Το Forum των φιλάθλων
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις]

+34
grafikos
palios-4
DOXARAS4
Rossoblu
ΝΙΚΟΣ333
ΜΑΚΗΣ ο γλυκούλης
mpampino
dd1918
Nikaia
nek14
roni4
Barbabilios
giorgos37
ΘΗΡΙΟ 14
εθνικαρα
titormos_nikaia_g6
COOPER 14
leone14
maroussi14
kermit14
1905-ΔΙΑΓΟΡΑΣ
MPS
ILIOS9_ANTI-POK
mario4
elvetos 14
Spyrpoul Pinezas
Michael
duhan
PasGiannina
PinezasBlein
Mitsos14
ΝΙΚΟΣ 14
πάμμαχον
sellos
38 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 10 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις] - Σελίδα 2 Empty Απ: Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις]

Δημοσίευση από Mitsos14 Τετ 21 Ιουλ 2010 - 3:50

elvetos 14 έγραψε:ρε συ Μιτσαρα μακαρι αληθεια να ειμαστε (με την εννοια να ειμαι κ εγω) αλλα ειναι δυσκολα απο οικονομικης αποψης κυριως...το οτι μενω Ελβετια δε σημαινει οτι εχω τρελα φραγκα...ο παμμαχονιξ ξερει καλα τι ειμαι κ ποιος ειμαι...
κ γω απλος εργαζομενος (μεχρι προσφατα ανεργος)
παρολα αυτα πανω απο ολα η Εθνικαρα μας εννοιτε
κ οσο πιο συχνα μπορω θα ειμαι κατω να συμπαρασταθω

ΕΘΝΙΚΑΡΑ Κ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΠΑΡΕ!!!!!!!!!
:bluefans: :bluefans: :bluefans:





ΤΑ ΠΙΟ ΓΛΥΚΑ ΜΑΣ ΟΝΕΙΡΑ...ΟΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΙ ΣΑΣ ΕΦΙΑΛΤΕΣ...
+1 αδερφε!
Mitsos14
Mitsos14

Αριθμός μηνυμάτων : 1891
Ηλικία : 28
Τόπος : Άγιος Στέφανος
Ομάδα : Εθνικός Π.
Ομάδα : Περήφανος Εθνικός
Περήφανος Πειραιώτης ...
ΠΙΝΕΖΕΣ ΘΥΡΑ 14
Registration date : 19/01/2010

http://www.gate14.gr/forum

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις] - Σελίδα 2 Empty Απ: Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις]

Δημοσίευση από elvetos 14 Τετ 21 Ιουλ 2010 - 11:30

Embarassed

μητσε σευχαριστω αδερφε...απλα λεω την αληθεια





ΤΑ ΠΙΟ ΓΛΥΚΑ ΜΑΣ ΟΝΕΙΡΑ...ΟΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΙ ΣΑΣ ΕΦΙΑΛΤΕΣ...
elvetos 14
elvetos 14

Αριθμός μηνυμάτων : 227
Ηλικία : 39
Τόπος : Πειραιας - Ελβετια
Ομάδα : Εθνικός Π.
Ομάδα : Εθνικος θρησκεια κ στην Ελβετια
Registration date : 15/04/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις] - Σελίδα 2 Empty Απ: Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις]

Δημοσίευση από sellos Τετ 4 Αυγ 2010 - 23:22

"Για τάβλι στη Βραζιλία"...

Ξεκάθαρο άνοιγμα προς τον Ολυμπιακό και τον Βαγγέλη Μαρινάκη για την απόκτηση του Σουμπίνιο, κάνει ο μεγαλομέτοχος του Εθνικού, Νίκος Πηρούνιας, με συνέντευξή του στο Φως.
Ο ισχυρός άνδρας της πειραϊκής ΠΑΕ, αναφερόμενος στη μεταγραφή Σουμπίνιο, ήταν κατηγορηματικός: «Η πρόταση της συνέχισης της καριέρας του Σουμπίνιο προς τον Ολυμπιακό με οποιαδήποτε μορφή, είναι μια κίνηση από μέρους μου για την ενίσχυση στην προσπάθεια του Βαγγέλη Μαρινάκη στη νέα σελίδα του Ολυμπιακού. Πέρα από μεταγραφικές σκοπιμότητες, μανατζεριλίκια, μεταγραφές αεροδρομίου και πρωτοσέλιδων, εδώ υπάρχει γνήσια ποδοσφαιρική αξία. Αν ο Σουμπίνιο έπαιζε στη Λεϊσόες, θα ήταν πρωτοσέλιδο εκατομμυρίων από μνηστήρες μεσάζοντες στον ιδιοκτήτη του Ολυμπιακού. Μιλάμε για τον καλύτερο παίκτη στο πρωτάθλημα τη σεζόν που πέρασε, έναν παίκτη πολυτέλεια ακόμα και για τις μεγάλες ομάδες της Σούπερ Λίγκ. Η πειραιώτικη συνείδηση μου είναι καθαρή» τόνισε ο Πηρούνιας και συνέχεια αναφέρθηκε στο ενδιαφέρον του Παναθηναϊκού:

«Υπήρξε έντονο ενδιαφέρον από τον Παναθηναϊκό Πολλαπλό μάλιστα, όχι μόνο από την προηγούμενη διοίκηση αλλά και από τον Νίκο Νιόπλια, όμως ο Παναθηναϊκός έχει πρόβλημα με τις θέσεις των ξένων».

Ισχύει ότι ο παίκτης είναι 50% - 50% με τους μάνατζερ;
«Ισχύει, όμως αν δεν θέλω εγώ να υπογράψω, θα κάτσει στη Βραζιλία να παίζει τάβλι! Μπορεί να είναι μοιρασμένα τα δικαιώματα του μεταξύ του Εθνικού, του Βραζιλίανου και του Έλληνα μάνατζερ, αλλά εγώ πρέπει να υπογράψω για να πάρει μεταγραφή. Έκανε τρία χρόνια συμβόλαιο, λήγει το 2012 και αν θέλουν να με παρακάμψουν, να πληρώσουν τα 3 εκ. ευρώ που είναι η ρήτρα. Το σίγουρο πάντως έιναι ότι θα παίζει στη Σούπερλίγκα»
Με πόσα χρήματα τον δίνετε;
«Αν τον θέλει ο Μαρινάκης, ας τον πάρει με μορφή δανεισμού και με οψιόν αγοράς. Δεν με νοιάζει να πάρω τώρα λεφτά, είμαι τόσο σίγουρος για την αξία αυτού του ποδοσφαιριστή που είμαι βέβαιος ότι θα είναι μια λαμπρή μεταγραφή εκ του αποτελέσματος. Δηλαδή πάρτε τον, δείτε τι αξίζει και μου τα δίνετε μετά τα χρήματα! Πάρτε τον τώρα χωρίς λεφτά, να ξεφύγει το παιδί από τη Β' εθνική και να παίξει μπάλα εκεί που του αξίζει. Βάλτε οψιόν αγοράς και θα τα πούμε μετά!»

dokari.gr
sellos
sellos
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 25978
Ηλικία : 15
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ομάδα : ΠΑΣ
Registration date : 01/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις] - Σελίδα 2 Empty Απ: Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις]

Δημοσίευση από πάμμαχον Σαβ 2 Οκτ 2010 - 12:32

Κορακάκης: Θα βελτιωθούμε σύντομα!

Αναλυτικά η συνέντευξη του Γιώργου Κορακάκη:

-Για το κακό ξεκίνημα του Εθνικού: «Σίγουρα δεν έχουμε ξεκινήσει με το καλύτερο δυνατό τρόπο, αν και όλοι γνωρίζουμε ότι το πρωτάθλημα της Βʼ Εθνικής είναι πολύ δύσκολο και με δυο νίκες συνεχόμενες μπορείς να βρεθείς από τις τελευταίες θέσεις στη κορυφή. Πάντως το σίγουρο είναι ότι η εικόνα μας θα βελτιωθεί πολύ σύντομα».

-Για τις αποδοκιμασίες των φιλάθλων της ομάδας μετά το ματς με τον ΠΑΣ Γιάννινα, και αν αυτό τους δημιουργεί περισσότερη πίεση, σχολίασε: «Δεν πρέπει αυτό να μας αγχώνει και χρειάζεται αυτή η πίεση να είναι παραγοντική και να δίνουμε το καλύτερο εαυτό μας στον αγωνιστικό χώρο και να δίνουμε τα πάντα για τον Εθνικό».

-Για το επόμενο παιχνίδι με την Αναγέννηση Καρδίτσας: «Είναι πολύ δύσκολο παιχνίδι, όπως τα περισσότερα στη Βʼ Εθνική, όμως για μας η νίκη είναι μονόδρομος, αφού χρειαζόμαστε τους τρεις βαθμούς της νίκης».

-Για το αν υπάρχει κάποια ομάδα που θα ξεχωρίσει: «Ακόμα είναι πολύ νωρίς για να ξεχωρίσουμε κάποια ομάδα, ακόμα και αυτές που έχουν το απόλυτο των νικών. Πάντως, υπάρχουν 8 -9 ομάδες οι οποίες θα παλέψουν για την άνοδο».

-Για τα επεισόδια στον αγώνα κυπέλλου με τον ΠΑΟ Ρουφ: «Δεν ξέρω για πιο λόγο δημιουργήθηκαν αυτά τα επεισόδια και γιατί, όμως είναι λυπηρό να γίνεται κάτι τέτοιο σε έναν αγώνα Κυπέλλου. Πάντως το σίγουρο είναι ότι δεν ευθύνονται οι δικοί μας φίλαθλοι».

-Για τον στόχο του Εθνικού στο φετινό πρωτάθλημα: «Δεν υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος στόχος και αυτό το ορίζει ο Πρόεδρος και ο προπονητής της ομάδας. Βέβαια, εμείς σαν ποδοσφαιριστές από τη μεριά μας, θα πρέπει σε κάθε παιχνίδι να μας δίνουμε τον καλύτερο μας εαυτό».

http://www.mikriliga.com/portal/synenteukseis_.php?id=66
_________________
πάμμαχον
πάμμαχον
Team Moderator
Team Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 4161
Ηλικία : 44
Τόπος : πειραιας
Ομάδα : Εθνικός Π.
Ομάδα : ethnikos14.blogspot.gr
Registration date : 08/05/2009

http://ethnikos14.blogspot.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις] - Σελίδα 2 Empty Απ: Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις]

Δημοσίευση από Michael Πεμ 7 Οκτ 2010 - 9:24

Εξέδρα, σήμερα.
Ντροπιαστικό αφιέρωμα....
Τι να πει κανείς.....
Από το να τα λένε πάντως φίλαθλοι, δεξιά και αριστερά, και να μένει εκεί το θέμα, και να την ακούνε και από πάνω, καλύτερα να τα χώνει μια εφημερίδα.
Εκτός και αν είναι και αυτοί εγκάθετοι κ.τ.λ. κ.τ.λ. κ.τ.λ.
Το πρόβλημα παίρνει τις διαστάσεις που του αρμόζει.
Και έρχονται και τα χειρότερα.....

Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις] - Σελίδα 2 I1461509_exedra-l
Michael
Michael
Team Moderator
Team Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 10995
Ηλικία : 52
Ομάδα : Εθνικός Π.
Ομάδα : Εθνικάρα
Registration date : 05/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις] - Σελίδα 2 Empty Απ: Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις]

Δημοσίευση από mario4 Πεμ 7 Οκτ 2010 - 9:52

το "φανε" με το "πηρούνιας" μοιαζει λογοπαίγνιο! Shocked
mario4
mario4
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 16471
Τόπος : ΛΑΣΙΘΙ
Ομάδα : ΟΦΗ
Ομάδα : Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις] - Σελίδα 2 Stamp%20Snake%20Goddess_t
Μισή μυριάδα έτη
λατρεύουμε του ΟΦΗ την Ιδέα..
Registration date : 27/05/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις] - Σελίδα 2 Empty Απ: Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις]

Δημοσίευση από Michael Πεμ 7 Οκτ 2010 - 10:11

Εφημερίδα ΕΞΕΔΡΑ.
Αφιέρωμα :

Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις] - Σελίδα 2 I1461515_exe-0710-001-cmyk

Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις] - Σελίδα 2 I1461516_ethn-3880
Michael
Michael
Team Moderator
Team Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 10995
Ηλικία : 52
Ομάδα : Εθνικός Π.
Ομάδα : Εθνικάρα
Registration date : 05/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις] - Σελίδα 2 Empty Απ: Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις]

Δημοσίευση από PasGiannina Πεμ 7 Οκτ 2010 - 10:24

Προφανώς υπάρχουν κι άλλα που δεν έχουν βγει ακόμη προς τα έξω....
Λίαν ανησυχητική η κατάσταση στον Εθνικό.
Προβλέπω δύσκολη τη φετινή χρονιά....
Α ρε Πηρούνια.....α ρε Πηρούνια.....
PasGiannina
PasGiannina
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 12603
Ηλικία : 61
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Ομάδα : ΠΑΣ
Registration date : 31/10/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις] - Σελίδα 2 Empty Απ: Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις]

Δημοσίευση από Michael Πεμ 7 Οκτ 2010 - 10:27

Δεν νομίζω να βγει η χρονιά φίλε ΠΑΣ....
Δεν βγαίνει.
Εκτός αν γίνει ένα θαύμα....
Το καλό αλλά και το κακό στην υπόθεση είναι ότι ξέρουμε περισσότερα από την εφημερίδα.
Και η κατάσταση είναι χειρότερη.
Οπότε.....
Κυριακή με Κυριακή....
Εάν κατέβουμε με την Καλλιθέα, βλέπουμε.
Εάν κατέβουμε με τον Ιωνικό, βλέπουμε....
Και τα λοιπά, και τα λοιπά.....
Michael
Michael
Team Moderator
Team Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 10995
Ηλικία : 52
Ομάδα : Εθνικός Π.
Ομάδα : Εθνικάρα
Registration date : 05/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις] - Σελίδα 2 Empty Απ: Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις]

Δημοσίευση από πάμμαχον Πεμ 7 Οκτ 2010 - 10:44

α ρε ατιμε πηρουνια,μας εχεις κανει και εχουμε χασει τον υπνο μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
πάμμαχον
πάμμαχον
Team Moderator
Team Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 4161
Ηλικία : 44
Τόπος : πειραιας
Ομάδα : Εθνικός Π.
Ομάδα : ethnikos14.blogspot.gr
Registration date : 08/05/2009

http://ethnikos14.blogspot.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις] - Σελίδα 2 Empty Απ: Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις]

Δημοσίευση από PasGiannina Πεμ 7 Οκτ 2010 - 10:46

Το ξέρω φίλε μου Μιχάλη.
Όσοι είναι έστω και λίγο μέσα η'' κοντά στην ομάδα, σίγουρα γνωρίζουν περισσότερα.
Αυτά που γράφονται στις εφημερίδες είναι πολύ λίγα μπροστά σε αυτά που γίνονται στην πραγματικότητα, μέχρι να γίνει το μπαμ οπότε κι όλα βγαίνουν στα φόρα τότε.
Μακάρι να μην συμβεί κάτι τέτοιο....μακάρι να γίνει το θαύμα που λες...!

Η φάση είναι πως αρκετές ομάδες έχουν παρόμοια προβλήματα, τα οποία εννοείται πως ακόμη δεν έχουν βγει προς τα έξω, η'' έχουν βγει κάτι ψίχουλα σε σχέση με τα μεγάλα προβλήματα που έχουν.....και σ`όλες τις επαγγελματικές κατηγορίες από Α` μέχρι και Γ`Εθνική.
Πολύ φοβάμαι πως κάποιες από αυτές θα σβήσουν όπως τόσες και τόσες έχουν ήδη σβήσει, αφήνοντας πίσω τους μόνο και μόνο τις μεγάλες με δόξες και τίτλους ιστορίες των.

Μιχάλη και φίλοι του Εθνικού, εύχομαι τα καλύτερα για την ομάδα σας!

Α ρε Πηρούνια.....α ρε Πηρούνια.....
PasGiannina
PasGiannina
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 12603
Ηλικία : 61
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Ομάδα : ΠΑΣ
Registration date : 31/10/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις] - Σελίδα 2 Empty Απ: Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις]

Δημοσίευση από mario4 Πεμ 7 Οκτ 2010 - 10:57

πρωτοδικείο διαφαίνετεαι..
μπορεί και να ναι για καλό αν είναι αφορμή σε κάποιους
να αναλάβουν την ΠΑΕ του πιο ιστορικού σωματείου του Πειραιά!
Δεν θα υπάρχει κανείς σε ολόκληρη Ακτή Μιαούλη? scratch
Εξάλλου ο πήχυς του Φορκυ δεν είναι καν ψηλά..
mario4
mario4
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 16471
Τόπος : ΛΑΣΙΘΙ
Ομάδα : ΟΦΗ
Ομάδα : Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις] - Σελίδα 2 Stamp%20Snake%20Goddess_t
Μισή μυριάδα έτη
λατρεύουμε του ΟΦΗ την Ιδέα..
Registration date : 27/05/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις] - Σελίδα 2 Empty Απ: Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις]

Δημοσίευση από Michael Πεμ 7 Οκτ 2010 - 11:17

Το θέμα είναι ότι εάν η ΠΑΕ καταλήξει στο Πρωτοδικείο, την τύχη της καθορίζει το ερασιτεχνικό σωματείο.
Το ερασιτεχνικό σωματείο ΔΕΝ είναι ο ΕΘΝΙΚΟΣ Ο.Φ.Π.Φ. που εδρεύει στο Τουρκολίμανο, που έχει και τα άλλα αθλήματα, πόλο, κολύμβηση, μπάσκετ, βόλεϊ.
Είναι το ερασιτεχνικό σωματείο του ποδοσφαίρου, που τα μέλη του δεν είμαστε εμείς, ούτε ξέρουμε πως θα γίνουμε, ούτε ξέρουμε που είναι αυτό το σωματείο.
Και ανήκει στον ..... Πηρούνια....
Αυτά είναι τα τότε εγκλήματα της συγχώνευσης.........
Οι άνθρωποι που τα αποφάσισαν τότε έχουν εξαφανιστεί, και καλούνται να βγάλουνε το φίδι από την τρύπα εμείς που έχουμε μείνει, που στην τελική δεν είμαστε και ζεστοί με αυτές τις επιλογές πριν από 6 χρόνια.
Λύσεις υπάρχουν, είναι όμως επώδυνες για όλους, αλλά απαραίτητες.
Αρκεί να ξεφύγουν κάποιοι από το δίλημμα ΠΗΡΟΥΝΙΑΣ Η ΧΑΟΣ .
Αυτήν την στιγμή ισχύει ΠΗΡΟΥΝΙΑΣ = ΧΑΟΣ.....
Μην μασάτε ρε, ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΙΜΑΣΤΕ, ΘΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΜΑΣ....
ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ.
ΣΤΑ ΕΥΚΟΛΑ ΕΘΝΙΚΟΣ, ΣΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΕΘΝΙΚΑΡΑ.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Michael στις Πεμ 7 Οκτ 2010 - 11:27, 1 φορά
Michael
Michael
Team Moderator
Team Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 10995
Ηλικία : 52
Ομάδα : Εθνικός Π.
Ομάδα : Εθνικάρα
Registration date : 05/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις] - Σελίδα 2 Empty Απ: Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις]

Δημοσίευση από PasGiannina Πεμ 7 Οκτ 2010 - 11:21

Μπρος γκρεμός (Πηρούνιας) και πίσω ρέμα (πάλι Πηρούνιας).

Μακάρι να βρείτε τον δρόμο σας όπως είπες...!!!!!
PasGiannina
PasGiannina
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 12603
Ηλικία : 61
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Ομάδα : ΠΑΣ
Registration date : 31/10/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις] - Σελίδα 2 Empty Απ: Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις]

Δημοσίευση από mario4 Πεμ 7 Οκτ 2010 - 11:54

Michael έγραψε:Το θέμα είναι ότι εάν η ΠΑΕ καταλήξει στο Πρωτοδικείο, την τύχη της καθορίζει το ερασιτεχνικό σωματείο.
Το ερασιτεχνικό σωματείο ΔΕΝ είναι ο ΕΘΝΙΚΟΣ Ο.Φ.Π.Φ. που εδρεύει στο Τουρκολίμανο, που έχει και τα άλλα αθλήματα, πόλο, κολύμβηση, μπάσκετ, βόλεϊ.
Είναι το ερασιτεχνικό σωματείο του ποδοσφαίρου, που τα μέλη του δεν είμαστε εμείς, ούτε ξέρουμε πως θα γίνουμε, ούτε ξέρουμε που είναι αυτό το σωματείο.
Και ανήκει στον ..... Πηρούνια....

όπα! να κάτι που αγνοούσα! Shocked
ε αμαναιτσα ιντα να πω.. καλά ξεμπερδέματα!
mario4
mario4
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 16471
Τόπος : ΛΑΣΙΘΙ
Ομάδα : ΟΦΗ
Ομάδα : Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις] - Σελίδα 2 Stamp%20Snake%20Goddess_t
Μισή μυριάδα έτη
λατρεύουμε του ΟΦΗ την Ιδέα..
Registration date : 27/05/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις] - Σελίδα 2 Empty Απ: Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις]

Δημοσίευση από Michael Πεμ 7 Οκτ 2010 - 12:45

Ποιός είναι ο Τζίγκερ μπροστά στον Πηρούνια;

Δεν έχω καμία διάθεση να αμφισβητήσω τις καλές προθέσεις του Σπύρου Καλογιάννη για τη Football League. Είμαι σε θέση να γνωρίζω ότι προσπαθεί να κάνει πολλά και να βάλει γραμμές, τελείες και παύλες σε αρκετά θέματα. Η διαιτησία έχει βελτιωθεί, τα κρούσματα βίας μειώθηκαν, η φημολογία για τα «στημένα» εξατμίστηκε εφόσον οι φάκελοι αραχνιάζουν, η σχέση με τον ΟΠΑΠ έχει ομαλοποιηθεί.

Μα, σε κάθε περίπτωση δεν περιποιεί τιμή στη διοργανώτρια αρχή να έχει αντιπροέδρους τον Πηρούνια και τον Ριαβόγλου, όταν στον Εθνικό και στον Αγροτικό Αστέρα οι περισσότεροι παίκτες θυμίζουν... πολίστες του Ολυμπιακού. Δεν ξέρω αν τους ήθελε σ’ αυτές τις θέσεις ή αν... υπέκυψε στη βούληση της πλειοψηφίας στο Δ.Σ. Μα δεν είναι δυνατόν οι αντιπρόεδροι να μην είναι συνεπείς τουλάχιστον στις συμβατικές υποχρεώσεις τους! Αν αυτοί που (υποτίθεται ότι) διοικούν δίνουν τέτοιου είδους «παραδείγματα», τι θα κάνουν οι υπόλοιποι, δεδομένου ότι έχουν «στεγνώσει» (ή θέλουν να δείχνουν ότι έχουν «στεγνώσει») οι μισές ομάδες; Συμβαίνουν απίθανα πράγματα στη Β’ Εθνική, παρότι ο Καλογιάννης το παλεύει. Απίθανα και όμως ελληνικά, τα οποία δεν μαθαίνονται ή δεν γράφονται υπό τον φόβο και την (αόρατη ή ορατή) απειλή.

Οι παίκτες και οι παράγοντες τα ξέρουν όλα, τα συζητούν, μαθαίνονται. Είναι πολύ «κλειστή» κοινωνία για να μένει στο σκοτάδι η πραγματικότητα. Ελάχιστες, μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού είναι οι «τύπος και υπογραμμός» ομάδες. Είναι τυχαίο ότι τα καταγεγραμμένα παράπονα προέρχονται σχεδόν μόνο από ξένους ποδοσφαιριστές και μόνο όταν έχουν ρίξει μαύρη πέτρα πίσω τους;

Είναι τυχαίο ότι οι περισσότερες ομάδες πληρώνουν όποτε γουστάρουν; Οτι οι παίκτες, υπό τον φόβο της ανεργίας, της περιθωριοποίησης ή του «στιγματισμού» στον μικρόκοσμο της κατηγορίας δεν βγάζουν «κιχ» παρότι η καθημερινότητα πολλών δεν θυμίζει επαγγελματίες αθλητές, αλλά γενιά των 700 ευρώ; Οτι φοβούνται να κάνουν καταγγελία στον ΠΣΑΠ ακόμη κι αν συνδέονται φιλικά με κοτζάμ Αντώνη Νικοπολίδη;

Είναι τυχαίο ότι οι δημοσιογράφοι δεν μπορούν να γράψουν ούτε το 10% των πληροφοριών που συλλέγουν καθημερινά απ’ αυτόν τον μαγικό κόσμο, διότι γνωρίζουν 100% ότι δεν θα μπορέσουν να αποδείξουν τίποτα από τα γραπτά τους στο δικαστήριο όταν έρθει εκείνη η στιγμή; Οτι πιο εύκολα ασκείται κριτική (και πολλές φορές οξύτατη) από τον Τύπο στον Βαρδινογιάννη, τον Κόκκαλη, τον Πατέρα, τον Μαρινάκη, τον Παππά, τον Σπανό, τον Πηλαδάκη, τον Τσακίρη, τον Πανόπουλο, τον Μπέο και τον Ψωμιάδη από ό,τι στον Χαραλαμπίδη του Ιωνικού, στον Χρυσοχοΐδη του Διαγόρα, στους δυο... αντιπροέδρους ή παλαιότερα σε άλλους μεγαλομετόχους ΠΑΕ Β’ Εθνικής; «Εννιά ομάδες θέλουν να ανέβουν» μου έλεγε τις προάλλες «παλιός» γνώστης της κατηγορίας. Αλλά πόσες είναι οι πεντακάθαρες και τυπικότατες δεν μπορούσε να πει...

Υ.Γ. Μόνο ως αστείο μπορεί να εκληφθεί η φημολογία σύμφωνα με την οποία ο Μάνος Μαυροκουκουλάκης ενδέχεται να πάρει τη θέση του γενικού διευθυντή της ΠΑΕ Παναθηναϊκός. Οχι μόνο διότι είναι μια θέση που απαιτεί πολλές ημέρες 10-12 ώρες εργασία, αλλά και διότι ο mister Manos είναι για πολλά χρόνια εκτός Παναθηναϊκού, εκτός λειτουργίας μιας ΠΑΕ των απαιτήσεων του Παναθηναϊκού, στην πραγματικότητα εκτός ελληνικού ποδοσφαίρου (και δεν νομίζω ότι αυτό τον έβλαψε).

Απ’ όσο μπορώ να γνωρίζω, δε, σε τέτοιου είδους θέματα ούτε ο Βγενόπουλος ούτε ο Πατέρας μπορούν να χαρακτηριστούν «χωρατατζήδες».

Υ.Γ.1 Δεν ξέρω τι θα συμβεί τελικά στη Λίβερπουλ. Αλλά ό,τι συνέβη τα τρία τελευταία χρόνια και αυτές τις ημέρες είναι μάθημα για πολλούς Ευρωπαίους «γίγαντες»...

Γιάννης Σερέτης

http://www.exedrasports.gr/blogs/articleblog/?aid=78849&cid=78
Michael
Michael
Team Moderator
Team Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 10995
Ηλικία : 52
Ομάδα : Εθνικός Π.
Ομάδα : Εθνικάρα
Registration date : 05/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις] - Σελίδα 2 Empty Απ: Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις]

Δημοσίευση από Spyrpoul Pinezas Πεμ 7 Οκτ 2010 - 14:11

ηρθε σημερα ενας κομπλεξικος και μου το τριψε στην μουρη αυτο το αρθρο.....
ρεντικολο η εθνικαρα
Spyrpoul Pinezas
Spyrpoul Pinezas

Αριθμός μηνυμάτων : 395
Ομάδα : Εθνικός Π.
Ομάδα : ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ
Registration date : 09/07/2010

http://www.gate14.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις] - Σελίδα 2 Empty Απ: Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις]

Δημοσίευση από Mitsos14 Πεμ 7 Οκτ 2010 - 15:35

αν ειναι δυνατον .. και φευγει και παραπονεμενος .. φταιμε εμεις που τον βρισαμε ...
τωρα εβαλε και παιδικο εισητηριο ο π@π@ρ@ς για να βγαλει οτι λεφτα προλαβαινει
Mitsos14
Mitsos14

Αριθμός μηνυμάτων : 1891
Ηλικία : 28
Τόπος : Άγιος Στέφανος
Ομάδα : Εθνικός Π.
Ομάδα : Περήφανος Εθνικός
Περήφανος Πειραιώτης ...
ΠΙΝΕΖΕΣ ΘΥΡΑ 14
Registration date : 19/01/2010

http://www.gate14.gr/forum

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις] - Σελίδα 2 Empty Απ: Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις]

Δημοσίευση από Michael Παρ 8 Οκτ 2010 - 20:12

Πηρούνιας: Καθημερινά θα είμαι δίπλα σας!

Δυναμική παρουσία του Νίκου Πηρούνια στην προπόνηση της Παρασκευής με αρκετές υποσχέσεις προς τους παίκτες.
Στο τέλος της προπόνησης της Παρασκευής οι παίκτες του Εθνικού είχαν την ευκαιρία να συνομιλήσουν με τον "ισχυρό" άνδρα της ΠΑΕ Νίκο Πηρούνια.
Ο μεγαλομέτοχος μετά από αρκετό καιρό επισκέφθηκε την ομάδα και δήλωσε τα εξής:

"Είμαι δίπλα σας και θα είμαι μέχρι τις 15 Δεκεμβρίου!
Μετά δεν γνωρίζω τι θα γίνει, αλλά μέχρι τότε θα είμαστε μαζί.
Την ερχόμενη Δευτέρα θα αρχίσουν οι ομάδες της Β' Εθνικής να παίρνουν χρήματα που έχουν να κάνουν με τις επιχορηγήσεις (ΟΠΑΠ, ΕΤ3, Σουπερ Λιγκ, CONNX).
Από τη μεριά μου θα ξεκινήσω να καταβάλλω τα χρήματα που σας οφείλονται.
Θέλω να σας πω ότι δεν πρέπει να δίνετε σημασία σε όσα γράφονται και λέγονται αναφορικά με τον Εθνικό.
Σχετικά με το θέμα του γηπέδου, την ερχόμενη εβδομάδα θα αποφασίσω πότε πρέπει να κλείσει το Ελληνικό για να ξεκινήσουν εργασίες που θα έχουν διάρκεια περίπου είκοσι ημερών.
Η ομάδα μας θα αγωνίζεται το διάστημα που θα είναι κλειστό το Ελληνικό στην έδρα του Αιγάλεω. Τέλος, θέλω να σας πω ότι θα είμαι δίπλα σας καθημερινά!"


http://www.mikriliga.com/portal/arthro.php?id=2182

Michael
Michael
Team Moderator
Team Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 10995
Ηλικία : 52
Ομάδα : Εθνικός Π.
Ομάδα : Εθνικάρα
Registration date : 05/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις] - Σελίδα 2 Empty Απ: Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις]

Δημοσίευση από Mitsos14 Σαβ 9 Οκτ 2010 - 1:28

καλα ... μας επεισες πηρου ... μετα τις 15 τι ; σου εκοψαν το δωρο χριστουγεννων ;
Mitsos14
Mitsos14

Αριθμός μηνυμάτων : 1891
Ηλικία : 28
Τόπος : Άγιος Στέφανος
Ομάδα : Εθνικός Π.
Ομάδα : Περήφανος Εθνικός
Περήφανος Πειραιώτης ...
ΠΙΝΕΖΕΣ ΘΥΡΑ 14
Registration date : 19/01/2010

http://www.gate14.gr/forum

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις] - Σελίδα 2 Empty Απ: Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις]

Δημοσίευση από sellos Σαβ 9 Οκτ 2010 - 1:31

Μπαινοντας στο link γινετε αναφορα για προσφυγη που κατεθεσαν
Σουλογάνης και Καρακωστας..
δυσκολα τα πράγματα..
sellos
sellos
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 25978
Ηλικία : 15
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ομάδα : ΠΑΣ
Registration date : 01/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις] - Σελίδα 2 Empty Απ: Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις]

Δημοσίευση από Mitsos14 Σαβ 9 Οκτ 2010 - 1:38

τα πραματα εγιναν δυσκολο απο την στιγμη που εληξε το ματς με τον οφη περσυ στο 4-4 ... απο τοτε το μελλον μας εγινε αβεβαιο ...
Mitsos14
Mitsos14

Αριθμός μηνυμάτων : 1891
Ηλικία : 28
Τόπος : Άγιος Στέφανος
Ομάδα : Εθνικός Π.
Ομάδα : Περήφανος Εθνικός
Περήφανος Πειραιώτης ...
ΠΙΝΕΖΕΣ ΘΥΡΑ 14
Registration date : 19/01/2010

http://www.gate14.gr/forum

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις] - Σελίδα 2 Empty Απ: Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις]

Δημοσίευση από Michael Σαβ 9 Οκτ 2010 - 1:50

Πολύ νωρίτερα το μέλλον μας ήταν αβέβαιο....
Τουλάχιστον για αυτούς που πίστευαν αυτά που γινόντουσαν.
Οι περισσότεροι έλεγαν "Θα την βρει την άκρη πάλι, κάπως θα τσουλήσουμε....".
Τον μπούσουλα όμως τον είχαμε χάσει εδώ και 2-3 χρόνια.
Και σιγά σιγά γέμιζε το ποτήρι, και πέρσι μετά τα μπαράζ ξεχείλισε....
Και έρχονται και άλλα.....
Όλοι περίμεναν να γίνει η αρχή, ώστε να μην είναι αυτοί που θα την κάνουν.
Τώρα που έγινε............
Τα αγωνιστικά όπως είναι φυσικό έχουν περάσει σε τελευταία μοίρα.
Και όπως πάει το πράγμα, δεν έχουν και πολύ νόημα δηλαδή....
Michael
Michael
Team Moderator
Team Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 10995
Ηλικία : 52
Ομάδα : Εθνικός Π.
Ομάδα : Εθνικάρα
Registration date : 05/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις] - Σελίδα 2 Empty Απ: Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις]

Δημοσίευση από Mitsos14 Σαβ 9 Οκτ 2010 - 2:02

α ρε εθνικαρα ...
Mitsos14
Mitsos14

Αριθμός μηνυμάτων : 1891
Ηλικία : 28
Τόπος : Άγιος Στέφανος
Ομάδα : Εθνικός Π.
Ομάδα : Περήφανος Εθνικός
Περήφανος Πειραιώτης ...
ΠΙΝΕΖΕΣ ΘΥΡΑ 14
Registration date : 19/01/2010

http://www.gate14.gr/forum

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις] - Σελίδα 2 Empty Απ: Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις]

Δημοσίευση από mario4 Σαβ 9 Οκτ 2010 - 2:07

Mitsos14 σκέφτεσαι το Σειρηνάκη να πάρει την ΠΑΕ ?
γιαυτό κόζαρες την πινακίδα Ζωνιανά?

βρήκα ευκαιρία και γω να κάνω μπλακ χιούμορ.. Embarassed
mario4
mario4
Respected
Respected

Αριθμός μηνυμάτων : 16471
Τόπος : ΛΑΣΙΘΙ
Ομάδα : ΟΦΗ
Ομάδα : Eθνικός - Γενικά [άρθρα-αφιερώματα-συνεντεύξεις] - Σελίδα 2 Stamp%20Snake%20Goddess_t
Μισή μυριάδα έτη
λατρεύουμε του ΟΦΗ την Ιδέα..
Registration date : 27/05/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 10 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης