Το Forum των φιλάθλων
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γενική Συζήτηση

+49
WolfOfRuin
Apollonistis
Jimakos pasoles
Γιωργος
duhan
boukoumtsa
$tef-Pierikos
burgos
kerkidas4
palios-4
Barbabilios
roni4
iason
coldlife
xnikos00
DIO
Centaur
red bull
ayuto PAS
arianara_g3
austr1ak0s
morfi
spith
sellos
ΨΥΧΟ
koronios
Giorgos_
MPS
ΔΟΞΑ Ή ΤΙΠΟΤΑ
Spyrpoul Pinezas
PasGiannina
akis-mono pierikos
eddy
Betafans
titormos_nikaia_g6
apaixtos
aggelos-6
rodos-4-
Michael
PASantreas
Gas
monoDOXA!!!
mario4
rodfan
Κρόνιος
Fredericks -5-
zaxos4snakes
Stef-Pierikos
aoktshs777
53 απαντήσεις

Σελίδα 5 από 9 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Γενική Συζήτηση - Σελίδα 5 Empty Απ: Γενική Συζήτηση

Δημοσίευση από ayuto PAS Παρ 26 Αυγ 2011 - 1:09

mario4 έγραψε:καλά το κανες, εδώ τον έχουμε εμείς δεύτερη ομάδα που μαστε από τη μεγαλόνησο Smile



Aμεσως τσιμπησες εσυ!!! Exclamation
ayuto PAS
ayuto PAS

Αριθμός μηνυμάτων : 2502
Ηλικία : 40
Τόπος : korinthos
Ομάδα : ΠΑΣ
Ομάδα : PAS RE KOUFALES
Registration date : 20/09/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενική Συζήτηση - Σελίδα 5 Empty Απ: Γενική Συζήτηση

Δημοσίευση από arianara_g3 Τετ 28 Σεπ 2011 - 13:45

VAMOS ARIANARA!!!!!!
arianara_g3
arianara_g3

Αριθμός μηνυμάτων : 39
Ομάδα : ΠΑΣ
Ομάδα : ΑΡΗΣ
Registration date : 25/08/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενική Συζήτηση - Σελίδα 5 Empty Απ: Γενική Συζήτηση

Δημοσίευση από red bull Τετ 28 Σεπ 2011 - 16:28

ανακοινωση σημερινη του σ 3 ειναι για κλωτσιες
με πουστιες θετε να στισετε ομαδα ...
red bull
red bull

Αριθμός μηνυμάτων : 1556
Ομάδα : Ολυμπ. Βόλου
Ομάδα : ΒΟΛΟΣ= ΙΔΕΑ
Registration date : 21/04/2011

http://olympiakosvoloubasket.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενική Συζήτηση - Σελίδα 5 Empty Απ: Γενική Συζήτηση

Δημοσίευση από Centaur Τετ 28 Σεπ 2011 - 17:43

Βάζω μόνος μου τα **** για την ανακοίνωση.

*******************************************

Για το υπόλοιπο, δεν ρίχνω άδικο στους παίχτες.
Το καλύτερο για τις οικογένειές τους κάνουν, και όλοι πλην του μαύρου έφυγαν με το ζόρι.
Και εσείς εκεί πάνω να το ξέρετε, ότι ειδικά ο Ούμπι είναι ποτισμένος με την αλμύρα μέχρι το κόκκαλο.
Δεν θα ξαναβρεθούν τέτοιοι χαρακτήρες και παίχτες.
Ελπίζω να βλέπει ο Μεγάλος κάποια στιγμή και να αποδώσει τα του Καίσαρος τω Καίσαρι.

υγ. Εννοείται ότι το διαρκείας μου ισχύει για Άρη.
Centaur
Centaur

Αριθμός μηνυμάτων : 2981
Ηλικία : 46
Ομάδα : Ολυμπ. Βόλου
Registration date : 03/02/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενική Συζήτηση - Σελίδα 5 Empty Απ: Γενική Συζήτηση

Δημοσίευση από red bull Πεμ 29 Σεπ 2011 - 4:04

αγωγη στον αρη γιατην αρπαγη 4 παιχτων μας......
δεν μιλαμε τοσο καιρο μας εχουν γαμιση αλλα δεν κοιμομαστε ερχετε η καταιγιδα.....ελπιζο να εχουν φραγκα οι σαλονικοι γιατι θα πλερωσουν τισ μαγκιες τους
red bull
red bull

Αριθμός μηνυμάτων : 1556
Ομάδα : Ολυμπ. Βόλου
Ομάδα : ΒΟΛΟΣ= ΙΔΕΑ
Registration date : 21/04/2011

http://olympiakosvoloubasket.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενική Συζήτηση - Σελίδα 5 Empty Απ: Γενική Συζήτηση

Δημοσίευση από Michael Σαβ 19 Νοε 2011 - 12:18

Πρόμπιερζ: "Να μιλάμε όλοι ελληνικά!"

Τις... προγραμματικές δηλώσεις του για τον Αρη έκανε ο νέος προπονητής της ομάδας Μίχαλ Πρόμπιερζ, ο οποίος έδωσε έμφαση στην εμπέδωση της πειθαρχίας και τη χρήση κοινής γλώσσας στα αποδυτήρια.

http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/aris/prompierz-na-milame-oloi-ellhnika.1502014.html

Αφού θέλουν να μιλάνε όλοι Ελληνικά, γιατί δεν παίρνουν Έλληνες ;;
Ότι να' ναι........
Michael
Michael
Team Moderator
Team Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 10995
Ηλικία : 52
Ομάδα : Εθνικός Π.
Ομάδα : Εθνικάρα
Registration date : 05/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενική Συζήτηση - Σελίδα 5 Empty Απ: Γενική Συζήτηση

Δημοσίευση από zaxos4snakes Σαβ 19 Νοε 2011 - 12:40

ντα αυτός τι εθνικότητας είναι?ξέρει καταρχήν αυτός ελληνικά?
zaxos4snakes
zaxos4snakes

Αριθμός μηνυμάτων : 10963
Ηλικία : 42
Τόπος : therissos city 4 not normal fans
Ομάδα : ΟΦΗ
Ομάδα : ΟΦΗ
Registration date : 07/06/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενική Συζήτηση - Σελίδα 5 Empty Απ: Γενική Συζήτηση

Δημοσίευση από Michael Σαβ 19 Νοε 2011 - 12:43

Κανένας δεν ξέρει ρε συ, ακόμα και οι Έλληνες εκεί πέρα τα έχουνε ξεχάσει.
Παραδοσιακά τα τελευταία χρόνια ο Άρης έχει μάξιμουμ 5 Έλληνες στο ρόστερ του.
Έχουν κατέβει σε πάρα πολλούς αγώνες μόνο με ξένους παίκτες, και άντε, τον Σηφάκη τερματοφύλακα.
Δεν βγάζεις άκρη........
Michael
Michael
Team Moderator
Team Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 10995
Ηλικία : 52
Ομάδα : Εθνικός Π.
Ομάδα : Εθνικάρα
Registration date : 05/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενική Συζήτηση - Σελίδα 5 Empty Απ: Γενική Συζήτηση

Δημοσίευση από zaxos4snakes Σαβ 19 Νοε 2011 - 12:47

αχαχαχα ωραίοι ότι να ναι κανονικά δηλαδή
πάντως καλύτερα να μάθουν από δευτέρα (που λέει και ο πανούλης)
γιατί αύριο θα τα ακούσουν αναγκαστικά τα μπινελίκια τους
παραδοσιακά δηλαδή (αν και στα κρητικά θα ναι έτσι κι αλλιώς) Smile
οπότε καλλιά να μη καταλαβαίνουν
zaxos4snakes
zaxos4snakes

Αριθμός μηνυμάτων : 10963
Ηλικία : 42
Τόπος : therissos city 4 not normal fans
Ομάδα : ΟΦΗ
Ομάδα : ΟΦΗ
Registration date : 07/06/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενική Συζήτηση - Σελίδα 5 Empty Απ: Γενική Συζήτηση

Δημοσίευση από Michael Σαβ 19 Νοε 2011 - 12:55

Τα μπινελίκια τα καταλαβαίνουνε.....
Παγκόσμια γλώσσα........
Η προφορά θα τους μπερδέψει λιγάκι, αλλά θα τα εμπεδώσουν καλά.
Ένας φίλος που έσκασε από Ολλανδία κάποτε, και κόλλησε, μέσα σε μια εβδομάδα είχε μάθει όλα τα μπινελίκια, είχε μάθει τους συνδυασμούς ώστε να τα κάνει ωραία, είχε μάθει και μια φράση για να επιβιώσει "Ένα σουβλάκι απ' όλα και μια μπύρα όχι μύθος".
Δεν θέλεις τίποτα παραπάνω.....
Γλώσσα στα αποδυτήρια να κάνουνε τα Ισπανικά, που είναι οι πιο πολλοί από αυτά τα μέρη, άντε και τα Πορτογαλικά που δεν διαφέρουν πολύ, θα βγαίνει μια άκρη.
Τα Ελληνικά........
Ας το αφήσουμε καλύτερα....
Περισσότερα λεφτά για ιδιαίτερα παρά για συμβόλαιο.
Δεν λέει......
Michael
Michael
Team Moderator
Team Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 10995
Ηλικία : 52
Ομάδα : Εθνικός Π.
Ομάδα : Εθνικάρα
Registration date : 05/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενική Συζήτηση - Σελίδα 5 Empty Απ: Γενική Συζήτηση

Δημοσίευση από DIO Σαβ 19 Νοε 2011 - 13:25

Για τον προπονητή...Όταν σαν Πολωνός έχεις αυτό στο λεξιλόγιό σου ...Konstantynopolitańczykowianeczkówna((προσοχή!!είναι μία λέξη = νέα και ανύπαντρη Κωνσταντιπολίτισσα) νομίζω ότι οι άλλες γλώσσες είναι για πρωινό! :lolll:
DIO
DIO

Αριθμός μηνυμάτων : 1165
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : Σύνδεσμος Φιλάθλων Κατερίνης "ο Πιερικός''
Registration date : 01/05/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενική Συζήτηση - Σελίδα 5 Empty Απ: Γενική Συζήτηση

Δημοσίευση από xnikos00 Κυρ 27 Νοε 2011 - 9:09

Φωτιά στην Σμύρνη

Έχουν δέσει οπαδούς για ... χίλιες δυο παπαριές. Από αποκριάτικα δυναμητάκια και στρακαστρούκες, μέχρι επειδή είχε στήσει καραούλι στην εξέδρα ο λύτης και βρήκε αφορμή όταν φόρεσε κουκούλα και έβρισε την μάνα του κόρακα. Και μιλάμε για παιδιά τώρα που τους στιγμάτισαν τη ζωή, χώρια το τρέξιμο αργότερα στα δικαστήρια.
Έναν καργιόλη δημοσιοκάφρο (από τους πάρα πολλούς που υπάρχουν) που γράφει τέτοιες παπαριές δεν μπορεί να μαζέψει ο εισαγγελέας ;;
Δηλαδή ρε στόκε, που είσαι και διευθυντής εφημερίδας πανάθεμά σε, ποιος ο σκοπός αυτού του πρωτοσέλιδου ;;
Να προάγεις το φίλαθλο πνεύμα και την χαρά του παιχνιδιού ;; Όχι βέβαια, έλληνας αθλητικογράφος είσαι άλλωστε, πώς θα μπορούσες ;;
Να καυλώσεις την ομάδα σου για να πάρει την νίκη ;; Όχι, γιατί οι 16 από τους 18 πάικτες της αποστολής δεν ξέρουν να το διαβάσουν, άσε που και οι 18, μάλλον χέστηκαν για την κωλοφυλλάδα σου.
Να πορώσεις τα Αρειανά που θα κατέβουν να δουν το ματς ;; Χωρίς να ξέρω αν υπάρχει οργανωμένη εκδρομή, πιο πολύ αγριεύεις τον αντίπαλο, που μέσα στα άλλα προβλήματά του (προσωπικά και ομαδικά) διαβάζει και την δικιά σου φιλοδοξία να κάψεις το γήπεδό του, και θα σε περιμένει (εσένα όχι γιατί μάλλον για καναπεδάτο ψευτο - οπαδό του κώλου σε κόβω) με το πουλί στο χέρι ...
Ρε μονοψήφιο I.Q., οπτικοποιείς το κάψιμο ενός γηπέδου, κάνοντας μάλιστα παραλληλισμό με τον ... (κατά Ρεπούση) συνωστισμό της Σμύρνης, αλλά αν βρεθεί ένας (ένας, όχι παραπάνω) καμμένος και σε αποκαλέσει ''Βούλγαρο'', σαν γνήσιος Μακεδονομάχος, θα κυρήξεις πόλεμο στους αγράμματους / ανιστόρητους κάφρους της Αθήνας και θα μας ζαλίζεις τα παπάρια για καμιά βδομάδα.
Αλλά είπαμε, εσύ έχεις το ακαταλόγιστο λόγω βλακείας, αυτοί που η δουλειά τους θα έπρεπε να είναι να μαζεύουν και να κάνουν λοβοτομή σε (υπ)ανθρώπους σαν εσένα, γιατί δεν το κάνουν ... :toixos:
xnikos00
xnikos00

Αριθμός μηνυμάτων : 1098
Ηλικία : 40
Τόπος : Κοζάνη
Ομάδα : Αν. Καρδίτσας
Ομάδα : ΚΙΤΡΙΝΗ ΘΕΑ !!!
Registration date : 11/05/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενική Συζήτηση - Σελίδα 5 Empty Απ: Γενική Συζήτηση

Δημοσίευση από coldlife Πεμ 15 Δεκ 2011 - 9:06

Αποκαλυπτική συνέντευξη Άγγελου Χαριστέα στο PRESSARIS: «Για πάντα αρειανός»!

Γενική Συζήτηση - Σελίδα 5 Xaristeas

Άγγελος Χαριστέας, η επιστροφή... Δέκα χρόνια μετά την αποχώρησή του από τον Άρη, ο διεθνής επιθετικός θα επιστρέψει για πρώτη φορά ως αντίπαλος της αγαπημένης του ομάδας, μέσα στο πρώτο του «ποδοσφαιρικό σπίτι». Ο Άγγελος Χαριστέας παραχώρησε μια αποκαλυπτική συνέντευξη στο PRESSARIS, η οποία θα συζητηθεί, μιλώντας για πρώτη φορά από τότε που έφυγε τόσο ανοιχτά για τις σκέψεις και τα συναισθήματά του για τον Άρη!

Πέρασε μια δεκαετία από τότε που ο Άγγελος Χαριστέας άφηνε πίσω του το ελληνικό ποδόσφαιρο για να κάνει μεγάλη καριέρα στο εξωτερικό. Ήταν Ιανουάριος του 2002, όταν έπαιρνε μεταγραφή για την Βέρντερ Βρέμης. Έγιναν πολλά από τότε. Αποκορύφωμα η παρουσία του στα γήπεδα της Πορτογαλίας με την κατάκτηση του ευρωπαϊκού τροπαίου που φέρει φαρδιά-πλατιά τη σφραγίδα του έλληνα επιθετικού. Πιτσιρικάς τότε, ανδρώθηκε ποδοσφαιρικά στο «Κλεάνθης Βικελίδης» με την κιτρινόμαυρη φανέλα και τον θεό του πολέμου στο στήθος. Ήρθε η ώρα της επιστροφής!

- Επιστρέφεις στο Κλεάνθης Βικελίδης για πρώτη φορά μετά από μια 10ετία. Πως φαντάζεσαι αυτή τη μέρα;

«Στο μυαλό μου είχα πάντα την ημέρα της επιστροφής στο συγκεκριμένο γήπεδο. Είμαι ιδιαίτερα χαρούμενος που ήρθε αυτή η στιγμή, να ξαναπατήσω στο Χαριλάου, τώρα Κλεάνθης Βικελίδης. Είναι τιμή που έχω φορέσει αυτή τη φανέλα και έχω παίξει ποδόσφαιρο για αυτή την ομάδα. Εκεί μεγάλωσα και έκανα τα πρώτα μου ποδοσφαιρικά βήματα σε επαγγελματικό επίπεδο. Εκεί έγινα γνωστός».

- Έχεις άγχος;

«Όχι, δεν θα έλεγα ότι έχω άγχος. Έχω ξεφύγει από την ελληνική πραγματικότητα μετά από τόσα χρόνια στο εξωτερικό. Τώρα αρχίζω πάλι να προσαρμόζομαι στις συνθήκες του ελληνικού ποδοσφαίρου. Επίσης, θέλω να κάνω μια καλή εμφάνιση μπροστά στον κόσμο του Άρη».

- Ανδρώθηκες ποδοσφαιρικά στον Άρη. Νιώθεις αρειανός;

«Ότι και να λέμε τα συναισθήματα δεν αλλάζουν, ούτε ξεχνιούνται τα χρόνια που πέρασα στη Θεσσαλονίκη και τον Άρη. Ήταν χρόνια δίχως μεγάλα συμβόλαια. Έπαιζα για τη φανέλα, πονούσα την ομάδα. Εξακολουθώ να τρέφω πολλά και αγνά συναισθήματα για αυτήν, όσα χρόνια κι αν περάσουν».

- Έχουν αλλάξει πολλά στην ομάδα από τον καιρό που έφυγες. Από το γήπεδο μέχρι τον τρόπο που διοικείται η ομάδα. Μαθαίνεις νέα;

«Πάντα μάθαινα τι συμβαίνει στον Άρη, ρωτούσα. Έχω φίλους οι οποίοι με ενημέρωναν, αλλά παρακολουθούσα συνάμα απ’ όπου κι αν βρισκόμουνα. Ποτέ όμως, δεν πήρα θέση για τα δρώμενα στη Π.Α.Ε, άλλωστε είναι ο χαρακτήρας μου τέτοιος. Δεν το έκανα, ούτε πρόκειται να το κάνω ποτέ. Δεν θέλω να το παίζω οπαδός. Με ενδιέφερε αν κέρδιζε, αν πήγαινε καλά στο πρωτάθλημα και φυσικά στα Ευρωπαϊκά παιχνίδια που έδωσε όλα αυτά τα χρόνια.

- Τι σημαίνει για σένα ο Άρης»;

"Ο Άρης ήταν και θα είναι πάντα στη καρδιά μου. Το λέω με ειλικρίνεια, όχι απλά να το πω για άλλους λόγους. Το σπίτι μου είναι στη Θεσσαλονίκη, οι φίλοι μου, όπως και η ομάδα που άρχισα την καριέρα μου και έκανα τα πρώτα σημαντικά βήματα. Όταν σταματήσω το ποδόσφαιρο θα είμαι κάθε Κυριακή στο γήπεδο για να βλέπω τον Άρη».

- Σκέφτηκες ποτέ να επιστρέψεις;

«Το καλοκαίρι πήρα την απόφαση να επιστρέψω στην Ελλάδα. Ήταν ξαφνική απόφαση, πάρθηκε μέσα σε 48 ώρες. Αν το είχα αποφασίσει νωρίτερα ίσως τα πράγματα να ήταν διαφορετικά. Να είχα καταλήξει στον Άρη εννοώ. Είναι κάτι που έχω πάντα στο μυαλό μου. Αν μου είχε γίνει πρόταση, σίγουρα θα έλεγα ναι».

- Κρατάς επαφές με την ομάδα και το περιβάλλον της;

«Μόνο με τα παιδιά από την εθνικής. Μαθαίνω πληροφορίες όταν βρισκόμαστε. Έχουν αλλάξει πολλά πρόσωπα όλα αυτά τα χρόνια και έχω χάσει κάπως την επαφή από μέσα».

- Πήρες απόφαση να επιστρέψεις στο ελληνικό πρωτάθλημα. Έκανες σωστά;
«Νιώθω καλά που ήρθα σε μια οργανωμένη ομάδα, αλλά έως εκεί. Μετά από τόσα χρόνια στο εξωτερικό βλέπεις τις διαφορές, ξεχωρίζουν. Δεν μπορώ να πω ότι είμαι ενθουσιασμένος, αλλά ούτε απογοητευμένος».

- Ο Παναιτωλικός δείχνει καλά στοιχεία σαν ομάδα...

«Πρέπει να σταθεροποιηθεί στη μεγάλη κατηγορία. Να παραμείνει τουλάχιστον 2-3 χρόνια για να αποκτήσει εμπειρίες και χαρακτήρα. Μου αρέσει που δίνει σαν σύλλογος βάση στις υποδομές. Ο κόσμος της πόλης διψάει για καλό ποδόσφαιρο, γεμίζει το γήπεδο, στηρίζει και αγαπάει την ομάδα. Όσοι έρχονται λένε τα καλύτερα λόγια. Πάνω απ’ όλα διοικείται από ανθρώπους που πασχίζουν για τον σύλλογο».

- Η εθνική μπορεί να δώσει και πάλι χαρά στους Έλληνες;

«Η εθνική έχει αυτή τη δυνατότητα. Το έκανε πολλές φορές, μπορεί να το ξανακάνει. Ο Έλληνας θέλει να ξεφύγει από τα προβλήματα του τα οποία βλέπω και ζω καθημερινά. Η εθνική έχει τη δυνατότητα να του προσφέρει χαρές. Δεν είναι ο καθρέπτης του ποδοσφαίρου μας, έχει αλλάξει επίπεδο, έχει μέταλλο. Αυτό που με στεναχωρεί είναι τα όσα επικρατούν στον οργανωτικό τομέα του πρωταθλήματος φέτος. Ας ελπίσουμε ότι θα ομαλοποιηθεί η κατάσταση».


- Έχεις διαμορφώσει άποψη για τον φετινό Άρη;

«Έχω δει τον Άρη σχεδόν σε όλα τα παιχνίδια, σ’ αυτά τουλάχιστον που είχα την δυνατότητα να το κάνω. Έχει κάνει πολύ άσχημο ξεκίνημα. Ο Άρης είναι ομάδα ψυχολογίας, δέχεται πίεση από τον κόσμου του που είναι απαιτητικός. Αναμφίβολα η ομάδα έχει επηρεαστεί από τα αρνητικά αποτελέσματα που είχε κυρίως στην αρχή».

- Για τον αγώνα της Κυριακής, τι έχεις να πεις;

«Για το παιχνίδι της Κυριακής το φαβορί είναι ο Άρης. Λόγω φανέλας λόγω κόσμου και έδρας. Εμείς θα προσπαθήσουμε για να πάρουμε το καλύτερο αποτέλεσμα. Γνωρίζω ότι δεν θα είναι εύκολο για μας, αλλά ούτε για τον Άρη που θα έχει την πίεση».

- Τι θα έλεγες στο κόσμο του Άρη; Ένα μήνυμα ίσως...

«Πρώτα απ’ όλα χαίρομαι που θα ξαναβρεθώ κοντά στον φίλαθλο κόσμο της ομάδας του Άρη. Είναι συγκινητικό από κάθε άποψη για μένα. Για να πω την αλήθεια δεν ξέρω πως θα με αντιμετωπίσουν βλέποντας με μετά από χρόνια και μάλιστα με την φανέλα μιας άλλης ομάδας, ως αντίπαλος. Τα αισθήματά μου πάντως, ό,τι κι αν γίνει δεν θα αλλάξουν. Όταν κάτι είναι αληθινό, δύσκολα αλλοιώνεται».

http://www.pressaris.gr
coldlife
coldlife
Moderator
Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 9373
Ηλικία : 47
Τόπος : Νεος Κοσμος,Αθηνα
Ομάδα : Παναιτωλικός
Ομάδα : ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ Γ.Φ.Σ
Registration date : 05/08/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενική Συζήτηση - Σελίδα 5 Empty Απ: Γενική Συζήτηση

Δημοσίευση από iason Πεμ 5 Ιαν 2012 - 20:50

iason
iason
Moderator
Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 3664
Τόπος : ΝΕΑ ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΑ
Ομάδα : Ολυμπ. Βόλου
Ομάδα : Ολυμπιακός Βόλου
Registration date : 04/02/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενική Συζήτηση - Σελίδα 5 Empty Απ: Γενική Συζήτηση

Δημοσίευση από zaxos4snakes Παρ 6 Ιαν 2012 - 15:01

ωραίοι :respect1:
zaxos4snakes
zaxos4snakes

Αριθμός μηνυμάτων : 10963
Ηλικία : 42
Τόπος : therissos city 4 not normal fans
Ομάδα : ΟΦΗ
Ομάδα : ΟΦΗ
Registration date : 07/06/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενική Συζήτηση - Σελίδα 5 Empty Απ: Γενική Συζήτηση

Δημοσίευση από Michael Παρ 6 Ιαν 2012 - 15:02

Χτυπάνε το σαμάρι για να πονέσει ο γάιδαρος.
Michael
Michael
Team Moderator
Team Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 10995
Ηλικία : 52
Ομάδα : Εθνικός Π.
Ομάδα : Εθνικάρα
Registration date : 05/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενική Συζήτηση - Σελίδα 5 Empty Απ: Γενική Συζήτηση

Δημοσίευση από Michael Τρι 7 Φεβ 2012 - 18:28

Αποχή στον Άρη

Aρνήθηκαν να προπονηθούν λόγω οφειλών οι παίκτες του Άρη

Σε ένδειξη διαμαρτυρίας για την καθυστέρηση πληρωμών από πλευράς διοίκησης, οι ποδοσφαιριστές του Αρη απείχαν από την πρωινή προπόνηση της Τρίτης, εξουσιοδοτώντας τους τρεις αρχηγούς για επαφές με τα στελέχη της ΠΑΕ.

Μετά την καταβολή ενός ποσού έναντι προ δυο βδομάδων, η διοίκηση της ΠΑΕ Άρης είχε δεσμευτεί ότι θα ακολουθήσουν νέες πληρωμές, κάτι που δε συνέβη. Μια φορολογική εκκρεμότητα διατηρεί μπλοκαρισμένο ένα ποσό 300.000 ευρώ που προοριζόταν για την τακτοποίηση των οφειλών προς τους ποδοσφαιριστές.

Οι τελευταίοι δεν θέλησαν να επιοδείξουν επιπλέον υπομονή και αρνήθηκαν να προπονηθούν, προκειμένου να στείλουν το μήνυμα στη διοίκηση ότι η υπομονή τους εξαντλήθηκε. Οι τρεις αρχηγοί της ομάδας (Λαζαρίδης, Φατί και Πρίττας) μετέβησαν στην έδρα της ΠΑΕ Άρης όπου συζήτησαν με τον πρόεδρο Θανάση Αθανασιάδη και τον εκτελεστικό διευθυντή Γιάννη Κόντη.

Οι εκπρόσωποι του ποδοσφαιρικού τμήματος τόνισαν στους διοικούντες ότι κάποιοι ποδοσφαιριστές αντιμετωπίζουν έως και πρόβλημα επιβίωσης και ζήτησαν από τους ανθρώπους του ΑΡΗ να τους δοθεί ένα χρονοδιάγραμμα πληρωμών.

Οι διοικούντες, από την πλευρά τους, ενημέρωσαν τους αρχηγούς για την πραγματική οικονομική κατάσταση της ΠΑΕ (το μπλόκο της εφορίας στα χρήματα που έχει λαμβάνειν) προσθέτοντας ότι βρίσκονται σε εξέλιξη συζητήσεις με υποψήφιους επενδυτές, γεγονός που δημιουργεί προοπτική λύσης στο πρόβλημα ρευστότητας.

Οι τρεις αρχηγοί θα μεταφέρουν τη θέση της διοίκησης στους συμπαίκτες τους και από κοινού θα αποφασίσουν για τις επόμενες κινήσεις τους.

http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/aris/arnhthhkan-na-proponhthoun-logw-ofeilwn-oi-paiktes-toy-arh.1609206.html

Σαν ταινία επιστημονικής φαντασίας ο τίτλος... Rolling Eyes
Michael
Michael
Team Moderator
Team Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 10995
Ηλικία : 52
Ομάδα : Εθνικός Π.
Ομάδα : Εθνικάρα
Registration date : 05/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενική Συζήτηση - Σελίδα 5 Empty Απ: Γενική Συζήτηση

Δημοσίευση από arianara_g3 Τρι 6 Μαρ 2012 - 21:36

Νίκκη επι της ΑΕΚ με 1-0
πάμε τώρα για το 2πλο στο τηγάνι..
τα προβλήματα είναι πολλά!
arianara_g3
arianara_g3

Αριθμός μηνυμάτων : 39
Ομάδα : ΠΑΣ
Ομάδα : ΑΡΗΣ
Registration date : 25/08/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενική Συζήτηση - Σελίδα 5 Empty Απ: Γενική Συζήτηση

Δημοσίευση από zaxos4snakes Πεμ 22 Μαρ 2012 - 20:16

Ένα ακόμη... ανεξόφλητο προηγούμενο της προηγούμενης διοίκησης καλείται να διευθετήσει η ΠΑΕ ΑΡΗΣ εν μέσω μάλιστα της διαδικασίας της αδειοδότησης. Ο Γιάννης Κόντης μιλώντας την Τετάρτη (21/03) στο επίσημο ραδιόφωνο της ομάδας αποκάλυψε ότι "τελεσιδίκησε μια υπόθεση και καλόύμαστε να πληρώσουμε 580.000 ευρώ" χωρίς πάντως να αναφέρει το όνομα. Το μυαλό όλων όμως πηγαίνει στον Μάρσιο Αμορόζο που φόρεσε τη φανέλα του ΑΡΗ τη σεζόν 2007-08 και φεύγοντας προχώρησε σε καταγγελία στη ΦΙΦΑ ζητώντας να του επιδικαστεί όλο το ποσό του συμβολαίου του.

Σε ανάλογη κίνηση, δηλαδή καταγγελία είχε προχωρήσει και η τότε διοίκηση επειδή ο παίκτης δίχς να έχει λυθεί το συμβόλαιό του, δεν εμφανίστηκε στην πρώτη συγκέντρωση της ομάδας, και αντ΄αυτού κυκλοφόρησαν φωτογραφίες του ίδιου να κάνει... σέρφ στο Ντουμπάι. Οι κίτρινοι έχουν ξεκινήσει ήδη επαφές με τον παίκτη προκειμένου να έρθουν σε συμβιβασμό προτείνοντάς του ασφαλώς να πάρει `ένα ποσό από τις 580.000 ευρώ και όχι ολόκληρο.

http://www2.allaboutaris.com/item.asp?id=6687
zaxos4snakes
zaxos4snakes

Αριθμός μηνυμάτων : 10963
Ηλικία : 42
Τόπος : therissos city 4 not normal fans
Ομάδα : ΟΦΗ
Ομάδα : ΟΦΗ
Registration date : 07/06/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενική Συζήτηση - Σελίδα 5 Empty Απ: Γενική Συζήτηση

Δημοσίευση από roni4 Πεμ 22 Μαρ 2012 - 21:12

Mονο του ΟΦΗ βγαινουν προς τα εξω..
roni4
roni4

Αριθμός μηνυμάτων : 1094
Ηλικία : 29
Τόπος : Ηράκλειο
Ομάδα : ΟΦΗ
Registration date : 13/02/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενική Συζήτηση - Σελίδα 5 Empty Απ: Γενική Συζήτηση

Δημοσίευση από Barbabilios Δευ 9 Απρ 2012 - 18:50

Tragic σου λέω… Να τιμωρηθεί ο Άρης για να γίνει η αρχή

Ήταν πλαστικό ή γυάλινο;

Πήγε το μπουκάλι προς την βοηθό διαιτητή ή μήπως η βοηθός κατευθύνθηκε, με… άγριες διαθέσεις προς το μπουκάλι;
Φταίει η βοηθός που διακόπηκε το παιχνίδι ή αυτός που πέταξε το μπουκάλι;
Να παίζουν ή όχι γυναίκες διαιτητές στους ποδοσφαιρικούς -αντρικούς- αγώνες;

Του Γιώργου Ζαχαριάδη
zahariadis@sday.gr

Αυτά είναι κατά βάση τα ερωτήματα που απασχολούν από χθες -δυστυχώς- αρκετούς από τους φίλους του Άρη και του ποδοσφαίρου.

Κάποιος ουδέτερος διατύπωσε το γνωστό, «να γίνει μια αρχή και ο Άρης να τιμωρηθεί όπως επιβάλει ο νόμος».

Τότε ήταν που μου άναψαν τα λαμπάκια. Τότε ήταν που είπα ότι τελικά είμαστε άξιοι για χειρότερα.

Δυστυχώς λοιπόν, βρέθηκαν και πάλι κάποιοι που λένε ότι θα πρέπει να γίνει η αρχή. Τι να γίνει δηλαδή; Να εφαρμοστεί επιτέλους ένας νόμος που δεν εφαρμόστηκε ποτέ, όπως έπρεπε, μέχρι σήμερα. Να διακοπεί ένα ματς και να τιμωρηθεί με αφαίρεση βαθμών καθώς και με αποκλεισμό της έδρας η υπαίτιος ομάδα.

Και ερωτώ: ποιος είναι ο νόμος ή ο κανόνας που επιβάλει να γίνει σήμερα η αρχή και όχι πριν από καιρό και σε πολλές προγενέστερες αντίστοιχες ή αυτούσιες περιπτώσεις.

Όχι, δεν θα υπερασπιστώ κανέναν από τους υπεύθυνους της διακοπής στο Κλεάνθης Βικελίδης, λόγω της επίθεσης –κι όχι του τραυματισμού- της βοηθού Κουρομπύλια.

Δεν μπορώ όμως να ακούω αυτό το περιβόητο από κάπου να γίνει η αρχή.

Γιατί θα πρέπει σήμερα να εφαρμοστεί ένας νόμος που δεν εφαρμόστηκε αντίστοιχα σε προηγούμενο αγώνα και μάλιστα με τον ίδιο διαιτητή (Τριτσώνη);

Δεν εξετάζω ποιες ήταν οι ομάδες. Δεν με ενδιαφέρει ποιος είναι πιο δυνατός στο παρασκήνιο. Εκείνο που ενδιαφέρει και εμένα κι όλους μας, είναι η ισονομία και η εφαρμογή του νόμου ή του κανονισμού σε κάθε περίπτωση.

Επίσης, υπάρχει ένα λεπτό σημείο, το οποίο θα πρέπει να προβληματίσει τους υπεύθυνους της διαιτησίας καθώς και όσους δικάζουν υποθέσεις σαν τη διακοπή στο Άρης- Αστέρας Τρίπολης:

Θα πρέπει να διευκρινιστεί ότι ο αγώνας δεν διεκόπη γιατί τραυματίστηκε η βοηθός, αλλά, επειδή φοβήθηκε να συνεχίσει. Αυτό σημαίνει ότι δεν έχει τη δύναμη να συμμετέχει σε ένα αγώνα που τον παρακολουθούν οπαδοί, δεν μπορεί να αποδώσει σε ένα γήπεδο της Superleague, όπου η κερκίδα θα εκφραστεί, σε πολλές περιπτώσεις, με υβριστικά συνθήματα.

Όλα τα παραπάνω δεν δικαιολογούν σε κανένα σημείο την εγκληματική ενέργεια ενός κακοποιού, που πέταξε ένα μπουκάλι και δημιούργησε μικρό ή μεγάλο τραύμα στη βοηθό και κυρίως στην ομάδα του.

Θα ήθελα να προσθέσω επίσης, ότι θα ήταν προτιμότερο να διακόπτονται οι αγώνες όταν πέφτει ένα αντικείμενο στον αγωνιστικό χώρο και να μην περιμένουμε πότε θα πετύχει έναν διαιτητή, μία βοηθό ή έναν ποδοσφαιριστή.

Ετσι θα ήταν καλύτερα κύριε Τριτσώνη. Δεν συμφωνείτε;

http://www.sport-fm.gr/article/545472


TRAGIC είναι το γεγονός ότι σ΄αφήνουν και γραφεις σε ''αντικειμενικές'' εφημερίδες για να πουλας οπαδιλίκι.
Ακουγα χθες το βραδυ SENTRA-FM, βγηκε καποια στιγμή ο Περικλής Στέλλας (Σαλονικιός κι αυτός) κι έλεγε τις ιδιες μαλακιες που γραφει ο Ζαχαριαδης από πάνω.
Κι εγω λέω ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΗΝ ΚΟΥΡΟΥΜΠΙΛΙΑ....Βρεθηκε επιτελους μια γκόμενα με αρχίδια κι έκανε το σωστό.
Εξεθεσε κανονικά και τον βλάκα τον Τριτσώνη που ζήτησε να εκκενωθεί η μισή εξεδρα πισω απο το χωρο ευθυνης του βοηθού . Πάλι καλα που δεν ζήτησε από κανεναν σεκιουριτά να ακολουθεί την Κουρομπίλια με ανοιγμένη ομπρέλα θαλάσσης διαμέτρου 1,5 μέτρου για να αποκρούει τα μπουκαλια και τις ροχάλες...
Αυτό που κωλωσαν να κανουν πέρσι ο Κακκος με τον Σπανό στον τελικό του κυπέλλου, αυτό που κώλωσε να κάνει ο Σηφακης του Αρη στο Καυταντζόγλειο, αυτό που κωλώνουν να κάνουν όλοι δηλαδή σε όλα τα γήπεδα (με πρόφαση το καλό του ποδοσφαίρου), το έκανε στο δευτερο μπουκάλι που της πέταξαν η Κουρομπίλια. Χίλια μπράβο της και πάλι....

Η ευθυνη για την κατστροφή του Αρη που θα επιφερει η τιμωρία δεν βαραίνει επουδενί την επόπτρια...Βαραίνει την ίδια την ομαδα του Αρη που ''πληρωνει'' (λεμε τωρα) σεκιουριταδες
για να κρυβουν τους μαλακες της εξεδρας. Βρες τον, πέταξε τον έξω απ΄το γήπεδο, επικύρηξέ τον, βάλτου και τη φωτογραφία του στην Παπαναστασίου(στην περιπτωση του Αρη) και στην ΕΠΟ (που λέει ο λογος) και κόφτου το γηπεδο για πάντα....Να μην μπορεί να δει ούτε το Εθνικός Σωχού - ΗΛΤΕΞ Λύκοι....Ουτε αστυνομίες , ούτε μηνύσεις ούτε αλλες χρονοβόρες φλωριές....Αντρίκια πραματα....

Το θέμα είναι να δούμε αν θα ακολουθησουν το παραδειγμα της Κουρομπίλια και οι υπολοιποι ''άνδρες'' συναδελφοί της ή θα είναι μια ζωή ερμαιο στις ορέξεις της καθε υπέρβαρης μουσάτης κωλομπίνας προέδρου - ιδιοκτητριας...
Γιατί σε αντίθετη περίπτωση δίνεις πάτημα στον κάθε Ζαχαριαδη και Στέλλα να συνεχίζουν να πουλαν ανενόχλητοι το οπαδιλίκι τους.....
Barbabilios
Barbabilios

Αριθμός μηνυμάτων : 2116
Ηλικία : 48
Ομάδα : Παναιτωλικός
Ομάδα : ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
Registration date : 16/03/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενική Συζήτηση - Σελίδα 5 Empty Απ: Γενική Συζήτηση

Δημοσίευση από coldlife Δευ 9 Απρ 2012 - 19:39

:ok:
coldlife
coldlife
Moderator
Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 9373
Ηλικία : 47
Τόπος : Νεος Κοσμος,Αθηνα
Ομάδα : Παναιτωλικός
Ομάδα : ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ Γ.Φ.Σ
Registration date : 05/08/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενική Συζήτηση - Σελίδα 5 Empty Απ: Γενική Συζήτηση

Δημοσίευση από Michael Τρι 10 Απρ 2012 - 22:45

Συνεχίζεται από το σημείο της διακοπής το Αρης - Αστέρας!
Μία αγωνιστική στους Θεσσαλονικείς


Τη συνέχιση του αγώνα Αρης-Αστέρας Τρίπολης από το σημείο της διακοπής του (42ο λεπτό) προχώρησε η πρωτοβάθμια πειθαρχική επιτροπή της Super League.
Με μία αγωνιστική κεκλεισμένων των θυρών και πρόστιμο τιμωρήθηκαν οι Θεσσαλονικείς.

H Super League ξεπερνά και τον εαυτό της. Με μία πρωτοφανή απόφαση διέταξε τη συνέχιση του αγώνα του Αρη με τον Αστέρα Τρίπολης, ο οποίος διακόπηκε λόγω του τραυματισμού από αντικείμενο της βοηθού κ.Κουρομπίλια. Με την απόφαση αυτή εύλογα δημιουργεί δεδικασμένο και ουσιαστικά "επιτρέπει" τις ρίψεις διαφόρων αντικειμένων μιας και δεν θα υπάρχει κίνδυνος διακοπής του αγώνα!

Από κει και πέρα ο Αρης τιμωρήθηκε με μία αγωνιστική κεκλεισμένων των θυρών και χρηματικό πρόστιμο 55.000 ευρώ.

Την Μ.Τετάρτη θα συσκεφθεί η Super League για να ορίσει τη συνέχιση της αναμέτρησης, η οποία είναι πολύ πιθανόν να γίνει τη Μ.Πέμπτη, αφού την ερχόμενη εβδομάδα υπάρχει η 29η αγωνιστική στις 18 Απριλίου και η 30η στις 22 του ίδιου μήνα.

Αναλυτικά η απόφαση:

"Α) ΠΑΕ Αρης: Για τη συμπεριφορά των φιλάθλων της καθώς επίσης και «Με βάση την από 9-4-2012 ένστασή σας κατά της αντικανονικής διακοπής του αγώνα ΠΑΕ ΑΡΗΣ – ΠΑΕ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ που τελέσθηκε στις 8-4-2012, καλείσθε την Τρίτη 10-4-2012 και ώρα 15.00. κατά την εκδίκασή της προκειμένου να την υποστηρίξετε»:

"Συνεκδικάζει την ένσταση και την παραπάνω πειθαρχική δίωξη.

Δέχεται την ένσταση περί αντικανονικής διακοπής του ποδοσφαιρικού αγώνα μεταξύ των ομάδων ΠΑΕ ΑΡΗΣ - ΠΑΕ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ που διεξήχθη στις 8-4-2012, στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος SUPER LEAGUE ΕΛΛΑΔΑ, στο γήπεδο «Κλεάνθης Βικελίδης» της Θεσσαλονίκης και διεκόπη οριστικά στο 42ο λεπτό.

Διατάσσει τον επανορισμό του διακοπέντος αγώνα από την αρμόδια διοργανώτρια αρχή και τη συνέχισή του για το υπολειπόμενο της διακοπής χρονικό διάστημα, δηλαδή από το 42ο λεπτό, με τους ίδιους όρους που υπήρχαν κατά τη διακοπή ιδίως ως προς τον αριθμό των τερμάτων και τον αριθμό των ποδοσφαιριστών.

Δέχεται ότι εγκαλουμένη τέλεσε τις αποδοθείσες σε αυτήν πειθαρχικές παραβάσεις.

Επιβάλλει στην εγκαλουμένη χρηματική ποινή πενήντα πέντε χιλιάδων (55.000) ευρώ και ποινή διεξαγωγής ενός (1) αγώνα χωρίς θεατές.

Διατάσσει την επιστροφή του παραβόλου στην ενιστάμενη ΠΑΕ".

http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/aris/synexizetai-apo-to-shmeio-ths-diakophs-to-arhs-asteras-mia-agwnistikh-stoys-thessalonikeis.1729606.html




Michael
Michael
Team Moderator
Team Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 10995
Ηλικία : 52
Ομάδα : Εθνικός Π.
Ομάδα : Εθνικάρα
Registration date : 05/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενική Συζήτηση - Σελίδα 5 Empty Απ: Γενική Συζήτηση

Δημοσίευση από sellos Τρι 10 Απρ 2012 - 23:18

Αυτά είναι....

sellos
sellos
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 25978
Ηλικία : 15
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ομάδα : ΠΑΣ
Registration date : 01/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 5 από 9 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης