Το Forum των φιλάθλων
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Διαγόρας - Μεταγραφές-Σχεδιασμός [καλοκαιριού - χειμώνα]

+63
mastoras
diagoras-paranoia
makis panaxa 3
megara4
stefgas
billbong 6
OK VERIA
1905-ΔΙΑΓΟΡΑΣ
gondola
mike66diagoras
veteranos-6-
mpampino
thanosleeds
boukoumtsa
bluered73
kokkiniotis3
$tef-Pierikos
giraios 6
zaxos4snakes
PanthraxG2
alani_g4
titormos_nikaia_g6
ilisios
aoktshs777
diagoras6
monoDOXA!!!
STIV
manos-rodos
alani
Elafoulis
Kotsos_ACAB
DiagorasRodou
Serraios-5-
psixiatros
diagoras7
Stef-Pierikos
austrianboys
Warriors-6
mauri_thiella
tasosvolos
kodeG6
kalamatianos5
mario4
voliotis-1-
eddy
thyellara-5
MAciVOL
Κρόνιος
fumangus
PASantreas
sellos
Michael
latingeo7
iason
morfi
ETHNIKOS NIKOS
πάμμαχον
alves...7
iliaskan
Pierikos1961
PasGiannina
Fredericks -5-
Betafans
67 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 22 Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 22  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Διαγόρας - Μεταγραφές-Σχεδιασμός [καλοκαιριού - χειμώνα] - Σελίδα 3 Empty Απ: Διαγόρας - Μεταγραφές-Σχεδιασμός [καλοκαιριού - χειμώνα]

Δημοσίευση από thyellara-5 Πεμ 28 Μάης 2009 - 23:53

πολυ καλος παιχτης ειναι σπουδαια μεταγραφη , μας παιρνει εναν παιχταρα ,
thyellara-5
thyellara-5
Team Moderator
Team Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 1298
Τόπος : K A L A M A T A
Ομάδα : Καλαμάτα
Ομάδα : ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Registration date : 07/11/2008

http://www.grupponero.gr/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διαγόρας - Μεταγραφές-Σχεδιασμός [καλοκαιριού - χειμώνα] - Σελίδα 3 Empty Απ: Διαγόρας - Μεταγραφές-Σχεδιασμός [καλοκαιριού - χειμώνα]

Δημοσίευση από πάμμαχον Παρ 29 Μάης 2009 - 19:03

Ροδίτης ο Ουέλινγκτον 29-05-2009
Στον Διαγόρα θα συνεχίσει την καριέρα του ο Ουέλινγκτον. Ο Βραζιλιάνος παίκτης θα ενισχύσει την προσπάθεια των φιλόδοξων Ροδιτών στην προσπάθεια που κάνουν για άνοδο στη Σούπερ Λίγκα, και το σίγουρο είναι ότι η εμπειρία και η κλάση του θα αποδειχτούν παράγοντας καταλυτικός.

Ο παίκτης τα βρήκε σε όλα με τη διοίκηση της νέας του ομάδας, με τον προπονητή Παύλο Δερμιτζάκη να έχει ένα γερό ατού στα χέρια του ενόψει της ερχόμενης χρονιάς. «Προτίμησα τον Διαγόρα από άλλες ομάδες της Σούπερ Λίγκα που μου είχαν κάνει ανάλογη πρόταση γιατί είχα μάθει τα καλύτερα γι' αυτή την ομάδα.

Θέλω να παίξω ποδόσφαιρο χωρίς το μυαλό μου να είναι αλλού και το εννοώ. Έρχομαι σε μια ομάδα που έχει υψηλούς στόχους και θα δώσω τον καλύτερο μου εαυτό για να βοηθήσω κι εγώ να υλοποιηθούν οι στόχοι του Διαγόρα. Ευχαριστώ τους ανθρώπους του για την εμπιστοσύνη τους σε μένα», ήταν τα λόγια του Ουέλινγκτον μετά την υπογραφή του συμβολαίου του.
Ροδίτης ο Ουέλινγκτον 29-05-2009
Στον Διαγόρα θα συνεχίσει την καριέρα του ο Ουέλινγκτον. Ο Βραζιλιάνος παίκτης θα ενισχύσει την προσπάθεια των φιλόδοξων Ροδιτών στην προσπάθεια που κάνουν για άνοδο στη Σούπερ Λίγκα, και το σίγουρο είναι ότι η εμπειρία και η κλάση του θα αποδειχτούν παράγοντας καταλυτικός.

Ο παίκτης τα βρήκε σε όλα με τη διοίκηση της νέας του ομάδας, με τον προπονητή Παύλο Δερμιτζάκη να έχει ένα γερό ατού στα χέρια του ενόψει της ερχόμενης χρονιάς. «Προτίμησα τον Διαγόρα από άλλες ομάδες της Σούπερ Λίγκα που μου είχαν κάνει ανάλογη πρόταση γιατί είχα μάθει τα καλύτερα γι' αυτή την ομάδα.

Θέλω να παίξω ποδόσφαιρο χωρίς το μυαλό μου να είναι αλλού και το εννοώ. Έρχομαι σε μια ομάδα που έχει υψηλούς στόχους και θα δώσω τον καλύτερο μου εαυτό για να βοηθήσω κι εγώ να υλοποιηθούν οι στόχοι του Διαγόρα. Ευχαριστώ τους ανθρώπους του για την εμπιστοσύνη τους σε μένα», ήταν τα λόγια του Ουέλινγκτον μετά την υπογραφή του συμβολαίου του.
http://www.exedrasports.gr/default.asp?pid=34&artID=26089&catID=39
πάμμαχον
πάμμαχον
Team Moderator
Team Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 4161
Ηλικία : 44
Τόπος : πειραιας
Ομάδα : Εθνικός Π.
Ομάδα : ethnikos14.blogspot.gr
Registration date : 08/05/2009

http://ethnikos14.blogspot.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διαγόρας - Μεταγραφές-Σχεδιασμός [καλοκαιριού - χειμώνα] - Σελίδα 3 Empty Απ: Διαγόρας - Μεταγραφές-Σχεδιασμός [καλοκαιριού - χειμώνα]

Δημοσίευση από kalamatianos5 Παρ 29 Μάης 2009 - 19:28

Αμαν ρε τσαμπικοι σταμητηστε να ψωνιζετε απο εμας καθε χρονο μετα το Μιλο και τον Κοκο και ο αρχηγος στο νησι...
Πολυ καλη μεταγραφη μαγκες αντε τους καλυτερους σας δινουμε!!!!

kalamatianos5

Αριθμός μηνυμάτων : 355
Ομάδα : Καλαμάτα
Registration date : 12/04/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διαγόρας - Μεταγραφές-Σχεδιασμός [καλοκαιριού - χειμώνα] - Σελίδα 3 Empty Απ: Διαγόρας - Μεταγραφές-Σχεδιασμός [καλοκαιριού - χειμώνα]

Δημοσίευση από Pierikos1961 Παρ 29 Μάης 2009 - 20:07

"Μπαμ" με Ουελινγκτον ο Διαγόρας, κοιτάει και Στράτο Μιχελή

Τα ήρεμα νερά της Β' Εθνικής τάραξε το απόγευμα της Παρασκευής ο Διαγόρας, καθώς ανακοίνωσε την απόκτηση του Ουέλινγκτον Γκονζάλβες. Τον Βραζιλιάνο χαφ διεκδικούσαν οι Πιερικός, Ολυμπιακός Βόλου και Ατρόμητος. Οι Ροδίτες εξετάζουν και την περίπτωση του Στράτου Μιχελη.

Κινείται σοβαρά και με γνώμονα την ενίσχυση της ομάδας με σκοπό την άνοδο στην Σούπερ Λίγκα ο Διαγόρας και η διοίκηση του. Μετά από την απόκτηση του Ηλία Σολάκη και του Άκη Στρατάκη από τον Αστέρα Τρίπολης, οι Ροδίτες πραγματοποίησαν την Παρασκευή μια ακόμα σπουδαία μεταγραφή η οποία αναμένεται να βοηθήσει πολύ στην επίτευξη του στόχου την νέα περίοδο. Πρόκειται για ποδοσφαιριστή Σούπερ Λίγκα που διαθέτει πολλά και σπουδαία προσόντα, που τον χαρακτηρίζουν η βραζιλιάνικη οξυδέρκεια και η φαντασία. Ο λόγος για τον Ουέλινγκτον Ντανιέλ ντος Σαντος Γκονζάλβες, τον οποίο διεκδικούσαν αρκετές ομάδες της Σούπερ Λίγκα και της Β' Εθνικής.

Ο παίκτης συναντήθηκε την Παρασκευή με τον μεγαλομέτοχο Κώστα Χρυσοχοϊδη και συζήτησε μαζί με τον εκπρόσωπο του την περίπτωση ένταξης του στο ρόστερ του Διαγόρα, έχοντας φυσικά και την σύμφωνη γνώμη του προπονητή Παύλου Δερμιτζακη. Οι δυο πλευρές συμφώνησαν και ο Ουέλινγκτον υπέγραψε συμβόλαιο δυο χρόνων με τον "γηραιό". Μόλις βρήκε από το γραφείο του κ. Χρυσοχοϊδη ο Ουελινγκτον δήλωσε χαρακτηριστικά: "Προτίμησα τον Διαγόρα από άλλες ομάδες της Σούπερ Λίγκα που μου είχαν κάνει ανάλογη πρόταση γιατί είχα μάθει τα καλύτερα για αυτή την ομάδα. Θέλω να παίξω ποδόσφαιρο χωρίς το μυαλό μου να είναι αλλού και το εννοώ. Έρχομαι σε μια ομάδα που έχει υψηλούς στόχους και θα δώσω τον καλύτερο μου εαυτό για να βοηθήσω κι εγώ να υλοποιηθούν οι στόχοι του Διαγόρα. Ευχαριστώ τους ανθρώπους του για την εμπιστοσύνη τους σε μένα".

Ποιός είναι ο Ουέλινγκτον

Ο Ουέλινγκτον Γκονσαλβες είναι 26 ετών και ήρθε στην Ελλάδα από την Ζακαρεϊ του Σάο Πάολο, όπου γεννήθηκε στις 11/8/1983. Στη χώρα μας έπαιξε σπουδαία μπάλα στον Απόλλωνα Καλαμαριάς σε Β' Εθνική (1,5 χρόνο) αλλά και στην Α' Εθνική για τέσσερα γεμάτα χρόνια. Ακολούθησε η μεταγραφή του στον Θρασύβουλο, όπου αγωνίσθηκε πέρσι φορώντας την φανέλα του σε 25 παιχνίδια.

Εξετάζουν την περίπτωση του Στράτου Μιχελή

Σύμφωνα με πληροφορίες, οι Ροδίτες εξετάζουν την περίπτωση του Στράτου Μιχελή, που έμεινε ελεύθερος από τον Παναργειακό. Ο 26χρονος μεσοεπιθετικός ξεκίνησε την περσινή χρονιά στη Βέροια (9 συμμετοχές και 1 γκολ), ενώ τον Γενάρη μεταγράφηκε στον Παναργειακό, με τη φανέλα του οποίου αγωνίστηκε 13 φορές και σκόραρε 5 τέρματα.

***Συνάντηση με τον Χάρη Μπριλάκη αναμένεται να έχουν οι άνθρωποι του Διαγόρα μέσα στο σαββατοκύριακο επί αθηναϊκού εδάφους, προκειμένου να συζητήσουν τις λεπτομέρειες της επικείμενης μεταγραφής. Την ίδια στιγμή, "κλεισμένος" απο τους Ροδίτες θεωρείται ο Μπάρτοζ Ταραχούλσκι.

mikriliga
Pierikos1961
Pierikos1961
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 6613
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : Pierikos
Registration date : 04/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διαγόρας - Μεταγραφές-Σχεδιασμός [καλοκαιριού - χειμώνα] - Σελίδα 3 Empty Απ: Διαγόρας - Μεταγραφές-Σχεδιασμός [καλοκαιριού - χειμώνα]

Δημοσίευση από Fredericks -5- Παρ 29 Μάης 2009 - 20:59

ΟΧΙ ΡΕ ΤΟΝ ΠΗΡΕ Ο ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΤΕΛΙΚΑ...
ΕΓΩ ΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΘΕΩΡΩ ΠΑΙΚΤΗ ΤΟΥ ΠΙΕΡΙΚΟΥ...
Evil or Very Mad
Fredericks -5-
Fredericks -5-

Αριθμός μηνυμάτων : 3661
Τόπος : ΚΑΤΕΡΙΝΗ
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : Διαγόρας - Μεταγραφές-Σχεδιασμός [καλοκαιριού - χειμώνα] - Σελίδα 3 245zzeo


Registration date : 13/02/2009

http://www.sop-pierikos.gr/forum/index.php

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διαγόρας - Μεταγραφές-Σχεδιασμός [καλοκαιριού - χειμώνα] - Σελίδα 3 Empty Απ: Διαγόρας - Μεταγραφές-Σχεδιασμός [καλοκαιριού - χειμώνα]

Δημοσίευση από Pierikos1961 Παρ 29 Μάης 2009 - 21:02

Εδώ φίλε ισχύει το γνωστό.
Αλλού τα κακαρίσματα, αλλού γεννούν οι κότες...

Άλλη μια σπουδαία μεταγραφή για τον Διαγόρα.
Μπράβο του και προβλέπω να κάνει καλές ζημιές του χρόνου...
Pierikos1961
Pierikos1961
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 6613
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : Pierikos
Registration date : 04/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διαγόρας - Μεταγραφές-Σχεδιασμός [καλοκαιριού - χειμώνα] - Σελίδα 3 Empty Απ: Διαγόρας - Μεταγραφές-Σχεδιασμός [καλοκαιριού - χειμώνα]

Δημοσίευση από Fredericks -5- Παρ 29 Μάης 2009 - 21:05

Ο ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΚΙΝΕΙΤΑΙ ΚΡΥΦΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΜΕ
ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΛΟΥΚΟΥΜΙΑ...
Fredericks -5-
Fredericks -5-

Αριθμός μηνυμάτων : 3661
Τόπος : ΚΑΤΕΡΙΝΗ
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : Διαγόρας - Μεταγραφές-Σχεδιασμός [καλοκαιριού - χειμώνα] - Σελίδα 3 245zzeo


Registration date : 13/02/2009

http://www.sop-pierikos.gr/forum/index.php

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διαγόρας - Μεταγραφές-Σχεδιασμός [καλοκαιριού - χειμώνα] - Σελίδα 3 Empty Απ: Διαγόρας - Μεταγραφές-Σχεδιασμός [καλοκαιριού - χειμώνα]

Δημοσίευση από πάμμαχον Παρ 29 Μάης 2009 - 22:10

ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΟΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΓΙΑ ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ!!!!!ΣΤΑΘΕΡΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ-ΣΩΣΤΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ!!!!!!!!!!!ΤΡΑΙΝΟ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ
πάμμαχον
πάμμαχον
Team Moderator
Team Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 4161
Ηλικία : 44
Τόπος : πειραιας
Ομάδα : Εθνικός Π.
Ομάδα : ethnikos14.blogspot.gr
Registration date : 08/05/2009

http://ethnikos14.blogspot.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διαγόρας - Μεταγραφές-Σχεδιασμός [καλοκαιριού - χειμώνα] - Σελίδα 3 Empty Απ: Διαγόρας - Μεταγραφές-Σχεδιασμός [καλοκαιριού - χειμώνα]

Δημοσίευση από Pierikos1961 Παρ 29 Μάης 2009 - 22:11

Σταθερή διοίκηση ; Δεν άλλαξε πρόεδρο πριν κανα δίμηνο ; Rolling Eyes
Pierikos1961
Pierikos1961
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 6613
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : Pierikos
Registration date : 04/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διαγόρας - Μεταγραφές-Σχεδιασμός [καλοκαιριού - χειμώνα] - Σελίδα 3 Empty Απ: Διαγόρας - Μεταγραφές-Σχεδιασμός [καλοκαιριού - χειμώνα]

Δημοσίευση από fumangus Σαβ 30 Μάης 2009 - 2:15

Μακράν οιεντυπωσιακότερες μεταγραφικές κινήσεις απο την ομάδα του Διαγόρα.
Με τις κινήσεις του πλέον πλασαρίζεται στα πρώτα φαβορί για άνοδο. Αυτή τη στιγμή είναι σίγουρα η ποιο ενισχυμένη ομάδα της κατηγορίας. Υπάρχουν και άλλοι λόγοι ( εθνικοίWink που ομάδα της Ρόδου θέλουν στην Α. Το οτι πάνε τόσοι παίκτες Α Εθνικής εκεί επίσης δεν είναι τυχαίο. Άλλωστε και απο χρήμα το νησί πάει πολύ καλά. Εύχομαι τα καλύτερα και μακάρι ο κόσμος να πλαισιώσει την ομάδα. Είναι αμαρτία.....
fumangus
fumangus

Αριθμός μηνυμάτων : 619
Τόπος : Εκεί ψηλά στη Βόρειο Ελλάδα, που διάλεξε ο Διόνυσος να γεννηθεί
Ομάδα : Δόξα
Registration date : 26/05/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διαγόρας - Μεταγραφές-Σχεδιασμός [καλοκαιριού - χειμώνα] - Σελίδα 3 Empty Απ: Διαγόρας - Μεταγραφές-Σχεδιασμός [καλοκαιριού - χειμώνα]

Δημοσίευση από kodeG6 Σαβ 30 Μάης 2009 - 2:39

Οχι και τρένο για άνοδο ο διαγόρας ρε παιδιά.Θα το παλέψει και αυτός όπως και άλλες ομάδες αλλά δε νομίζω ότι θα αντέξει μέχρι τέλους.Θα είναι άκρως ανταγωνιστικό το φετινό πρωτάθλημα και θα κριθεί και στη διάρκεια που θα έχουν οι ομάδες.
kodeG6
kodeG6

Αριθμός μηνυμάτων : 1141
Ηλικία : 34
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ομάδα : Παναιτωλικός
Ομάδα : Τίτορμος Αιτωλός Ούτος Άλλος Ηρακλής
Registration date : 26/05/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διαγόρας - Μεταγραφές-Σχεδιασμός [καλοκαιριού - χειμώνα] - Σελίδα 3 Empty Απ: Διαγόρας - Μεταγραφές-Σχεδιασμός [καλοκαιριού - χειμώνα]

Δημοσίευση από tasosvolos Σαβ 30 Μάης 2009 - 3:04

Εγω προσωπικα πιστευω οτι ο διαγορας δεν θα αντεξει στον ανταγωνισμο και ας κανει κινησεις εντυπωσιασμου.Λεω κινησεις εντυπωσιασμου γιατι πηρε τον ουελινγκτον χωρις πρωτα να κανει εργομετρικα τεστ.
tasosvolos
tasosvolos

Αριθμός μηνυμάτων : 34
Τόπος : Νεα δημητριαδα,ΒΟΛΟΣ
Ομάδα : Ολυμπ. Βόλου
Registration date : 30/05/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διαγόρας - Μεταγραφές-Σχεδιασμός [καλοκαιριού - χειμώνα] - Σελίδα 3 Empty Απ: Διαγόρας - Μεταγραφές-Σχεδιασμός [καλοκαιριού - χειμώνα]

Δημοσίευση από iason Σαβ 30 Μάης 2009 - 10:02

Για μενα δεν παίζουν και τοσο μεγάλο ρόλο τα εργομετρικά...
σε ενα μίνα αν θέλει ειναι σε τοπ φόρμα
iason
iason
Moderator
Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 3664
Τόπος : ΝΕΑ ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΑ
Ομάδα : Ολυμπ. Βόλου
Ομάδα : Ολυμπιακός Βόλου
Registration date : 04/02/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διαγόρας - Μεταγραφές-Σχεδιασμός [καλοκαιριού - χειμώνα] - Σελίδα 3 Empty Απ: Διαγόρας - Μεταγραφές-Σχεδιασμός [καλοκαιριού - χειμώνα]

Δημοσίευση από Michael Σαβ 30 Μάης 2009 - 12:05

tasosvolos έγραψε:Εγω προσωπικα πιστευω οτι ο διαγορας δεν θα αντεξει στον ανταγωνισμο και ας κανει κινησεις εντυπωσιασμου.Λεω κινησεις εντυπωσιασμου γιατι πηρε τον ουελινγκτον χωρις πρωτα να κανει εργομετρικα τεστ.
Πήρε και τον Ταραχούλσκι σήμερα το πρωί.
Δεν αντιλέγω σε αυτό που λές, πολύ βιαστικά γίνονται όλα...
Πάντως εγώ έχω εντυπωσιαστεί.
Φτιάχνεται μια υπερπλήρης και με βάθος ομάδα εκεί στην Ρόδο.
Και υπάρχει συνέχεια.
Ας περιμένουμε βέβαια να τους δούμε στο γήπεδο.
Εκεί κρίνονται όλα (οχι πάντα βέβαια... Wink ).
Michael
Michael
Team Moderator
Team Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 10995
Ηλικία : 52
Ομάδα : Εθνικός Π.
Ομάδα : Εθνικάρα
Registration date : 05/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διαγόρας - Μεταγραφές-Σχεδιασμός [καλοκαιριού - χειμώνα] - Σελίδα 3 Empty Απ: Διαγόρας - Μεταγραφές-Σχεδιασμός [καλοκαιριού - χειμώνα]

Δημοσίευση από mauri_thiella Σαβ 30 Μάης 2009 - 12:08

kodeG6 έγραψε:Οχι και τρένο για άνοδο ο διαγόρας ρε παιδιά.Θα το παλέψει και αυτός όπως και άλλες ομάδες αλλά δε νομίζω ότι θα αντέξει μέχρι τέλους.Θα είναι άκρως ανταγωνιστικό το φετινό πρωτάθλημα και θα κριθεί και στη διάρκεια που θα έχουν οι ομάδες.

και στους ρυθμηστες του πρωταθλημστος επισης...
+ποσο καλες σχεσεις εχουν κανει οι προεδροι! Wink Wink
mauri_thiella
mauri_thiella

Αριθμός μηνυμάτων : 2747
Τόπος : Καλαματα
Ομάδα : Καλαμάτα
Ομάδα : η ζωη μου ΜΑΥΡΗ η ψυχη μου ΘΥΕΛΛΑ
Registration date : 05/11/2008

http://www.bulldogs-kalamata.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διαγόρας - Μεταγραφές-Σχεδιασμός [καλοκαιριού - χειμώνα] - Σελίδα 3 Empty Απ: Διαγόρας - Μεταγραφές-Σχεδιασμός [καλοκαιριού - χειμώνα]

Δημοσίευση από πάμμαχον Σαβ 30 Μάης 2009 - 12:11

ΤΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΕΧΕΙ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥΣ?ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ?
πάμμαχον
πάμμαχον
Team Moderator
Team Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 4161
Ηλικία : 44
Τόπος : πειραιας
Ομάδα : Εθνικός Π.
Ομάδα : ethnikos14.blogspot.gr
Registration date : 08/05/2009

http://ethnikos14.blogspot.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διαγόρας - Μεταγραφές-Σχεδιασμός [καλοκαιριού - χειμώνα] - Σελίδα 3 Empty Απ: Διαγόρας - Μεταγραφές-Σχεδιασμός [καλοκαιριού - χειμώνα]

Δημοσίευση από Fredericks -5- Σαβ 30 Μάης 2009 - 12:39

Απέκτησε Ταραχούλσκι ο Διαγόρας!
Η ομάδα του Διαγορά συνεχίζει να εκπλήσει με τις μεταγραφές ποδοσφαιριστών που πραγματοποιεί. Συγκεκριμένα μετά τους Σολάκη, Στρατάκη και Ουέλιγκτον σειρά πήρε ο Μπάρτος Ταραχούλσκι ο οποίος συναντήθηκε με τον μεγαλομέτοχο της ομάδας του Διαγόρα Κώστα Χρυσοχοϊδη και συμφώνησε να φοράει φέτος την κυανερυθρη φανέλα της ομάδας για ένα χρόνο.



Αναμφίβολα η γραμμή πυρός της ομάδας του Διαγόρα ενισχύεται πάρα πολύ και αναμένεται να αποτελέσει το κλειδί μιας πετυχημένης πορείας του Διαγόρα. Ο Ταραχούλσκι γεννήθηκε στις 14 Μαϊου του 1975. Το 2005-2006 αγωνιζόταν στην Νταμφερμλιν αλλά την επόμενη σαιζόν ηρθε στην Ελλάδα κι έδειξε από την πρώτη στιγμή το ταλέντο του και τα προσόντα του. Το 2006-2007 έπαιξε στην Βέροια στην Β΄Εθνική Κατηγορία έχοντας 32 συμμετοχές (γεμάτο πρωτάθλημα δηλαδή) και πετυχαίνοντας 11 γκολ. Ακολούθησαν δυο σαιζόν στην Καβάλα όπου: Την περίοδο 2007-2008 έχει 31 συμμετοχές και στο ενεργητικό του 9 γκολ. Την περυσινή περίοδο ο Μπαρτος Ταραχούλσκι είχε με την Καβάλα στην Β΄Εθνική 32 συμμετοχές και 8 γκολ ενεργητικό. Οι αριθμοί προδίδουν ποδοσφαιριστή που είναι από τους λίγους με τρεις πολύ καλές περιόδους αλλά και ποδοσφαιριστή με ιδιαίτερες ικανότητες κύρια στο να διεμβολίζει άμυνες και να αξιοποιεί τους συμπαίκτες του στην αντίπαλη περιοχή.
Οι μεταγραφικοί στόχοι φυσικά δεν τελειώνουν εδώ καθώς θα ακολουθήσουν κι άλλοι του ίδιου βεληνεκούς που θα ενισχύσουν σε πολύ υψηλό βαθμό το ρόστερ του Παύλου Δερμιτζακη για τη νέα περίοδο.

mikriliga
Fredericks -5-
Fredericks -5-

Αριθμός μηνυμάτων : 3661
Τόπος : ΚΑΤΕΡΙΝΗ
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : Διαγόρας - Μεταγραφές-Σχεδιασμός [καλοκαιριού - χειμώνα] - Σελίδα 3 245zzeo


Registration date : 13/02/2009

http://www.sop-pierikos.gr/forum/index.php

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διαγόρας - Μεταγραφές-Σχεδιασμός [καλοκαιριού - χειμώνα] - Σελίδα 3 Empty Απ: Διαγόρας - Μεταγραφές-Σχεδιασμός [καλοκαιριού - χειμώνα]

Δημοσίευση από Pierikos1961 Κυρ 31 Μάης 2009 - 20:35

Ανακοίνωσε και Μπριλάκη ο Διαγόρας

Η ΠΑΕ Διαγόρας ανακοίνωσε την Κυριακή την απόκτηση του Χάρη Μπριλάκη που έμεινε ελεύθερος από την Καλαμάτα. Ο παίκτης υπέγραψε συμβόλαιο διάρκειας ενός έτους με τους νησιώτες και στη συνέχεια έκανε τις πρώτες του δηλώσεις σαν παίκτης του Διαγόρα.

Ο νεοαποκτηθείς ποδοσφαιριστής του Διαγόρα υπέγραψε το Σάββατο το βράδυ συμβόλαιο διάρκειας ενός έτους με την ομάδα του Διαγόρα. Ο Μπριλάκης είναι 28 ετών και αγωνίζεται στο κέντρο της άμυνας με ιδιαίτερη επιτυχία. Οι προωθήσεις στις στημένες φάσεις, μάλιστα, τον χρίζουν αρκετές φορές αι σκόρερ. Ο νεοαποκτηθείς "κυανερυθρος" την περίοδο 2003-2004 αλλά και την 2004-2005 αγωνίσθηκε στον Λήλαντα Βασιλικού σε Περιφερειακό αλλά και Γ' Εθνική Κατηγορία. Την επόμενη περίοδο βρέθηκε στην Καλαμάτα, όπου για τέσσερα χρόνια έκανε ισάριθμες γεμάτες περιόδους, διακρινόμενος ιδιαίτερα στο κέντρο της άμυνας όπου αγωνιζόταν. Το Σάββατο κι αφού έληξε η συνεργασία του με τη "Μαύρη Θύελλα", συναντήθηκε με τον μεγαλομέτοχο Κώστα Χρυσοχοϊδη κι υπέγραψε καινούργιο συμβόλαιο διάρκειας ενός χρόνου.

Αναφερόμενος στην μεταγραφή του αλλά και στην νέα του ομάδα ο Χάρης Μπριλάκης τόνισε χαρακτηριστικά: "Είμαι πολύ χαρούμενος που πάω σε μια ομάδα κόσμημα για το ποδόσφαιρο μας όπως είναι ο Διαγόρας. Προσωπικά πιστεύω πώς είναι κρίμα τέτοιες ομάδες με τέτοια οργάνωση και προγραμματισμό και με μηδέν προβλήματα να είναι και να αγωνίζονται σε αυτήν την Κατηγορία .Εύχομαι όλοι μας παλιοί και νέοι ποδοσφαιριστές να παίξουμε καλό ποδόσφαιρο και να υλοποιήσει τον στόχο η ομάδα κατά τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Την νέα μου ομάδα την ήξερα και την παρακολουθούσα . Έχω φίλους εκεί με τους οποίους υπήρξα συμπαίκτης στο παρελθόν. Οι μέχρι τώρα μεταγραφές που έχει κάνει η ομάδα μου είναι αξιόπιστες και πολύ καλές σε όλα τα επίπεδα. Εύχομαι όλοι εμείς να αποτελέσουμε ένα πολύ καλό σύνολο που θα πρωταγωνιστήσει εύκολα".

mikriliga
Pierikos1961
Pierikos1961
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 6613
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : Pierikos
Registration date : 04/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διαγόρας - Μεταγραφές-Σχεδιασμός [καλοκαιριού - χειμώνα] - Σελίδα 3 Empty Απ: Διαγόρας - Μεταγραφές-Σχεδιασμός [καλοκαιριού - χειμώνα]

Δημοσίευση από Fredericks -5- Κυρ 31 Μάης 2009 - 21:52

Συνεχίζει ο Διαγόρας με μεταγραφές ουσίας... :xei:
Αφού ενίσχυσε την επίθεση,τώρα ενισχύει και την άμυνα.
Fredericks -5-
Fredericks -5-

Αριθμός μηνυμάτων : 3661
Τόπος : ΚΑΤΕΡΙΝΗ
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : Διαγόρας - Μεταγραφές-Σχεδιασμός [καλοκαιριού - χειμώνα] - Σελίδα 3 245zzeo


Registration date : 13/02/2009

http://www.sop-pierikos.gr/forum/index.php

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διαγόρας - Μεταγραφές-Σχεδιασμός [καλοκαιριού - χειμώνα] - Σελίδα 3 Empty Απ: Διαγόρας - Μεταγραφές-Σχεδιασμός [καλοκαιριού - χειμώνα]

Δημοσίευση από iliaskan Τρι 2 Ιουν 2009 - 19:34

Τέλος οι Πουτς, Σαπάνης από τον Διαγόρα

Παρελθόν από το έμψυχο δυναμικό του Διαγόρα, αποτελούν οι Μπλαζ Πουτς και Ηλίας Σαπάνης, τα συμβόλαια των οποίων ολοκληρώθηκαν και δεν θα ανανεωθούν. Σε εξέλιξη η αναζήτηση προπονητικού κέντρου για την καλοκαιρινή προετοιμασία.
Η ΠΑΕ Διαγόρας ευχαριστεί θερμά τους Μπλαζ Πουτς και Ηλία Σαπάνη για τις πολύτιμες υπηρεσίες που προσέφεραν στην ομάδα κατά την διάρκεια παραμονής τους σε αυτήν. Τα συμβόλαια συνεργασίας τους με τον Διαγόρα έληξαν και δεν θα ανανεωθούν. Παράλληλα, ο Διαγόρας εντείνει τις προσπάθειες του προκειμένου να πάρει σύντομα απάντηση από το αθλητικό κέντρο του εξωτερικού στο οποίο θα πάει να πραγματοποιήσει το β' σταδιο της προετοιμασίας του. Η Ολλανδία είναι περισσότερο κοντά στο να φιλοξενήσει τον Διαγόρα αλλά υπάρχουν περιπτώσεις και της Ιταλίας, αλλά και της Αυστρίας στον τομέα αυτό.

http://www.mikriliga.com/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=3579%3A2009-06-02-15-36-54&catid=1%3Alatest-news&lang=el
iliaskan
iliaskan

Αριθμός μηνυμάτων : 778
Ηλικία : 41
Ομάδα : Ατρόμητος
Ομάδα : ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
Registration date : 22/12/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διαγόρας - Μεταγραφές-Σχεδιασμός [καλοκαιριού - χειμώνα] - Σελίδα 3 Empty Απ: Διαγόρας - Μεταγραφές-Σχεδιασμός [καλοκαιριού - χειμώνα]

Δημοσίευση από Pierikos1961 Τρι 2 Ιουν 2009 - 22:27

Πρόταση σε Μπουντούρη

Πρόταση συνεργασίας στον Σωκράτη Μπουντούρη έχουν καταθέσει οι Ροδίτες, ωστόσο τα πάντα θα ξεκαθαρίσουν μετά τις συνομιλίες που θα έχει ο έμπειρος φορ με τη διοίκηση της Αναγέννησης Καρδίτσας.

mikriliga
Pierikos1961
Pierikos1961
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 6613
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : Pierikos
Registration date : 04/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διαγόρας - Μεταγραφές-Σχεδιασμός [καλοκαιριού - χειμώνα] - Σελίδα 3 Empty Απ: Διαγόρας - Μεταγραφές-Σχεδιασμός [καλοκαιριού - χειμώνα]

Δημοσίευση από Betafans Τρι 2 Ιουν 2009 - 22:29

Πολύ δυνατό ρόστερ ετοιμάζει και ο Διαγόρας και πιστεύω θα είναι μια από τις ομάδες που θα ανέβουν. Very Happy
Betafans
Betafans
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 4548
Ομάδα : Καβάλα
Ομάδα : Α.Ο.ΚΑΒΑΛΑ
Registration date : 28/10/2008

https://bethniki.catsboard.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διαγόρας - Μεταγραφές-Σχεδιασμός [καλοκαιριού - χειμώνα] - Σελίδα 3 Empty Απ: Διαγόρας - Μεταγραφές-Σχεδιασμός [καλοκαιριού - χειμώνα]

Δημοσίευση από Pierikos1961 Τρι 2 Ιουν 2009 - 22:53

Δίνει "γη και ύδωρ" για Μπουντούρη

Ο Σωκράτης Μπουντούρης είναι εν δυνάμει ένα από τα πλέον «καυτά» ονόματα στο μεταγραφικό παζάρι του φετινού καλοκαιριού.
Και λέμε εν δυνάμει, καθώς τουλάχιστον μέχρι σήμερα ο 32χρονος στράικερ είναι ποδοσφαιριστής της Αναγέννησης και βάσει των τύπων -δηλαδή του υπογεγραμμένου συμβολαίου- θα είναι και την επόμενη χρονιά.

Τα πάντα όμως θα εξαρτηθούν από τη συνάντηση που θα έχει με τον μεγαλομέτοχο των Θεσσαλών, Διονύση Κοτούλα (μεταβαίνει σήμερα στην Καρδίτσα για να ξεκαθαρίσει όλα τα ανοιχτά μέτωπα), καθώς είναι καθ' όλα ορατό το ενδεχόμενο να επέλθει «διαζύγιο» και ο Μπουντούρης -«ελεύθερος» και ωραίος- να είναι διαθέσιμος.

Ο ίδιος ο ποδοσφαιριστής δήλωσε ανοιχτά προχθές πως «σκέφτομαι σοβαρά να αποχωρήσω από την Αναγέννηση». Δύο είναι οι λόγοι που τον ωθούν σε κάτι τέτοιο. Αφενός το γεγονός πως του οφείλεται το 50 τοις εκατό των φετινών δεδουλευμένων, αφετέρου η γενικότερη -ως τώρα- αβεβαιότητα και κωλυσιεργία, την οποία για κανένα λόγο δεν θέλει να βιώσει ο Μπουντούρης και την επόμενη χρονιά.

Σούπερ πρόταση ο Διαγόρας, κρούση από «Θράσο» και Δόξα!

Και επειδή ο Μπουντούρης είναι ένας ποδοσφαιριστής ο οποίος μπορεί να κάνει τη διαφορά, ήδη τρεις ομάδες του έχουν κάνει κρούση, με διαφορετικές πιθανότητες η καθεμία.

Τον πρώτο λόγο δείχνει να έχει ο Διαγόρας. Οι Ροδίτες έχουν θέσει ως στόχο την επόμενη χρονιά να πρωταγωνιστήσουν και να διεκδικήσουν την άνοδο στη Super League, ήδη έχουν κάνει σούπερ κινήσεις και σύμφωνα με ασφαλείς πληροφορίες η πρόταση προς τον νυν αρχηγό της Αναγέννησης είναι εξαιρετική.

Αυτή δείχνει να είναι η βασική επιλογή σε περίπτωση φυγής του από την Αναγέννηση, όμως τόσο ο Θρασύβουλος του Νίκου Κεχαγιά όσο και η Δόξα Δράμας του έχουν κάνει κρούση και περιμένουν στη γωνία.

goalday
Pierikos1961
Pierikos1961
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 6613
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : Pierikos
Registration date : 04/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διαγόρας - Μεταγραφές-Σχεδιασμός [καλοκαιριού - χειμώνα] - Σελίδα 3 Empty Απ: Διαγόρας - Μεταγραφές-Σχεδιασμός [καλοκαιριού - χειμώνα]

Δημοσίευση από Fredericks -5- Τρι 2 Ιουν 2009 - 23:23

ΑΝ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΜΠΟΥΝΤΟΥΡΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠ΄ΤΙΣ ΠΙΟ
ΕΠΙΘΕΤΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ.
Fredericks -5-
Fredericks -5-

Αριθμός μηνυμάτων : 3661
Τόπος : ΚΑΤΕΡΙΝΗ
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : Διαγόρας - Μεταγραφές-Σχεδιασμός [καλοκαιριού - χειμώνα] - Σελίδα 3 245zzeo


Registration date : 13/02/2009

http://www.sop-pierikos.gr/forum/index.php

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διαγόρας - Μεταγραφές-Σχεδιασμός [καλοκαιριού - χειμώνα] - Σελίδα 3 Empty Απ: Διαγόρας - Μεταγραφές-Σχεδιασμός [καλοκαιριού - χειμώνα]

Δημοσίευση από iliaskan Τετ 3 Ιουν 2009 - 1:35

Δεν νομίζω να πάρει και τον Μπουντούρη ήδη έχει αρκετούς επιθετικούς.
iliaskan
iliaskan

Αριθμός μηνυμάτων : 778
Ηλικία : 41
Ομάδα : Ατρόμητος
Ομάδα : ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
Registration date : 22/12/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 22 Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 22  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης