Το Forum των φιλάθλων
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

[6]Ολυμπιακος βολου-Ιωνικος 24/10/09

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

[6]Ολυμπιακος βολου-Ιωνικος 24/10/09 Empty [6]Ολυμπιακος βολου-Ιωνικος 24/10/09

Δημοσίευση από Gas Τρι 20 Οκτ 2009 - 17:54

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ-ΙΩΝΙΚΟΣ
ΗΜΕΡΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ
24/10/2009 15.00 ΕΘΝΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΒΟΛΟΥ
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ:Κεμεντσετσίδης Ι ΕΠΣ ΚΙΛΚΙΣ
ΒΟΗΘΟΣ:Πεντζερετζής Χ ΕΠΣ ΚΙΛΚΙΣ
ΒΟΗΘΟΣ:Σαββόγλου Ε ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ
4ος ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ:Δροσινός Π ΕΠΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ
ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ:Βλάχος Μ ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
Gas
Gas

Αριθμός μηνυμάτων : 1123
Ηλικία : 29
Τόπος : Larisa
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : Πίέ
Registration date : 24/06/2009

http://betafans.tk

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

[6]Ολυμπιακος βολου-Ιωνικος 24/10/09 Empty Απ: [6]Ολυμπιακος βολου-Ιωνικος 24/10/09

Δημοσίευση από Pierikos1961 Κυρ 25 Οκτ 2009 - 3:52

Ολυμπιακός Βόλου-Ιωνικός : 2-1

Σκόρερ : 66' & 93' Ουμπιντες / 64' Φουρτάδο
Δοκάρι : 4' Χανιώτης
Κίτρινες : Φουρτάδο, Μπάγιτς, Πουρής, Σ. Παπαζούδης, Μακράκης

Σύνθεση : Πουρής, Μπάγιτς, Κεφαλούκος, Μπέριος, Τσερκέζος, Γάλας (73' Μακράκης), Φουρτάδο (81' Γεωργίου), Καφάσο, Λανγκλέ, Μωραίτης, Σ. Παπαζούδης (85' Τζανετάκος)
Pierikos1961
Pierikos1961
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 6613
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : Pierikos
Registration date : 04/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

[6]Ολυμπιακος βολου-Ιωνικος 24/10/09 Empty Απ: [6]Ολυμπιακος βολου-Ιωνικος 24/10/09

Δημοσίευση από Pierikos1961 Κυρ 25 Οκτ 2009 - 3:58

Δηλώσεις Βουτσακέλη

'Ηρθαμε στο Βόλο γνωρίζοντας τη δυναμική και την ποιότητα του Ολυμπιακού Βόλου. Στηρίξαμε όλο το σχέδιο της ομάδας στην αμυντική τακτική και τα καταφέραμε περίφημα, όσον αφορά την εξουδετέρωση των ατού του αντιπάλου. Η πίεση που δεχθήκαμε ορισμένες φορές ήταν αφόρητη, κινδυνεύσαμε μεν, αλλά όχι με τον απόλυτο κίνδυνο.

Προσπαθήσαμε με αντεπιθέσεις να πετύχουμε κάποιο γκολ. Δεν θέλω βέβαια με αυτό να μειώσω την προσπάθεια του Ολυμπιακού που είναι η ποιοτικότερη ομάδα που έχουμε αντιμετωπίσει. Μπορεί να δεχθήκαμε αφόρητη πίεση αλλά δεν ανησυχούσα ιδιαίτερα γιατί εμπιστευόμουν τους αμυντικούς μου και μπορούσαν να παίρνουν τις μονομαχίες στον αέρα. Λίγο πολύ τα καταφέραμε, έστω και με λίγη δόση τύχης.

Η ικανότητα βέβαια του συγκεκριμένου ποδοσφαιριστή που εκτέλεσε τα δύο φάουλ και είχε δύο γκολ είναι αναμφισβήτητη και ξέρουμε όλοι πόσο πικρό είναι να χάνεις στις καθυστερήσεις. Το ποδόσφαιρο είναι τέχνη και είμαι υποχρεωμένος να δώσω συγχαρητήρια στον Ολυμπιακό Βόλου για τη νίκη του και εύχομαι ολόψυχα να ανέβει κατηγορία γιατί το αξίζει.

Δηλώσεις Γάλλα

Θέλω να δώσω πολλά συγχαρητήρια στους συμπαίκτες μου, ήρθαμε σε μία πάρα πολύ δύσκολη έδρα, πιεστήκαμε πάρα πολύ και δώσαμε τον καλύτερο μας εαυτό, απέναντι σε μία ομάδα που είναι η καλύτερη στην κατηγορία, από αυτές που αντιμετωπίσαμε μέχρι στιγμής. Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε την τύχη με το μέρος μας να προηγηθούμε και την ευκαιρία να κάνουμε και δεύτερο γκολ, στη συνέχεια ήρθε η ισοφάριση και στο τέλος μείναμε με την πικρία της ήττας. Δεν το βάζουμε κάτω, συνεχίζουμε την προσπάθεια να σώσουμε την ομάδα, η φανέλα του Ιωνικού είναι βαριά και πιστεύω ότι στο τέλος θα τα καταφέρουμε".
Pierikos1961
Pierikos1961
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 6613
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : Pierikos
Registration date : 04/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης