Το Forum των φιλάθλων
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΑΡΣΕΝΑΛ

+4
titormos_nikaia_g6
aoktshs777
ΝΙΚΟΣ 14
Fredericks -5-
8 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΑΡΣΕΝΑΛ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΡΣΕΝΑΛ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΣ 14 Σαβ 26 Σεπ 2009 - 11:30

Van Persie: “Δεν παίζει μόνο το Big Four στο πρωτάθλημα”


Ο Ολλανδός μεσοεπιθετικός της Arsenal τόνισε πως δεν φτάνει να νικάει κάποιος μόνο τις ομάδες του Big Four για να στεφθεί πρωταθλητής.

“Αν ξαναδείτε την περσινή πορεία της United θα προσέξετε πως πήρε το πρωτάθλημα νικώντας όλες τις μικρές ομάδες”.

“Νίκησαν όλες τις ομάδες από τις θέσεις 10 μέχρι 19. Για αυτό είναι πρωταθλητές. Είναι πολύ σημαντικό να παίρνεις τους πόντους από τα θεωρητικά εύκολα παιχνίδια”.

“Αν κοιτάξει κάποιος το πρόγραμμα μας για την συνέχεια ίσως πει πως είναι εύκολο. Όμως χάσαμε από την Fulham πέρυσι για παράδειγμα, για αυτό πρέπει να είμαστε προσεχτικοί”.

“Παρακολούθησα το παιχνίδι τους απέναντι στην Everton και παρατήρησα πως είναι μία πολύ καλά δουλεμένη ομάδα και επομένως πολύ επικίνδυνη”.

“Θα είναι δύσκολο παιχνίδι, αλλά όσο παίζουμε το ποδόσφαιρο που ξέρουμε δεν θα έχουμε κανένα πρόβλημα”.

ΑΠΟ englishfootball.gr

ΝΙΚΟΣ 14

Αριθμός μηνυμάτων : 588
Ομάδα : Εθνικός Π.
Registration date : 14/06/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΡΣΕΝΑΛ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΡΣΕΝΑΛ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΣ 14 Σαβ 26 Σεπ 2009 - 11:31

Wenger: “Δεν χρεάζεται να ξοδέψουμε τίποτα”


Η καλοκαιρινή μεταγραφική περίοδος για την Arsenal ήταν αρκετά αθόρυβη. Μόνο όμως όσον αφορά τους παίκτες που ήρθαν στον σύλλογο, καθώς στον αντίποδα την πόρτα της εξόδου είδαν οι Adebayor και Toure.

Ο μόνος παίκτης που αποκτήθηκε ακούει στο όνομα Thomas Vermaelen και φυσικά κλήθηκε να αντικαταστήσει το κενό που άφησε η προαναφερθείσα πώληση του Toure.

To κεφάλαιο περίσσευε στο ταμείο των “κανονιέρηδων” αλλά ο Αλσατός τόνισε πως δεν υπήρχε λόγος να ξοδέψει τα 41 εκατομμύρια λίρες που εξοικονόμησε από τις μεταγραφές των Toure και Adebayor.

“Πουλήσαμε τους Toure και Adebayor και αγοράσαμε τον Vermaelen. Αυτό έφτανε για εμένα. Δεν χρειαζόταν να ξοδέψω παραπάνω λεφτά”.

“Με ρωτήσατε αν έχω το ρόστερ για να ανταγωνιστώ το υπόλοιπο Big Four. Η απάντηση μου είναι πως ναι, είμαστε πλήρεις”.

“Έχω πολλούς ικανούς πάικτες. Πως να χωρέσω όλο αυτό το ταλέντο στην ενδεκάδα”;

“Θέλω να αποδείξω πως δεν χρειαζόμαστε καμία ενίσχυση. Είμαστε σε θέση να ξεπεράσουμε τους υπόλοιπους διεκδικητές του τίτλου”.

ΑΠΟ englishfootball.gr

ΝΙΚΟΣ 14

Αριθμός μηνυμάτων : 588
Ομάδα : Εθνικός Π.
Registration date : 14/06/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΡΣΕΝΑΛ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΡΣΕΝΑΛ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΣ 14 Σαβ 26 Σεπ 2009 - 11:33

Μαθήματα “σκοπιμότητας” από van Persie



Τα πρόσφατα γεγονότα των play-off για το Champions League επεφύλασσαν μία άνετη πρόκριση της Arsenal επί της Celtic, που όμως ξεχώρισε η στιγμή που ο Eduardo πραγματοποίησε μία θεαματική πτώση στην μεγάλη περιοχή κερδίζοντας εκτός από πέναλτι και μία ποινή δύο αγωνιστικών από την Uefa.

Ωστόσο, η τιμωρία ακυρώθηκε και στον απόηχο αυτής ο Robin van Persie έσπευσε να ελαφρύνει λίγο της κατάσταση και μέσω των Times, τόνισε πως πολλές φορές και ο ίδιος υπερβάλλει στις πτώσεις του όχι όμως για να ξεγελάσει τον διαιτητή αλλά για να καταστήσει σαφές το μαρκάρισμα που του γίνεται.

“Ναι το έχω κάνει. Πολλές φορές όταν είσαι μέσα στην ένταση και δέχεσαι ένα σπρώξιμο, έχεις το δικαίωμα να δείξεις στον διαιτητή το μαρκάρισμα. Αυτό δεν είναι θέατρο, απλά τονίζεις ότι σε έσπρωξαν και δεν μπορείς να σκοράρεις. Κάποιες φορές κουνάς τα χέρια παραπάνω, αλλά αυτό δεν είναι κλέψιμο, ποτέ δεν έχω την πρόθεση να βουτήξω, το σιχαίνομαι.

Αλλά είναι δύσκολο κάποιες φορές, όπως π.χ. με την United όταν δέχτηκα ένα σπρώξιμο από τον Evra, όλο το κοινό με αποδοκίμασε, εγώ απλά ήθελα να δείξω ότι με έσπρωξαν” ανέφερε ο Ολλανδός προσθέτοντας για τον πρώην συμπαίκτη του Emmanuel Adebayor και την συγνώμη που ακόμα δεν έχει λάβει: “Δεν περιμένω πλέον κάτι τέτοιο, άλλωστε δεν θέλω να ασχολούμαι και να χάνω άλλο χρόνο για τον κ. Adebayor, έχει δείξει ποιος είναι τις τελευταίες εβδομάδες.”


ΑΠΟ englishfootball.gr

ΝΙΚΟΣ 14

Αριθμός μηνυμάτων : 588
Ομάδα : Εθνικός Π.
Registration date : 14/06/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΡΣΕΝΑΛ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΡΣΕΝΑΛ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΣ 14 Σαβ 26 Σεπ 2009 - 23:01

Απόδραση από το Craven Cottage


Απολαυστικό ήταν παιχνίδι στο Craven Cottage, παρά το μικρό σκορ, με τις Fulham και Arsenal να δίνουν μία εντυπωσιακή ποδοσφαιρική παράσταση. Η Arsenal, έφυγε με το τρίποντο από το Νότιο Λονδίνο με το γκολ του van Persie, ενώ η Fulham πιστοποίησε, για ακόμη μία φορά, ότι στην έδρα της μεταμορφώνεται προς το καλύτερο, ασκώντας πίεση σε οποιαδήποτε ομάδα.

Α' Ημίχρονο

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι του Craven Cottage, αφού μόλις στο 4' πραγματοποίησαν την πρώτη τους επιθετική προσπάθεια. O Clint Dempsey, πήρε τη μπάλα στο κέντρο, βρέθηκε στο ύψος της μεγάλης περιοχής, αλλά το σουτ του δεν απείλησε τον Mannone. H Fulham όμως στάθηκε και άτυχη στο 9' όταν ο Damien Duff τραυματίστηκε και αντικαταστάθηκε από τον Zoltan Gera.

Δύο λέπτά αργότερα, ο Arsene Wenger πάγωσε, έπειτα από μια σύγκρουση που είχαν οι Mannone και Gallas, μετά από μια σέντρα του Dempsey. Ευτυχώς για τον Αλσατό, δεν ήταν κάτι σοβαρό και οι δύο παίκτες συνέχισαν κανονικά το παιχνίδι. Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία του αγώνα ανήκει στους Cottagers, οι οποίοι άγγιξαν το γκολ στο 15'.

Ο Gera σέντραρε από δεξιά, βρίσκοντας το κεφάλι του Andy Johnson, αλλά ο Mannone πραγματοποίησε μία φανταστική απόκρουση, σώζοντας την Arsenal. Αυτή η ευκαιρία φαίνεται πως "ξύπνησε" τους Gunners, οι οποίοι απάντησαν με μια πολύ καλή ευκαιρία, στο 21', με τον Ρώσο Arshavin να μη μπορεί να εκμεταλλευτεί την πάσα του Fabregas, αφού ο Hangeland πρόλαβε τελευταία στιγμή να κόψει το πλασέ του Ρώσου.

Στη συνέχεια ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε, σε σχέση με το πρώτο 20λεπτο, με τις δύο ομάδες να προσέχουν πιο πολύ στα μετ' όπισθεν. Στο 35', όμως, η Fulham έκανε την καλύτερη ευκαιρία του πρώτου ημιχρόνου. Οι Gera και Johnson συνδυάστηκαν άψογα, λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή του Mannone, αλλά ο Ιταλός πραγματοποίησε ακόμη μια σπουδαία απόκρουση.

Αυτή η ευκαιρία του Johnson, ήταν ουσιαστικά και η τελευταία του πρώτου ημιχρόνου, πριν ο διαιτητής της αναμέτρησης στείλει τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

B' Ημίχρονο

Με πιο "μαζεμένο" τρόπο μπήκαν και οι δύο ομάδες στο δεύτερο μέρος, αφού ο δαιμονισμένος ρυθμός που ακολούθησαν, εκατέρωθεν αντικαταστάθηκε με ένα πιο ισορροπημένο παιχνίδι. Οι επιθετικές προσπάθειες και των δύο ομάδων, στην αρχή του β' μέρους, επικεντρώθηκαν στις πτέρυγες, με τους Arshavin από την Arsenal, και Gera από τη Fulham, να προσπαθούν να βρουν, ανεπιτυχώς, με σέντρες κάποιον στις αντίπαλες περιοχές.

Αυτός ο ρυθμός, αποδείχτηκε κατάλληλος για τους Gunners, αφού στο 52' ευτύχησαν να προηγηθούν. Ο Konchesky έχασε τη μπάλα από τον Fabregas στο κέντρο του γηπέδου και ο Ισπανός βρήκε, με πολύ ωραία μπαλιά, τον Van Persie, ο οποίος εκτέλεσε τον Schwarzer στην αριστερή του γωνία, κάνοντας το 0-1 για την Arsenal.

Από τη στιγμή που οι φιλοξενούμενοι μπήκαν μπροστά στο σκορ, απέκτησαν, κατοχή της μπάλας. Όποτε έβγαινε μπροστά η Arsenal, αποτελούσε απειλή για την εστία του Schwarzer. Αυτό έγινε και στο 61', όταν ο Fabregas βρήκε με κάθετη μπαλιά τον Bendtner, αλλά το πλασέ του τελευταίου πέρασε λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι του Αυστραλού τερματοφύλακα της Fulham.

Πέντε λεπτά αργότερα ήταν η σειρά της Fulham να αντιδράσει. O αρχηγός της ομάδας, Danny Murphy, βρήκε με ωραία μπαλιά τον Dempsey, με το σουτ του τελευταίου να κοντράρει σε πόδια των αμυντικών της Arsenal και να καταλήγει κόρνερ. Ο ίδιος o Murphy εκτέλεσε το κόρνερ, χωρίς να απειλήσει η Fulham σε πρώτο χρόνο. Στην επαναφορά της μπάλας όμως, από τον Konchesky, ο Ζamora, βρέθηκε απέναντι από τον Mannone, αλλά ο Gallas πρόλαβε να σταματήσει το σουτ του Άγγλου.

Στο 70' ήταν η σειρά της Arsenal να επισκεφθεί εκ νέου την περιοχή του Schwarzer. Ο εκτελεστής του πρώτου ( και μοναδικού) γκολ της Arsenal, Van Persie, έγινε δημιουργός αφού με εξαιρετική μπαλιά βρήκε τον Rosicky, ο οποίος είχε περάσει ένα λεπτό νωρίτερα στο παιχνίδι. Ο διεθνής Τσέχος σούταρε από το ύψος της μεγάλης περιοχής αλλά ο Pantsil με πολύ ωραίο τάκλιν έστειλε τη μπάλα κόρνερ.

Το παιχνίδι πλέον είχε αποκτήσει και πάλι εκείνον τον "τρελό" ρυθμό του πρώτου μέρους. Στο 76', έπειτα από φάουλ του Konchesky, η μπάλα μπήκε στην περιοχή της Arsenal, δημιουργώντας σύγχυση στους αμυτνικούς της. Μέσα από αυτή τη σύγχυση, o Andy Johnson βγήκε κερδισμένος, αλλά το σουτ που δοκίμασε από το ύψος της μεγάλης περιοχής, εξουδετερώθηκε από τον Mannone.

Ο Ιταλός τερματοφύλακας, πραγματοποίησε μία φανταστική απόκρουση, τρία λεπτά μετά, όταν απέκρουσε την εξ' επαφής κεφαλιά του Bobby Zamora, μετά από εκτέλεση φάουλ ( και πάλι) του Konchesky. Αυτή η κεφαλιά του Zamora ήταν και η τελευταία ουσιαστική ευκαιρία της Fulham και του παιχνιδιού εν γένει.

Fulham: Schwarzer, Pantsil, Hughes, Hangeland, Konchesky, Duff ( 9' Gera), Etuhu (84' Greening), Murphy, Dempsey, Zamora, Andrew Johnson.

Arsenal: Mannone, Sagna, Gallas, Vermaelen, Clichy, Song Billong, Diaby, Bendtner, Fabregas, Arshavin ( 69' Rosicky), van Persie ( 83' Eboue).

ΑΠΟ englishfootball.gr

ΝΙΚΟΣ 14

Αριθμός μηνυμάτων : 588
Ομάδα : Εθνικός Π.
Registration date : 14/06/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΡΣΕΝΑΛ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΡΣΕΝΑΛ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΣ 14 Τρι 29 Σεπ 2009 - 16:03

Wenger: “Δεν θα ξοδέψουμε χρήματα”

Η γενικότερη λειτουργία της Arsenal τα τελευταία τρία χρόνια έχει επηρεαστεί από την μετακόμιση της στο Emirates, η αποπληρωμή του οποίου ακόμη δεν έχει ολοκληρωθεί και έχει επιβαρύνει, όπως είναι φυσιολογικό, την οικονομική πολιτική του συλλόγου.

Ωστόσο, η επίσημη Arsenal γνωστοποίησε χθες κέρδη της τάξεως των 32,5 εκατομμυρίων λιρών για την περσινή περίοδο, κέρδη στα οποία δεν συμπεριλαμβάνονται τα αντίστοιχα από τις πωλήσεις των Adebayor και Toure στην City.

Μετά λοιπόν και αυτή την εξέλιξη ο Arsene Wenger φαίνεται να έχει στην διάθεση του σημαντικά κεφάλια προς χρήση, όμως όπως δηλώνει και ο ίδιος δεν υπάρχει λόγος να προχωρήσει σε πολυδάπανες κινήσεις εφόσον οι υπάρχοντες παίκτες τον καλύπτουν πλήρως.

“Κοιτάξτε υπάρχουν χρήματα να δαπανήσουμε, όμως είμαι ευχαριστημένος με τους παίκτες που έχω. Δεν είμαι αντίθετος σ’ αυτή την τακτική, αλλά αυτή τη στιγμή ήδη υπάρχουν εκτός αποστολής οι Bendtner, Walcott και Nasri οπότε αν πάρω κάποιον επιθετικό θα πρέπει να διώξω κάποιον άλλον και δεν θα το κάνω αφού όλοι είναι παίκτες παγκόσμιας κλάσης” ανέφερε ο Αλσατός τεχνικός συνεχίζοντας:

“Αν τον Δεκέμβριο πρέπει να αγοράσουμε κάποιον θα το κάνουμε. Άλλωστε η επιτυχία εντός γηπέδου πρέπει να γίνεται όχι εις βάρος της οικονομικής λειτουργίας και αυτό επιθυμώ να ακολουθώ” υπογράμμισε ο Wenger σημειώνοντας την εμπιστοσύνη του στην υπάρχουσα αποστολή.

ΑΠΟ englishfootball.gr

ΝΙΚΟΣ 14

Αριθμός μηνυμάτων : 588
Ομάδα : Εθνικός Π.
Registration date : 14/06/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΡΣΕΝΑΛ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΡΣΕΝΑΛ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΣ 14 Σαβ 3 Οκτ 2009 - 12:08

Wenger: "Κάθε μέρα αναρωτιέμαι..."



Στην ομολογία πως κάθε μέρα αναρωτιέται για την επιτέλεση του έργου του στην Arsenal προέβη ο Arsene Wenger. Ο Αλσατός τεχνικός που συμπλήρωσε την Τετάρτη 13 συνεχόμενα χρόνια στους λονδρέζους, μιλώντας στην συνέντευξη Τύπου της Παρασκευής, αποκάλυψε πως δεν θέλησε ποτέ να φύγει από την ομάδα, τονίζοντας την αγωνία που έχει για την εκτέλεση του έργου του.

"Κάθε μέρα αναρωτιέμαι για το έργο μου στην Arsenal. Για το πως μπορώ να γίνω καλύτερος, πως μπορώ να βελτιωθώ και πως η ομάδα μπορώ να καταφέρνει πράγματα", τόνισε ο 59χρονος τεχνικός της Arsenal.

Και κατέληξε ο τεχνικός της Arsenal, σχετικά με την μεγάλη του αγάπη: "Στην Arsenal βρίσκομαι τόσα χρόνια και ποτέ μου δεν σκέφτηκα να φύγω από την ομάδα. Είναι η ομάδα που αγαπάω και θέλω να προσφέρω σε αυτήν".



ΑΠΟ englishfootball.gr

ΝΙΚΟΣ 14

Αριθμός μηνυμάτων : 588
Ομάδα : Εθνικός Π.
Registration date : 14/06/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΡΣΕΝΑΛ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΡΣΕΝΑΛ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΣ 14 Σαβ 3 Οκτ 2009 - 12:13

Διθύραμβοι Wenger για Arshavin


Με τα καλύτερα λόγια μίλησε για τον Andrey Arshavin ο τεχνικός του στην Arsenal, Arsene Wenger. Ο Αλσατός μάνατζερ έπλεξε το εγκώμιο του Ρώσου μεσοεπιθετικού, που τόσο πολύ ήθελε να φέρει στο Emirates, τονίζοντας πως ο Arshavin έχει τη δυνατότητα να γίνει ένας από τους κορυφαίους που φόρεσαν ποτέ τη φανέλα με το κανόνι στο στήθος.

“Μου αρέσει ο Arshavin γιατί είναι ένας έξυπνος παίκτης, ο οποίος κάθε φορά κάνει κάτι το οποίο δεν το περιμένεις. Έχει μία μεγάλη πρόκληση μπροστά του καθώς αν πραγματοποιεί τις εμφανίσεις που πραγματοποιούσε με τη Zenit θα γίνει ένας από τους κορυφαίους της ιστορίας του συλλόγου. Έχει τη δυνατότητα να το πετύχει. Έχει αρχηγικό χαρακτήρα και είναι νικητής ενώ παράλληλα έχει χαμηλό κέντρο βάρους, είναι ταχύς και διαθέτει φοβερή ντρίμπλα” ανέφερε ο Wenger.

ΑΠΟ englishfootball.gr

ΝΙΚΟΣ 14

Αριθμός μηνυμάτων : 588
Ομάδα : Εθνικός Π.
Registration date : 14/06/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΡΣΕΝΑΛ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΡΣΕΝΑΛ

Δημοσίευση από Fredericks -5- Τρι 20 Οκτ 2009 - 12:38

Βενγκέρ: "Θυμίζει Φαν Μπάστεν ο Φαν Πέρσι"


Ιδιαίτερα αποκαλυπτικός ήταν ο Αρσέν Βενγκέρ στις δηλώσεις του ενόψει της αποψινής αναμέτρησης της Άρσεναλ με την Άλκμααρ για την 3η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ.

http://www.sport24.gr/html/ent/495/ent.322495.asp
Fredericks -5-
Fredericks -5-

Αριθμός μηνυμάτων : 3661
Τόπος : ΚΑΤΕΡΙΝΗ
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : ΑΡΣΕΝΑΛ - Σελίδα 2 245zzeo


Registration date : 13/02/2009

http://www.sop-pierikos.gr/forum/index.php

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΡΣΕΝΑΛ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΡΣΕΝΑΛ

Δημοσίευση από Fredericks -5- Τρι 20 Οκτ 2009 - 12:39

Εκτός για ένα μήνα ο Γουόλκοτ

Χωρίς τον Tίο Γουόλκοτ θα πορευτεί για περίπου ένα μήνα η Αρσεναλ. Ο διεθνής μεσοεπιθετικός τραυματίστηκε στο γόνατο στο σαββατιάτικο αγώνα πρωταθλήματος με την Μπέρμιγχαμ, στον οποίο αγωνίστηκε βασικός για πρώτη φορά τη φετινή σεζόν, στο ξεκίνημα της οποίας ταλαιπωρήθηκε με πρόβλημα στον ώμο.

http://www.sport24.gr/html/ent/455/ent.322455.asp
Fredericks -5-
Fredericks -5-

Αριθμός μηνυμάτων : 3661
Τόπος : ΚΑΤΕΡΙΝΗ
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : ΑΡΣΕΝΑΛ - Σελίδα 2 245zzeo


Registration date : 13/02/2009

http://www.sop-pierikos.gr/forum/index.php

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΡΣΕΝΑΛ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΡΣΕΝΑΛ

Δημοσίευση από aoktshs777 Δευ 9 Νοε 2009 - 22:36

ΠΑΜΕ ΜΩΡΗ ΟΜΑΔΑΡΑ ΦΕΤΟΣ ΓΙΑ ΤΡΕΛΗ ΠΟΡΕΙΑ ΠΑΜΕ!
aoktshs777
aoktshs777

Αριθμός μηνυμάτων : 1606
Ηλικία : 31
Τόπος : ΚΑΒΑΛΑ...Η ΓΑΛΑΖΙΑ ΠΟΛΗ!!!
Ομάδα : Καβάλα
Ομάδα : Ελαφρά Ταξιαρχία του Βορρά
Registration date : 06/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΡΣΕΝΑΛ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΡΣΕΝΑΛ

Δημοσίευση από Fredericks -5- Κυρ 15 Νοε 2009 - 21:05

Ρήξη συνδέσμων για τον Φαν Πέρσι

Η ολλανδική ποδοσφαιρική ομοσπονδία επιβεβαιώσε τους χειρότερους φόβους των ανθρώπων της Άρσεναλ, ανακοινώνοντας πως ο Ρόμπιν Φαν Πέρσι έχει υποστεί ρήξη συνδέσμων στον αστράγαλο.

http://sport24.gr/html/ent/844/ent.327844.asp
Fredericks -5-
Fredericks -5-

Αριθμός μηνυμάτων : 3661
Τόπος : ΚΑΤΕΡΙΝΗ
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : ΑΡΣΕΝΑΛ - Σελίδα 2 245zzeo


Registration date : 13/02/2009

http://www.sop-pierikos.gr/forum/index.php

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΡΣΕΝΑΛ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΡΣΕΝΑΛ

Δημοσίευση από Fredericks -5- Δευ 16 Νοε 2009 - 16:48

Άρσεναλ καλεί Παπασταθόπουλο


Στο στόχαστρο της Άρσεναλ έχει μπει ο άσος της Τζένοα Σωκράτης Παπασταθόπουλος, σύμφωνα με ιταλικά δημοσιεύματα.

http://sport24.gr/html/ent/917/ent.327917.asp
Fredericks -5-
Fredericks -5-

Αριθμός μηνυμάτων : 3661
Τόπος : ΚΑΤΕΡΙΝΗ
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : ΑΡΣΕΝΑΛ - Σελίδα 2 245zzeo


Registration date : 13/02/2009

http://www.sop-pierikos.gr/forum/index.php

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΡΣΕΝΑΛ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΡΣΕΝΑΛ

Δημοσίευση από Fredericks -5- Παρ 20 Νοε 2009 - 23:31

Ανανέωσε με Άρσεναλ ο Εντουάρντο

http://www.gazzetta.gr/content/view/55393/5/
Fredericks -5-
Fredericks -5-

Αριθμός μηνυμάτων : 3661
Τόπος : ΚΑΤΕΡΙΝΗ
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : ΑΡΣΕΝΑΛ - Σελίδα 2 245zzeo


Registration date : 13/02/2009

http://www.sop-pierikos.gr/forum/index.php

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΡΣΕΝΑΛ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΡΣΕΝΑΛ

Δημοσίευση από aoktshs777 Σαβ 21 Νοε 2009 - 0:46

ΑΑΑ ρε Εντουαρντο παιχτουρα!

ΑΑΑ ρε φρεντς πρεπει να σου δοσουν ενα αξιωμα για τις ειδησεις που βαζεις... Ρεπορτερ ας πουμε ΑΡΣΕΝΑΛ - Σελίδα 2 Icon_razz
aoktshs777
aoktshs777

Αριθμός μηνυμάτων : 1606
Ηλικία : 31
Τόπος : ΚΑΒΑΛΑ...Η ΓΑΛΑΖΙΑ ΠΟΛΗ!!!
Ομάδα : Καβάλα
Ομάδα : Ελαφρά Ταξιαρχία του Βορρά
Registration date : 06/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΡΣΕΝΑΛ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΡΣΕΝΑΛ

Δημοσίευση από Fredericks -5- Σαβ 21 Νοε 2009 - 12:17

Αν ήταν δικές μου ειδήσεις με πληροφορίες που έψαξα εγώ τότε ναι,
αλλά είναι από άλλα σάϊτ,γράφω και τις διευθύνσεις από κάτω,οπότε δεν μου αξίζει αυτό το αξίωμα... :P
Fredericks -5-
Fredericks -5-

Αριθμός μηνυμάτων : 3661
Τόπος : ΚΑΤΕΡΙΝΗ
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : ΑΡΣΕΝΑΛ - Σελίδα 2 245zzeo


Registration date : 13/02/2009

http://www.sop-pierikos.gr/forum/index.php

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΡΣΕΝΑΛ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΡΣΕΝΑΛ

Δημοσίευση από aoktshs777 Σαβ 21 Νοε 2009 - 13:24

Οχι φιλε με βρισκεις αντιθετο και δεν το εννοουσα ετσι...

Θα περνεις τις ειδησεις απο σιατ και θα τις βαζεις εδω οπως κανεις και τωρα ΑΡΣΕΝΑΛ - Σελίδα 2 Icon_razz Ο ΡΕΠΟΡΤΕΡ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΑΡΣΕΝΑΛ - Σελίδα 2 Icon_cool
aoktshs777
aoktshs777

Αριθμός μηνυμάτων : 1606
Ηλικία : 31
Τόπος : ΚΑΒΑΛΑ...Η ΓΑΛΑΖΙΑ ΠΟΛΗ!!!
Ομάδα : Καβάλα
Ομάδα : Ελαφρά Ταξιαρχία του Βορρά
Registration date : 06/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΡΣΕΝΑΛ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΡΣΕΝΑΛ

Δημοσίευση από Fredericks -5- Σαβ 21 Νοε 2009 - 19:11

Αν το θέτεις έτσι τότε ναι, μου αξίζει αυτό το προσωνύμιο... :P
Fredericks -5-
Fredericks -5-

Αριθμός μηνυμάτων : 3661
Τόπος : ΚΑΤΕΡΙΝΗ
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : ΑΡΣΕΝΑΛ - Σελίδα 2 245zzeo


Registration date : 13/02/2009

http://www.sop-pierikos.gr/forum/index.php

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΡΣΕΝΑΛ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΡΣΕΝΑΛ

Δημοσίευση από aoktshs777 Δευ 14 Δεκ 2009 - 13:48

Μεγαλη νικη μεσα στην λιβερπουλ και τωρα αμα κερδισουμε το ματς που δεν εχουμε παιξει πιανουμε την γιουναιντετ στην σευτερη θεση και απεχουμε 3 βαθμους απο την κορυφη ΑΡΣΕΝΑΛ - Σελίδα 2 Icon_cool
aoktshs777
aoktshs777

Αριθμός μηνυμάτων : 1606
Ηλικία : 31
Τόπος : ΚΑΒΑΛΑ...Η ΓΑΛΑΖΙΑ ΠΟΛΗ!!!
Ομάδα : Καβάλα
Ομάδα : Ελαφρά Ταξιαρχία του Βορρά
Registration date : 06/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΡΣΕΝΑΛ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΡΣΕΝΑΛ

Δημοσίευση από titormos_nikaia_g6 Σαβ 20 Φεβ 2010 - 11:53

Κατά των πλέι οφ και ο Βενγκέρ



http://www.sport-fm.gr/article/218278
titormos_nikaia_g6
titormos_nikaia_g6

Αριθμός μηνυμάτων : 4003
Ηλικία : 29
Τόπος : Αη-Λιάς
Ομάδα : Παναιτωλικός
Ομάδα : ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ Γ.Φ.Σ
Registration date : 01/01/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΡΣΕΝΑΛ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΡΣΕΝΑΛ

Δημοσίευση από paranoia_trikala Παρ 14 Μάης 2010 - 20:40

Φάμπρεγας: "Θα φύγω μόνο για την Μπάρτσα"

ΑΡΣΕΝΑΛ - Σελίδα 2 60680 Για πρώτη φορά ο Σεσκ Φάμπρεγας άφησε ανοικτό το ενδεχόμενο να αποτελέσει παρελθόν για την Αρσεναλ. Ο Ισπανός μέσος τόνισε πως αν ποτέ φύγει από "κανονιέρηδες" θα το κάνει μόνο για να φορέσει τη φανέλα της Μπαρτσελόνα, από την οποία έφυγε σε ηλικία 16χρόνων για να πάει στο Λονδίνο.

"Είμαι 23χρόνων και έχω μπροστά μου αρκετά χρόνια μπάλας. Δεν έχω σχεδιάσει να φύγω από την Αρσεναλ, αλλά όποτε συμβεί αυτό θα γίνει μόνο για να αγωνιστώ στην Μπαρτσελόνα. Δεν έχω κρύψει ποτέ, ότι αποτελεί όνειρο μου να φορέσω ξανά τη φανέλα της Μπαρτσελόνα και να κατακτήσω τίτλους μαζί της", είπε συγκεκριμένα ο Φάμπρεγας.
paranoia_trikala
paranoia_trikala

Αριθμός μηνυμάτων : 2287
Τόπος : Trikala City
Ομάδα : Τρίκαλα
Ομάδα : ΚΥΑΝΕΡΥΘΡΗ ... ΟΛΟΚΛΗΡΗ Η ΕΛΛΑΔΑ !!!
Registration date : 11/08/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΡΣΕΝΑΛ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΡΣΕΝΑΛ

Δημοσίευση από rebels agia marina Παρ 14 Μάης 2010 - 20:45

ΝΑ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΗΓΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΡΣΕΝΑΛ - Σελίδα 2 Icon_biggrin
rebels agia marina
rebels agia marina

Αριθμός μηνυμάτων : 2800
Ηλικία : 40
Ομάδα : Ηλιούπολη
Registration date : 02/06/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΡΣΕΝΑΛ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΡΣΕΝΑΛ

Δημοσίευση από paranoia_trikala Παρ 14 Μάης 2010 - 20:50

Σωστά λάθος μου... novasports.gr απο εκεί το βρήκα ΑΡΣΕΝΑΛ - Σελίδα 2 Icon_wink
paranoia_trikala
paranoia_trikala

Αριθμός μηνυμάτων : 2287
Τόπος : Trikala City
Ομάδα : Τρίκαλα
Ομάδα : ΚΥΑΝΕΡΥΘΡΗ ... ΟΛΟΚΛΗΡΗ Η ΕΛΛΑΔΑ !!!
Registration date : 11/08/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΡΣΕΝΑΛ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΡΣΕΝΑΛ

Δημοσίευση από Fredericks -5- Παρ 11 Ιουν 2010 - 0:13

Υπέγραψε στην Άρσεναλ ο Τζο Κόουλ!

Ο μέσος της Τσέλσι συμφώνησε να συνεχίσει την καριέρα του στην Άρσεναλ,
στην οποία θα ενταχθεί αμέσως μετά το τέλος του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Ο Άγγλος μέσος θα είναι για τα επόμενα τρία χρόνια παίχτης της Άρσεναλ,
με εβδομαδιαίες απολαβές της τάξεως των 80000 λιρών, κάτι που τον
εντάσσει ανάμεσα στους πιο ακριβοπληρωμένους παίχτες της ομάδας.

Ο Κόουλ, ο οποίος έμεινε ελεύθερος από την Τσέλσι, καθώς αρνήθηκε να
ανανεώσει το συμβόλαιό του με τους «Μπλε» του Λονδίνου, βρέθηκε στο
στόχαστρο όλων των μεγάλων ομάδων της Αγγλίας, με την Άσρεναλ να είναι
τελικά η κερδισμένη και να αποσπά την υπογραφή του.

gazzetta.gr
Fredericks -5-
Fredericks -5-

Αριθμός μηνυμάτων : 3661
Τόπος : ΚΑΤΕΡΙΝΗ
Ομάδα : Πιερικός
Ομάδα : ΑΡΣΕΝΑΛ - Σελίδα 2 245zzeo


Registration date : 13/02/2009

http://www.sop-pierikos.gr/forum/index.php

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΡΣΕΝΑΛ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΡΣΕΝΑΛ

Δημοσίευση από titormos_nikaia_g6 Παρ 11 Ιουν 2010 - 11:57

εχασε την αιγλη το αγγλικο πρωταθλημα..αρε η ισπανια.. ΑΡΣΕΝΑΛ - Σελίδα 2 Icon_biggrin
titormos_nikaia_g6
titormos_nikaia_g6

Αριθμός μηνυμάτων : 4003
Ηλικία : 29
Τόπος : Αη-Λιάς
Ομάδα : Παναιτωλικός
Ομάδα : ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ Γ.Φ.Σ
Registration date : 01/01/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΡΣΕΝΑΛ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΡΣΕΝΑΛ

Δημοσίευση από titormos_nikaia_g6 Σαβ 8 Ιαν 2011 - 22:26

Ο Αρσέν Βενγκέρ θέλησε να βάλει στοπ στην μεταγραφολογία που έχει ξεσπάσει γύρω από το όνομα του νεαρού άσσου Τσεσκ Φάμπρεγας, καθώς δημοσιεύματα τελευταίων ημερών ήθελαν τον Ισπανό να έχει συμφωνήσει σε όλα με την Μπαρτσελόνα.
Θέλοντας λοιπόν, να απαντήσει στα δημοσιεύματα της «El Mundo Deportivo» που θέλουν τον Φάμπρεγας να πηγαίνει στην Ισπανία για τα επόμενα 5 χρόνια έναντι των 50 εκατομμυρίων ευρώ, ο Aλσάτος ανέφερε χαρακτηριστικά : " Έχω καλή αίσθηση του χιούμορ όμως όσα γράφονται απλά δεν τα καταλαβαίνω. Δεν μπορώ να κατανοήσω πως λένε τέτοια πράγματα χωρίς εμείς να έχουμε καμία ενημέρωση. Ο παίκτης έχει συμβόλαιο και εμείς δεν τον πουλάμε. Δεν πουλάμε κανένα" .

dokari.gr
titormos_nikaia_g6
titormos_nikaia_g6

Αριθμός μηνυμάτων : 4003
Ηλικία : 29
Τόπος : Αη-Λιάς
Ομάδα : Παναιτωλικός
Ομάδα : ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ Γ.Φ.Σ
Registration date : 01/01/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης