινα.Ωραία ενέργεια του Βαγγελή πάσαρε στον Μπακαγιόκο ο τελευταίος με σουτ έστειλε στην μπάλα στο δοκάρι. Την πορεία της μπάλας αλλοίωσε ο Τόλιος καταλήγοντας στο κόρνερ. Εκτελεί ο Μενδρινός κεφαλιά του Κώτσιου η μπάλα στα χέρια του Τόλιου.
65' Ένταση επικρατεί στις κερκίδες μεταξύ των φιλάθλων των δύο ομάδων με τους ψυχραιμότερους να προσπαθούν να σβήσουν τα αίματα
67΄ Σουτ εκτός περιοχής ποδοσφαιριστή των Τρικάλων πέρασε ένα μέτρο δίπλα από το δοκάρι του Νίκου Ζαφειρόπουλου.
82΄ Ο ρυθμός κυρίως από την πλευρά του ΠΑΣ έχει πέσει λόγω των πολλών αλλαγών και τα ηνία έχει αναλάβει η Τρικαλινή ομάδα που προσπαθεί να απειλήσει με σουτ εκτός περιοχής.
87΄ Αντεπίθεση του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Ντιμπαλά δεν έσπασε όμως την κατάλληλη στιγμή την μπάλα στον επερχόμενο Σιαλμά και χάθηκε μία καλή ευκαιρία.
90΄ Λήξη παιχνιδιού. Έκδηλη η απογοήτευση αλλά και ο προβληματισμός στον φιλάθλους που ταξίδεψαν στα Τρίκαλα. Για ακόμη μια φορά δημιουργήθηκαν ευκαιρίες όμως δεν είχαν θετική κατάληξη.

Παραλειπόμενα
Περιπου 1000 θεατές παρακολουθούν την αναμέτρηση μεταξύ των οποίων και 350 Γιαννιώτες
Αρκετοί οι γνώριμοι στους Γιαννιώτες φιλάθλους ποδοσφαιριστές των Τρικάλων. Οι Γκάρόζης , Τελκίνσκι , Τόλιος και Τσιγιάννης έχουν φορέσει την φανέλα του ΠΑΣ Γιάννινα.
Με μπλε εμφάνιση αγωνίζεται ο ΠΑΣ
Ξεχωριστά κάθονται οι φίλαθλοι του συνδέσμου Απει Ρωτάν έχοντας αναρτήσει πανό το οποίο αναγράφει «Ότι και να κάνετε θα είμαστε εδώ , δεν έχουμε διαρκείας και καταστατικό. ότι και να κάνετε θα είμαστε εδώ»
Θετικές εντυπώσεις άφησαν τα Τρίκαλα και επάξια κέρδισαν το χειροκρότημα στο φινάλε του παιχνιδιού.

Σύμπτωση που επαναλαμβάνεται παύει να είναι σύμπτωση λέει ο θυμόσοφος λαός μας και το παραπάνω ρητό φαίνεται να ταιριάζει γάντι στην περίπτωση του ΠΑΣ. Το σοβαρότερο πρόβλημα, το οποίο μέχρι στιγμής δείχνει να είναι η έλλειψη γκολ, δεν λύθηκε ούτε και στο χθεσινό φιλικό παιχνίδι κόντρα στα Τρίκαλα. Οι Ηπειρώτες έμειναν στο 0-0 κόντρα στην ομώνυμη ομάδα, σκορ το οποίο… Περισσότερα

ΚΑΙ ΣΤΑ ΤΡΙΚΑΛΑ 0-0 Ο ΠΑΣ, ΑΦΟΥ ΕΙΧΕ ΔΟΚΑΡΙ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΚΑΓΙΟΚΟ