Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω

ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ Empty ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ

Δημοσίευση από Fredericks -5- Πεμ 13 Αυγ 2009 - 13:12

Βελτιωμένος ο Ιωνικός, έχασε στον Ασπρόπυργο (2-1)

Στον Ασπρόπυργο πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Τετάρτης η φιλική αναμέτρηση, ανάμεσα στην ομώνυμη ομάδα και τον Ιωνικό, με τους "νεοφώτιστους" στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής να κερδίζουν με σκορ 2-1. Οι Νικαιώτες συμφώνησαν για δύο χρόνια με τον Δημήτρη Τσερκέζο.

Δημοσίευση από giorgos37 Παρ 14 Αυγ 2009 - 9:41

Φοβερή βελτίωση!!! Ετοιμοι για το τσάμπιονς λιγκ είμαστε!

Δημοσίευση από brewster Κυρ 30 Αυγ 2009 - 20:43

Ο Ιωνικός πήρε τη νίκη με σκορ 2-1 απέναντι στον Σαρωνικό Αίγινας σε μία φιλική αναμέτρηση που έγινε στη μνήμη του Νίκου Κανελλάκη. Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους Νικαιώτες ο Αντώνης Γιόνδης που σημείωσε και τα δύο τέρματα της ομάδας του. Πρέπει να επισημανθεί ότι τα έσοδα του φιλικού αγώνα δόθηκαν στο ίδρυμα Η καρδιά του παιδιού Σε φιλικό παιχνίδι που έγινε το απόγευμα της Κυριακής στην Αίγινα -στη μνήμη του Νίκου Κανελλάκη- η ομάδα του Ιωνικού πραγματοποιήσε καλή εμφάνιση στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και πήρε τη νίκη με σκορ 2-1 απέναντι στον τοπικό Σαρωνικό. Οι Νικαιώτες πήραν τον έλεγχο του αγώνα από τα πρώτα κιόλας λεπτά και άνοιξαν το σκορ στο 3' με τον Γιόνδη. Ο νεαρός επιθετικός του Ιωνικού κατάφερε να διπλάσιασει επτά λεπτά αργότερα τα τέρματα των φιλοξενούμενων και με αυτό το σκορ οδηγήθηκαν στην ανάπαυλα οι δυο ομάδες. Στο δεύτερο μέρος, οι δυο προπονητές πραγματοποίησαν αρκετές αλλαγές, δίνοντας έτσι χρόνο συμμετοχής σε όσο το δυνατόν περισσότερους ποδοσφαιριστές. Οι γηπεδούχοι ανέλαβαν την πρωτοβουλία των κινήσεων στο τελευταίο εικοσάλεπτο της αναμέτρησης. Κάτι το οποίο είχε ως αποτέλεσμα η ομάδα του Σαρωνικού να μειώσει στο 83' με τον Ασημ ακόπουλο μετά από εκτέλεση πέναλτι και να διαμορφώσει το τελικό 2-1. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ: Μάππας, Βλάχος, Λούβαρης, Σπυράκης, Μπούργος, Τσιρώνης, Χατζηράπτης, Δελόλμας, Μαστρογιάννης, Ντε Μπαρτόλο, Χιούζ. Στο δεύτερο μέρος έπαιξαν και οι Παπανικολάου, Ντούκα, Ασημακόπουλος, Ζαμπετάκης, Μπιζιώτης, Γκίνης, Χατζάκης και Μπακομήτρος. ΙΩΝΙΚΟΣ: Πουρής, Μακράκης, Τσολακούδης, Μπάγιτς, Α. Παπαζούδης, Σ. Παπαζούδης, Λανγκλέ, Γιόνδης, Γεωργίου, Γάλας, Τζανετάκος. Στην επανάληψη αγωνίστηκαν και οι: Παγούδης, Μιούλερ, Τσερκέζος, Μποέ, Μαναριώτης, Σιδέρης, Σταμπούλογλου, Μπέριος και Τσιμπανάκος.