Το Forum των φιλάθλων
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ανοίγει η ''αυλαία'' του 56ου ράλι Ακρόπολις

Πήγαινε κάτω

Ανοίγει η ''αυλαία'' του 56ου ράλι Ακρόπολις Empty Ανοίγει η ''αυλαία'' του 56ου ράλι Ακρόπολις

Δημοσίευση από alves...7 Τετ 10 Ιουν 2009 - 23:30



Ανοίγει η "αυλαία" του 56ου Ράλι Ακρόπολις

Ανοίγει η ''αυλαία'' του 56ου ράλι Ακρόπολις 52147 Ανοίγει την Πέμπτη (20:30), με την τελετή εκκίνησης στον Ισθμό της Κορίνθου, η «αυλαία» του 56ου Ράλι Ακρόπολις, το οποίο θα διεξαχθεί το τριήμερο 12-14 Ιουνίου και αποτελεί τον 7ο αγώνα του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος, ενώ την επομένη θα αρχίσει το αγωνιστικό μέρος του Ράλι Ακρόπολις με τη διεξαγωγή των πρώτων πέντε ειδικών διαδρομών.

Αξίζει να σημειωθεί ότι το αρχικό πρόγραμμα προέβλεπε έξι ειδικές για την Παρασκευή, ωστόσο η οργανωτική επιτροπή αποφάσισε «για λόγους ανωτέρας βίας» να μη διεξαχθεί η υπ΄ αριθμόν 3 ειδική διαδρομή «Ευαγγελίστρια». Η πρώτη ειδική του Ράλι Ακρόπολις είναι η διαδρομή «Χαρβάτι» (το πρώτο αυτοκίνητο είναι προγραμματισμένο να εκκινήσει στις 08:48), ενώ η «αυλαία» του αγώνα θα πέσει την Κυριακή (14:30), μετά το τέλος της ειδικής «ʼγιοι Θεόδωροι 2».

Στο 55ο Ράλι Ακρόπολις έχουν δηλωθεί να αγωνιστούν 47 αυτοκίνητα, τα οποία καλούνται να κάνουν το καλύτερο δυνατό στις 16 ειδικές διαδρομές του αγώνα, που έχουν συνολικό μήκος 349,99 χιλιόμετρα. Στο Ράλι Ακρόπολις έχουν δηλώσει συμμετοχή 11 ελληνικά και 36 ξένα πληρώματα, ενώ οι φίλοι του μηχανοκίνητου αθλητισμού προσδοκούν έντονες συγκινήσεις από τα «μεγάλα ονόματα» του παγκοσμίου πρωταθλήματος.

Ο παγκόσμιος πρωταθλητής, Σεμπαστιάν Λεμπ, θα κυνηγήσει τη νίκη, προκειμένου να επιστρέψει στις επιτυχίες, ύστερα από την τέταρτη θέση στη Σαρδηνία (σ.σ. πριν από αυτόν τον αγώνα μετρούσε πέντε νίκες σε ισάριθμους αγώνες), αλλά και να διευρύνει το προβάδισμα έναντι των «διωκτών» του. Πολύ καλές εμφανίσεις πραγματοποιεί εφέτος και ο Μίκο Χιρβόνεν (Φορντ), με αποτέλεσμα να βρίσκεται στη δεύτερη θέση της γενικής πίσω από τον Γάλλο, ωστόσο επτά βαθμούς πίσω από τον Φινλανδό βρίσκεται ο δεύτερος οδηγός της Σιτροέν, ο Ισπανός Ντάνι Σόρντο με το δεύτερο C4.

alves...7
alves...7

Αριθμός μηνυμάτων : 2372
Τόπος : το μικρο μοντε καρλο
Ομάδα : Καβάλα
Ομάδα : ΕΛΑΦΡΑ ΤΑΞΙΑΡΧΙΑ ΤΟΥ ΒΟΡΡΑ
Registration date : 02/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ανοίγει η ''αυλαία'' του 56ου ράλι Ακρόπολις Empty Απ: Ανοίγει η ''αυλαία'' του 56ου ράλι Ακρόπολις

Δημοσίευση από alves...7 Τετ 10 Ιουν 2009 - 23:30

Οι ειδικές διαδρομές του αγώνα

Ανοίγει η ''αυλαία'' του 56ου ράλι Ακρόπολις 51438 Οι ειδικές διαδρομές του 56ου Ράλι Ακρόπολις

ΑΡ. ΕΙΔΙΚΗ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 12 ΙΟΥΝΙΟΥ

1. Χαρβάτι 25,00
2. Θήβα 1 23,76
4. Βωξίτες 23,17
5. Δροσοχώρι 23,68
6. Θήβα 2 23,76

ΣΑΒΒΑΤΟ 13 ΙΟΥΝΙΟΥ
7. Κλένια Μυκήνες 1 17,25
8. Γυμνό 1 26,28
9. Κεφαλάρι 1 24,15
10. Κλένια Μυκήνες 2 17,25
11. Γυμνό 2 26,28
12. Κεφαλάρι 2 24,15

ΚΥΡΙΑΚΗ 14 ΙΟΥΝΙΟΥ
13. Λουτράκι 1 8,98
14. ʼγιοι Θεόδωροι 1 33,00
15. Νέα Πίσια 11,30
16. Λουτράκι 2 8,98
17. Aγιοι Θεόδωροι 2 33,00
ΣΥΝΟΛΟ 349,99 χιλιόμετρα

  • Η οργανωτική επιτροπή του αγώνα αποφάσισε να μη διεξαχθεί η 3η ειδική διαδρομή («Ευαγγελίστρια»).

  • novasports.gr
    alves...7
    alves...7

    Αριθμός μηνυμάτων : 2372
    Τόπος : το μικρο μοντε καρλο
    Ομάδα : Καβάλα
    Ομάδα : ΕΛΑΦΡΑ ΤΑΞΙΑΡΧΙΑ ΤΟΥ ΒΟΡΡΑ
    Registration date : 02/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Ανοίγει η ''αυλαία'' του 56ου ράλι Ακρόπολις Empty Απ: Ανοίγει η ''αυλαία'' του 56ου ράλι Ακρόπολις

    Δημοσίευση από alves...7 Πεμ 11 Ιουν 2009 - 23:44

    Χαρακτήρισαν σκληρές τις ειδικές...

    Πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη η συνέντευξη Τύπου πριν από την έναρξη του 56ου Ράλι Ακρόπολις. Σ' αυτή έδωσαν το "παρών" οι παρακάτω έξι οδηγοί, Σεμπαστιάν Λεμπ, Γιάρι-Μάτι Λάτβαλα, Σεμπαστιάν Οζιέ, Χένινγκ Σόλμπεργκ, Πάτρικ Σάντελ, Σπύρος Παυλίδης.

    Σεμπαστιάν Λεμπ (Σιτροέν Total World Rally Team): «Οι ειδικές μοιάζουν πολύ καλές, αν και σε κάποια σημεία είναι πολύ σκληρές. Αλλού είναι καλές, όμως οι θερμοκρασίες είναι υψηλές και αυτό θα κάνει ακόμα πιο δύσκολο τον αγώνα. Το δεύτερο πέρασμα θα είναι δύσκολο για τα ελαστικά. Στη Σαρδηνία είχαμε ένα κλατάρισμα και το ίδιο εύκολα μπορούμε να το έχουμε και εδώ. Επίσης, σημαντικό στοιχείο για την πρώτη ημέρα είναι τα ακάθαρτα κομμάτια στις ειδικές. Δύο χρόνια πριν έχασα τον αγώνα, επειδή κατέστρεψα τα ελαστικά μου. Πέρυσι το θυμήθηκα αυτό. Όταν είσαι στο αυτοκίνητο, είναι δύσκολο να ξέρεις πόσο αντέχουν ακόμη τα ελαστικά σου. Αυτό που κάνεις είναι να πιέζεις όσο περισσότερο μπορείς. Δεν μπορείς να ξέρεις αν έχουν καταστραφεί και το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να βρεις ένα ρυθμό. Είμαι σίγουρος ότι θα χάσω χρόνο την πρώτη ημέρα. Δεν είναι εύκολο να είσαι πρώτος στο δρόμο. Στη θέση που θα βρίσκομαι θα είναι δύσκολο να ακολουθήσω κάποια τακτική. Αλλά ξέρω ότι, αν τερματίσεις σε αυτόν τον αγώνα έχοντας καλό ρυθμό και αποφεύγοντας τα λάθη, τότε έχεις πιθανότητες να πας καλά. Ίσως να πρέπει να είμαστε πιο προσεκτικοί, για να μην καταστρέψουμε κάτι στο αυτοκίνητο. Αν χτυπήσεις κάτι με το αυτοκίνητο, θα πρέπει να σταματήσεις. Πρέπει να είσαι συγκεντρωμένος για να το αποφύγεις. Αλλά δεν μπορείς να κάνεις τίποτα παραπάνω. Σίγουρα προτιμώ να κερδίζω από το τερματίζω τέταρτος. Στη Σαρδηνία δεν μπορούσαμε να το κάνουμε. Δεν ήμασταν τόσο τυχεροί. Δεν μπορείς εξάλλου να κερδίζεις κάθε φορά. Είμαι χαρούμενος που έχω κερδίσει πέντε αγώνες και δεν ζητάω κάτι παραπάνω. Θα προσπαθήσω για το καλύτερο εδώ, έχοντας πάντα ισχυρά κίνητρα.»

    - Γιάρι-Μάτι Λάτβαλα (Φορντ): «Η χρονιά ήταν δύσκολη για εμάς στην αρχή. Είχαμε αρκετές εξόδους, αλλά στην Αργεντινή είχαμε βρει έναν καλό ρυθμό, ενώ στη Σαρδηνία είχαμε την τύχη με το μέρος μας την τελευταία ημέρα, όταν οι άλλοι υπέφεραν στη σκόνη, και κερδίσαμε. Χρειάστηκε να περάσουμε από αρκετά κύματα μέχρι να φτάσουμε στη νίκη. Ένιωσα μεγάλη ανακούφιση κερδίζοντας πάλι έπειτα από 1,5 χρόνο. Αυτό εκτόξευσε την αυτοπεποίθησή μου. Πραγματικά, ελπίζω να έχω μάθει από αυτά τα λάθη. Από την Αργεντινή, όπου και διορθώσαμε κάποια λάθη που κάναμε με τις σημειώσεις μας, αισθάνομαι -και νομίζω ότι είμαι- καινούργιος άνθρωπος. Όταν κερδίζεις έναν αγώνα, όπως εγώ στη Σουηδία, είναι όμορφα. Όμως, από τότε ήμουν στη μάχη για κάποιους αγώνες, όπως στην Τουρκία, την Ιαπωνία, αλλά και την Ουαλία, τις οποίες δυστυχώς έχασα. Τώρα ξέρω πώς αισθάνεται ο Μίκο (σ.σ. Χιρβόνεν), όταν έχει τερματίσει δεύτερος τόσες πολλές φορές. Σε κάνει να απογοητεύεσαι. Τότε αρχίζουν και οι άσχημες κριτικές. Έτσι, αυτή η νίκη ήρθε την κατάλληλη στιγμή. Τώρα αισθάνομαι σαφώς πιο άνετα. Θα προσπαθήσω να οδηγήσω όπως στη Σαρδηνία. Η σειρά εκκίνησής μου είναι καλή και θα ξεκινήσω με τον ίδιο τρόπο. Θα οδηγήσω γρήγορα, αλλά χωρίς να ρισκάρω αρχικά. Ίσως σε κάποια σημεία να χρειάζεται να πιέσουμε, όμως, όπως λέει και ο Σεμπαστιάν (σ.σ. Λεμπ), θα είναι δύσκολος αγώνας για τα ελαστικά. Οι δρόμοι είναι σκληροί και το απόγευμα του Σαββάτου θα είναι πολύ κρίσιμο. Αν κοιτάξει κανείς τη βαθμολογία του πρωταθλήματος οδηγών, είμαι αρκετά μακριά. Θα προσπαθήσω να αποκομίσω βαθμούς για την ομάδα μου, για να παλέψουμε με τη Σιτροέν. Είμαστε πίσω, αλλά όλα μπορούν να συμβούν. Ελπίζω να είμαι σε θέση να διεκδικήσω κάποιες νίκες στους επόμενους αγώνες.»

    - Σεμπαστιάν Οζιέ (Citroen Junior Team): «Θα είναι δύσκολος αγώνας για τα μηχανικά μέρη, αλλά και για τα ελαστικά. Θέλουμε να κάνουμε έναν αγώνα χωρίς λάθη, προστατεύοντας τόσο το αυτοκίνητο όσο και τα λάστιχά μας. Θα είναι καλός ο αγώνας για εμάς, αν καταφέρουμε και τηρήσουμε τα παραπάνω. Δεν έχω κάνει κάτι ιδιαίτερο γι΄ αυτόν τον αγώνα. Ωστόσο, όλο το χρόνο κάνω κάποια σπορ. Στη Σαρδηνία αισθανόμουν καλά, αλλά δεν ολοκληρώσαμε τον αγώνα. Ελπίζω αυτό να συμβεί εδώ. Σίγουρα, θα καταναλώνω αρκετά υγρά. Οι συνθήκες θα είναι ίδιες για όλους. Ναι, θα συμμετάσχω στον επόμενο αγώνα, στην Πολωνία. Όμως, για το υπόλοιπο της χρονιάς τίποτα δεν είναι σίγουρο. Η ομάδα προσπαθεί να βρει χρήματα και ελπίζω να συνεχίσω μέχρι το τέλος της χρονιάς. Για μένα είναι πολύ σημαντικό να κάνω πολλούς αγώνες, για να αποκτήσω εμπειρία. Έχω συμμετάσχει μόλις επτά φορές με αυτοκίνητο προδιαγραφών WRC και πολλές φορές είναι δύσκολο να συναγωνιστώ τους συναθλητές μου, που έχουν μεγαλύτερη εμπειρία. Όμως, αισθάνομαι καλά και ελπίζω να συνεχίσω να είμαι εδώ. Στην αρχή της χρονιάς ήταν δύσκολα, αφού κάναμε κάποια λάθη και η θέση μας δεν ήταν και η καλύτερη δυνατή. Όμως, τώρα η Σιτροέν προσπαθεί να με βοηθήσει και νομίζω ότι βελτιωνόμαστε μετά από κάθε αγώνα. Και ελπίζω να είναι καλύτερα από εδώ και πέρα ως το τέλος της χρονιάς.»

    - Χένινγκ Σόλμπεργκ (Stobart Φορντ): «Θα προσπαθήσουμε για μία θέση στο πόντιουμ. Το αυτοκίνητο ήταν πολύ καλό στη Σαρδηνία και ήμουν γρήγορος την τελευταία ημέρα, παρ΄ ότι ο Σεμπαστιάν και ο Μίκο προσπαθούσαν κι αυτοί σκληρά. Κάνω την προπόνησή μου, τρέχω μία ώρα την ημέρα. Δε δείχνω προπονημένος, αλλά είμαι! Προπονημένος, παχύς και γρήγορος, αυτό λέω! Ελπίζω να κρατήσουν οι συμφωνίες. Περνάω καλά οδηγώντας και, ναι, θα είμαι μέσα σε ένα αυτοκίνητο για όσο μπορώ να το κάνω. Αν έχω χορηγό, θα οδηγήσω όλη τη σεζόν. Ελπίζω να αυξήσω τη διαφορά από τον Πέτερ (σ.σ. αδελφός του) στη βαθμολογία του πρωταθλήματος μετά το Ράλι Ακρόπολις.»

    - Πάτρικ Σάντελ (Production Car World Rally Championship): «Το αυτοκίνητο θα τα πάει καλά. Οι ειδικές είναι λίγο πιο γρήγορες από ό,τι παλιότερα, παρ΄ ότι η εμπειρία μου είναι μόνο από το περυσινό Ακρόπολις. Υπάρχουν σκληρά και μαλακά σημεία μέσα στις ειδικές. Θα πρέπει να πάμε φυλαγμένα, ακολουθώντας τα WRC. Θα κάνει απίστευτη ζέστη. Προέρχομαι από μέρος που βρίσκεται 600 χιλιόμετρα βόρεια του Σουηδικού Ράλι και εκεί έχουμε χειμώνα όλο το χρόνο. Είναι εντελώς διαφορετικά εδώ, αλλά είμαι προπονημένος και γυμνασμένος. Αφού δεν είχα πρόβλημα στη Σαρδηνία, όπου είναι εξίσου ζεστά, δε θα έχω ούτε στην Ελλάδα. Πιστεύω ότι μπορούμε να κερδίσουμε τον αγώνα για το PWRC. Δεν έχει σημασία ποιος θα είναι ο ταχύτερος, αλλά ποιος θα αγωνιστεί πιο έξυπνα. Αυτός θα κερδίσει. Πιστεύω ότι πρέπει να αγωνιστούμε έξυπνα. Οι ειδικές είναι σκληρές. Αν κοιτάξετε πίσω στο παρελθόν, θα δείτε ότι τις περισσότερες φορές δεν κερδίζει τον αγώνα αυτός που κερδίζει την πρώτη ειδική. Το σχέδιο είναι να πάμε για τη νίκη, φυλαγμένα στην αρχή και τέρμα γκάζι προς το τέλος.»

    - Σπύρος Παυλίδης (Production Car World Rally Championship): «Ο Νασέρ (σ.σ. Αλ-Ατιγιάχ) και ο Πάτρικ (σ.σ. Σάντελ) είναι φανταστικοί οδηγοί. Στην πραγματικότητα, οι τέσσερις κορυφαίοι οδηγοί είναι τόσο γρήγοροι, που, κοιτώντας τους χρόνους τους καμιά φορά, απορώ πώς τα καταφέρνουν τόσο καλά. Ναι, θέλω να φθάσω ως το τέλος, αλλά θέλω και να είμαι όσο πιο κοντά τους γίνεται. Θα είναι φανταστικό να έχουμε μόνο αυτοκίνητα Group N και S2000 του χρόνου, θα βλέπαμε πολλές συμμετοχές. Είναι φανταστικές οι ειδικές. Είναι οι καλύτερες που έχουμε δει στο πρωτάθλημα εδώ και καιρό. Θα μπορούσα να τις συγκρίνω με αυτές της Νέας Ζηλανδίας. Οι οδηγοί μπορούμε να περάσουμε καλά εδώ. Εντάξει, δεν μπορείς να κάνεις στην άκρη τη ζέστη και τα χιλιόμετρα την Παρασκευή είναι πολλά, αλλά αξίζει τον κόπο. Τρέχω συχνά στη ζέστη - 30 με 32 βαθμούς. Παρ΄ ότι ακόμα κι εγώ ένιωσα λίγο άβολα στη διάρκεια των δοκιμών, όταν μπεις με την κατάλληλη διάθεση, γίνεται μέρος του αγώνα. Βλέπεις και τους Σκανδιναβούς οδηγούς να βγαίνουν από τις ειδικές τόσο φρέσκοι, σαν να μην τους επηρεάζει καθόλου εντέλει. Η Παρασκευή μοιάζει δύσκολη μέρα, αλλά η Κυριακή θα είναι σοκ για όλους. Θα είναι μια κανονική, γεμάτη ημέρα, και όχι συμπλήρωμα, ώστε να ολοκληρωθεί ο αγώνας. Είμαι σίγουρος ότι τόσο το PWRC όσο και το WRC θα κριθούν την Κυριακή.»
    alves...7
    alves...7

    Αριθμός μηνυμάτων : 2372
    Τόπος : το μικρο μοντε καρλο
    Ομάδα : Καβάλα
    Ομάδα : ΕΛΑΦΡΑ ΤΑΞΙΑΡΧΙΑ ΤΟΥ ΒΟΡΡΑ
    Registration date : 02/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Ανοίγει η ''αυλαία'' του 56ου ράλι Ακρόπολις Empty Απ: Ανοίγει η ''αυλαία'' του 56ου ράλι Ακρόπολις

    Δημοσίευση από alves...7 Δευ 15 Ιουν 2009 - 23:22

    Ο Μίκο Χιρβόνεν νικητής στο Ράλι Ακρόπολις

    Ο Μίκο Χιρβόνεν είναι ο νικητής του 56ου Ράλι Ακρόπολις. Ο Φινλανδός οδηγός της Φορντ κατέκτησε την πρώτη θέση στον ελληνικό αγώνα, ο οποίος είναι ο έβδομος για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ράλι, σημειώνοντας χρόνο 4:09:42.5. Ο Χιρβόνεν άφησε στις δύο επόμενες τους Σεμπαστιάν Οζιέ (Γαλλία/Σιτροέν) και Γιάρι-Μάτι Λάτβαλα (Φινλανδία/Φορντ), ο οποίος πέτυχε τον ταχύτερο χρόνο στην τελευταία ειδική του Ράλι Ακρόπολις («Άγιοι Θεόδωροι 2»). Αξίζει να σημειωθεί ότι, με τη σημερινή νίκη του, ο Χιρβόνεν μείωσε στους επτά βαθμούς την απόσταση που τον χωρίζει από τον -πρωτοπόρο στην κατάταξη των οδηγών- Σεμπαστιάν Λεμπ (55 έναντι 48). Η σημερινή ήταν η όγδοη νίκη στην καριέρα του Χιρβόνεν, ενώ η Φορντ πανηγύρισε το «1-3» στον αγώνα.

    Στο μεταξύ, σημαντική επιτυχία για τα ελληνικά «χρώματα» αποτελεί η όγδοη θέση του Λάμπρου Αθανασούλα στο εφετινό Ράλι Ακρόπολις. Ο Έλληνας οδηγός (έτρεχε με ένα Skoda Fabia S2000) ολοκλήρωσε την προσπάθειά του στον αγώνα σε 4 ώρες, 22 λεπτά και 30.1 δευτερόλεπτα, μένοντας 12 λεπτά και 47.6 δευτερόλεπτα μακριά από τον Χιρβόνεν.

    Η βαθμολογούμενη οκτάδα
    1. Μίκο Χιρβόνεν (Φινλανδία/Φορντ) 4 ώρες 09:42.5
    2. Σεμπαστιάν Οζιέ (Γαλλία/Σιτροέν) + 1:12.9
    3. Γιάρι-Μάτι Λάτβαλα (Φινλανδία/Φορντ) + 1:45.0
    4. Φεντερίκο Βιγιάγκρα (Αργεντινή/Φορντ) + 3:48.3
    5. Κόνραντ Ράουτενμπαχ (Ζιμπάμπουε/Σιτροέν) + 3:59.8
    6. Χαλίντ Αλ Κασίμι (Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα/Φορντ) + 7:04.3
    7. Μαντς Έστμπεργκ (Νορβηγία/Σουμπαρού) + 12:24.9
    8. Λάμπρος Αθανασούλας (ΕΛΛΑΔΑ) + 12:47.6

    novasports.gr
    alves...7
    alves...7

    Αριθμός μηνυμάτων : 2372
    Τόπος : το μικρο μοντε καρλο
    Ομάδα : Καβάλα
    Ομάδα : ΕΛΑΦΡΑ ΤΑΞΙΑΡΧΙΑ ΤΟΥ ΒΟΡΡΑ
    Registration date : 02/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Ανοίγει η ''αυλαία'' του 56ου ράλι Ακρόπολις Empty Απ: Ανοίγει η ''αυλαία'' του 56ου ράλι Ακρόπολις

    Δημοσίευση από alves...7 Δευ 15 Ιουν 2009 - 23:23

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΟΔΗΓΩΝ
    1. Σεμπαστιάν Λεμπ (Γαλλία) 55 βαθμοί
    2. Μίκο Χιρβόνεν (Φινλανδία) 48
    3. Ντάνι Σόρντο (Ισπανία) 31
    4. Γιάρι-Μάτι Λάτβαλα (Φινλανδία) 25
    5. Χένινγκ Σόλμπεργκ (Νορβηγία) 21
    6. Πέτερ Σόλμπεργκ (Νορβηγία) 20
    7. Μάθιου Γουίλσον (Βρετανία) 15
    8. Φεντερίκο Βιγιάγκρα (Αργεντινή) 14
    9. Σεμπαστιάν Οζιέ (Γαλλία) 13
    10. Μαντς Έστμπεργκ (Νορβηγία) 7
    11. Κόνραντ Ράουτενμπαχ (Ζιμπάμπουε) 7
    12. Χαλίντ Αλ Κασίμι (Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα) 6
    13. Εβγκένι Νοβίκοφ (Ρωσία) 4
    14. Κρις Άτκινσον (Αυστραλία) 4
    15. Ούρμο Άαβα (Εσθονία) 1
    16. Νασέρ Αλ-Ατιγιάχ (Κατάρ) 1
    17. Λάμπρος Αθανασούλας (ΕΛΛΑΔΑ) 1

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΩΝ
    1. Σιτροέν Total WRT 94 βαθμοί
    2. Φορντ 79
    3. Stobart Φορντ 49
    4. Σιτροέν Junior Rally Team 24
    5. Munchi΄s Φορντ 18

    novasports.gr
    alves...7
    alves...7

    Αριθμός μηνυμάτων : 2372
    Τόπος : το μικρο μοντε καρλο
    Ομάδα : Καβάλα
    Ομάδα : ΕΛΑΦΡΑ ΤΑΞΙΑΡΧΙΑ ΤΟΥ ΒΟΡΡΑ
    Registration date : 02/11/2008

    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

    Επιστροφή στην κορυφή

    - Παρόμοια θέματα

     
    Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
    Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης