Το Forum των φιλάθλων
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΦΩΚΙΚΟΣ

+15
LePa
Mihalis Fr
Centaur
red bull
titormos_nikaia_g6
ΔΟΞΑ Ή ΤΙΠΟΤΑ
Michael
PasGiannina
mike12
Sami
Pierikos1961
geo
ΣΤΑΘΑΡΑΣ Ο ΔΟΞΑΙΟΣ
Stef-Pierikos
Fredericks -5-
19 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΦΩΚΙΚΟΣ Empty ΦΩΚΙΚΟΣ

Δημοσίευση από Fredericks -5- Σαβ 27 Ιουν 2009 - 22:53

ΦΩΚΙΚΟΣ Kamperidis_resize
Φαβορί ο Καμπερίδης στον Φωκικό Άμφισσας
Στροφή στον Γιώργο Καμπερίδη (φωτό) πραγματοποίησαν οι υπεύθυνοι του Φωκικού για τη θέση του προπονητή. Ασφαλείς πηγές αναφέρουν ότι ο Νίκος Ζαλίκας είπε "όχι" στην πρόταση που του κατέθεσε η διοίκηση της ομάδας της Άμφισσας, με αποτέλεσμα να προσεγγιστεί άμεσα ο τέως τεχνικός του Πυρσού για την τεχνική ηγεσία.

Ο Ζαλίκας είχε βρεθεί κοντά στην ανάληψη του προπονητικού πόστου του Φωκικού, ωστόσο η διαφορά που υπήρχε εξαρχής στο οικονομικό δεν ξεπεράστηκε. Ωστόσο, ο πρόεδρος του συλλόγου Σίμος Παπαδημητρίου και οι συνεργάτες του κινήθηκαν άμεσα και ήρθαν σε επαφή με τον Καμπερίδη, ο οποίος παρουσιάζεται θετικός στο ενδεχόμενο να κάτσει στον πάγκο της ομάδας της Άμφισσας.

Στα μεταγραφικά, παίκτης του Φωκικού είναι ο 17χρονος δεξιός χαφ Καραματσούκης (από την ακαδημία της Λαμίας), ο οποίος υπέγραψε τριετές συμβόλαιο με τον σύλλογο, ενώ μετά τον Ζυγογιάννη ανανέωσαν τη συνεργασία τους με την ομάδα και οι Γιώργος Τερζής και Ματσέι Νουτσκόφσκι.

MIKRILIGA
Fredericks -5-
Fredericks -5-

Αριθμός μηνυμάτων : 3661
Τόπος : ΚΑΤΕΡΙΝΗ
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : ΦΩΚΙΚΟΣ 245zzeo


Registration date : 13/02/2009

http://www.sop-pierikos.gr/forum/index.php

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΦΩΚΙΚΟΣ Empty Απ: ΦΩΚΙΚΟΣ

Δημοσίευση από Stef-Pierikos Κυρ 28 Ιουν 2009 - 13:02

ΡΕ ΦΡΕΝΤ,ΥΗΝ ΤΟΝ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ...;;;
ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΑΓΡΙΕΥΟΜΑΙ... affraid
Stef-Pierikos
Stef-Pierikos
Moderator
Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 3573
Τόπος : Kaτερίνη: Η μελανόλευκη πόλη !
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : ΠΙΕΡΙΚΟΣ
GATE-5
www.sop-pierikos.gr/forum
Registration date : 19/11/2008

http://WWW.SOP-PIERIKOS.GR

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΦΩΚΙΚΟΣ Empty Απ: ΦΩΚΙΚΟΣ

Δημοσίευση από Fredericks -5- Κυρ 28 Ιουν 2009 - 13:17

ΚΙ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΦΟΥ ΤΟΝ ΕΙΧΕ ΦΩΤΟ Η MIKRILIGA....
Fredericks -5-
Fredericks -5-

Αριθμός μηνυμάτων : 3661
Τόπος : ΚΑΤΕΡΙΝΗ
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : ΦΩΚΙΚΟΣ 245zzeo


Registration date : 13/02/2009

http://www.sop-pierikos.gr/forum/index.php

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΦΩΚΙΚΟΣ Empty Απ: ΦΩΚΙΚΟΣ

Δημοσίευση από Stef-Pierikos Κυρ 28 Ιουν 2009 - 13:19

Fredericks -5- έγραψε:ΚΙ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΦΟΥ ΤΟΝ ΕΙΧΕ ΦΩΤΟ Η MIKRILIGA....
MΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΤΗΝ ΣΒΗΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΙΑΣΥΝΗ ΣΟΥ... :lolll:
Stef-Pierikos
Stef-Pierikos
Moderator
Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 3573
Τόπος : Kaτερίνη: Η μελανόλευκη πόλη !
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : ΠΙΕΡΙΚΟΣ
GATE-5
www.sop-pierikos.gr/forum
Registration date : 19/11/2008

http://WWW.SOP-PIERIKOS.GR

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΦΩΚΙΚΟΣ Empty Απ: ΦΩΚΙΚΟΣ

Δημοσίευση από Stef-Pierikos Δευ 29 Ιουν 2009 - 12:38

ΦΩΚΙΚΟΣ FokikosΦΩΚΙΚΟΣ: Χωρίς αλλαγές θα συνεχίσει και τη νέα σεζόν το υπάρχον διοικητικό συμβούλιο του Φωκικού, όπως επιβεβαίωσε ο πρόεδρος του ΤΑΠ Σίμος Παπαδημητρίου. Όπως επισήμανε ο ισχυρός άνδρας της ομάδας της Άμφισσας, υπήρχε μια προθεσμία για τυχόν ενδιαφερόμενους ώστε να εκφράσουν την επιθυμία να ασχοληθούν με τα διοικητικά (ή ακόμα και να αναλάβουν το ΤΑΠ), ωστόσο η διορία εξέπνευσε την Κυριακή (28 Ιουνίου), συνεπώς το ΔΣ θα συνεχίσει ως έχει και στο νέο πρωτάθλημα, με τον Παπαδημητρίου να παραμένει στην προεδρία του συλλόγου.

MIKRILIGA
Stef-Pierikos
Stef-Pierikos
Moderator
Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 3573
Τόπος : Kaτερίνη: Η μελανόλευκη πόλη !
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : ΠΙΕΡΙΚΟΣ
GATE-5
www.sop-pierikos.gr/forum
Registration date : 19/11/2008

http://WWW.SOP-PIERIKOS.GR

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΦΩΚΙΚΟΣ Empty Απ: ΦΩΚΙΚΟΣ

Δημοσίευση από Stef-Pierikos Τρι 30 Ιουν 2009 - 12:55

Φωκικός: Επαφές με Σάμπλιακ, πήρε και Δημήτρη Δημητρίου ΦΩΚΙΚΟΣ PrintButton
ΦΩΚΙΚΟΣ Sampliak_smallΟ Κροάτης στόπερ Σάσα Σάμπλιακ (φωτό) αποτελεί έναν από τους βασικούς μεταγραφικούς στόχους του Φωκικού, σύμφωνα με πληροφορίες της ιστοσελίδας μας. Οι ίδιες πηγές αναφέρουν ότι παίκτης της ομάδας της Άμφισσας θα πρέπει να θεωρείται ο νεαρός μπακ Δημήτρης Δημητρίου, ο οποίος μέχρι πρότινος αγωνιζόταν με τα χρώματα του Εθνικού Κατερίνης. (29/6/2009)
Ασφαλείς πληροφορίες της mikriliga.com αναφέρουν ότι η διοίκηση του Φωκικού βρίσκεται σε διαπραγματεύσεις με τον 32χρονο Κροάτη αμυντικό και, εφόσον οι δύο πλευρές τα βρουν στο οικονομικό, ο Σάμπλιακ θα... μετακομίσει στην Άμφισσα. Υπενθυμίζουμε ότι ο έμπειρος μπακ είναι γνωστός στο ελληνικό πρωτάθλημα μετά τη θητεία του σε Λαμία και Νίκη Βόλου.
Την ίδια ώρα, παίκτης του Φωκικού είναι πλέον ο Δημήτρης Δημητρίου. Ο 21χρονος αμυντικός αγωνίστηκε στο δεύτερο μισό του πρόσφατου πρωταθλήματος με τον Εθνικό Κατερίνης και αποτελεί προσωπική επιλογή του προπονητή Γιώργου Καμπερίδη, ο οποίος και εισηγήθηκε την απόκτησή του στη διοίκηση. Η μεταγραφή του Δημητρίου θα ανακοινωθεί κι επίσημα την Τρίτη, εκτός συγκλονιστικού απροόπτου.

MIKRILIGA
Stef-Pierikos
Stef-Pierikos
Moderator
Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 3573
Τόπος : Kaτερίνη: Η μελανόλευκη πόλη !
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : ΠΙΕΡΙΚΟΣ
GATE-5
www.sop-pierikos.gr/forum
Registration date : 19/11/2008

http://WWW.SOP-PIERIKOS.GR

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΦΩΚΙΚΟΣ Empty Απ: ΦΩΚΙΚΟΣ

Δημοσίευση από Stef-Pierikos Τετ 1 Ιουλ 2009 - 12:24

Δυναμώνει μέσω... Πιερικού ο Φωκικός ΦΩΚΙΚΟΣ PrintButton
ΦΩΚΙΚΟΣ FokikosΣτην απόκτηση δύο ποδοσφαιριστών με τη μορφή δανεισμού από τον Πιερικό προχώρησε την Τρίτη η διοίκηση του Φωκικού, η οποία ισχυροποιεί το ρόστερ της μέσω... Κατερίνης. Στο δυναμικό της ομάδας της Άμφισσας ανήκουν κι επίσημα οι Aποστόλης Ίτσιος και Δημήτρης Δημητρίου, για τον οποίο σας είχε γράψει ήδη η mikriliga.com. (30/6/2009)
Ο Ίτσιος είναι τερματοφύλακας 22 ετών, ενώ ο 21χρονος Δημητρίου αγωνίζεται ως στόπερ και μέχρι πρότινος έπαιζε στη Γ' Εθνική με τα χρώματα του Εθνικού Κατερίνης. Αμφότεροι εγκρίθηκαν από τον προπονητή του Φωκικού Γιώργο Καμπερίδη και υπέγραψαν συμβόλαια ενός έτους με τον σύλλογο της Άμφισσας.

MIKRILIGA
Stef-Pierikos
Stef-Pierikos
Moderator
Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 3573
Τόπος : Kaτερίνη: Η μελανόλευκη πόλη !
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : ΠΙΕΡΙΚΟΣ
GATE-5
www.sop-pierikos.gr/forum
Registration date : 19/11/2008

http://WWW.SOP-PIERIKOS.GR

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΦΩΚΙΚΟΣ Empty Απ: ΦΩΚΙΚΟΣ

Δημοσίευση από ΣΤΑΘΑΡΑΣ Ο ΔΟΞΑΙΟΣ Δευ 13 Ιουλ 2009 - 20:30

Επικαιρότητα
Κυριακή, 28 Ιούνιος 2009 20:10
ΦΩΚΙΚΟΣ Kamperidis_m

Επιβεβαιώθηκαν οι πληροφορίες του sport3.gr για την ανάληψη της τεχνικής ηγεσίας του Φωκικού από τον Γιώργο Καμπερίδη. Ο 44χρονος τεχνικός ήρθε σε συμφωνία με τους ανθρώπους της ομάδας και βρέθηκε σήμερα στην Αμφισσα όπου ξεναγήθηκε τόσο στην πόλη όσο και στις εγκαταστάσεις του σωματείου.

Στις πρώτες του δηλώσεις ο πρώην τεχνικός του Πυρσού Γρεβενών και του Εθνικού Κατερίνης επισήμανε: «Θέλουμε να χτίσουμε κάτι καλό, για το οποίο θα είναι περήφανοι όλοι οι φίλαθλοι της ομάδας. Θέλουμε να καλύψουμε τις προσδοκίες και τους στόχους τους. Θα αξιολογήσουμε το έμψυχο δυναμικό και στη συνέχεια θα προτείνω τους παίκτες που θέλω να αποκτηθούν. Επαιξε ρόλο στην απόφασή μου για να συμφωνήσω το γεγονός ότι πρόκειται για ένα νοικοκυρεμένο σωματείο».

Στα μεταγραφικά, μετά την απόκτηση του Βαγγέλη Καραματσούκη που αγωνιζόταν στην Ακαδημία Λαμίας (στην εξωτερική φωτό υπογράφει το συμβόλαιο του), ο Φωκικός είναι ακόμα κοντά στην ολοκλήρωση μιας ακόμα μεταγραφής. Πρόκειται για τον Σάσα Σάμπλιακ. Ο 32χρονος Κροάτης μέσος είναι γνώριμος στη χώρα μας από τη θητεία του την περίοδο 2006-07 στη Λαμία (σ.σ. είχε 27 συμμετοχές και 4 γκολ) και ένα χρόνο αργότερα στη Νίκη Βόλου (23 συμμετοχές). Τη σεζόν που ολοκληρώθηκε αγωνιζόταν σε ομάδα Β' Εθνικής της πατρίδας του και οι πληροφορίες θέλουν να βρίσκεται κοντά στη...μετακόμιση του στην Αμφισσα.
ΣΤΑΘΑΡΑΣ Ο ΔΟΞΑΙΟΣ
ΣΤΑΘΑΡΑΣ Ο ΔΟΞΑΙΟΣ

Αριθμός μηνυμάτων : 310
Ηλικία : 34
Τόπος : ΜΙΑ ΖΩΗ ΣΤΗ ΔΡΑΜΑ
Ομάδα : Δόξα
Ομάδα : ΔΟΞΑ ΛΑΟΣ ΜΑΥΡΑΕΤΟΣ!!
Registration date : 01/07/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΦΩΚΙΚΟΣ Empty Απ: ΦΩΚΙΚΟΣ

Δημοσίευση από Stef-Pierikos Τρι 14 Ιουλ 2009 - 21:44

ΣΤΟ ΦΩΚΙΚΟ ΥΠΕΓΡΑΨΕ Ο ΤΣΙΡΟΝΙΚΟΣ!


ΦΩΚΙΚΟΣ Tsironikos Παίκτης του Φωκικού είναι από σήμερα ο Γιώργος Τσιρονίκος. O 17χρονος ποδοσφαιριστής που μέχρι πρότινος αγωνιζόταν στο Βατανιακό, υπέγραψε με την ομάδα της Στερεάς Ελλάδας συμβόλαιο συνεργασίας διάρκειας δυο ετών. Ο νεαρός χαφ που το Μάιο είχε δοκιμαστεί με επιτυχία από την πρωταθλήτρια Γερμανίας Βόλφσμπουργκ (όπως είχε αποκαλύψει τότε το "katerinisport") και είχε πρόταση να ενταχθεί στην ομάδα νέων του συλλόγου προτίμησε τελικά να συνεχίσει την καριέρα του στην Ελλάδα και να δεχθεί την πρόταση του Κατερινιώτη τεχνικού του Φωκικού Γιώργου Καμπερίδη για να...κατηφορήσει στην Άμφισσα.


Το "katerinisport" εύχεται στον ταλαντούχο ποδοσφαιριστή καλή επιτυχία.
Stef-Pierikos
Stef-Pierikos
Moderator
Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 3573
Τόπος : Kaτερίνη: Η μελανόλευκη πόλη !
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : ΠΙΕΡΙΚΟΣ
GATE-5
www.sop-pierikos.gr/forum
Registration date : 19/11/2008

http://WWW.SOP-PIERIKOS.GR

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΦΩΚΙΚΟΣ Empty Απ: ΦΩΚΙΚΟΣ

Δημοσίευση από geo Κυρ 3 Ιαν 2010 - 18:33


geo

Αριθμός μηνυμάτων : 163
Ομάδα : Καλαμάτα
Ομάδα : ΜΑΥΡΗ ΘΥΕΛΛΑ
Registration date : 03/06/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΦΩΚΙΚΟΣ Empty Απ: ΦΩΚΙΚΟΣ

Δημοσίευση από Pierikos1961 Σαβ 26 Ιουν 2010 - 23:46

Και άλλη ομάδα αναζητεί επειγόντως λύση στα διοικητικά.

Αύριο Κυριακή θα πραγματοποιηθεί νέα Γενική Συνέλευση για ανάδειξη νέου ΔΣ.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Το ΤΑΠ ΦΩΚΙΚΟΣ, προσκαλεί όλους τους φιλάθλους να παραβρεθούν στην Γενική Συνέλευση που θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 27/6 2010 και ώρα 12 μεσημβρινή στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δήμου Άμφισσας με αποκλειστικό θέμα: “Εκλογές ανάδειξης νέου Δ.Σ."

Όσοι επιθυμούν να συμμετάσχουν στο νέο Διοικητικό Συμβούλιο, να δηλώσουν την συμμετοχή τους, για να πάμε όλοι μαζί τον ΦΩΚΙΚΟ μπροστά!

Η παρουσία όλων των φιλάθλων, φορέων και φίλων κρίνεται απαραίτητη.

Εκ του Δ.Σ του ΤΑΠ ΦΩΚΙΚΟΣ

Σε επαφή που είχαν τα παιδιά που τρέχουν το blog του Φωκικού με τον νυν πρόεδρο τους είπε ότι δύσκολα θα καταφέρει να βγει Διοικητικό Συμβούλιο και από αυτη την Συνέλευση και ότι εκείνος και η ομάδα του δύσκολα μπορούν να συνεχίσουν σαν διοικητικό σχήμα αφού δεν μπορούν να βρουν την απαραίτητη οικονομική στήριξη.
Pierikos1961
Pierikos1961
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 6613
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : Pierikos
Registration date : 04/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΦΩΚΙΚΟΣ Empty Απ: ΦΩΚΙΚΟΣ

Δημοσίευση από Pierikos1961 Κυρ 27 Ιουν 2010 - 16:05

Τελικά το διοικητικό σχήμα του Παπαδημητρίου πήρε το χρίσμα και για την νέα χρονιά και μάλιστα παμψηφεί.

Το ΔΣ θα παραμείνει ως έχει, θα μπουν και νέα μέλη στο σχήμα ενώ υπήρξαν υποσχέσεις από τους παρευρισκόμενους για άμεση στήριξη και οικονομική ενίσχυση.

Εντός των επόμενων ημερών, αναμένεται να γίνει η κατανομή των ρόλων ενώ αποφασίστηκε να γίνει ενοποίηση με την ακαδημία του Κεχαγιά με στόχο την προώθηση νέων ταλέντων.
Pierikos1961
Pierikos1961
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 6613
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : Pierikos
Registration date : 04/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΦΩΚΙΚΟΣ Empty Απ: ΦΩΚΙΚΟΣ

Δημοσίευση από Pierikos1961 Κυρ 27 Ιουν 2010 - 16:16

Πάντως ρίξτε ένα άκουσμα στον ύμνο του Φωκικού. Eurovision-style ! ΦΩΚΙΚΟΣ Icon_cool

Στο κάτω μέρος της σελίδας http://www.fokikos.gr/

ή στο youtube

Pierikos1961
Pierikos1961
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 6613
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : Pierikos
Registration date : 04/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΦΩΚΙΚΟΣ Empty Απ: ΦΩΚΙΚΟΣ

Δημοσίευση από Pierikos1961 Σαβ 3 Ιουλ 2010 - 1:18

Οι οπαδοί του Φωκικού αποφάσισαν να οργανωθούν.
Την επόμενη Τετάρτη έχουν κανονίσει συνάντηση με στόχο την άμεση επανίδρυση του Συλλόγου Φιλάθλων Φωκικού.

Το σύνθημα της προσπάθειας : "Όλοι μαζί για την ομάδα μας, ζήσε το όνειρο, στήριξε την ομάδα μας !"
Pierikos1961
Pierikos1961
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 6613
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : Pierikos
Registration date : 04/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΦΩΚΙΚΟΣ Empty Απ: ΦΩΚΙΚΟΣ

Δημοσίευση από Stef-Pierikos Σαβ 3 Ιουλ 2010 - 12:00

Μπραβο τους ! ΦΩΚΙΚΟΣ 853360
Stef-Pierikos
Stef-Pierikos
Moderator
Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 3573
Τόπος : Kaτερίνη: Η μελανόλευκη πόλη !
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : ΠΙΕΡΙΚΟΣ
GATE-5
www.sop-pierikos.gr/forum
Registration date : 19/11/2008

http://WWW.SOP-PIERIKOS.GR

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΦΩΚΙΚΟΣ Empty Απ: ΦΩΚΙΚΟΣ

Δημοσίευση από Pierikos1961 Τετ 7 Ιουλ 2010 - 1:42

Αυριο είναι η μεγάλη μέρα stef. Να δούμε αν θα τα καταφέρουν με την πρώτη... ΦΩΚΙΚΟΣ Icon_biggrin
Pierikos1961
Pierikos1961
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 6613
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : Pierikos
Registration date : 04/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΦΩΚΙΚΟΣ Empty Απ: ΦΩΚΙΚΟΣ

Δημοσίευση από Pierikos1961 Τετ 7 Ιουλ 2010 - 1:54

Και πάνω που πήραν ανάσες στο διοικητικό και ο σκοπός ήταν να ξεκινήσει άμεσα ο σχεδιασμός για την νέα χρονιά, οι δρόμοι του Φωκικού και του Κασάπη χώρισαν. Αιτία ; Το οικονομικό. Ποιός έφταιγε ; Έλα ντε... ΦΩΚΙΚΟΣ Icon_rolleyes

Δηλώσεις Κασάπη 03/07

Ζήτησα σχεδόν τα ίδια χρήματα με πέρυσι, αλλά δεν συμφωνήσαμε. Δεν νομίζω ότι ζήτησα κάτι παράλογο

Ανακοίνωση Φωκικού 03/07

Χώρισαν οι δρόμοι του Φωκικού με τον προπονητή Μιχάλη Κασάπη. Μετά από συνάντηση του Προέδρου Σίμου Παπαδημητρίου με τον Μιχάλη Κασάπη, ο τελευταίος δεν απεδέχθη πρόταση για συνέχιση συνεργασίας τους, παρά την ταύτιση απόψεων και σχεδιασμού που προηγήθηκε σχετικά με το χτίσιμο της ομάδας.

Ο Φωκικός εύχεται καλή συνέχεια στον Μ. Κασάπη και από σήμερα αναζητά λύση για το θέμα προπονητή της νέας περιόδου."

Βράδυ Σαββάτου λοιπόν καταλήγουμε στο συμπέρασμα ότι ο Κασάπης ήθελε "σχεδόν" τα ίδια με πέρυσι και προφανώς ο Φωκικός δεν ήθελε να του τα δώσει. Πιθανόν να του έκανε και μειωμένη πρόταση. Σωστά ; Μάλλον λάθος...
Pierikos1961
Pierikos1961
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 6613
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : Pierikos
Registration date : 04/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΦΩΚΙΚΟΣ Empty Απ: ΦΩΚΙΚΟΣ

Δημοσίευση από Pierikos1961 Τετ 7 Ιουλ 2010 - 2:00

Συνέντευξη του Κασάπη στο Golden3 στις 05/07

Υπήρχε μία οικονομική διαφορά και γι' αυτό χωρίσαμε. Μιλάμε όμως για ένα ποσό εξευτελιστικό για το οποίο έγινε η συζήτηση. Εγώ δεν ζήτησα παράλογα ποσά. Ζήτησα όσα ζητάνε όλοι οι προπονητές της κατηγορίας αλλά και για να ανταμειφθεί το έργο μου στον Φωκικό.

Έβγαλαν την ανακοίνωση του διαζυγίου χωρίς να με έχουν ενημερώσει χωρίς να ξέρω κάτι. Συναντήθηκα με την διοίκηση την Παρασκευή το πρωί και μου ζήτησαν να απαντήσω μέσα σε μία μέρα. Επειδή δε το έκανα αυτοί αποφάσισαν ότι δε θέλω να συνεχίσω και έτσι ολοκληρώθηκε η συνεργασία μας με την ανακοίνωση που έβγαλαν το Σάββατο το πρωί. Εγώ από την πλευρά μου τους περίμενα ένα ολόκληρο μήνα για να κάνουν τις γενικές συνελεύσεις και αυτοί ούτε μία μέρα.

Για να τους περιμένω ένα μήνα πάει να πει ότι ήθελα να μείνω. Ο κ. Παπαδημητρίου μάλλον δεν με ήθελε. Εγώ είμαι επαγγελματίας και προχωράω μπροστά. Εγώ κάπου θα βρω δουλειά ήδη είμαι σε συζητήσεις με ομάδες αλλά δεν μπορώ να αποκαλύψω κάτι. Η καλή δουλειά ανταμείβεται. Δεν έχω ανάγκη κανέναν κ.Παπαδημητρίου. Ήθελα να ξεκαθαρίσω τη θέση μου για να γνωρίζει και ο κόσμος της Άμφισσας την αλήθεια. Τον κόσμο της ομάδας τον αγάπησα πάρα πολύ και πιστεύω ότι κι εγώ αγαπήθηκα για την δουλειά που πρόσφερα.

Άρα το "ζήτησα σχεδόν τα ίδια χρήματα με πέρυσι" αλλάζει σε "Ζήτησα όσα ζητάνε όλοι οι προπονητές της κατηγορίας αλλά και για να ανταμειφθεί το έργο μου στο Φωκικό". Χμμμ... Έτσι όπως αιτιολογεί το νέο "μισθολόγιο" που απαίτησε δεν πρέπει να ήταν και πολύ "σχεδόν τα ίδια χρήματα με περυσι". Σωστό ; Μάλλον ναι... ΦΩΚΙΚΟΣ Icon_rolleyes
Pierikos1961
Pierikos1961
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 6613
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : Pierikos
Registration date : 04/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΦΩΚΙΚΟΣ Empty Απ: ΦΩΚΙΚΟΣ

Δημοσίευση από Pierikos1961 Τετ 7 Ιουλ 2010 - 2:08

Και η ανακοίνωση του Παπαδημητρίου την ίδια μέρα, 05/07

fokikos.gr έγραψε:Η συνάντηση της Παρασκευής με τον Μιχάλη Κασάπη είχε μόνο σκοπό να κλείσει οριστικά η συμφωνία συνέχισης της συνεργασίας των δυο πλευρών και να αρχίσει ο σχεδιασμός ενόψει της νέας χρονιάς. Η συνάντηση έγινε στα γραφεία της ομάδας, παρουσία του Προέδρου, του Γενικού Αρχηγού Θ. Μουχτούρη και του Μ. Κασάπη.

Ενώ έγινε η οριστική οικονομική εξόφληση του, για την προηγούμενη χρονιά, μου ζήτησε να του ανακοινώσω τη νέα οικονομική πρόταση. Του πρότεινα, βελτιωμένη πρόταση σε σχέση με πέρσι κατά 20% και επιπλέον μισθωμένη την κατοικία του, προσφορά που πέρσι δεν υπήρχε. Άρα συνολικά η προσφορά μου αυξανόταν κατά 30%.

Μου πρότεινε παίχτες για να συνεχίσουν στο ρόστερ, αλλά και αυτούς που θεωρεί πως πρέπει να αποχωρήσουν. Επίσης συζητήσαμε, για τις θέσεις που η ομάδα χρειαζόταν ενίσχυση.

Υπήρξε απόλυτη ταύτιση απόψεων και σχεδιασμού. Για την οριστική συμφωνία επέμενε, παρά την δική μου βούληση για να “κλειδώσει” η συνεργασία μας, να αποφασίσει το απόγευμα και όχι εκείνη την στιγμή. Μου υποσχέθηκε ότι θα μου τηλεφωνήσει νωρίς το απόγευμα ώστε να ανακοινωθεί η ανανέωση της συνεργασίας του με τον Φωκικό, στο site της ομάδας.

Τελικά, δεν πήρε τηλέφωνο εμένα, αλλά τον Γενικό Αρχηγό και του ανέφερε ότι: "Δεν συμφωνώ με την πρόταση του Προέδρου, να του πεις να μην αναρτηθεί η ανακοίνωση της συμφωνίας μας, στο site της ομάδας."

Ο Γενικός Αρχηγός, του διευκρίνισε ότι αυτό, πρέπει ο ίδιος να το ανακοινώσει κατ' ιδίαν στον Πρόεδρο, πράγμα που δεν έγινε.

Δεν μου ζήτησε χρόνο να αποφασίσει, το οποίο και θα δεχόμουν, αλλά θεώρησα, δεδομένη την άρνησή του να ανακοινωθεί η συμφωνία και έτσι του ευχηθήκαμε καλή επιτυχία στην προπονητική του καριέρα.

Αν τα χρήματα, που θα συμφωνούσαμε ήταν πολλά ή λίγα το κρίνουμε εμείς σαν Δ.Σ και κανείς άλλος.

Δεν επανέρχομαι σε αυτό το θέμα και ίσως ήρθε η ώρα να δώσουμε την ευκαιρία και σε κανένα δικό μας παιδί για να μπορεί να συνεχίσει το έργο του μερικά χρόνια στον Φωκικό."

Άρα το "ζήτησα σχεδόν τα ίδια χρήματα με πέρυσι" που άλλαξε σε "Ζήτησα όσα ζητάνε όλοι οι προπονητές της κατηγορίας αλλά και για να ανταμειφθεί το έργο μου στον Φωκικό" ουσιαστικά ήταν "Θέλω παραπάνω από 30% αύξηση και δεν μου φτάνει να μου κερνάτε μόνο το ενοίκιο". Σωστά έφαγε το σουτ ; Φυσικά και ναι... ΦΩΚΙΚΟΣ Icon_biggrin

Πάντως ο Κασάπης δεν χάθηκε. Εντελώς τυχαία σήμερα (μια μέρα αργότερα) υπέγραψε συμβόλαιο με την Καλλονή και μετακομίζει Μυτιλήνη. Μάλλον έμαθε ότι ο εκεί αντιπρόεδρος πληρώνει για να βλέπει την γυναίκα του να ΦΩΚΙΚΟΣ 835792 , αλλά αυτό είναι ιστορία άλλου topic... ΦΩΚΙΚΟΣ Icon_cool
Pierikos1961
Pierikos1961
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 6613
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : Pierikos
Registration date : 04/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΦΩΚΙΚΟΣ Empty Απ: ΦΩΚΙΚΟΣ

Δημοσίευση από Pierikos1961 Σαβ 10 Ιουλ 2010 - 4:51

Κυκλοφόρησαν και τα διαρκείας του Φωκικού

200 Ευρώ το απλό διαρκείας
300 Ευρώ το διαρκείας στην σκεπαστή
500 Ευρώ για θέση VIP στην σκεπαστή.


Υπερτσιμπημένα ή μου φαίνεται ;
Pierikos1961
Pierikos1961
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 6613
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : Pierikos
Registration date : 04/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΦΩΚΙΚΟΣ Empty Απ: ΦΩΚΙΚΟΣ

Δημοσίευση από Stef-Pierikos Σαβ 10 Ιουλ 2010 - 14:11

Πολυ τσιμπημενα... ΦΩΚΙΚΟΣ Icon_wink
Stef-Pierikos
Stef-Pierikos
Moderator
Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 3573
Τόπος : Kaτερίνη: Η μελανόλευκη πόλη !
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : ΠΙΕΡΙΚΟΣ
GATE-5
www.sop-pierikos.gr/forum
Registration date : 19/11/2008

http://WWW.SOP-PIERIKOS.GR

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΦΩΚΙΚΟΣ Empty Απ: ΦΩΚΙΚΟΣ

Δημοσίευση από Sami Σαβ 10 Ιουλ 2010 - 16:37

Τι ειναι αυτα ρε!!!!!!!!!!!!!! Με 500 ευρω περνεις διαρκειας για το γηπεδο της chelsea καθεσαι διπλα στον abramovich και καπνιζεται μαζι πουρα ΦΩΚΙΚΟΣ Icon_cool Αντε να σοβαρευτουνε λιγο
Sami
Sami

Αριθμός μηνυμάτων : 116
Ηλικία : 34
Τόπος : ΔΡΑΜΑ
Ομάδα : Δόξα
Ομάδα : ΜΙΑ ΖΩΗ ΔΟΞΑΡΑ
Registration date : 03/07/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΦΩΚΙΚΟΣ Empty Απ: ΦΩΚΙΚΟΣ

Δημοσίευση από mike12 Σαβ 10 Ιουλ 2010 - 16:44

τσιμπημενα δεν λεει τπτ......
mike12
mike12

Αριθμός μηνυμάτων : 822
Ηλικία : 37
Τόπος : αιγαλεω
Ομάδα : Αιγάλεω
Registration date : 17/10/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΦΩΚΙΚΟΣ Empty Απ: ΦΩΚΙΚΟΣ

Δημοσίευση από PasGiannina Σαβ 10 Ιουλ 2010 - 17:07

Απαράδεκτες τιμές στα διαρκείας του Φωκικού.
Δεν πάνε καλά οι άνθρωποι......
Μήπως το κάνει επίτηδες για να τους τα παίρνει από τα απλά εισιτήρια???????
Δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς...
PasGiannina
PasGiannina
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 12603
Ηλικία : 61
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Ομάδα : ΠΑΣ
Registration date : 31/10/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΦΩΚΙΚΟΣ Empty Απ: ΦΩΚΙΚΟΣ

Δημοσίευση από Michael Κυρ 11 Ιουλ 2010 - 9:50

Ο Φωκικός 500 ΕΥΡΩ και VIP ;;;
Ρε μπας και έχει τίποτα κορίτσια και σου τραβάνε χορευτικά στο ημίχρονο ;;;;
Να πάρω 1-2 τότε, να μου τα στείλουν με κούριερ.
Όχι τα διαρκείας, τα κορίτσια...
Τέλος πάντων, ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ....
Που να μην είχαμε και κρίση......
Michael
Michael
Team Moderator
Team Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 10995
Ηλικία : 52
Ομάδα : Εθνικός Π.
Ομάδα : Εθνικάρα
Registration date : 05/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης