Δημοσίευση από Hammeras Παρ 10 Φεβ 2012 - 15:55

Δημοσίευση από Michael Παρ 10 Φεβ 2012 - 20:08

Όνειρο ζωής η παρουσία σε ένα τέτοιο παιχνίδι, τεράστιες οι ιδιαιτερότητες που έχει.
Michael

Ηλικία : 52

Δημοσίευση από Hammeras Τρι 18 Σεπ 2012 - 20:23

Στη Γουέστ Χαμ το ντέρμπι του Λονδίνου

Το απόλυτο αφεντικό της αναμέτρησης απέναντι στη Φούλαμ ήταν η Γουέστ Χαμ η οποία στο «Μπολέιν Γκράουντ» επικράτησε με 3-0.
Με πολύ θετικό τρόπο έχει καταφέρει να ξεκινήσει τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις στην Πρέμιερ Λιγκ η Γουέστ Χαμ. Μετά τη νίκη της στην πρεμιέρα απέναντι στην Άστον Βίλα με 1-0, ακολούθησε η ήττα από τη Σουόνσι. Για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος, στο τοπικό ντέρμπι του Λονδίνου με τη Φούλαμ, έκανε τρομερό πρώτο ημίχρονο που αποδείχθηκε αρκετό για να της δώσει και τη νίκη με 3-0.
Μόλις στο 1’ ο Νόλαν άνοιξε το σκορ για τα «σφυριά», για να έρθει ο Ριντ στο 29’ να ανεβάσει το δείκτη του σκορ στο 2-0. Το εντυπωσιακό πρώτο ημίχρονο, «έκλεισε» με τον Τέιλορ στο 41’ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα.
Στην επανάληψη, όπως ήταν λογικό οι «κότατζερς» πίεσαν για να φτάσουν στη μείωση του σκορ και να διεκδικήσουν το θετικό αποτέλεσμα. Ωστόσο ο Γιασκελάινεν αποσόβησε όλους τους κινδύνους με τον Ροδαγιέγκα να έχει και δοκάρι για τους φιλοξενούμενους στις καθυστερήσεις.
ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ: Γιασκελάινεν, Ριντι, Ο’Μπράιεν, Κόλινς (67’ Τόμκινς), Ντεμέλ (78’ Χολ), Νόλαν, Τέιλορ, Νομπλ, Ντιαμέ, Κάρολ (68’ Κόουλ), Βαζ Τε
ΦΟΥΛΑΜ: Σβάρτσερ, Ρίισε, Χάνγκελαντ, Ρίτσαρντσον (59’ Κασνικλίτς), Χιούζ, Ρίδερ, Σίντγουελ, Νταφ, Ντιαρά, Πέτριτς (46’ Μπερμπάτοφ), Ροδαγιέγκα.

WEST HAM THE PRIDE OF LONDON!!! Very Happy
Hammeras
Hammeras

Δημοσίευση από Hammeras Τρι 18 Σεπ 2012 - 20:26

Ικανοποιημένες Νόριτς και Γουέστ Χαμ (0-0)

Χωρίς τέρματα έληξε η αναμέτρηση του «Κάροου Ρόουντ» όπου η Νόριτς φιλοξένησε τη Γουέστ Χαμ.
Για τέταρτο συνεχόμενο παιχνίδι για την Πρέμιερ Λιγκ, η Νόριτς δεν μπόρεσε να φτάσει στη νίκη και με αποτέλεσμα να βρίσκεται αρκετά χαμηλά στη βαθμολογία. Τα «καναρίνια» στο άνοιγμα της αυλαίας της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος, φιλοξένησαν τη Γουέστ Χαμ με τις δύο ομάδες να μένουν στο ισόπαλο 0-0. Με το αποτέλεσμα αυτό, οι φιλοξενούμενοι διατηρήθηκαν ψηλά στη βαθμολογία.

ΝΟΡΙΤΣ: Ρούντι, Μάρτιν, Μπασόνγκ, Γαρίδο, Μπαρνέτ, Τζόνσον, Χόουσον, Σέρμαν, Σνόντγκρας, Χολτ (71’ Κέιν), Τζάκσον (63’ Μόρισον)
ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ: Γιασκελάινεν, Ριντ, Ο’Μπράιεν, Κόλινς, Ντεμέλ, Νόλαν, Τέιλορ (57’ Τζάρβις), Νομπλ, Ντιαμέ, Κόουλ (57’ Μαϊγκά), Βαζ Τε (86’ Μπεναγιούν)